Diena C lygoje: pirmoji pergalė, sezono rekordas ir 30+ pasirodymai

Antradienio vakarą GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) viena kova įvyko aukštesniame divizione ir trys – žemesniame.

Na, pradėkime nuo pirmosios. A grupėje „Taurus“ (1/0) laukė pirmasis sezono mačas ir ši komanda namuose 97:77 (32:19, 22:17, 18:25, 25:16) sutriuškino „2Gen-Kaefer“ (0/1) klubą.

Žodis „sutriuškino“ čia tikrai tinka, nes „Taurus“ dar antrame kėlinyje stabiliai palaikė dviženklį pranašumą, o po didžiosios pertraukos „2Gen-Kaefer“ jo likviduoti nepajėgė.

Pralaimėjusi ekipa rodė geresnę kovą dėl kamuolių, bet jai trūko tritaškių. Buvo pataikyti 3 iš 19, kol „Taurus“ susmeigė 13 iš 30.

„Taurus“ komanda turėjo vieną aiškų vedlį ir kelis jo įpėdinius. 33 taškus pelnė Julius Pinkevičius, 24 – Justas Aršauskas, 13 – Ignas Kurklietis, 11 – Artūras Varna. Vidmantas Skapas įmetė 6 taškus ir atkovojo 16 kamuolių bei perėmė 7.

„2Gen-Kaefer“ 24 taškus surinko Audrius Gėrkis, 22 – Simonas Mažionis (21 atk. kam.). Pastarasis dvigubas dublis – efektingas, ar ne? Šaunuolis, Simonai, tai tavo sezono rekordas!

„Taurus“ atstovas Mantas Bielinskas kalbėjo apie nežinomybę prieš mačą.

„Visą dieną tiksliai nežinojome, ar rungtynės apskritai įvyks, priešininkai prašė jas nukelti, mes neprieštaravome, tačiau efektyviai viską sutvarkyti iki galo nebuvo laiko, todėl teko žaisti. Abi komandos susirinkome negausiai: 7 prieš 6.

Pažaidėme treniruotės stiliaus atvirą krepšinį. Labai nustebino, kad ketvirtam kėlinyje abi komandos dar turėjo jėgų ir ištvermės, bei žaidė aukštu tempu. Labiausiai mūsų pergalę lėmė šiek tiek didesnė rotacija ir namų sienų pranašumas. Išvykoje pas priešininkus tikimės visai kitokių rungtynių, aišku norėsime vėl laimėti“, – sakė jis.

Pirmos pergalės skonis

E grupėje „Ardas“ (1/3) svečiuose šventė pirmąją pergalę antrajame etape ir ne tik jame, bet ir apskritai šiame sezone. Puikios naujienos!

„Ardas“ svečiuose 57:54 (12:14, 17:11, 12:4, 16:25) nugalėjo „Širvėną“ (1/2).

Taip, skirtumas nėra didelis, bet „Ardas“ pirmavo nuo pat antro kėlinio vidurio ir vienu metu skirtumas siekė 15 taškų. Į rungtynių pabaigą „Širvėnai“ tik pavyko sumažinti deficitą, bet... Tai dar ne viskas.

Aurimo Bagdonavičiaus baudų metimai, likus 2 sekundėms, išlygino rezultatą (54:54), bet tada sekė „Ardo“ baudų serija. Sumetė Rokas Semaška ir Vladimiras Kiseliovas, tad pergalę paskutinę akimirką atiteko svečiams.

„Širvėna“ atliko gerokai daugiau rezultatyvių perdavimų (16 prieš 4) ir mačą baigė surinkusi daugiau naudingumo balų (48 prieš 41).

„Ardui“ 17 taškų pelnė Rokas Semaška, 12 – Pavelas Andruškevičius (9 atk. kam.), 9 – Valdemaras Smilginas.

„Širvėnai“ 15 taškų surinko A.Bagdonavičius, 10 – Justinas Kulbis (15 atk. kam.).

Įtemptai

G grupėje „Agmeka“ (2/1) svečiuose 69:77 (25:21, 14:20, 17:14, 13:22) nusileido „Jungent“ (2/0).

Vyko įtemptas ir atkaklus mačas, kur neženkliai pirmaudavo vis kita komanda. Tai į savo pusę iniciatyvą patraukdavo „Agmeka“, tai „Jungent“, bet ketvirtame kėlinyje būtent ši komanda buvo įgavusi 9 taškų persvarą, kurios taip ir nepaleido.

„Jungent“ 18 taškų surinko Svajūnas Matulėnas, 15 – Paulius Jasukaitis (8 išp. praž.), 14 – Šarūnas Belevičius, 10 – Simonas Norkūnas (9 atk. kam.).

„Agmeka“ 21 tašką pelnė Jonas Špokas, 13 – Deividas Baltrušaitis, 12 – Povilas Ančiukaitis.

„Jungent“ gynėjas Valdas Jonavičius teigė, kad jo komanda laimėjo atradusi jėgas.

„Rungtynės neblogos. Sužaidėme, kaip išėjo, svarbu, laimėjome. Iš pradžių atsilikome, o paskui po truputį pradėjome atrasti savo jėgą ir ja pasinaudoti. Turėjome sunkų sezono startą ir norisi tikėti, kad po truputį atrandame, kaip tos pergalės pasiekiamos.

Pradedame pasitikėti vienas kitu ne tik kai viskas gerai einasi, bet ir kai „sunkūs laikai ateina“. Gaila, bet vis dar silpnai kovojame dėl atšokusių kamuolių. Varžovai žaidė aktyviai stengėsi pasiekti pergalę. Lipo per galvas dėl kamuolių. Ačiū jiems už įdomias rungtynes“, – sakė jis.

M.Pauliukėno puikus pasirodymas

H grupėje pergalę pasiekė „SKM-99-1“ (1/2) namie 94:77 (24:12, 23:24, 27:18, 20:23) nugalėjo „Visi kartu-2“ (1/1).

„SKM-99-1“ pergalės troško taip, kad jau po pirmo kėlinio įgavo dviženklį pranašumą. Vėliau jis laipsniškai augo, perkopė 20 taškų ribą ir pergalė buvo jau pasiekiama ranka.

„SKM-99-1“ ekipa turėjo puikų lyderį – Medardą Pauliukėną. Jis sumetė 37 taškus bei atkovojo 8 kamuolius.

21 tašką pridėjo, 7 kamuolius atkovojo ir 11 rezultatyvių perdavimų atliko Žygimantas Sideravičius, 18 taškų pelnė ir 14 kamuolių atkovojo Liudvikas Gorišnis.

„Visi kartu-2“ klubui 29 taškus pridėjo ir 7 kamuolius atkovojo Pijus Navardauskas, 13 – Titas Mikalopas, 12 – Ladas Bitė (9 atk. kam.).