"Infoera" ir "Lynx" atstatė pusiausvyrą, "Oaks-2" žengė į ketvirtfinalį

"Infoera" ir "Lynx" atstatė pusiausvyrą, "Oaks-2" žengė į ketvirtfinalį 5744

Ketvirtadienio vakarą GEALAN-Sostinės C lygoje buvo sužaistos ketverios rungtynės po kurių paaiškėjo dar viena ketvirtfinalio dalyvė. Ja tapo Mindaugo Lapėno treniruojama "Oaks-2" ekipa antrą kartą sutriuškinusi "Penktuką" ir laimėjusi aštuntfinalio seriją "sausu" rezultatu 2-0. Tuo tarpu Lentvaryje buvo užfiksuota nemaža staigmena  - savo aikštėje žaidusi "Rumidos-LLK" komanda pralaimėjo "Infoeros" vyrams bei leido šiems išlyginti serijos rezultatą.

(Ne)įveikiama "ąžuolų" gynyba

Šio sezono absoliutus mažiausiai pelnytų taškų rekordas priklauso "Krepšinio mėgėjų" ekipai, kuri 2017 m. vasario 07 d. dvikovoje su "Oaks-2" ekipa pelnė vos 28 taškus. Šį "pasiekimą" dar galima suvokti, nes tose rungtynėse žaidė dvi skirtingo pajėgumo komandos ir kurių viena gausiausioje miesto lygoje per du sezonus nėra pasiekusi nė vienos pergalės.

Tačiau kuomet pelnomi 32 ir 31 taškas aštunfinalio etape, kuriame kaunasi 16 geriausių lygos klubų, norisi įžnybti sau į žandą, kad pasitikrintum ar nesapnuoji. Kad ir kaip tai atrodytų keista, tačiau tokie skaičiai tikrai realūs.

Ketvirtadienio vakarą svečiuose žaidę tie patys "Oaks" klubo dubleriai dar kartą įveikė "Penktuko" vyrus rezultatu 59:31 ir praleidę mažiausiai taškų (vid. 31,5) atkrintamųjų serijoje per visą C lygos istoriją pateko į C lygos ketvirtfinalį.

Intriga šioje dvikovoje laikėsi tik 20 minučių ir tik dėl to, kad svečiai sunkiai išjudino savo puolimo mechanizmą. Vis tik, po didžiosios pertraukos "ąžuolai" visiškai paklaidino varžovus savo gynybos labirinte, o patys surengė tikrą taškų rinkimo puotą gana greit įgijo triuškinamą persvarą ir dvikovos pabaigoje jau galėjo žaisti savo malonumui.

Įdomu tai, kad "Oaks-2" ekipa per šias rungtynes atkovojo vos... 19 kamuolių ir "lentą" pralaimėjo ryškia persvara (19-34), tačiau akivaizdžiai geresnis taiklumas metant iš visų nuotolių bei susikurtų progų realizacija leido "ąžuolams" pasiekti lengvą pergalę.

Nugalėtojų komandos strategas Mindaugas Lapėnas turėjo kuo pasidžiaugti: "Atsitiko tai, kas ir turėjo atsitikti. Nors "Penktukas" yra pavojinga ekipa, reikalaujanti žaisti iš visų jėgų, tačiau pastarajam mūsų varžovui stinga paprasčiausios technikos puolime. Nežinau, kaip komanda konstruoja žaidimą, tačiau toks jausmas, kad jie visą dėmesį sutelkę į gynybą, o puolimui kartais ir jėgų pritrūksta."

"Galiu pasakyti tą patį, apie ką šnekėjau ir po pirmųjų rungtynių. Sunku mums buvo puolime, nes varžovas stipriai spaudžiasi baudos aikštelėje, neleidžia laisvai kvėpuoti, taško į šonus judančiomis užtvaromis. To pasekoje išsitempia kombinacijų laikas, ir jei per rungtynes vidutiniškai išmesdavom po 70 metimų, tai šioje serijoje tik po 50."

"Ta C lyga tuo ir įdomi, kad sutinki aibę skirtingo braižo komandų ir prie visų reikia prisiderint, mokėti žaisti kitaip ir sezonui einant vasaros link išlaikyti motyvaciją. Mūsų bendra fizinė ir psichologinė kondicija šiai dienai nėra prasta, tad tikiu, kad duosim gerą kovą ir kitame etape."

"Oaks-2": Regimantas Šaulys 16, Dovydas Lopetaitis 11, Arnoldas Norgėla 8.

"Penktukas": Laisvidas Paknys 11, Modestas Čereškevičius 7.

Sensacija Lentvaryje

Pasibaigus pirmąjai aštuntfinalio akistatai, kurioje buvo skirtos 6 diskvalifikacinės pražangos "Infoeros" vadovas Mantas Bielinskas teigė, jog pergalę pasiekti sukliudė paprasčiausias nuovargis. Ir panašu, kad šiuose žodžiuose gali būti nemažai tiesios.

Ketvirtadienio vakarą Lentvaryje abi ekipos jau žaidė būdamos pilnos sudėties, o pergalę šventė "Infoeros" vyrai įveikę varžovus rezultatu 80:77.

Atsakomoji šių komandų akistata vyko kone pagal identišką scenarijų. Dvikovos pradžioje svečiai pabėgo (15:3) ir didžiąją rungtynių dalį pirmavo dviženkle persvara.

Visgi, lemiamame kėlinuke "Rumidos-LLK" atstovai vėl atsibudo ir likus žaisti kiek mažiau nei 5 minutes priartėjo iki minimumo (68:69).

Tačiau, kuomet jau atrodė, jog aikštės šeimininkai perims iniciatyvą į savo rankas, viskas pakrypo kiek kita linkme.

Sportinio pykčio savyje radę "Infoeros" vyrai pelnė keletą lengvų taškų, atitrūko nuo varžovų ir per likusią susitikimo dalį išsaugoję trapią persvarą šventė sensacingą pergalę.

Tiesa sakant, sunku suprasti, kaip galima pralaimėti rungtynes, kai kovą dėl atšokusių kamuolių laimi daugiau nei užtikrintai (41-27), taikliau už varžovus meti dvitaškius, o iš toli atakuoji 45,8% taiklumu. Tačiau kaip parodė "Rumidos" pavyzdys tai tikrai įmanoma.

Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Bielinskas gyrė varžovų gynėją ir džiaugėsi pasiekta pergale: "Gal pradėsiu nuo to, kad praeitame komentare rašiau, jog esu nusivylęs Algirdo Tomo Venclovaičio veiksmais, tačiau šiai dienai esu nustebęs kaip Algirdas išsprendė konfliktą. Tikrai ne kiekvienas turėtų noro, drąsos ir vyriškumo susisiekti su "Infoera" ir išspręsti kilusį konfliktą. Pagarba jam už tai."

"Emocijoms nuslūgus, pagaliau tiek varžovai, tiek mes pradėjome žaisti krepšinį. Mano manymu vakarykštė rungtynių eiga praktiškai nesiskyrė nuo pirmosios dvikovos."

"Vienu metu turėjome net 16 taškų persvarą, tačiau tokios stiprios komandos kaip "Rumida" su individualiai itin pajėgiais žaidėjais visada grįžta į rungtynes. Tik skirtumas tas, kad vakar turėjome ne vieną žmogų ant suolo, o tris, taigi turėjome rezervo gerai sužaisti dvikovos pabaigą."

"Paskutinės serijos rungtynės bus tokios pat atkaklios kaip buvusios, tikiuosi išlaikysime serijoje gražų krepšinį ir tegul į kitą etapą žengia stipresnė komanda."

Netikėtą nesėkmę patyrusios "Rumidos-LLK" vadovas Šarūnas Venclovaitis tik skėsčiojo rankomis: "Vyrai atėjo į rungtynes galvodami, kad užmėtys varžovus kepurėmis ir pasiims lengvą pergalę. Tačiau "Infoera" įrodė, kad yra tikrai nebloga komanda su kuria reikia kautis iš visų jėgų."

"Lemiamame kėlinuke galėjome kabintis į rungtynes, tačiau prametėme keletą metimų ir leidome varžovams atitrūkti. Labai apmaudi nesėkmė dėl kurios dabar būsime priversti žaisti trečiąsias serijos rungtynes, kita vertus dėl jos kaltinti galime tik patys save."

"Sveikinam varžovus su pelnyta pergale, jie tikrai puikiai žaidė, kamuolys vaikščiojo gražiai, gerai pataikė, o mes visą laiką gimdėm taškus. Reikia mums labai susiimti, nes su tokiu žaidimu kaip vakar svečiuose neturėsim jokių šansų."

"Savo problemas mes kaip ir žinome, bandysim kažkaip jas spręst. Kitose rungtynėse jau bus matyt kas labiau susitvarkys su įtampa, nes po jų arba eisime atostogauti arba tęsime kovą ketvirtfinalyje."

"Infoera": Julius Pinkevičius 25, Mantas Bielinskas ir Gvidas Mockus po 16.

"Rumida-LLK": Vitalijus Danilovas 20, Vitalijus Rancovas 17.

Menka paguoda

Tvirtą žingsnį ketvirtfinalio link žengė "Ilgas ir co." ekipa dvikovoje svečiuose rezultatu 67:54 palaužę poros favorite laikytą "Grigiškių-plasta.lt" ekipą.

Dvikovą geriau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie pirmojo kėlinuko viduryje turėjo apčiuopiamą 6 taškų persvarą (10:4), tačiau gana greitai svečiai apkarpė turėtą deficitą, o po spurto antrojo kėlinuko pabaigoje dvikovos pusiaukelėje patys įgijo 7 taškų pranašumą (32:25).

Po didžiosios pertraukos Grigiškių vyrai priminė savo paties šešėlį, tad tuo pasinaudojusi "Ilgas ir co." ekipa tęsė savo spurtą ir sužaidus kiek daugiau nei 26 minutes jau triuškino varžovus (50:32).

Nors "Grigiškių-plasta.lt" garbę ginantys krepšininkai pakilo po nokdauno ir pristabdė įsibėgėjusį varžovų traukinį, tačiau tai tapo tik menka paguoda pastaruosiuose dvejuose atkrintamųjų etapuose stagmenas kūrusiai aikštės šeimininkų ekipai.

"Ilgas ir co.": Martynas Rakauskas 19, Tomas Pribušauskas (11 atk.kam., 30 naud.balų) 17,  Simonas Kičas (2/2 dvit., 1/1 trit.) ir Lukas Jonkus po 7.

"Grigiškės-plasta.lt": Aleksandras Karčmit 13, Saulius Švetkauskas 12.

Su kaupu

Pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse netikėtą nesėkmę patyrusi "Getstyle-Lynx" ekipa atsakomojoje dvikovoje varžovams atsirevanšavo su kaupu - įveikdami juos net 25 taškų persvara rezultatu 92:67.

Savo jėgą "lūšys" pademonstravo jau pirmajame kėlinuke, kuomet vos per 10 minučių pelnė 32 taškus ir įgijo dviženklį pranašumą (32:20).

Nors "SkyGym" atstovai dar bandė priešinti ir vienu metu buvo priartėję iki 8 taškų (24:32), tačiau tai buvo viskas, ką "Getstyle-Lynx" ekipa leido jiems padaryti ketvirtadienio vakarą.

Vos pajutę pavojų svečiai numynė akceleratoriau pedalą iki dugno, gana greit įgijo triuškinamą pranašumą ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi triuškinama persvara (52:33).

Po didžiosios pertraukos esminių pokyčių rungtynių scenarijuje neįvyko, tad abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus ir ramiai sulaukė finalinės sirenos paskelbusios daugiau nei įtikinamą svečių ekipos pergalę.

Pasibaigus dvikovai duotame komentare "SkyGym" komandos vadovas Viktoras Azarkovas pateikė netikėtą versiją: "Šioje dvikovoje tiesiog eksperimentavome, nes turėjome tik vieną "centrą" iš trijų. Žinojom, jog jų priekinė linija labai stipri ir jog viską vers iš po krepšio."

"Todėl jau prieš rungtynes mastėm ir derinomės ar visi galės kitą ketvirtadienį susirinkti, o į šią akistatą ateisim pažaisti savo malonumui. Jei netyčia paeis laimėti bus velniškai gerai, o jei pralaimėsim - jokios tragedijos nedarysim nes žinom kaip laimėti prieš varžovus žaidžiant pilna sudėtimi."

"Getstyle-Lynx": Vytautas Milius 15, Edgaras Turica (5 rez.perd.), Paulius Kamarauskas ir Edvinas Adomaitis po 11.

"SkyGym": Justinas Meidus 15, Ernestas Varakauskas (5/6 dvit.) ir Viktoras Azarkovas (5 per.kam.) po 13.


‹ atgal
SKL © 2017

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti