Intrigos šešioliktfinalyje, pergalingas metimas ir pirmoji aštuntfinalio kova – C lygoje

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionate per savaitgalį dvejas rungtynes spėjo sužaisti SKM-KPMG ir „2Gen-Kaefer“ komandos, bet joms artimiausiu metu teks susitikti dar sykį.

Taip nutiks dėl to, kad pirmą susitikimą laimėjo SKM-KPMG (65:58), antrą – „2Gen-Kaefer“ (59:58).

Abejos rungtynės buvo išskirtinai įdomios. Ir pirmosiose, ir antrosiose komandos žaidė apylygiai, tačiau pirmajame susitikime SKM-KPMG pranašumą įrodė lemiamu metu. 11:2 spurtas leido susikrauti saugesnį pranašumą ir išlaikyti pergalę.

Antrajame mače buvo dar įdomiau. Nors „2Gen-Kaefer“ lyg pirmavo užtikrintai ilgą laiką, o iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 4 minutėms vis dar buvo prieky 56:47, tačiau tada SKM-KPMG visiškai supančiojo varžovus ir rezultatą spurtu išlygino – 56:56. Jurgis Kargaudas vėl prametė, tačiau Povilas Paulavičius sumetė baudas, persvėrusias rezultatą – 58:59. Tačiau tai nebuvo viskas. J.Kargaudas likus 21 sekundei nebeklydo, smeigė tritaškį, kuris pasirodė pergalingas.

SKM-KPMG: Paulius Kazlovas 16 (10 atk. kam.), Rokas Stankevičius 13, Eimantas Drungilas 10, Povilas Paulavičius 9.

„2Gen-Kaefer“: Jurgis Kargaudas 15, Aurimas Butkus 11 (!2 atk. kam.), Mindaugas Gaveika ir Edvinas Šaltenis – po 7.

-

„2Gen-Kaefer“: Aurimas Butkus 15 (11 atk. kam.), Tadas Krivickas 10, Gediminas Latvis 8, Jurgis Kargaudas, Simonas Mažionis, Audrius Gėrikis po 6.

SKM-KPMG: Eimantas Drungilas 21, Povilas Paulavičius 14, Paulius Kazlovas 11, Nikas Mezzaroba 6 (15 atk. kam.).

„2Gen-Kaefer“ atstovaujantis Rokas Mažeika pasidžiaugė, kad pavyko pasiekti pergalę.

„Rungtynės tai, atvirai, labai sunkios ir daug nervų kainavusios. Labai prastai sužaidėme pirmąsias rungtynes, kai nesusirinkome, manęs irgi nebuvo, jaunimas tą pergalę pasiemė ir vakar buvo atvykę pasiimti ir antrąsias rungtynes, vos atsilaikėme.

Iš tiesų, visa komanda yra labai pasipiktinusi teisėjų darbu – konspiracijų teorijų kurti gal nėra dėl ko, bet vienodos situacijos buvo traktuojamos visiškai skirtingai ir jautėsi, kad jaunimą palaikė. Vien ką parodo paskutinės dvi minutės – likus 2:30 buvome priekyje net 9 taškų persvara, o likus 30 sekundžių jau atsilikome 2 taškais. Per tą laiką mums buvo sušvilptos 5 pražangos, o varžovams – 0, o beveik visi jų taškai buvo surinkti baudomis. Šiaip ar taip, Jurgis išgelbėjo rungtynes pataikydamas tritaškį gamewinnerį, tas džiugu.

Kol kas abejas rungtynes žaidėme ne pilnos sudėties, trūko tai vienų, tai kitų žaidėjų, tikiuosi, kad į kitas rungtynes susirinksime visi ir pavyks sulaužyti pirmo etapo prakeiksmą pagaliau. Dėkui varžovams už gerą dvikovą“, – sakė jis.

Palaužė

Tuo tarpu „Oaks-2-Tirola“ perkopė šešioliktfinalio barjerą ir nugalėjusi „Kiementą“ 73:69, seriją laimėjo 2:1.

Čia taip pat įdomybės sekė po įdomybių. „Kiementui“ pirmaujat pirmoje susitikimo dalyje vėliau iniciatyvą pačiupo „Oaks-2-Tirola“, tačiau varžovai jai neleido pernelyg atitrūkti. Viskas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Na, jei tiksliau – sekundėmis.

Likus 22 sekundėms Darius Bušmič rezultatą lygino (68:68), o vėliau ir persvėrė. Vis tik tada svečiai ėmė klysti, o Simonas Krasauskas pridėjo tritaškį ir baudas, įtvirtinusias pergalę „Oaks-2-Tirolai“.

Laimėtojams 30 taškų pelnė Simonas Krasauskas, 16 – Jonas Rimavičius, atkovojęs net 28 kamuolius, 11 – Paulius Rimavičius (12 atk. kam.).

„Kiementui“ 23 taškus surinko Šarūnas Putna, 21 – Justinas Sakalauskas, 10 – Andrius Putna.

Aštuntfinalis prasideda

Tuo tarpu viena pora jau pradėjo aštuntfinalį. Čia GEALAN namuose 82:75 nukovė „TDSfinance.lt“ ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

„TDSfinance.lt“ rimčiau į atlapus varžovams kibo pirmajame kėlinyje, nes vėliau iniciatyvą visiškai valdė GEALAN. Įdomu tai, kad „TDSfinance.lt“ turėjo devynis žaidėjus, bet visi atsarginiai nepelnė nė taško.

GEALAN 32 taškus surinko Dainius Novickas, 16 – Vidas Braziulis, 14 – Tomas Lukoševičius (14 atk. kam.).

„TDSfinance.lt“ po 19 taškų pridėjo Paulius Martinonis, Tadas Markilevičius ir Benas Steponėnas, 14 – Giedrius Pikturna.