Intriguojančiame čempionato starte - pamokos gynyboje, svetingi šeimininkai ir lyderio siautulys

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės krepšinio C lygos (SKL) 2018-2019 m. sezono starte buvo sužaisti keturi susitikimai, kuriuose svečiai išsivežė net tris pergales iš šeimininkų tvirtovių. Nors sensacingų galutinių rezultatų neužfiksuota, individualūs pasirodymai buvo išties įspūdingi.

Lentvario LK - A komanda 81:47 (A grupė)

Lentvario vyrai startavo galingai - kaip ir priklauso lygos finalo dalyviams. Jau pirmasis kėlinys atsakė į daugelį klausimų ir vietos intrigai liko mažai. Gynyboje varžovams suteikta nemokamų pamokų ir praleista mažiau nei pusšimtis taškų. Panašių pasirodymų iš vicečempionų galime tikėtis ir ateityje.

„A Komandos” nariai turi pakankamai potencialo, jog po šių rungtynių atsitiestų gana greitai. Tiesiog starte išpuolė išvyka į galingo varžovo teritoriją ir nieko čia baisaus nenutiko. Minus 34 „punktai” ne tragedija žaidžiant Lentvaryje, o jei puolime būtų pavykę įkrėsti šiek tiek daugiau - viskas atrodytų dar gražiau. Vyrai kovojo vakar ir kovos kitame mače, kur skaičiai, įtariu, bus visai kitokie.

Rungtynių momentas:

Sužaidus vos pusę pirmojo kėlinio - Mindaugas Pukelevičius ir Arvydas Urbanovičius pasismagino bei pratęsė šeimininkų spurtą iki 15:0, tai bent sezono pradžia! Varžovai reagavo šiek tiek pavėluota minutės pertraukėle ir nuo šio momento padėtis aikštelėje stabilizavosi. Per likusias 35 minutes skirtumas padidėjo 19 taškų. Visgi, pradžia buvo užtikrinta ir lemtinga - sveikiname Lentvario vyrus su pelnyta pergale!

„Lentvario LK“: Edgaras Pundzius 21 (4 per. kam., 22 n.b.), Dmitrij Meškevič 13 (15 atk. kam.), Vitalijus Rancovas 11, Dominykas Švedavičius 9.

A.Urbanovičius, M.Pukelevičius, Darijus Venckovski ir Šarūnas Venclovaitis: visi surinko dviženklius naudingumo balų rodiklius, nors pelnė vienženklį taškų skaičių - štai toks komandinis pasirodymas!

A Komanda“: Dovydas Butkus 20, Paulius Grinius 8, Jevgenij Muchks 7.

Arvydas Urbanovičius („Lentvario LK”):

„Visų pirma, norėčiau pasveikinti komandą su pavykusiu sezono startu. Rungtynes pradėjome susikaupę, todėl startavome užtikrintai 15:0, kas vėliau leido atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką aikštelėje.

Žinoma, išvadų daryti po pirmų varžybų dar nereikia, nes nei mes, nei, manau, varžovai - tikrai neparodėme to žaidimo kurį norėtume matyti. Buvo daug nesusikalbėjimo, skubėjimo, jautėsi tas vasaros sindromas.

Dabar nėra tas metas, kada reikia rodyti geriausia krepšinį. Mūsų tikslas po truputi, su kiekvienom varžybom gerinti savo žaidimą, slėpti trūkumus. Šiame sezono etape svarbiausia pakliūti į TOP grupę. Ačiū varžovams už kovą, o komandai - už geras emocijas.”

JBR - Kiementas 60:85 (A grupė)

Visose kitose startinėse varžybose šeimininkai buvo žymiai malonesni ir leido pergalėmis pasidžiaugti oponentams - tai bent draugiškumas SKL C lygoje! Svetingi šeimininkai, kitaip ir nepavadinsi. „JBR” nusprendė startuoti pasirinkdami sėkmingą spalvą Giedraičių miestelio atstovams.

„Kiemento“ įdirbis SKL rudens taurėje pakankamai ryškiai nusvėrė sportinės formos svarstykles jų naudai. Juodai - baltai - raudoni tikrai turi potencialo gerinti žaidimą ir ateityje įveikti panašaus pajėgumo oponentus. Šiai dienai - rezultatas dėsningas, tad pasitelkę pozityvumo užtaisą visi žygiuokime toliau.

Pirmuosius du kėlinius sėkmingai sužaidę svečiai įgijo užtikrintą persvarą ir atrodė, jog jokios intrigos čia nebus. Tiesa, Pauliaus Daukanto vedini šeimininkai trečiajame kėlinyje sukaupė visas jėgas bei priartėjo iki 11 taškų. Kai jau atrodė, jog dar keli sėkmingi epizodai sugrąžins įtampą į šį mačą - darbo ėmėsi „Kiemento” lyderiai. Broliai Laurynas Putna ir Šarūnas Putna trečiuoju broliu šį kartą pasirinko gerą draugą Darių Bušmič bei padidino skirtumą iki 13 taškų. Nuo to laiko svečiai atgal nesižvalgė ir nurūko link pirmosios pergalės, su kuo juos ir sveikiname! Kelionės metu atgal į namus tikrai vyravo pakili nuotaika.

„JBR”: P.Daukantas 20 (29 n.b.), Gytis Badaška 11, Remigijus Indrašius 8, Andrius Montvydas 6.

Kiementas: Š.Putna 20, D.Bušmič 18, Andrius Putna 16 (27 n.b.), Audrius Drublionis 8, L.Putna 7, Tomas Galinis 6 (10 n.b.).

Kumštis - Festima 76:87 (E grupė)

E grupėje įvyko du turnyrinei lentelei svarbūs mačai ir juose triumfavo favoritais laikyti klubai. Pasipriešinimas buvo rimtas ir pergalės pasiektos didelio noro ir įspūdingų asmeninių pasirodymų dėka. „Festima” šauniai debiutavo gausiausioje sostinės krepšinio lygoje ir laikė mačo kontrolę visų varžybų metu.

Tiesa, jei ne fantastiškas įžaidėjo šou - tą kontrolę tikrai galėjo išmušti šeimininkai savo tvirtu kumščiu. Pridėkime faktą, jog iki pačios kiečiausios sudėties „Kumščiui” trūko kelių svarbių narių. Tad tikrai galime pagirti ir šeimininkus už kovą iki pat pabaigos. Mano nuomone, surinkę pilną sudėtį, šie vyrukai dar gali patriukšmauti I etapo grupėje. Neprasmukus į TOP divizioną, tai ryškūs favoritai antrajame, o kaip bus iš tiesų - pamatysime jau greitai.

Ketvirtajame kėlinyje „Kumštis“ kilo į lemiamą šturmą ir likus žaisti beveik 3 minutes Marius Dubinskas tritaškiu sumažino deficitą iki 8 taškų. Kai jau atrodė, kad padai gali svilti - viską į savo rankas perėmė mačo didvyris Marius Taparauskas. Neeilinį pasirodymą surengęs įžaidėjas Juan Carlos Navarro stiliumi pelnė 26-tąjį savo tašką, pridėjo rezultatyvų perdavimą Karoliui Daukšai ir tarsi paskelbė: „Vyrai šis vakaras priklauso mums, pergalė jau kišenėje"!

„Kumštis“: Haroldas Zenkovas 20 (20 n.b.), Giedrius Mikaila 17 (14 atk. kam., 8 išpr. praž., 29 n.b.), M.Dubininkas 14, Rokas Treinys 13, Mantas Stalnionis 11.

Festima“: M.Taparauskas 26 (11/15 met. iš žaid., 13 (!) rez. perd., 42 n.b.), K.Daukša 14 (4/7 trit.), Tomas Balčiūnas ir Augustinas Ivoška po 11, Andrej Maisak 8, Ričardas Bistrickas 6 (9 atk. kam.).

Andrius Jegelevičius („Kumštis“):
Komandoje turime, kaip mums, išskirtinai daug naujų žaidėjų - net 3. Du iš jų, galima sakyti, prisijungė paskutinę akimirką, todėl pirmose varžybose labai jautėsi vienas kito supratimo trūkumas.Iš kitos pusės, labai prastai pradėjome varžybas ir to pasekmė buvo -12 taškų jau po pirmų 5 minučių. Sveikinu „Festimos” komandą su pelnyta pergale ir ypač jos lyderį Marių, kurio mums taip ir nepavyko sustabdyti. Linkiu jiems sėkmės ateityje, o mes pasidarysime savo išvadas ir gerinsime žaidimą.”

Raimundas Kalesnykas („Festima“):
Visada yra smagu pradėti sezoną pergale, nežiūrint į tai, kad žaidėme prieš labai stiprią komandą. Varžybos buvo sunkios, kietos ir aukšto tempo, visada abi komandos turėjome bėgti, kovoti dėl kiekvieno centimetro aikštelėje. Mūsų sėkmė - labai gerai psichologiškai pasiruošėme varžyboms, mūsų įžaidėjas - tikras lyderis, vakar puikiai suvadovavo komandai, o komanda laikėsi aiškaus žaidybinio plano, kurį kaip treneris sudėliojau prieš varžybas. Tikrai mums daug kas pavyko - taiklūs metimai, mažai klaidų, komandinis puolimas, tačiau dėl gynybos turiu priekaištų žaidėjams ir gynyboje turime dirbti labiau susikoncentravę, nepamesti galvos ir negalvoti per anksti apie pergalę. Pamatėme savo trūkumus, juos įvertinsime ir stengsimės išlaikyti tokį žaidybinį stilių šiame sezone.

Tirola - Pabradės Intersurgical 61:67 (E grupė)

Paskutinė ir labiausiai kraują kaitinusi atidarymo vakaro dvikova įvyko „Tirola” ekipos tvirtovėje, į kurią drąsiai įsiveržė Pabradės atstovai. Šiemet jie ir vėl naujokai, tačiau turi ankstesnių metų SKL C lygos patirties - todėl žino, kaip reikia smogti sezono starte. Pirmajame kėlinyje įgyta 10 taškų persvara leido jaustis patogiai.

Visgi, „Tirola” kolektyvas ne iš kelmo spirtas ir iki pat rungtynių pabaigos rodė didelį norą perlaužti įvykių eigą sau naudinga linkme. Galiausiai intriguojančių rungtynių finalinis teisėjų švilpukas paskelbė: Pabradės vyrai atsilaikė ir švenčia trapią pergalę. Iš „Tirola” komandos noro bei entuziazmo neatimsi ir toliau jie bus kietas riešutas visiems varžovams. Nekantriai laukiame kitų startų!

Likus daugiau nei 2 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos - Vladislav Piskariov pelnė savo 20-tąjį tašką ir priartino šeimininkus prie įspūdingo persilaužimo. Skirtumas tik 4 taškai, o laiko dar pakankamai. Visgi, tai buvo paskutiniai „Tirola” ekipos taškai šiame mače, o vienas iš idėjinių „Pabradės Intersurgical” lyderių Paulius Kamarauskas paskutinėmis sekundėmis dvitaškiu užfiksavo galutinį dvikovos rezultatą. Puikus ir atkaklus mačas, bravo abiems komandoms!

„Tirola”: Romuald Zemlianskij (4/8 trit.) ir V.Piskariov (31 n.b.) po 20, Edvinas Urkis 11.

Pabradės Intersurgical”: Edgaras Turica 18, Andrius Birulinas (7/8 baud. met., 10 atk. kam., 26 n.b.) 16, P.Kamarauskas 13 (9 atk. kam., 25 n.b.), Marekas Komaiško (11 atk. kam., 12 n.b.), Aroldas Bitinas ir Evaldas Urbanavičius po 6.

Paulius Kamarauskas (Pabradės Intersurgical”):

„Džiugu, kad naująjį sezoną pradėjome pergalingai. Tikrai jautėsi, jog žaidėjai yra pasiilgę krepšinio varžybų. Su labai gera energija pradėjome mačą, manau, tai bus mūsų viso sezono vienas iš tikslų. Išlaikyti tokią energiją visas varžybas, ne tik pirmąjį kėlinį. Nors ir kontroliavome rungtynes ir nuolat pirmavome, varžovai neleido mums atsipalaiduoti ir davė gražią kovą. Ačiū jiems, o mes judam pirmyn!”

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Spalio 16 d. Agmeka - Sormedica: Ar jau pakankamas susižaidimo lygis svarbiai pergalei pasiekti?

2) Spalio 16 d. BC Irsana - Miražas: Galimybė iškovoti pergalę Naujojoje Vilnioje - tik miražas?

3) Spalio 16 d. Studio Moderna - Aseko: Lygos naujokų derbyje jėgos (ne)lygios?

4) Spalio 16 d. VLI Timber - Kirviai: Bet kuriuo atveju triumfuos šios salės atstovai, tik kas ir kokiu skirtumu?