Išlaukta „2Gen - Kaefer“ pasaka bei „Lentvario LK“ triumfas pratęsime

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) savaitgalį siautėjo A bei D grupių komandos. TOP divizione vieninteliai „Vaikinai“ mėgavosi užtikrinta pergale. Čempionai „Gealan“ tik begalinių pastangų dėka palaužė „Festima“ ekipą. Dar daugiau įtampos sulaukėme titanų dvikovoje, kur „Lentvario LK“ vyrukai išplėšė pratęsimą, o jame ir pergalę prieš sirgalių gausiai palaikomą „Teltonikos“ kolektyvą. Savo momento išlaukė „2Gen - Kaefer“ žaidėjai, kurie 39-ias minutes vijosi „Sormedica“ narius, o paskutinę minutę sugebėjo iškovoti labai lauktą pergalę. Antrajame divizione demonstruojama krepšinio kokybė taip pat nėra prasta. Kaip matote nuotraukoje - ten netrūksta ir dėjimų, tad apie viską nuo pradžių!

TOP divizionas

Teltonika (3-3) - Lentvario LK (5-2) 78:81 (A grupė) (po pratęsimo)

Krepšinio spektakliai paprastai susideda iš keturių dalių. Po dviejų veiksmo epizodų dalis žiūrovų dažnai išjungia savo televizorius arba net palieka arenas, kadangi būna aišku, kaip pasibaigs visas siužetas. Kartais tiesiog atlikėjų išpildymo kokybė neatitinka lūkesčių, tačiau vakar šio mačo scenarijus patenkino net įmantriausio krepšinio guru skonį. Įnirtingos kovos nepritrūko, tad mums buvo padovanota ir spektaklio kulminacija - pratęsimas.

Rungtynių pradžioje Lentvario komanda pabėgo į priekį ir iškart parodė šeimininkams, ko čia atvykę. „Teltonikos“ komanda - ne iš kelmo spirta, tad rungtynių viduryje perėmė iniciatyvą ir trečio ketvirčio metu patys mėgavosi pranašumu. Ketvirtoji trilerio dalis buvo itin atkakli - pirmaujanti ekipa keitėsi daugybę kartų. 40-oji minutė galėjo būti paskutinė, kai Mykolas Mankevičius atkovojo kamuolį puolime ir įrideno du taškus iš po krepšio. Likus vos keliolikai sekundžių „Teltonika“ pirmavo 71:69, tačiau apsiginti nepavyko.

Po „Lentvario LK“ narių pasitarimo išpildymas sekė puikus - Algirdas Tomas Venclovaitis išrašė vieną iš dešimties savo vakaro „assist’ų“, o Mindaugas Pukelevičius taikliu metimu išplėšė penktą dramos dalį - 71:71! Tas pats Mindaugas, tarsi prisiminęs, jog jau artėjantį savaitgalį Vilniuje jo vardo garbei bus surengtas karališkosios taurės finalinis etapas - pratęsimo pradžioje taikliai šovė ir iš toli. Šeimininkai tęsinio metu nepalūžo bei kvėpavo svečiams į ausį, kai Žilvinas Rubliauskas 45-ą minutę sušvelnino deficitą iki minimumo 77:78. „Teltonikai“ teko griebtis pražangų taktikos, tačiau „Lentvario LK“ žaidėjų rankos nedrebėjo ir jie paskelbė apie narsią pergalę išvykoje: 78:81.

Teltonika“: Antanas Šegžda 25, Žilvinas Rubliauskas 18, Tadas Brazys 11

„Lentvario LK“: Aurimas Lukauskis 21, Darijus Venckovski 16, Mindaugas Pukelevičius 14, Vitalijus Rancovas 10

Mykolas Mankevičius („Teltonika“) nenurašė visko sėkmės trūkumui bei pripažino oponento jėgą:

„Nepasakyčiau, kad sėkmė nusisuko. Lentvaris – labai gera komanda, ne pirmus metus žaidžianti įtemptas varžybas. Tiesiog jie išlaikė šaltą protą paskutinėmis minutėmis ir pratęsimo metu.

Mes padarėm per daug klaidų – su 25-iom klaidom Lentvario neįveiksim. Bet kuriuo atveju, varžybos buvo įtemptos, emocingos, žiūrovams patiko. Gaila, kad pralošėm, bet džiaugiamės kieta kova.“

Arvydas Urbanovičius („Lentvario LK“) šį kartą įvykius sekė iš šalies per draugų parūpintą „live stream“ transliaciją bei pasidžiaugė iškovota pergale:

„Noriu pasidžiaugti už vyrus, kurie labai gerai sukovojo ir išsivežė svarbų tašką. Vyrai gerai pradėjo rungtynes ir po dviejų kėlinių viskas buvo gan neblogai, bet sunki trečio kėlinio pradžia įnešė intrigos.

Smagu, kad vyrai nesutriko, atsitiesė ir laimėjo. Kai pagalvoji, kad dar penktadienį galvojom nukelti rungtynes - tokios varžybos tik dar labiau užgrūdina. Judam toliau.“

2Gen - Kaefer (3-4) - Sormedica (5-1) 74:73 (A grupė)

Sekmadienis vienu dramatišku susitikimu neapsiribojo, nes tauta reikalavo dar vieno - ir jį gavo. Duonos ir žaidimų, ne kitaip. Ambicingieji „2Gen - Kaefer“ vyrukai neketina taikstytis su grupės vidutiniokų statusu, kurį tarsi simbolizuoja pozicija turnyrinėje lentelėje bei svečiuose sulaukė ne ką mažiau ambicingos ir talentingos „Sormedica“ gvardijos. Svečiai atvyko be kelių savo pagrindinių smogikų, tačiau iniciatyvą perėmė būtent jie. Pastaruoju metu nugalėtojų mentalitetą užsiauginusi svečių ekipa viso mačo metu pirmavo 1-13-os taškų persvara. Visgi, galiausiai SKL C lygoje antrajame etape taip pat neliko nepralaimėjusių ekipų, nes iki šiol vienintelė „Sormedica“ galėjo tuo pasigirti.

Spektaklis buvo sudėliotas taip, jog žiūrovai liktų prikaustyti savo vietose iki pat paskutinės sekundės. „2Gen - Kaefer“ kolektyvas nepasidavė ir po Justino Polikšos sėkmingo metimo šuolyje - likus rungtyniauti mažiau nei dvi minutes švieslentėje įsižiebė lygybė 70:70! Svečiams trapią persvarą sugrąžino patyręs Rokas Kasparavičius, kuris sumetė tris baudų metimus. Šeimininkai atsakė vienu tašku bei turėjo metimo deficitą (71:73) - tuomet paprašyta jų minutės pertraukėlė. Po jos sekusi ataka pakėlė ant kojų visą „2Gen - Kaefer“ atsarginių žaidėjų suolelį, kai Gytis Steckis asistavo Jurgiui Kargaudui, o šis snaiperis pataikė ketvirtą savo vakaro tritaškį bei išvedė saviškius į priekį 74:73! Paskutinis svečių bandymas tikslo nepasiekė ir „2Gen - Kaefer“ triumfavo.

Jei po pirmo etapo „Sormedica“ nariams kas nors būtų pasakę, jog TOP divizione turės 5-ias pergales iš 6-ių galimų - tokį variantą jie patvirtintų su iškeltais nykščiais į viršų. Po apmaudaus pralaimėjimo galbūt norisi kelti į viršų kitą pirštą, tačiau balansas juk puikus: 5:1! Lygos naujokai eina tinkama linkme ir vienas ar kitas nesėkmingas mačas neturėtų pakirsti tikėjimo tuo, ką darai. Daroma viskas aukštame lygyje ir patarti kažką sunku, tiesiog - reikia nesustoti bei tęsti. Mūšiuose prieš „Festima“ bei „Oaks-2-Tirola“ rungtynių pabaigose fortūna šypsojosi, tad dvi iš trijų loterijų pasibaigė sėkmingai - ne toks ir prastas balansas. Kaip tuomet jaustis Kauno klubui Eurolygos kovose, kai tiek rungtynių buvo paleista paskutinėmis minutėmis. Verta pagirti „2Gen - Kaefer“ žaidėjus, kurie nestokoja aukštų siekių ir nepasiduoda - atkrintamosiose viskas prasidės iš naujo, o ši pergalė jiems suteiks geresnes startines pozicijas ten.

2Gen - Kaefer“: Jurgis Kargaudas 23, Benas Račys 13, Gytis Steckis ir Justinas Polikša po 11, Mantas Jusis 10

„Sormedica“: Renatas Bliuvas 20, Vytautas Milius 15, Rokas Kasparavičius ir Egidijus Prieskienis po 12

Rokas Mažeika („2Gen - Kaefer“) pakomentavo pergalingas rungtynes:

„Prieš kelias savaites pralaimėjome vienu tašku prieš OAKS, kaip ir rašiau, labai nesmagu pralaimėti rungtynes, kur atiduodi visas jėgas ir viskas sprendžiasi paskutinėmis sekundėmis. Vakar, atitinkamai, viskas gavosi mūsų naudai, daugiausiai dėka Jurgio herojišku veiksmų.

Tiesa, reiktų paminėti, kad vakar tikrai neatidavėme visų jėgų. Žaidėme prastai ir, realiai, tik kai visiems degė užpakalis - pradėjome žaisti savo žaidimą. Smagu, kad bent paskutinį kėlinį žaidėme gerai ir reikia tik pasidžiaugti, kad to pakako.“

Juozas Skara („Sormedica“) visada stengiasi komandos labui, o šįkart vyriškai prisiėmė atsakomybę:

„Rungtynėse nuo pat pradžių perėmėme iniciatyvą, varžovai atrodė pavargę, galvojome tik apie pergalę. Visgi, žinojome, kad tai bėganti komanda, todėl keli jų spurtai vis priartindavo prie mūsų. Taip ir nutiko, kad rungtynių pabaigoje viską lėmė paskutinė ataka. Nors dar prieš rungtynes akcentavome, jog neiname į pagalbą - visi turime susitvarkyti su savo tiesioginiais oponentais, tačiau lemiamos atakos metu pats palikau savo žmogų ir varžovas skaudžiai nubaudė.

Sveikinu jį su puikiu metimu, o savo komandai esu skolingas butelį tauraus gėrimo. Manome, kad su savo keliais aukštaūgiais neturėtume prieš šia komandą didesnių bėdų, tiesiog tai - padovanotas taškas. Rungtynėse prieš „Teltoniką“ būtina pilna komandos komplektacija, nes varžovas ne tik patyręs, bet ir turintis aiškiau išreikštus lyderius. Bandysime atsitiesti. “

Vaikinai (4-3) - Tornadas (1-6) 92:60 (A grupė)

Nesėkmingai rungtynės susiklostė „Tornadui“ ir net ne dėl pralaimėjimo. Komandos lyderis Linas Stripinis nesužaidė nė 20-ies minučių bei gavo traumą - reikia tikėtis, jog jis pasveiks kaip įmanoma greičiau. „Vaikinai“ susirinko gausiomis pajėgomis, palaikė sau įprastai aukštą žaidimo tempą, daug kartų metė iš toli - pataikė geru procentu bei laukia kitų iššūkių. Gausiausioje sostinės krepšinio lygoje ekipoms liko vos po 2-3-is susitikimus iki antrojo etapo pabaigos, tad šiame paveiksle bus atliekami paskutiniai potėpiai prieš „play-off“ etapą.

Vaikinai“: Paulius Borkys ir Vaidas Petrulionis po 15, Mindaugas Kraujalis 14, Julius Didžgalvis 13

Tornadas“: Erikas Augūnas 16, Tautvydas Milašas 12, Paulius Kamaitis 10

Mindaugas Kraujalis („Vaikinai“) pakomentavo rungtynes ir laukė artėjančių svarbių kovų:

„Priešininkai negausiai susirinko į varžybas ir nesugebėjo atlaikyti primesto varžybų tempo. Pirmoje pusėje vienas iš jų pagrindinių žaidėjų gavo traumą ir varžybų tęsti nebegalėjo - tikimės trauma nėra rimta ir linkime greičiau jam pasveikti.

Mes, savo ruožtu, išsimetėme daug laisvų metimų, bėgome į greitas atakas. Ačiū varžovams už kovą. Na, o mums šiame etape liko dar dvi labai svarbios rungtynės, kurias norėtųsi užbaigti be pralaimėjimų.“

Festima (1-6) - Gealan (5-2) 83:89 (A grupė)

„Festima“ vyrukams verta paploti - nors pergales skinti TOP divizione sekasi sunkiai, tačiau komanda kabinasi kaip tik gali ir niekam su jais nebūna lengva. Aišku, antrame divizione balansas turbūt šviestų atvirkštinis bei pergalės pakeltų ūpą. Tik ar komandos tobulėjimo kelyje tai duotų daugiau naudos? Vargu. Kaunantis su stipriais oponentais pats taip pat tobulėji žymiai sparčiau. Šeimininkai netgi pirmavo pirmame kėlinyje, o vėliau iniciatyvą perėmė „Gealan“ bei išlaikė nežymią persvarą iki pat finalinės sirenos.

Festima“: Donatas Kilikevičius 21, Marius Taparauskas 20, Lukas Patašius 18, Augustinas Ivoška ir Mindaugas Paulavičius po 11

„Gealan“: Jan Jurgo 22, Valerij Stefanovič 18, Haroldas Zenkovas 16, Mantas Vanagas 10

Antrasis divizionas

BC Liejykla (4-3) - SKM-Eurosportas.lt (2-5) 97:75 (D grupė)

Itin svarbų, tačiau ne galutinį žingsnį link savo svajonės žengė puolime ir toliau nestabdanti „BC Liejykla“. Vyrukai vėl flirtavo su šimto taškų riba bei užtikrintai įveikė jaunuosius SKM atstovus. Žvelgiant į padėtį D grupės turnyrinėje lentelėje - ten intrigos netrūksta. Šeštai vietai, kuri garantuoja patekimą į atkrintamąsias varžybas, balanso 4-5 gali neužtekti. „BC Liejykla“ komanda likusiuose turuose kausis su grėsmingais oponentais, tad prireiks maksimalios koncentracijos ne tik puolime, bet ir gynyboje. Titas Šepetys (55 n.b.) sužaidė neeilines rungtynes - svaraus jo bei komandos draugų indėlio reikės ir greitu metu.

BC Liejykla“: Titas Šepetys 32, Dominykas Žalionis 17, Tadas Orentas 13, Rokas Kinderevičius 10

„SKM-Eurosportas.lt“: Marius Valeika 16, Deimantas Valavičius 13, Gustas Jakubynas 11, Gytis Budrevičius, Ignas Lukoševičius ir Karolis Šepetys po 10

Romanas Bairašauskas („BC Liejykla“) pats rungtyniavo solidžiai (9 taškai, 4 rez. perd., 14 n.b. per 20 min.) bei džiaugėsi svarbia pergale, tačiau teisingai paskaičiavo, jog iki ramaus gyvenimo kovoje dėl atkrintamųjų dar toli:

„Labai svarbi pergalė mums, bet vietos atkrintamosiose dar neužtikrina, o ir 1-6-a vietos grupėje turi labai panašiai pergalių, tad per likusius du turus būtinai sieksim pergalių. Situacija grupėje gali apsiversti aukštyn kojomis - tikėkimės viskas mums susidėlios palankiai.“

Vilniaus KM-2002 (3-4) - Aesculap (4-3) 95:78 (D grupė)

Net du susitikimus savaitgalį sužaidė VKM atstovai ir šie mačai skyrėsi kaip diena ir naktis. Fantastiškai jaunimui susiklostė pirmasis susitikimas, kai nesustabdomo puolimo banga leido mėgautis pergale prieš „Aesculap“ kolektyvą. Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų Facebook paskyroje. Reikalai gynyboje svečiams šį kartą pašlijo, nes susirinkus vos šešiese buvo sunku atlaikyti šeimininkų pasiūlytą aukštą tempą.

Vilniaus KM-2002“: Vytenis Kazlauskas 21, Gustas Andriulionis 18, Kasparas Supranavičius ir Emilis Oskolkovas po 15, Andrius Cijunaitis 14

„Aesculap“: Gediminas Kazlauskas 29, Andrius Čižikas 23, Andrius Jankeliūnas 11

VU Fizikai (5-3) - Vilniaus KM-2002 (3-4) 78:72 (D grupė)

Po sėkmingos savaitgalio pradžios „Vilniaus KM-2002“ auklėtiniai siekė pratęsti pergalių seriją, tačiau savo tvirtovėje „VU Fizikai“ šiems siekiams ištarė griežtą ne. Rungtynės vyko atkakliai, o pabaigoje patirtis įveikė jaunatvišką maksimalizmą. „VU Fizikai“ praktiškai užsitikrino vietą atkrintamosiose, o pergalė paskutiniame ture prieš buksuojantį „Studio Moderna“ batalioną - leistų fizikos mokslo atstovams antrą etapą baigti aukštoje D grupės vietoje bei gera nuotaika pasitikti kitus iššūkius SKL C lygoje.

VU Fizikai“: Juozas Naudužas ir Jonas Kumža po 15, Jonas Nekrasovas 11, Lukas Balčaitis 10

„Vilniaus KM-2002“: Gustas Andriulionis 16, Vytenis Kazlauskas 13, Kasparas Supranavičius 11, Emilis Oskolkovas ir Andrius Cijunaitis po 10

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Vasario 11 d. Lynx - VLI Timber: Kaip pasibaigs antrasis pasimatymas po beveik 5-ių metų pertraukos?

2) Vasario 11 d. JBR - Tirola: Intriga C grupės turnyrinės lentelės viršuje tik padidės?