Įtemptų mačų lavina C lygoje

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionato C grupėje sužaistos jau visos rungtynės. Paskutiniame mače „Penktukas“ (3/7) namuose 63:59 (8:11, 7:17, 19:10, 20:16, 9:5) nukovė „Magnum-Dussmann-2“ (7/3) klubą.

Galima sakyti, kad „Magnum-Dussmann-2“ komanda pergalę iššvaistė gana apmaudžiai. Vienu metu ji buvo įgavusi solidų pranašumą, siekusį 13 taškų, bet kaip greitai jį įgavo, taip greitai ir prarado. Ketvirtajame kėlinyje kova buvo labai įtempta, o po to, kai gyvybiškai svarbų metimą pataikė Rolandas Svilainis, likus 18 sekundžių, daugiau komandos neužpuolė ir laukė pratęsimas.

Jame taip pat ilgai buvo neaišku, kam atiteks pergalė. Po Tado Kalasausko metimo „Penktukas“ pirmavo 59:57, o tada laukė baudų seriją, kurią abi ekipos atlaikė sunkiai – vis negalėjo įmesti abiejų baudos metimų. Galiausiai šeimininkų pergalę įtvirtino R.Svilainis, kuriam pavyko pataikyti abu sykius.

Vis tik komandų mestų baudų skaičius skyrėsi dramatiškai: „Penktukas“ metė 29, „Magnum-Dussmann-2“ – vos 9.

Prie pergalės 17 taškų pridėjo Laisvidas Paknys, 16 – T.Kalasauskas (13 atk. kam.), 15 – Domas Kregždė, 5 – R.Svilainis (16 atk. kam.).

„Magnum-Dussmann-2“ ekipai 18 taškų pelnė Laurynas Ralys, 11 – Karolis Staniokas, 11 – Valdas Paukštas.

Turnyrinė lentelė atrodo štai taip:

Antroji

D grupėje dar liko mačų, bet jie irgi artėja prie pabaigos. „Miražas“ (2/7) iškovojo dar vieną pergalę ir privertė klupti „Teltoniką“ 79:88 (20:23, 8:17, 27:22, 24:26).

Čia „Miražo“ krepšininkai iniciatyvą savo rankose laikė kone visa mačą ir tik ketvirtame kėlinyje „Teltonikai“ buvo įsižiebusi viltis. Bet ji greitai išgaravo ir pergalės „Miražas“ nebeatidavė.

Nugalėtojams 18 taškų surinko Marius Bankauskas (7 rez. perd.), 17 – Gediminas Žiukas, 16 – Donatas Stonikas (8 atk. kam., 7 rez. perd.), 14 – Tomas Sereičikas (11 atk. kam.), 13 – Deivydas Kasčejevas.

„Teltonikai“ 26 taškus pelnė Antanas Šegžda, 16 – Agnius Savičiūnas, 15 – Lukas Černiauskas, 12 – Paulius Mičėnas (14 atk. kam.).

Pratęsimas

Na, ir liko antro diviziono mačai. Čia E grupėje taip pat prireikė pratęsimo, kur „Šviesa“ (6/5) šiaip ne taip palaužė JBR (8/3) – 91:88 (9:17, 29:22, 16:20, 27:22, 10:7).

O JBR ši nesėkmė kainavo brangiai – tik padidėjo įtampa kovoje dėl pirmų vidjų vietų grupėje.

„Šviesa“ pirmavo kone visų rungtynių metu, bet rizikavo prisižaisti ir iš dalies prisižaidė, nors viskas ir baigėsi gerai.

Dar likus 4 minutėms ji pirmavo 81:73, bet tada spurtavo JBR, kuri neleido šeimininkams įmesti nė vieno taško ir galiausiai išplėšė pratęsimą po Tomo Žiemelio metimo.

„Šviesa“ sugebėjo atsitiesti ir pratęsimo metu išnešė sveiką kailį, tačiau taip pat tik per plauką, kuomet Tomas Urbanavičius įtvirtino pergalę.

Prie pergalės 28 taškus pridėjo T.Urbanavičius, po 23 – Algirdas Gaidys ir Mantas Viliušis (13 atk. kam.), 17 – Dominykas Makūnas (7 atk. kam., 7 rez. perd.).

JBR komanda turėjo aiškiai išreikštą vedlį: Paulius Daukantas surinko 35 taškus, 16 pridėjo Remigijus Indrašius (9 atk. kam.), 14 – Paulius Kapšys.

Pratęsimas nr. 2

Drama buvo ir F grupėje, kur „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ (5/4) sunkiai, bet 78:77 (7:9, 17:22, 22:23, 21:13, 11:10) palaužė „Grigiškes-plastą.lt“ (3/6).

Po ilgosios pertraukos atrodė, kad „Grigiškės-plasta.lt“ gali jaustis ganėtinai užtikrintai, bet situacija ėmė prastėti. 7:0 atkarpa svečiai baigė trečią ketvirtį, o per penkias paskutines ketvirto kėlinio minutes grigiškiečiai įmetė vos keturis taškus, tad tai leido svečiams ne vien priartėti, bet ir išlyginti rezultatą, ką padarė vieną baudą pataikęs Gediminas Balčius. Jei jis būtų pataikęs ir antrąją, ko gero „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ būtų laimėjęs ir be pratęsimo.

Bet jo vis tik prireikė ir lemtingą metimą iš toli pataikęs Artūras Lisinskas atnešė pergalę savo komandai. Tiesa, „Grigiškės-plasta.lt“ tikrai galėjo persverti rezultatą, likus 6 sekundėms, bet Andrius Kurecas prametė abi baudas.

Nors grigiškiečiai turėjo didelį pranašumą po krepšiu, atkovoję 62 kamuolius, bet jie klydo net 32 sykius. Už tai ir buvo nubausti.

„LPK Libernos-Gervėčių krašto“ ekipoje geriausiai atrodė Vytautas Venckus (23 tšk.), Gediminas Balčius (16 tšk., 17 atk. kam.) ir Darjušas Vladimirov (12 tšk.).

„Kraštiečiams“ 24 taškus pridėjo A.Kurecas (17 atk. kam.), 19 – Aleksandras Karčmit (9 atk. kam.), 13 – Julius Alekna (12 atk. kam.).

Nesugebėjo

G grupėje WEX (2/7) nesugebėjo atsilaikyti prieš lyderį „Geležinį vilką“ (8/2), keliaujantį į atkrintamąsias – 66:84 (17:25, 15:16, 14:20, 20:23).

Daug ką kalbėti čia nėra, nes „Geležinis vilkas“ laimėjo be problemų. Jam 26 takus surinko Paulius Jasukaitis (8 atk. kam.), 13 – Svajūnas Matulėnas, 12 – Liutauras Pabrinkis, 10 – Šarūnas Belevičius.

WEX 24 taškus pelnė Dainius Podlipskas (9 atk. kam.), 18 – Vilmantas Karnickas (9 atk. kam.).

Simbolinė

H grupėje „Kirviai“ (2/7) namuose 76:69 (13:17, 18:16, 22:17, 23:19) nugalėjo „SKM-99-1“ (4/5). Vis tik „Kirviams“ pergalė buvo tik simbolinė, nes į kitą etapą jie nepatenka.

Jei du kėlinius SKM auklėtiniai valdė situaciją minimaliai, tai vėliau iniciatyvą varžovai perėmė ir visiškai apvertė mačo eigą. Pasipriešinti „SKM-99-1“ dar pavyko, bet lemiamu metu indėlio pergalei pritrūko.

SKM auklėtiniai išmetė net 45 tolimus metimus (pataikė 12).

„Kirviams“ 27 taškus pelnė Mindaugas Mažeikis (12 atk. kam.), 12 – Žymantas Baušys, 11 – Egidijus Paulauskas.

„SKM-99-1“ ekipai 20 taškų surinko Orestas Žalys, 10 – Rokas Barškėtis, 9 – Medardas Pauliukėnas (10 atk. kam.).