Karūna numušta - „VLI Timber“ suvedinėja sąskaitas!

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) turėsime naujus čempionus! „Gealan“ vyrai nuolat kaudavosi dėl šios lygos medalių, tačiau šiemet jų finalinėse batalijose nebus. „VLI Timber“ jau aštuntfinalyje suvedė sąskaitas su „langininkais“ bei įspūdingu stiliumi revanšavosi pastariesiems už praėjusių metų nuoskaudas. Rimgaudas Kukta, Einaras Beržonskis bei Lukas Šebelskis rungtyniavo tarsi su sparnais - jų metimai vienas po kito artino „Gealan“ ekipos sezono pabaigą gausiausioje sostinės krepšinio lygoje, o trečiasis kėlinys buvo lemtingas! Klausėme apie artėjančią „Gealan“ bei „TDSfinance.lt“ kaktomušą - ponai ir ponios, tokios klasikinės kaktomušos šįkart nebus! Startavo ir ketvirtfinalio etapas, kur vėl sėkmingai savo seriją pradėjo „Taurus“ gvardija!

Gealan - VLI Timber: 82:97 (1/8 finalo etapo serijos rezultatas 1:2)

Du auksiniai sezonai, vienas sidabrinis, trys bronziniai - tokie „Gealan“ vyrų pasirodymai verčia žavėtis ekipos stabilumu. Finaliniuose ketvertuose dalyvauta net 7-is kartus iš eilės! Kartą teko likti ketvirtoje pozicijoje, tačiau į „Final-4“ batalijas ši ekipa paskutinį kartą neprasibrovė gūdžiais 2011-aisiais metais, o dabar jau ir šiais 2019-aisiais. Visos, net ir pačios saldžiausios unikalios serijos - turi savybę baigtis, kad ir kaip nelengva yra paleisti savo svajonę. Krepšinio mėgėjų legenda vis dar kelia ypatingą grėsmę oponentų gynybai. Vakar išlikimo mače ilgamečiai „Gealan“ kariai: Dainius Novickas, Ramūnas Viščinis bei Vidas Braziulis prisiėmė puolimo naštą ant savo pečių bei po dviejų kėlinių langų profesionalai turėjo kuo džiaugtis. Jie pirmavo 52:40!

„VLI Timber“ du metus iš eilės baigė savo sezonus ties medalių dalybos stadija, o šiemet jau aštuntfinalyje į poras gavo grandus. Traumų dievai taip pat neatsuko reikiamos kūno pusės - atrodė, jog viskas klostosi ne pagal šių vyrukų optimistinius planus. Antanas Sireika yra iškovojęs Europos čempionų titulą, treniruodamas nacionalinę Lietuvos krepšinio rinktinę, o vėliau šis treneris tarė garsią frazę: „kuo sunkiau, tuo geriau“. Būtent šia fraze 1/8 finalo etapo serijoje vadovavosi „VLI Timber“ ambicingoji ekipa. Po pirmojo pralaimėjimo serijoje gan nemažu skirtumu - vyrai nepasidavė bei smogė dviguba jėga. Trečiame ir ketvirtame kėliniuose net ir negausiai susirinkę svečiai gynyboje dirbo vieningai bei per paskutines dvidešimt minučių praleido jau tik 30-šimt taškų į savo krepšį.

Nuostabios gynybos reikėjo, tačiau, tai ką „VLI Timber“ komanda išdarinėjo puolime trečiajame kėlinyje - parodo tikrąjį jų potencialą. 35:14 - tokiu fantastišku rezultatu svečiai laimėjo šį ketvirtį bei išmušė visus kozirius iš čempionų rankų, taip pat praktiškai jau šiame kėlinyje numušė ir karūną nuo „Gealan“ žaidėjų galvų. Justas Misiūnas svariai prisidėjo prie lyderių šėlsmo bei smeigė du tritaškius paeiliui! Šeimininkus staiga ėmė slėgti 9-ių „punktų“ deficitas, o ketvirtajame kėlinyje nieko jau nepavyko pakeisti. „VLI Timber“ trečius metus iš eilės patenka į gausiausios sostinės krepšinio lygos 1/4 finalo etapą. Būtent šių metų žygis gali būti įstabus - ne vien dėl to, jog realu pagaliau pirmą kartą klubo gyvavimo istorijoje žengti į pusfinalį, tačiau - kokiu keliu tai įmanoma padaryti. Pusė sąskaitų suvesta, tačiau likusios nuoskaudos - ne ką mažesnės, o ten jau šviečia kito klubo pavadinimas: „TDSfinance.lt“.

„Gealan“: Dainius Novickas 23, Ramūnas Viščinis 20, Vidas Braziulis 15, Jan Jurgo 10

„VLI Timber“: Rimgaudas Kukta 33, Lukas Šebelskis 23, Einaras Beržonskis 22, Justas Misiūnas 10

Mindaugas Jonušas („Gealan“) pripažino oponentų pranašumą bei garbingai visiems padėkojo:

„Jeigu varžovas laimi seriją - vadinasi jis to vertas ir šiai dienai yra stipresnis už mus. Tai ne vienos rungtynės, kai gali nurašyti, jog tiesiog nesisekė, nesusirinkome ir panašiai. Dabar tik norisi pasveikinti oponentus, palinkėti jiems sėkmės - parodyti dar didesnį norą bei eiti tik tolyn.

Apie kitus metus dabar nesinori kalbėti. Reikia pabaigti sezoną kitoje lygoje, o tada spręsim visi, ar dar turime motyvacijos ir noro. Ačiū organizatoriams, teisėjams bei svarbiausia - komandos draugams.“

Domantas Gudonis („VLI Timber“) kalbėjo apie suvestas sąskaitas su „Gealan“ bei laukė atsiteisimo valandos ir su „TDSfinance.lt“:

„Su vienais senas sąskaitas suvedėme, lieka su „TDSfinance.lt“ atsiskaityti (šypsosi - aut. pastaba).

Nuoširdžiai dėkojame lygos čempionams už puikią seriją.“

2Gen - Kaefer - Taurus: 84:91 (1/4 finalo etapo serijos rezultatas 0:1)

Du kėlinius ketvirtfinalio starte „2Gen - Kaefer“ žaidėjų 10-ukas dirbo puikiai bei įpusėjus mačui pirmavo 46:39. Visi nariai įsiliejo į žaidimą gan gerai - visi pelnė taškus, tačiau gynyboje nepavyko demonstruoti to, ką pavyko padaryti serijoje su Pabradės ekipa. Galbūt „Taurus“ klubas turi kiek įvairesnio stiliaus ginklų puolime, tačiau trečiajame bei ketvirtajame kėliniuose šeimininkai tikrai galėjo apsiginti solidžiau. Net 52-u taškus antroje mūšio dalyje pelnę svečiai perėmė susitikimo kontrolę, o Igno Urbono (keturi taiklūs tritaškiai), Nerijaus Jozonio (trys taiklūs tritaškiai), Igno Kurkliečio bei Ramūno Jozonio (po du taiklius tritaškius) pasirodymas atakuojant iš perimetro - suvaidino svarbią rolę serijos starte. Justas Aršauskas jautė degančias ekipos draugų rankas bei išdalino net 8-is „assist’us“.

Likus rungtyniauti tris minutes „2Gen - Kaefer“ dar buvo nukirpę savo deficitą iki vieno metimo, tačiau svečiai finišavo užtikrintai. „Taurus“ batalionas taikosi trečius metus paeiliui patekti į C lygos finalinę ketveriukę. Reikia tik vienos pergalės, o vakar perimtas aikštės pranašumas - šios ekipos narius nuteikia pozityviai. Jau šį ketvirtadienį galime sulaukti pirmojo „Final-4“ dalyvio pavadinimo - ketvirtfinalio serijos favoritai savoje tvirtovėje sieks baigti puikų „2Gen - Kaefer“ sezoną gausiausioje sostinės krepšinio lygoje. Pastarieji įkvėpimo, kaip atsitiesti serijoje galėtų semtis, kad ir iš to paties „VLI Timber“ pavyzdžio.

„2Gen - Kaefer“: Lukas Poniškaitis 18, Mantas Jusis ir Gytis Steckis po 12, Mantas Juočepys 10

„Taurus“: Ignas Urbonas 24, Ignas Kurklietis 20, Nerijus Jozonis ir Ramūnas Jozonis po 16

Mantas Bielinskas („Taurus“), nors ir iškovojo pergalę - tikėjosi dar geresnio antrojo susitikimo savo komandai:

„Buvo labai sunkios rungtynės, nes paruoštas planas nesuveikė. Rotacija, kurią buvom sugalvoję sugriuvo, nes vėlavo mūsų vidurio puolėjas. Teko varžybų metu ieškoti išeičių, kaip perlaužti rungtynių eigą.

Atrodo jau pagaudavome bangą, bet varžovai rasdavo priešnuodžių. Teko nemažai pagalvoti, kad pasiektume pergalę. Dėl visų išvardintų aplinkybių nukentėjo žaidėjų rotacija - čia kaltę prisiimu sau. Ketvirtadienį stengsimės uždaryti seriją bei pataisyti anksčiau išvardintas klaidas.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Balandžio 15 d. Lentvario LK - Kiementas: kurie labiau verti patekti į TOP-8?

2) Balandžio 15 d. Sormedica - Tornadas: nusiteikimo nestigs, tad nuostabus svečių sezonas (ne)bus baigtas?