„KK Riešės“ kelionė įgauna nevaldomą pagreitį

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) startavo ir paskutinė ketvirtfinalio serija. Kaip tokiam svarbiam etapui - tiek „Sormedica“, tiek ir „KK Riešės“ vyrukai į mūšį delegavo gan negausiais 7-8-ių žaidėjų pajėgas. Netekimų turėjo abi komandos, tačiau skaudžiau tai atsiliepė nominaliems aikštelės šeimininkams - be B lygos čempiono bei kitų svarbių žaidėjų pagalbos „Sormedica“ kovėsi iki pabaigos, tačiau pergalės iškovoti nepavyko. Riešės atstovai toliau tęsia savo beprotišką žygį gausiausioje sostinės krepšinio lygoje, o nuo finalinio ketverto juos skiria vos vienas laimėjimas. Ar jau pirmadienį ant Ekinstos sporto centro parketo šis istorinis žingsnis bus žengtas?

Sormedica - KK Riešė: 73:77 (1/4 finalo etapo serijos rezultatas 0:1)

Susitikimo pradžia nieko blogo šeimininkams nežadėjo - pirmuosius savo taškus gan greitai pelnė „Sormedica“ startinio penketo žaidėjai. Nerijus Jonaitis, Dilanas Švaistys, Rokas Kasparavičius bei Deividas Zoruba savomis sėkmingomis atakomis sukūrė šiokią tokią persvarą: 10:5 sužaidus 4-ias minutes. Visgi, tuomet iniciatyvos parametrus matuojančios svarstyklės po truputį sviro į Riešės pusę. Linas Vitkauskas (foto su kamuoliu) pasižymėjo kelis kartus paeiliui, jo pavyzdžiu pasekė Tomas Šilingis bei Šarūnas Tamkevičius - po pirmojo kėlinio švieslentėje jau šviečia „KK Riešės“ ekipai palankesni skaičiai (19:22).

Antrasis kėlinys, ko gero, virto esminiu rungtynių faktoriumi - kai įsismarkavę svečiai jį laimėjo net 15:28! Solidūs Roko Rolio bei Beno Marcinkevičiaus epizodai puolime, braškanti „Sormedica“ gynyba ir mačui įpusėjus nemalonūs skaičiai šeimininkams: 34:50. Visgi, tai ir buvo pats didžiausias skirtumas tą vakarą, nes po ilgosios pertraukos žingsnis po žingsnio atotrūkis tirpo. Bandant pasivyti oponentus, puikiai nuo suolo kilęs Juozas Skara įžiebė vilties, o kiti „Sormedica“ lyderiai vėl priminė apie save. Po trečio ketvirčio dar niekas nebuvo aišku, nes deficitas nukirptas per pusę: 55:63.

Dar daugiau žibalo į ugnį įpilta ketvirtojo kėlinio viduryje, kai skirtumas sumenko iki vieno metimo: 65:68! Visgi, galutinai perlaužti mačo šeimininkams nepavyko - sugrįžimas į rungtynes pareikalavo daug jėgų. „KK Riešės“ herojais pabaigoje tapo Tomas Zaleckas, B.Marcinkevičius, žudantį tritaškį smeigęs L.Vitkauskas (vienintelį iš devynių savo bandymų ir dar tokiu rungtynių metu!) bei baudų metimais pergalę įtvirtinęs Vilius Urniežius. Riešė atsiduria arčiau savo svajonės, tačiau „Sormedica“ vis dar nepraranda vilčių įžengti į medalių dalybų stadiją. Pirmadienį antrame serijos mače laukia nuožmi kova dėl būvio!

„Sormedica“: Rokas Kasparavičius 19, Deividas Zoruba 15, Nerijus Jonaitis 13, Dilanas Švaistys 10

„KK Riešė“: Tomas Šilingis 20, Linas Vitkauskas 16, Rokas Rolis ir Benas Marcinkevičius po 10

Juozas Skara („Sormedica“):

„Sormedicos“ sezonas dar nebaigtas. Pralaimėjome pirmas rungtynes, kuriose nugalėtoją apsprendė smulkios detaltės. Gaila, kad svarbiausiu metu vėl išretino traumos ir nesėkmės.

Linkime trims komandos starto penketo žaidėjams (Renatui, Saulei) kuo greičiau pasveikti ir prisijungti prie komandos. Taip pat komandos vardu perduodame linkėjimus V.Miliui, kuris pateko į avariją.

Rungtynėse per daug energijos liejome emocijoms ir teisybės paieškoms teisėjavime. Antrose ir trečiose rungtynėse pasitaisysim.“

Ervinas Stankevič („KK Riešė“):

„Sveikinu komandą su pergale. Žaidėm prieš tikrai labai gerą komandą - stipri priekinė linija, stiprūs gynėjai. Serijoje pirmaujam, tačiau kova dar bus labai kieta. Svarbiausius akcentus pirmus du kėlinius darėm tikrai neblogai, vėliau antroje pusėje nesusiklostė taip, kaip norėjom.

Gal nuovargis, o gal teisėjų leista grubi kova išmušė mus iš vėžių. Aukšti žmonės susirinko pražangas, todėl truputį susilpnėjo gynyba po krepšiu. Džiaugiuosi komanda - buvo likę tik trys taškai, tačiau vėl parodėm didžiulį charakterį, puikias emocijas ir susigrąžinom apčiuopiamą persvarą.

Kaip ir sakiau - serija tęsiasi ir, manau, čia dar kova bus tikrai labai kieta. Laukiam kitų varžybų.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Balandžio 26 d. Kiementas - Naresta: ar be jokios intrigos šioje serijoje viskas baigsis?