„Kumščio“ pergalę įprasmino G.Mikailos karjeros rungtynės

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C pirmenybių antrajame etape „Penktukui“ (0/3) trūksta sėkmės, nes jis svečiuose 54:59 (8:10, 11:16, 19:13, 16:20) nusileido „Tirolai“ (2/0).

Dabar „Penktukas“ yra įsitaisęs C grupės dugne.

Tiesa, lengva „Tirolai“ nebuvo, nes vienu metu turėta 13 taškų persvara ištirpo ir du paskutinius ketvirčius kova vyko apylygė. Tačiau laimėjo „Tirola“ todėl, kad lemiamų baudų metimų pro šoną nesvaidė.

Laimėjusiems 19 taškų pridėjo Vladislavas Piskariovas, 11 – Julius Kuberavičius, 9 – Denisas Oliferas ir Egidijus Mažeika (12 atk. kam.).

„Penktukui“ 13 taškų pelnė Tadas Kalasauskas, 12 – Simas Šnipaitis (10 atk. kam.), 10 – Laisvidas Paknys (1/10 trit.).

Tomas Burtilius iš „Tirolos“ išskyrė kelias pergalės priežastis.

„Rungtynės buvo įtemptos, atkaklios, tad džiaugiamės išnešę sveiką kailį. Ketvirtajame kėlinyje, kai rezultatas buvo lygus, svarstyklės galėjo pasvirti ir į vieną, ir į kitą pusę, gerai, kad keletą metimų pataikėme mes ir šiek tiek atitrūkome.

Rungtynių pabaigoje, kai varžovai ėmėsi pražangų taktikos, baudos nekrito nors tu ką, tačiau ir varžovai nesugebėjo suregzti rezultatyvių atakų, tad pranašumą išsaugojome. Mūsų pataikymas buvo ne koks, tačiau pranokome varžovus kituose žaidimo komponentuose: tiek atkovotų kamuolių, tiek rezultatyvių perdavimų kategorijose persvara buvo mūsų, galbūt tai ir buvo lemiamos pergalės dėlionės dalys.

Tai mums jau antra pergalė paeiliui, džiaugiamės iškovotu brangiu tašku. Tolimesnis kelias laukia labai sunkus: grupė tikrai sudėtinga, čia bet kas gali įveikti bet ką. Kad ir tas pats „Penktukas“: nors jie startavo trimis pralaimėjimais iš eilės, tačiau tikrai neabejoju, kad jie šioje grupėje dar parodys, ką gali, ir pagadins nervus ne vienam favoritui“, – sakė jis.

Karjeros rungtynės

Tuo tarpu F grupėje „Kumštis“ (3/0) saugo pirmąją vietą ir privertė „LPK Liberną-Gervėčių kraštą“ (1/2) klupti dar sykį – 81:80 (24:24, 22:13, 11:19, 24:24.

Pirmavusi komanda keitėsi keliskartus ir laimėtoja sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Dar likus 6 minutėms „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ pirmavo 68:57, bet „Kumščio“ spurtas 8:0 leido grėsmingai priartėti – 65:68. Komandos keitėsi metimais, baudomis ir rezultatas toliau buvo apylygis, bet Giedrius Mikaila tapo mačo didvyriu.

Sumetė vieną baudą, lyginusią rezultatą, o paskutinę sekundę išprovokavo pražangą, kuri leido iškovoti pergalę, pataikius vieną baudos metimą – 81:80.

G.Mikala viso mačo metu žaidė nerealiai: įmetė 39 taškus, atkovojo 14 kamuolių, išprovokavo 11 pražangų ir surinko 55 naudingumo balus.  Jam tai – karjeros rungtynės SKL. Sveikiname, Giedriau!

„Kumščiui“ 12 taškų pridėjo Rokas Treinys, 11 – Marius Dubininkas.

„LPK Libernai-Gervėčių kraštui“ po 19 taškų surinko Jonas Baranauskas ir Saulius Keina, 18 – Darjušas Vladimirovas, 10 – Vytautas Venckus.