L.Baškio šou ir pirmoji "BC Pilaitės" pergalė

Sekmadienį Plasta-Sostinės C lygoje įvyko trejos rungtynės, be jokios abejonės, didžiausia vakaro žvaigžde tapo "BC Dugno" lyderis L.Baškys, dvikovoje su "Mamutai" pademonstravęs įspūdingą žaidimą. O daugiausia džiaugsmo buvo "BC Pilaitės" vyrams kurie pagaliau šventė pirmąją pergalę šiame sezone. Apie visą tai ir daugiau - dienos naujienose.

Atvedė į pergalę

Savo aikštėje žaidęs "BC Dugnas" (1-2) sekmadienį priėmė F grupės lyderius, "Mamutų" (2-1) krepšininkus ir siekė nutraukti nesėkmių seriją bei priversti pirmą kartą antroje sezono dalyje kapituliuoti varžovų ekipą.

Šeimininkai tradiciškai susirinko negausiai - šeši, tačiau šį kartą ir jų priešininkai negalėjo pasigirti "geru lankomumu" - jų buvo vos vienu daugiau. Be didelės žvalgybos ir pastangų gynyboje prasidėjęs pirmas kėlinys buvo rezultatyvus ir greitas, o labiausiai išsiskyrė komandų gynėjai: "Dugną" į priekį tempė K.Daukša, pelnęs 13 taškų, tuo tarpu tiksliai iš toli atakavęs T.Jurkus lygiai tiek pat surinko "Mamutams", o šeimininkų persvara po pirmo kėlinio buvo trapi: 27:23.

Tačiau antrame kėlinyje kaip reikiant įsisiautėjo L.Baškys: vienas jis surinko daugiau taškų per kėlinį (16), nei visa priešininkų komanda, ir 21:15 kėlinį laimėję šeimininkai įgijo 10 taškų pranašumą (48:38) po dviejų kėlinių, kai L.Baškys tritaškiu metimu užbaigė pirmą kėlinį.

"Mamutai" į kovą dėl pergalės taip ir nebegrįžo: nors tiek trečias (3 taškais) tiek ketvirtas (2 taškais) kėliniai pralaimėti nežymiai, jokių priešnuodžių prieš varžovų lyderį neradę "Mamutai" buvo priversti kapituliuoti 66:81

L.Baškys tiesiog terorizavo priešininkus: 41 pelnytas taškas pavydėtinu taiklumu (9/17 dvit., 5/9 trit., 8/11 baud.), taip pat 9 atkovoti kamuoliai bei 7 išprovokuotos pražangos leido gynėjui surinkti net 46 naudingumo balus. 24 taškus prie pirmosios pergalės grupėje pridėjo puikiai pirmame kėlinyje rungtyniavęs K.Daukša, 12 - R.Čepė.

"Mamutams" 21 tašką pelnė T.Jurkus, 16, R.Krejeras, 13 - A.Kviklys.

Komentuodamas dvikovą "BC Dugno" vadovas N.Rutkauskas pripažino, kad "BC Dugnas" yra "namų" komanda: " Kaip praeitose rungtynėse Lukui nekrito, taip šiose sekėsi. Kažkaip namų salėje žaidžiam kaip komanda ir viskas būna kitaip, visi tampa geresni. Matyt, turim išvykų prakeiksmą. Džiaugiamės, kad pavyko iškovoti pergalę, nors eilinį kartą buvom varganai susirinkę. Dabar pagrindinė užduotis bus pasipildyti komplektaciją".

Tuo tarpu "Mamutų" treneris L.Kervys pripažino įžaidėjų svarbą komandoje bei išskyrė puikų L.Baškio žaidimą: "Prastai susirinkome, neturėjom keturių svarbių žaidėjų komandoje. O kas svarbiausia, nebuvo nei vieno įžaidėjo. Kamuolį turėjo įžaidinėti žmonės, kurie sezono metu to nedaro. To pasekoje ilgai truko perėjimas į priešininkų aikštelės pusę, nespėdavom paruošti normalių atakų, bei neturėjom galimybės bėgti į greitą puolimą. Antra priežastis - visiškai neapsigynėme nuo priešininkų lyderio. Ateityje privalome rodyti daugiau energijos ir agresyvumo. Gera naujiena - šiaip po rungtynių alus buvo tikrai skanus. Sveikiname priešininkus!."

Pagaliau

Debiutinį sezoną Sostinės C lygoje šešiais iš eilės pralaimėjimas pradėjusi "BC Pilaitės" (1-1) komanda pagaliau nutraukė prakeiksmą, kuomet galingai sužaidusi antrą rungtynių dalį 62:47 nukovė "United" (1-1) krepšininkus bei pakilo į ketvirtą vietą G grupėje.

Pirma rungtynių pusė atsakymo į klausimą, kas šį vakarą stipresnis, neturėjo: dažnai keitėsi pirmaujančios komandos, o rungtynių tablo degė lygybe: 28:28.

Nerezultatyviai ekipos rungtyniavo ir po didžiosios pertraukos, tačiau D.Ditkevičiaus dvitaškio "BC Pilaitė" sugebėjo atitrūkti: 42:34 (28 min.), o prieš ketvirtą kėlinį svečiai pirmavo 6 taškais: 44:38.

Paskutinis rungtynių kėlinys, kaip jau tapo nemalonia taisykle, "Pilaitės" komandai iki šiol klostydavosi tragiškai. Tačiau šį kartą viskas vyko atvirkščiai: "United" susidūrė su kieta priešininkų gynybą, pelnė tik 9 taškus, bei praleidusi dvigubai daugiau, leido pirma pergale šiame sezone džiaugtis varžovų ekipai.

Į pergalę svečius vedė 19 taškų surinkęs D.Žiulpa (5/5 dvit., 3/6 trit.), po 11 pelnė D.Ditkevičius (9 atk.kam.) ir R.Šalcis.

"United" gretose 11 taškų surinko Ž.Paliukas, po 10 - P.Banelis ir K.Klečkauskas.

Pergale po susitikimo džiaugėsi "BC Pilaitės" vadovas Š.Valinevičius: "Sveikinu savo komandą su pergale ir labai tikiuosi, kad pagaliau pralaušim ledus. Taškas buvo labai reikalingas, tik labai liūdna, kad dėl ligos negalėjau prisidėti pats. Pergalė buvo labai laiku, nes jau buvai pasiruošęs nuleisti rankas , vis dėlto vyrai buvo labai motyvuoti, patys padarė reikiamas išvadas ir puikiai kovojo nieko papildomai neskatinami. Manau, patys norėjo pasidaryti sau kalėdinę dovaną. Tikiuosi, kad ši pergalė padės atsitiesti psichologiškai ir pradėti rodyti savo žaidimą. Ačiū dar kartą komandai, kad suteikė vilties, jog galbūt dar šiemet grįšime į tą žaidimą, kurį galime žaisti, nes šiandien įveikėme gana pajėgią komandą".

Viena koja

Savo aikštėje žaidę "Žali" (1-0) H grupės kovas pradėjo namuose priimdami iki šiol be pergalių šiame sezone liekančius "Capital City" (0-1) krepšininkus. Be savo lyderio D.Montvydo atvykę svečiai vilčių iškovoti pergalę, kaip ir daugelį kartų šiame sezone - neturėjo, rungtynes 70:44 laimėjo aikštės šeimininkų komanda.

Susitikimą ne pajėgiausios sudėties pradėję šeimininkai iki pat 21 mačo minutės nesugebėjo rasti optimalaus penketo ir rezultatas trečio kėlinio pradžioje dar buvo lygus (29:29), tačiau tuomet atkarpą net 30:2 laimėję "Žali" pasiuntė priešininkus į nokdauną bei su šypsenomis veiduose lengvai užbaigė susitikimą.

Į pergalę šeimininkus vedė nuo atsarginių žaidėjų suoliuko pakilęs vienas ekipos lyderių L.Gudaitis (12 tšk., 17 atk.kam., 30 naud.bal.), taip pat 12 taškų surinko M.Sveikauskas, po 10 pridėjo D.Danielius ir S.Zairys.

"Capital City" gretose 9 taškus pelnė E.Kazbaras, po 8 surinko V.Dešukas ir M.Gustas.