Liūdna diena: trys komandos liko be pergalių

Taip jau sutapo, kad antradienio vakarą GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionate dar trys komandos patyrė po eilinį pralaimėjimą ir nutraukti nesėkmių nesugebėjo. Kadangi pirmojo etapo finišas jau artėja, aišku, kad šios komandos į aukščiausią divizioną nebepateks.

D grupėje liūdnas vakaras buvo „Kumščiui“ (0/4), kuris svečiuose 73:77 (13:22, 26:12, 17:24, 17:19) nusileido „SKM-99-1“ (1/4) ekipai. Ją, beje, galima pasveikinti su pirmuoju laimėjimu.

Pirmaujanti komanda susitikimo metu keitėsi keliskart – lyg karuselė įsisiūbuodavo tai viena, tai kita ekipa. „Kumštis“ po didžiosios pertraukos atrodė pačiupęs vadeles, bet jas paleido ir „SKM-99-1“ žaibiškai tuo pasinaudojo.

Likus minutei rezultatas dar buvo lygus (73:73), bet sekė „Kumščio“ pražangos, klaidos, leidusios „SKM-99-1“ persverti rezultatą.

Nugalėtojams 29 taškus pelnė Erikas Kulikovskis, po 11 – Orestas Žalys (2/11 trit.) ir Medardas Pauliukėnas, 8 – Liudvikas Gorišnis (12 atk. kam.), 6 – Rokas Barškėtis.

„Kumščiui“ 20 taškų pridėjo Giedrius Mikaila, 16 – Darius Mikaila, 12 – Gintaras Vičkačka, 9 – Mindaugas Razgaitis, 7 – Rokas Treinys (7 atk. kam., 1/10 trit.).

1 iš 19

E grupėje vienintele dar pergalės neiškovojusia ekipa lieka WEX (0/5), kuri namie 44:56 (11:8, 16:16, 10:15, 7:17) nusileido SKM-KPMG (3/2) ekipai.

Jei pirmoje mačo dalyje WEX dar didvyriškai laikėsi, tai antroje SKM-KPMG visiškai perėmė jėgą. Per trečią kėlinį skirtumo ženkliai nepadidino, bet paskutiniame visiškai sukaustė varžovų puolimą ir taip pasiekė pergalę užtikrintu tempu.

Įdomu tai, kad pergalei pakako ir viso labo vieno tolimo metimo iš 19 – jį pataikė Rokas Stankevičius.

SKM-KPMG 20 taškų pridėjo būtent R.Stankevičius, 10 – Povilas Paulavičius, po 6 – Kajus Steponavičius, Paulius Kazlovas ir Jonas Labutis.

WEX 12 taškų surinko Andrius Didžiulis, 10 – Mantas Matuzas (10 atk. kam.), 8 – Mykolas Dumčius, 7 – Edgaras Mickevičius.

Nervų kova

Na, ir paskutiniąja nelaimingąja tapo G grupėje rungtyniaujanti „Širvėna“ (0/5), kuri namuose 68:71 (11:10, 17:19, 17:26, 23:16) turėjo pripažinti KSP (3/2) pranašumą.

Kokia kovė virė šitame mače – lyg karščiausiame katile, kur kibirkštys skrieja į šoną kulkos greičiu! Nežinome, kokios lygos rungtynes mėgstate labiausiai, bet tokios intrigos daug kur neišvysime.

Ilgai kovojusi dėl pranašumo ketvirtį kėlinį KSP pradėjo pirmaudama 55:45, bet „Širvėna“ puikiai gesino bandymus atitrūkti ir rezultatą lygino – 64:64, o netrukus ir persvėrė – 67:64. Komandos keitėsi baudų metimais ir paskutinė minutė buvo nervų išbandymas visiems.

Su juo geriau tvarkėsi KSP (70:68), nors likus 11 sekundžių baudų Pavelas Masevičius ir nepataikė. Mindaugas Plungė turėjo galimybę lyginti rezultatą, bet taip pat ranka sudrebėjo abukart ir Darius Zaviša tik įtvirtino svečių pergalę.

KSP 16 taškų pelnė P.Masevičius, po 13 – Marekas Stefanovičius ir Darekas Miloševičius, 10 – Arturas Lukaševičius, 9 – Česlavas Dunovskis (11 atk. kam.).

„Širvėnai“ 19 taškų surinko M.Plungė (5/14 trit., 9 atk. kam.), 15 – Aurimas Bagdonavičius, 14 – Tomas Markevičius, 7 – Gediminas Galvelis.

KSP puolėjas Česlavas Dunovskis nepamiršo pasveikinti varžovų su geru pasirodymu.

„Noriu pasveikinti priešininkus su geru maču. Šaunuoliai, kovojo iki galo, trūko nedaug, kad prieš mus laimėtų. Mums tai buvo prastos rungtynės, leidome varžovams įmesti daug tritaškių, dažnai klydome, prisirinkome daug pražangų, kas leido varžovams mesti daug baudų metimų. Dėl to toks ir rezultatas. Svarbu, kad laimėjome, ačiū vyrams už pergalę“, – sakė jis.

Beje, ar žinote, kad jau šį savaitgalį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradeda kovas atrankoje į Pasaulio taurės turnyrą? „Olybet“ sporto baras labai jus kviečia penktadienį (20 val.) ir sekmadienį (19.30 val.) būtent pas juos stebėti rinktinės kovas su Kosovu bei Lenkija ir smagiai praleisti laiką bičiulių apsuptyje.

Emocijas – garantuojame, o taip pat „Olybet“ sporto bare jūsų lauks dovanos – kiekvienas, atvykęs stebėti mačo su Kosovu, gaus Lietuvos rinktinės atributikos!

Daugiau apie renginį - „Olybet“ Facebook paskyroje.