Medikų fiesta, brandus vynas ir kontroversiškas vakaras Lentvaryje

Medikų fiesta, brandus vynas ir kontroversiškas vakaras Lentvaryje 6458

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygos (SKL) pirmadieninio akordo būta skambaus. Skambesys iki šiol yra girdimas tiek Vilniaus, tiek ir Lentvario apylinkėse. Du iš šešių vakar į aikštelę išbėgusių kolektyvų sužaidė savo startinius gausiausios sostinės krepšinio lygos mačus - „Santa.lt“ ir „TDSfinance.lt“ juose iškovojo pelnytas pergales. Panašu, jog pavadinimo pabaigoje turėti „.lt“ yra gero tono ir valstybingumo ženklas, nešantis sėkmę. Kitiems keturiems klubams tai buvo jau antrojo turo susitikimai. Su visais intriguojančio pirmadienio vakaro įvykiais susipažinkime tradicinėje dienos apžvalgoje.

Lentvario LK (2-0) - Aseko (0-2) 105:27 (A grupė)

Du, šeši, aštuoni ir vienuolika - taip visus savo 27 taškus skirtinguose ketvirčiuose vakar sukrapštė „Aseko“ šešetukas nuvykęs į Lentvarį. Vicečempionai į namų rungtynes delegavo dešimt narių ir jie norėjo žengti dar vieną žingsnį komandos tobulėjimo kelyje. Tą ir padarė - pasidalino laiką praktiškai po lygiai ir visi įnešė savo indėlį, kuris susumavus virto 105 taškais ir net 156 (!) naudingumo balais galutiniame statistikos protokole.

Nors svečių komandos atstovams po tokio vakaro yra skaudu, visgi kritikuoti „Lentvario LK“ vyrus dėl per didelio skirtumo neapsiverčia liežuvis. Tuo labiau, jog šeimininkų atstovas padėkojo atvykusiems svečiams už tai, jog dienos eigoje jie visgi apsisprendė atvykti. Komandos netgi draugiškai sutarė pavėlinti varžybas pusvalandžiu. 0:20 techninis pralaimėjimas neatvykus bet kuriuo atveju yra pats gėdingiausias ir geriau jau pralošti aikštėje. „Aseko“ vyrai pirmajame ture parodė, jog surinkę pilnesnę ir pajėgesnę sudėtį - gali kautis šioje lygoje. Linkime jiems priimti vakarykštį nutikimą kaip pamoką, o kituose mačuose namie prieš „A komandą“ ir „JBR“ pakovoti dėl tos išsvajotosios pergalės!

Rungtynių momentas:

Pirmąjį šimtuką šio sezono SKL C lygos padangėje ketvirtojo kėlinio pabaigoje vakar užfiksavo „Lentvario LK“ kolektyvas, su tuo juos ir sveikiname! Įdomu, kokios yra nusistovėjusios tradicijos šioje komandoje ir kokie įsipareigojimai ar malonumai laukė Darijaus Venckovski.

„Lentvario LK“: Edgaras Pundzius 24 (9/9 dvit., 5 rez. perd., 29 n.b.), Augustas Rudelis 14 (4/9 trit., 4 per. kam., 15 n.b.), D.Venckovski (8 atk. kam., 18 n.b.) ir Dmitrij Meškevič (13 atk. kam., 27 n.b.) po 13, Dominykas Švedavičius 12 (18 n.b.), Algirdas Tomas Venclovaitis 9 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 23 n.b.), Vitalijus Rancovas 8 (4 per. kam.), Aurimas Lukauskis ir Arvydas Urbanovičius dviese surinko 17 atk. kamuolių, o Šarūnas Venclovaitis atliko 6 rez. perdavimus.

„Aseko“: Rimvydas Butkevičius 10, Darius Galbogis 7 (3 rez. perd.), Mindaugas Staneliūnas 5, Dmitrij Avedenij (10 n.b.), Gediminas Eglinskas ir Karolis Alechnavičius kartu atkovojo 24 kamuolius po lenta.

Arvydas Urbanovičius („Lentvario LK“):

„Visų pirma, norėtume padėkoti varžovams, jog visgi delegavo šešis žaidėjus į rungtynes ir jos įvyko. Na, o apie pačias varžybas sunku kažką pasakyti. Po atkarpos 20:2 šiek tiek sustojome ir du su puse kėlinio tiesiog mėgavomės žaidimu. Ketvirtame kėlinyje nusprendėme, kad reikia nudžiuginti žiūrovus ir pirmu šimtuku šį sezoną. Pasidarėme neblogą treniruotę. Reikia tikėtis, kad dvi pirmos lengvos varžybos neužries mums nosies ir susidūrus su stipresniais varžovais - viskas mums klostysis sklandžiai. Dar kartą Ačiū varžovams ir sėkmės jiems toliau.

Darius Galbogis („Aseko“):

„Lentvario komanda labai stipri - jie turi tvirtus žaidėjus po krepšiu, puikiai pataikančius mažesnius žaidėjus. Realiai, nieko ir nesitikėjome. Mes šiandien pusę dienos bandėme surinkti penketuką, kuris spėtų nukakti į Lentvarį laiku, nes dalis komandos išvykę, o dalis nespėjo dėl darbų. Nenorėjome padaryti gėdos ir neatvykti, tai susitarėme nukelti varžybas į vėlesnį laiką, kad bent šešiese spėtume sudalyvauti, iš kurių du žaidėjai su skaudančiomis nugaromis. Tikėjomės, kad varžovai supras situaciją ir bent ,,nemuš gulinčio". Jie nusprendė pasinaudoti proga ir pasityčioti visas varžybas spausdami ir agresyviai gindamiesi.

Faktas, kad pasipriešinę nebūtume vicečempionams - nėra ko skųstis. Matyt naiviai tikėjomės, kad nebus bandoma pasiekti rekordų susidariusia situacija. Gaila - kitą kartą žinosime, jog tokiu atveju geriau susimokėti baudą ir pasirinkti techninį pralaimėjimą. Žiūrint į pačių žaidimą dar labai nesaugome kamuolio, nepataikome ir trūksta agresyvumo. Turime daug ką taisyti, tad iki pirmos pergalės labai toli. Tikiuosi iš vyrų didesnio noro bei pasitikėjimo ir mažiau skepticizmo. Tada vaizdas pasikeis į geresnę pusę - visiškai mūsų kol kas nenurašykite.“

TDSfinance.lt (1-0) - Kuršėnai (1-1) 91:60 (C grupė)

Kuršėnų atstovai jau turėjo savo svajonių sezono startą praėjusią savaitę, o šįkart geraširdiškai tokį padovanojo „TDSfinance.lt“ vyrams. Kur jau ten padovanojo, brandus it ypatingas vynas 2016-2017 m. lygos čempionų žaidimas vertas pagarbos. Šiemet vėl susigrąžinęs pagrindinę auksinio triumfo personą bei išlaikęs patyrusį branduolį - finansininkų kolektyvas bus nusitaikęs aukščiau nei praėjusio sezono aštuntfinalio pasiekimas. Jau pirmose sezono rungtynėse viskas veikė lyg šveicariškas laikrodis ir „Kuršėnai“ neturėjo kada net pagalvoti apie staigmeną.

Visus keturis kėlinius laimėjo šeimininkai, o rungtynių kontrolę ši komanda atiduota retai. Jei jau paleidai patyrusius oponentus per 10 taškų į priekį - sugrįžti į rungtynes bus velniškai sunku. Galėsi stengtis akis išdegęs, o jie ramiai sužais paprastą „pick and roll’ą“ ar kitą nugludintą kombinaciją ir tarsi pasakys: „Štai Jums nemokama krepšinio pamokėlė ir iki kitų kartų“! „Kuršėnai“ ir vėl surinko gausesnes pajėgas, tačiau šįkart energijos klodais pasinaudoti nepavyko. Tiesiog galingas ir brandus buvo sutiktas varžovas. Abi ekipos savo startiniais pergalių ir pralaimėjimų kraičiais kol kas gali būti patenkintos, visos kovos dar prieš akis.

Rungtynių momentas:

Ketvirtojo kėlinio viduryje veteranams dažnai ima stigti jėgų, tik ne „TDSfinance.lt“! Rimantas Ravaitis perima kamuolį, o aukštaūgiai Aurimas Kvietkauskas ir Benas Steponėnas suorganizuoja greitą išpuolį bei didina persvarą iki 25 taškų. Visiems šios komandos oponentams teks gerokai pasukti galvą. Labiausiai, žinoma, yra laukiama „TDSfinance.lt“ akistata su čempionais - juk jie taip myli ir gerbia vieni kitus.

„TDSfinance.lt“: B.Steponėnas 26 (10/16 met. iš žaid., 10 atk. kam., 33 n.b.), A.Kvietkauskas 20 (9/12 met. iš žaid., 25 n.b.), Tadas Markilevičius 18 (9/10 baud. met., 24 n.b.), Giedrius Pikturna ir Paulius Martinonis (7 rez. perd.) po 7.

„Kuršėnai“: Gražvydas Mockus 16 (5 per. kam., 13 n.b.), Domas Simonovičius 13, Mažvydas Doveika 9, Edvinas Sparvelis 7, Neilas Zagorskis (14 n.b.) sugriebė 12 atšokusių kamuolių.

Darius Eberson („Kuršėnai“):

„Nors pavyko šiandien gana sėkmingai išjungti iš žaidimo Paulių Martinonį, siautėjusį pernai - mūsų baudos aikštelę ir tritaškius visiškai uždominavo varžovų priekinė linija, pelniusi 64 taškus iš 91 bei neturėjusi lygių kovoje dėl kamuolių. Už menkiausią klaidą gynyboje buvome nubausti taikliais jų metimais, kai tuo tarpu patys nepataikėme nei laisvi, nei perėmę kamuolius po varžovų klaidų. Tad panašu, kad šiandien buvome lavonėliai ir nebūtų padėjęs net reanimobilis - gerai, kad „Lentvario LK“ pasistengė ir ne taip baisiai atrodome šiandienos kontekste.

Ką gi, pralaimėjimas pelnytas, rezultatas nelabai, tačiau tai neturi reikšmės, o ir realių galimybių dar neatskleidžia, tad laukiame kito trečiadienio, kuomet namie priimsime kitą favoritą „Gealan“. Tikiuos, kad būsime išmokę tas pamokėles, kurias pirmadienį davė varžovai ir taip lengvai ant galvų šokinėti neleisime.“

Santa.lt (1-0) - KK Riešė (0-2) 67:58 (C grupė)

Daugiausiai intrigos kėlęs C grupės mačas pateisino lūkesčius. Dėl vietos ketveriukėje realiai galintys pakovoti kolektyvai vakar dėl pergalės kovojo iki pat rungtynių pabaigos. Lemiamas buvo antrasis ketvirtis, kurį rezultatu 24:15 laimėję šeimininkai, išlaikė panašią persvarą visų rungtynių metu ir įsirašė itin svarbų tašką. „KK Riešė“ atstovai padarė išvadas po pirmojo mačo ir į šias rungtynes jau delegavo dviem žaidėjais daugiau, tad nuovargio problemos nebuvo.

Visgi, „Santa.lt“ dvyliktukas ypatingai troško pergalės ir kovingo žaidimo dėka ją iškovojo. Gynyboje atidirbta vieningai - pakankamai talentingiems Riešės atstovams leista įmesti mažiau nei 60 taškų ir šis faktas žavi. Verta paminėti, jog „KK Riešė“ atstovus vėl kamavo jiems nebūdingas baudų metimų žemas pataikymo procentas. Jei prie netaiklių tritaškių prisidėjo medikų pastangos gynyboje, tai metant baudas - jau pats laikas susiimti ar likti po pamokų bei pagerinti šį komponentą. C grupėje visi klausimai dar lauks atsakymų - jei dvi vietos TOP divizione kaip ir rezervuotos „TDSfinance.lt“ bei „Gealan“ kolektyvams, tai dėl likusių dviejų virs arši kova iki pat paskutinių turų.

Rungtynių momentas:

Ketvirtajame kėlinyje visus Riešės kolektyvo bandymus priartėti stabdė begalinės medikų pastangos tiek puolime, tiek ir gynyboje. Vilius Vaitkus perėmė kamuolį, Mindaugas Mikutavičius „sugrojo“ rezultatyvų perdavimą ir vakaro herojus Jonas Gutauskas dvitaškiu paskelbė: „Šiandien Kalėdos į medikų kiemą atėjo dviem mėnesiais anksčiau!“

„Santa.lt“: J.Gutauskas 16 (14 atk. kam., 30 n.b.), Rūtenis Badikonis 13 (3/6 trit., 15 n.b.), V.Vaitkus 12 (6/9 dvit.), Tautvydas Palaima 8 (13 n.b.), Martynas Šeškus 7, Aistis Lemežis pridėjo 8 rez. perdavimus.

„KK Riešė“: Ernestas Varakauskas 10 (11 atk. kam., 13 n.b.), Rokas Rolis 9, Justas Kaziliūnas ir Benas Marcinkevičius po 8, Gintaras Plytnikas 6 (13 n.b.), Tomas Šilingis ir Linas Stanislovaitis po 5.

Jonas Gutauskas („Santa.lt“):

„Išties sunku kažką pakomentuoti. Fantastiškai smagus vakaras! Noriu padėkoti savo komandai už puikų žaidimą, už darbą gynyboje ir atsidavimą. Laimėjome, nes padėjome vieni kitiems, kalbėjomės ir buvome išvien! Didelis ačiū mūsų treneriui Agniui, kuris nuostabiai sugeba mus suvienyti! Dedikuoju pergalę būtent Jam.“

 

Ervinas Stankevič („KK Riešė“):

„Šiandien buvo daug žmonių, bet aikštelėje vėlėmės į chaosą. Bandėme įvesti derinius, bet kol kas dar sunkiai gaunasi. Komandoje atmosfera gera, viskas gerai, judėsime į priekį - patys matome, kad galim.“

 

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Spalio 23 d. Taurus - Aesculap: Ar bus įmestas dar vienas šimtas ir kas už tai?

2) Spalio 23 d. BC Irsana - Vaikinai: Kas žengs tvirtą žingsnį link TOP diviziono?

3) Spalio 23 d. Studio Moderna - JBR: Jaunieji entuziastai ar patyrę meistrai?

4) Spalio 23 d. Oaks-2-Tirola - Tirola: Centrinis antradienio mūšis, kuri Tirola laimės šį derbį?

5) Spalio 23 d. VLI Timber - Agmeka: Šįkart be atsipalaidavimo?


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti