Monstrų akistatoje – „Danske Bank“ pergalė

Monstrų akistatoje – „Danske Bank“ pergalė 5999

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionato pirmame etape teliko dvejos rungtynės ir bus metas ruošti būrtų lazdeles burtų traukimui. Na, bet neužbėkime įvykiams už akių – metas pašnekėti apie tris praėjusius mačus.

A grupėje „Vilkas“ (5/1) net ir galėdamas atsipalaiduoti, nes turi vietą aukštesniame divizione, to nepadarė bei svečiuose 53:51 (18:16, 8:20, 17:4, 10:11) palaužė „Santa.lt“ (1/5) klubą.

„Vilkui“ tikrai nebuvo lengva, nes į jų kauksmą atsakydavo ir varžovai. „Santa.lt“ trečiame kėlinyje pirmavo 12 taškų skirtumu, bet iš jo vos per 5 minutes nieko neliko. „Vilkas“ įsiuto, perlaužė rungtynes“, o Roko Gasparaičio baudų metimai, kaip pasirodė, buvo lemiami, nes per paskutinę minutę taškų niekas nebepelnė.

„Vilkui“ 14 taškų pridėjo Elonas Pokanevičius, 9 – Mindaugas Vyčas, 8 – Aistis Sandaras, „Santai.lt“ 14 taškų pelnė Rūtenis Badikonis, 11 – Vaidas Vaičiulis (11 atk. kam.).

Be pergalių 

Savo aukštas pozicijas išsaugojo ir „TDSfinance“ (5/1), kuri namie 89:70 (24:7, 18:29, 20:18, 27:16) neleido „LPK Libernai-Gervėčių kraštui“ (0/6) iškovoti bent vienos pergalės šiame etape.

Dėl nugalėtojų čia klausimų nekilo jokių, nes „TDSfinance“ rodė, kas čia šeimininkai, ir dar antrame kėlinyje vertė svečius imtis už galvų – skirtumas buvo perkopęs 20 taškų.

Šeimininkai šiose rungtynėse prasižengė vos du sykius, tad lengvų šansų „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ negavo.

„TDSfinance.lt“ 30 taškų pridėjo Paulius Martinonis (10 atk. kam., 9 rez. perd.), 23 – Mantas Radvilas, 18 – Giedrius Pikturna (10 atk. kam.).

Svečiams 24 taškus pridėjo Darjušas Vladimirovas (15 atk. kam.), 15 – Edvinas Viršila (8 atk. kam.), 14 – Artūras Lisinskas.

„LPK Libernos-Gervėčių krašto“ narys Saulius Keina pripažino, kad rungtynės vyko dėl malonumo.

„Nieko nelėmusiame mače pažaidėme savo malonumui ir visai neblogai sekėsi. Psichologiškai buvo svarbu visai komandai pradėti pataikyti, žaisti, pasitikėti viskas kitu. Tikiuosi, žemesniame pogrupyje tikrai būsime kovingesni. Ačiū varžovams už kovą, teisėjams ir sekretoriatui – už darbą“, – kalbėjo jis.

„TDSfinance.lt“ atstovaujantis Martynas Kulvinskas šnekėjo trumpai, bet aiškiai: „Surinkom tik 7 (vienas atostogaujantis iš po praėjusio mėnesio MVP rinkimų), bet ir šių dinozaurų užteko teigiamam rezultatui pasiekti“, – šypsojosi jis.

Monstrų akistata

F grupėje vyko intriguojanti lyderiaujančių ekipų akistata, kur pirma nesėkmė sudrebino „Aktyvios veiklos“ (5/1) stovyklą – ji namie 84:96 (14:19, 24:25, 23:29, 23:23) nusileido „Danske Bank“ (6/0).

„Akyvi veikla“ didžiąją mačo dalį atsiliko nuo varžovų, bet intriga buvo pakurstyta ketvirtame kėlinyje, kuomet rezultatą pavyko neženkliai persverti. O kaip kitaip, kai komandoje yra toks lyderis kaip Mindaugas Markevičius.

Tačiau „Danske Bank“ irgi išsitraukė likusius kozirius, metė juos ant stalo – siautėti ėmė Povilas Troščenka, o kova dėl kamuolių buvo laimėta triuškinamai. Jam kompaniją palaikyti ėmė Liudvikas Aukštikalnis ir taip „Danske Bank“ šių monstriukų dėka vėl išsiveržė į priekį – 94:84.

O dabar pergalė buvo jau pasiekiama ranka.

L.Aukštikalnis pelnė 36 taškus ir atkovojo 14 kamuolių (40 n.b.), P.Troščenka pridėjo 20 taškų, Povilas Grikštas – 15. Tadas Gelžinis surinko dvigubą dublį (10 tšk., 11 atk. kam.).

Nors ir žaidė be Povilo Kaminsko, „Aktyvi veikla“ turėjo fantastinį lyderį – Mindaugą Markevičių, kuris įmetė net 52 taškus, atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo tiek pat pražangų ir surinko 42 naudingumo balus.

Puikiai žaidęs Liudvikas Aukštikalnis šypsojosi – nors tai nieko nelėmė, bet principai ėmė viršų ir grupėje pirmosios vietos paleisti nesinorėjo.

„Vakarykštės rungtynės kaip ir nieko nebelėmė, nes tiek mes, tiek varžovai jau buvo užsitikrinę vietą aukštesniame divizione, o įskaitinių taškų ten nenusinešame. Tačiau prasidėjus rungtynėms šie dalykai užsimiršo ir prasidėjo principinė kova dėl pirmosios vietos grupėje. Rungtynės buvo labai įtemptos, abi komandos žūtbūt norėjo pergalės. Tai buvo vienos įdomiausių rungtynių šį sezoną. Nors sunkiai sekėsi persivaryti kamuolį per aikštę, tačiau antrus šansus išnaudojom įtikinamai laimėję kovą po krepšiais.

Ganėtinai nustebino varžovai tuo, kad jų komandoje buvo tik vienas žaidėjas, kuris galėjo tempti komandą į priekį. Na, mums jo sustabdyti nepavyko, tačiau rungtynių gale jautėsi, kad Markevičius pavargo, o be jo iniciatyvos nelabai buvo kam perimti. Įdomu būtų pamatyti, kaip atrodo ši komanda su Kaminsku, kuris turėtų būti didelis ramstis po krepšiu. Džiaugiamės, kad pirmąjį ratą baigėme be pralaimėjimų, laukiame antrojo etapo, kur bus dar sunkiau“, – sakė jis.

„Aktyvios veiklos“ treneris Žilvaras Zinkevičius išskyrė pralaimėjimo priežastis ir savo komandos bėdas.

„Rungtynių pralaimėjimo priežastys daugiau negu akivaizdžios – visiškai nesusitvarkėme gynyboje, ypač ginantis asmeniškai. Leidome varžovų lyderiams siausti, nors net kelis kartus akcentavau, kad būtent Aukštikalnį ir Troščenka reikia prižiūrėti itin akylai.

Kita problema, su kuria susiduriame beveik visada, kai rungtynėse nebūna Kaminsko ir Tysevičiaus, yra atkovoti kamuoliai. Aš neturiu žodžių apibūdinti 22 atkovotų kamuolių rodikliui. Tai tragedija. Jeigu mes neišspręsime šio klausimo, tai, panašu, kad šis pralaimėjimas tikrai nebus paskutinis“, – mano Ž.Zinkevičius.


‹ atgal
SKL © 2018

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti