M.Viliušio ir T.Mackonio šou kontekste - favoritai atsilaikė

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) „Lentvario LK“ po pirmos itin sunkios pergalės 1/16 finalo etape namie, kuomet prireikė pratęsimo - vakar patys atvyko į „Kumščio“ teritoriją. Pilaitėje vykusiame mače šeimininkai kovėsi narsiai, tačiau antrasis kėlinys jiems tapo sezono pabaigos simboliu. Lentvario atstovai laimėjo dešimties minučių atkarpą triuškinančiu rezultatu 32:10 ir dabar jau laukia savo aštuntfinalio oponento. Jais gali tapti „Kiementas“ - šie vyrai yra pakilime ir jau rytoj taikysis baigti savo seriją, tačiau dar nenurašykime „JBR“ kolektyvo.

Du fantastiški individualūs pasirodymai surengti kautynėse tarp „TDSfinance.lt“ bei „KK Grigiškių“ klubų. Svečių lyderis Mantas Viliušis „pritaškė“ 53-is taškus bei mačą baigė su 50-šimt efektyvumo balų! Toks pasirodymas leido patampyti nervus serijos favoritams, tačiau finansininkai atrado savo žvaigždę. Tomas Mackonis atsakė 50-čia „punktų“ bei surinko 52-u naudingumo balus! „TDSfinance.lt“ patvirtina prognozes ir laimi seriją rezultatu 2:0, tačiau dar ilgai prisimins, kokį aršų pasipriešinimą jiems pasiūlė Grigiškių komanda!

Kumštis - Lentvario LK 64:79 (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 0:2)

Svečiai atvyko nusiteikę rimtai, tad visai neketino šios serijos sugrąžinti į savo tvirtovę. Pirmasis kėlinys prabėgo klampiu stiliumi - švieslentėje žibėjo skaičiai 12:12. „Kumščio“ žaidėjai šįkart negavo tiek laisvės, kaip serijos starte Lentvaryje. „Lentvario LK“ padarė išvadas ir tai pasimatė aikštėje, o puolimo bangą antrame ketvirtyje suorganizavo šis penketukas bei 32-u „punktai“ buvo surinkti žaibiškai: Mindaugas Pukelevičius šioje atkarpoje įmetė 9-is, Šarūnas Venclovaitis ir Dmitrij Meškevič - po 7-is Vitalijus Rancovas - 5-is, o Vitalij Podgaiskij - 4-is taškus.

„Lentvario LK“ garvežys nulėkė tolyn, o „Kumštis“ likusio vakaro metu garbingai apkarpė deficitą bei pabaigė savo sezoną gausiausioje sostinės krepšinio lygoje. Ekipos pasiekimas praktiškai tradicinis, pasiektas 1/16 finalo etapas ir ties tuo vėl sustota - galbūt kitą sezoną pavyks geriau. Nepatekimas į TOP divizioną čia taip pat suvaidino svarbų vaidmenį, nes tuomet tikėtis lengvų varžovų „play-off“ stadijoje yra sunku.

Kumštis“: Darius Mikaila 17, Giedrius Mikaila 12, Mindaugas Razgaitis 11, Justinas Daškevičius 9

„Lentvario LK“: Dmitrij Meškevič ir Mindaugas Pukelevičius po 13, Šarūnas Venclovaitis ir Vitalijus Rancovas po 12, Vitalij Podgaiskij 11, Aurimas Lukauskis ir Algirdas Tomas Venclovaitis po 9

Arvydas Urbanovičius („Lentvario LK“) jau laukia kitų iššūkių:

„Išliekam stabilūs - vienas gerai sužaistas kėlinys nusprendžia rungtynių baigtį. Smagu, kad tas kėlinys buvo ne ketvirtas, o antras. Visada lengviau žaisti, kai turi užtikrintą persvarą. Kaip visada, šiek tiek atsipalaidavome, bet šventėm užtikrintą pergalę ir uždarėm seriją 2:0, kas, mano nuomone, yra logiškas rezultatas.

Ačiū varžovams už seriją, o mes - laukiam kito varžovo atkrintamosiose. Kitoje šakoje „Kiementas“ yra favoritas ir labai didelis pranašumas yra jų salė, bet aš tikrai nenurašyčiau „JBR“ vyrų. Jie yra sukaupę daug patirties, todėl tikrai nemanau, kad lengvai atiduos šią seriją. Laukiam varžovų ir einam toliau savo tikslų link!“

TDSfinance.lt - KK Grigiškės 107:102 (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 2:0)

Ryto krepšinio arenoje išvydome kvapą gniaužiančias taškų lenktynes, o du pagrindiniai kaltininkai jau paminėti - tai Tomas Mackonis („TDSfinance.lt“) bei Mantas Viliušis („KK Grigiškės“). Ant kokybiškos arenos parketo šie vyrai pademonstravo atitinkamo lygio pasirodymus. Finansininkai pirmą kėlinuką pralaimėjo, tačiau smogė antrajame ir atrodė, jog įgyta dviženklė persvara leis jiems ramiai baigti šią seriją.

M.Viliušis pataikė 9-is tritaškius bei priartino savo komandą prie favorito, tačiau „TDSfinance.lt“ išlaikė trapų pranašumą iki pabaigos, nes T.Mackonis smeigė net 10-šimt taiklių tolimų bombų! Bendras dviejų rungtynių rezultatas neįtikina: 191:185 - visgi, tai greičiau ne „TDSfinance.lt“ atsipalaidavimo ženklai, o solidus Grigiškių atstovų trinktelėjimas durimis. Finansininkai laukia oponentų 1/8 finalo etape - klausimas bus atsakytas, kuomet pasibaigs serija, kurioje prireikė ir protesto.

TDSfinance.lt“: Tomas Mackonis 50, Tomas Markevičius 18, Benas Steponėnas 13, Giedrius Pikturna 11

„KK Grigiškės“: Mantas Viliušis 53, Algirdas Gaidys ir Dominykas Ramanauskas po 13, Tomas Urbanavičius 12

Martynas Kulvinskas („TDSfinance.lt“) pagyrė serijos priešininkus:

„Viskas pagal planą. Nors ir ne visi sužaidė taip, kaip gali. Laukiame naujo varžovo. Toliau kito etapo nežiūrime.

Pagarba buvusiems varžovams, kurie, kitaip susiklosčius aplinkybėms reguliariame sezone - galėjo, manau, eiti daug toliau.“

Mantas Viliušis („KK Grigiškės“) pasižymėjo įspūdingu asmeniniu pasirodymu ir dėkojo varžovams bei savo komandai už visą sezoną:

„Puolimas ėjosi gerai, bet gynybos nebuvo. Vyko atviras krepšinis, kuriuo reikėjo mėgautis ir grožėtis. Dėkoju varžovams už puikią kovą bei sėkmės žygiuojant tolyn.

Mūsų sezonas C lygoje baigėsi. Buvo visko - gerų atkarpų ir duobių, bet esame patenkinti. Parodėme ką galime, pamatėme kiek galime. Ačiū komandai už puikias akimirkas ir iki kito sezono!“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Kovo 19 d. Oaks-2-Tirola - Taurus: Kas įgaus pranašumą 1/8 finalo etapo starte?

2) Kovo 19 d. KK Riešė - Lynx: Ar bus pateikta didžiausia 1/16 finalo etapo staigmena?