MVP sugrįžimas ir drama Lentvaryje

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) jau savaitės pradžioje sulaukėme dramos. Gal ir logiška - linksmybes palikime kokiam penktadieniui. Jei Lentvaryje nugalėtojas paaiškėjo sulig paskutinėmis rungtynių sekundėmis, tai kituose mačuose dramatiškų scenarijų išvengta. Vakarykščių batalijų SKL C lygoje visumą lydi vienas bendras faktas - šeimininkai triumfavo visuose keturiuose susitikimuose.

Lentvario LK (4-0) - JSK Gulbinai (2-1) 61:60 (A grupė)

Neįtikėtinai atkaklios rungtynės įvyko vicečempionų tvirtovėje į kurią su rimtais ketinimais atvyko „JSK Gulbinų“ kolektyvas. Rungtynėse nė karto nebuvo pasiektas dviženklis kurios nors ekipos pranašumas, o gynyboje abi komandos dirbo iš peties. Palikti iki šiol galingai žaidusius „Lentvario LK“ vyrus vos su 61 tašku jų pačių teritorijoje - faktas žavingas. Svečiai dar kartą įrodė, jog šiemet yra nusiteikę ypatingai rimtai ir jų potencialu abejoti jau negalime. Jei vakar trūko tik sėkmės lašelio, tai su šiuo požiūriu net ir be fortūnos šypsnio „JSK Gulbinai“ kėsinasi į grupės TOP ketveriukę. Tai kas vyko paskutinėmis dramatiško susitikimo sekundėmis skaitykite rungtynių momento skiltyje.

Rungtynių momentas:

Jonas Garšva galingu prasiveržimu išlygino rezultatą 59:59 likus žaisti 45 sekundes ir teoriškai paliko abiems komandoms po vieną ataką. Visgi, šeimininkai netikėtai suklydo ties aikštės viduriu ir visus kozirius perleido svečiams. Pražanga sustabdytas Aurimas Lacitis realizavo vieną baudos metimą ir likus žaisti 29 sekundes išvedė svečius į priekį (59:60). Iki sensacingos pergalės trūko tik apsiginti nuo dar vieno „Lentvario LK“ išpuolio. Šeimininkai, kaip vėliau paaiškėjo, atliko lemtingą ir su kaupu pasiteisinusį keitimą - Arvydo Urbanovičiaus protingu sprendimu į aikštelę išėjęs Edgaras Pundzius ėmėsi iniciatyvos ir individualiu reidu išvedė į priekį Lentvario atstovus (61:60). Liko dar keletas sekundžių ir po minutės pertraukėles „JSK Gulbinų“ komanda išsimetė kamuolį arčiau puolimo zonos bei atliko sudėtingą metimą, kuris skriejo pro šalį. Anatolijus Novičkovas dar atkovojo kamuolį puolime ir tik ištiksėjęs rungtynių laikas išgelbėjo šeimininkus nuo pralaimėjimo, nes būtų pelnyti du lengvi taškai. Tai bent finišas, lauksime dar daugiau intriguojančių dramų krepšinio sostinės padangėje!

„Lentvario LK“: E.Pundzius 15 (4 rez. perd., 12 n.b.), Dmitrij Meškevič 11 (13 atk. kam., 20 n.b.), A.Urbanovičius 9 (11 atk. kam., 12 n.b.), Mindaugas Pukelevičius 8.

„JSK Gulbinai“: Jonas Garšva 20 (5 rez. perd., 4 per. kam., 8 išpr. praž., 18 n.b.), Mantas Verbus 13 (5/5 baud.), Aurimas Vaičelėnas 12 (9 atk. kam.), Marius Kavaliauskas 7, A.Lacitis 6 (6 per. kam., 14 n.b.).

Arvydas Urbanovičius („Lentvario LK“):

„Po kelių lengvų pergalių, pradėjom įsivaizduoti, kad grupėje nelabai turėsim ką veikti. Vakar dienos rezultatas parodo, kad nesame tokie geri, kaip atrodo. Kalbant apie pačias varžybas, varžovai buvo rimtai nusiteikę, kietai gynėsi ir neleido mums pasiųsti jų į nokdauną jau pirmame kėlinyje. Žiūrint į vakar dienos mūsų komandos žaismą - rezultatas yra dėsningas. 26 klaidos yra labai daug, bet kas blogiausia, kad dažniausiai klydome dėl savo nepamatuotų sprendimų, o ne dėl varžovų gynybos.

Kitas dalykas, prametėme daug laisvų metimų iš gerų padėčių, o varžovai naudojosi spragomis mūsų gynyboje. Ištraukti varžybas padėjo atkovoti kamuoliai, nors kartais atrodė, kad šioje statistikos grafoje irgi nusileidžiame varžovams - geriausias to pavyzdys, kai varžovai atsikovojo kamuolį puolime po netaiklaus savo paskutinio metimo ir mus nuo pralaimėjimo išgelbėjo tik rungtynių pabaigą skelbianti sirena.

Pergalė yra pergalė, su tuo ir sveikinu savo komandą, bet turim dar daug taisytinų dalykų savo žaidime, todėl judėsime į priekį. Sezonas tik prasidėjo. Ačiū varžovams už kovą.“

Donatas Celešius („JSK Gulbinai“):

„Žaidėme prieš tikrai stiprų varžovą, kuris visose pozicijose turi labai pajėgius individualiai ir tvirtai sudėtus krepšininkus. Ypatingai pažymėčiau jų aukštaūgius. Šiandien rungtyniauti atvykome neturėdami nei vieno nominalaus centro puolėjo, to pasekoje gėdingai pralaimėjome kamuolius. Turint tai omenyje, pralaimėti vienu tašku ir dar paskutinėmis rungtynių sekundėmis - tikrai geras pasiekimas. Juk likus 24 sekundėms dar pirmavome vienu tašku, tereikėjo tik apsiginti, ko gaila padaryti nesugebėjome.

Bet kokiu atveju, noriu pagirti vyrus kad kovojo kiekviename aikštės centimetre, dėl kiekvieno kamuolio, tai parodo praleistas tik 61 taškas. Priminsiu, kad iki tol Lentvaris vidutiniškai rinko po 90 taškų. Jei su tokiu užsidegimu ir kova vienas už visus ir visi už vieną žaisime kiekvienas rungtynes - tikiu, kad galime toli eiti. Dar kartą ačiū Lentvariui už gražią kovą, tikiuosi susitiksime kituose etapuose - tik jau turėdami pilną sudėtį.

P.S. Ačiū Mantui Verbui, kad tikrai puikiai pavadavo negaluojančius centrus. Mantai, nenusimink, kad neatkovojai nei vieno kamuolio - tavo patirtis ir šaltas protas vedė komandą į priekį sunkiausiais rungtynių momentais!“

TDSfinance.lt (3-0) - 2Gen - Kaefer (1-2) 111:89 (C grupė)

Rungtynių favoritai du kėlinius vargo su kovingaisiais „2Gen - Kaefer“ vyrukais ir svečiai dažnai net buvo priekyje. Visgi, po ilgosios pertraukos „TDSfinance.lt“ puolimo mašina dar labiau užsiliepsnojo ir surinko net 64 taškus per du paskutinius kėlinius - tiek nesurinko nė viena komanda mūšyje Lentvaryje per visas 40 minučių! Šeimininkų centro puolėjas pats vienas „nupūtė“ net 7 varžovų metimus. Nors patys puolė gerai, svečiai nesugebėjo bent kiek pristabdyti patyrusio varžovo kombinacijų ir ekstra taško nugvelbti nepavyko. Visi svarbiausi iššūkiai „2Gen - Kaefer“ šioje grupėje laukia jau netrukus.

Po dviejų kėlinių minimaliu pranašumu dar džiaugėsi svečiai. Jau pirmoje trečio kėlinio atakoje po Tomo Mackonio „assist’o“ Paulius Martinonis išvedė į priekį „TDSfinance.lt“ ir tarsi tarė: „Užkūrėme savo puolimo mašiną visu pajėgumu ir nuo dabar jau pirmausime mes!“

„TDSfinance.lt“: P.Martinonis 30 (9/9 dvit., 31 n.b.), Aurimas Kvietkauskas 23 (11/17 dvit., 5 rez. perd., 27 n.b.), T.Mackonis 20 (4/9 trit., 14 atk. kam., 11 rez. perd., 26 n.b.), Benas Steponėnas 16 (16 atk. kam., 5 rez. perd., 7 (!) blokai, 42 n.b.), Pijus Kiaušas 12 (6/6 dvit., 7 rez. perd., 15 n.b.).

„2Gen - Kaefer“: Mantas Jusis 18 (8 atk. kam., 11 n.b.), Gytis Steckis 17 (3/3 trit., 16 n.b.), Jurgis Kargaudas 13 (11 n.b.), Justinas Polikša ir Mantas Juočepys po 10, Valentinas Givėliušas (4 rez. perd., 12 n.b.) ir Edvinas Šaltenis (4 rez. perd., 3 per. kam., 11 n.b.) po 7, Domantas Zubrickis 5 (4 rez. perd.).

Lynx (3-0) - Tirola (0-4) 82:61 (E grupė)

Link eilinės pergalės sau būdingu stiliumi šiame sezone iškart nurūko galingosios lūšys. Pirmus du kėlinius linksminosi tik šeimininkai. Dalis svečių žaidėjų vėlavo į rungtynes ir įsižaidė tik antroje rungtynių pusėje - savo spurtą tuomet surengė ir „Tirola“. Visgi, „Lynx“ yra per kietas riešutėlis, jog sulūžtų po vieno varžovų sprinto - užtikrintą trečią pergalę iškovojo šeimininkai. Tuo tarpu „Tirola“ vis dar medžioja pirmą savo laimės paukštę, linkime ją greitai surasti!

Antro kėlinio pabaigoje Justas Stankus „nusiėmė“ kamuolį po krepšiu, o aukštaūgis Vytautas Peisokas dvitaškiu padidino pranašumą iki rekordinės 31 taško ribos. Nors svečiai sumažino deficitą, jau tuo momentu „Lynx“ pareiškė: „Šiandien padarėme užtektinai ir pavyti mūsų nėra jokių vilčių!“.

„Lynx“: J.Stankus 20 (8/12 met. iš žaid., 13 atk. kam., 31 n.b.), V.Peisokas 14 (14 n.b.), Donatas Lesnik 13 (5/5 baud., 6 rez. perd., 4 per. kam., 30 n.b.), Eimantas Šėgžda 12, Edvinas Adomaitis 9 (12 n.b.), Deimantas Bartaškas 8 (10 n.b.). Marius Nenartavičius sugriebė 7 kamuolius per 10 minučių ir ramiai išvyko namo.

„Tirola“: Jonas Kliukas 20 (8/13 met. iš žaid., 13 n.b.), Albinas Kirkilas 14 (7/13 dvit., 17 n.b.), Denisas Oliferas 8 (7 rez. perd., 12 n.b.), Audrius Gurskis 7,   Edgaras Mickevičius 6.

Linas Stepanauskas („Tirola“):

„Na sunku kažką komentuoti, kai priešininkai taip išspardo užpakalius. Reikia pripažinti, kad rezultatas dėsningas, nes rungtynes pradėjome taip kaip nusiteikėme - t.y. startavome 5-iese. Kita komandos dalis kažkodėl nusprendė apšilimą padaryti mūsų namų salėje, o kai suprato, kad, vis tik, varžybos ne namuose - gavo keliauti per pusę Vilniaus. Gerai, kad nebuvo kamščių, tai jau pirmame kėlinyje sulaukėm pastiprinimo.

Kas dėl paties žaidimo, tai priešininkai mus sudorojo savo priekine linija. Nuo mačo pradžios jie dominavo mūsų baudos aikštelėje, ėmė kamuolius, lengvai rinko taškus. Mes gi, viską turėjome „gimdyti“. Nuo visiškai nepadoraus sutriuškinimo mus išgelbėjo antra mačo pusė, o ypač trečio kėlinio pabaiga ir ketvirto pradžia, kuomet suradome noro priešintis, paspaudėme per visą aikštę ir gerokai išmušėme varžovus iš ritmo. Norint laimėti neužtenka gerai sužaisti vieną kėlinį.“

Kumštis (1-3) - SKM-Eurosportas.lt (0-3) 85:76 (E grupė)

Pirmu laimėjimu džiaugiasi „Kumščio“ vyrukai, kurie namuose pirmo kėlinio pabaigoje perėmė iniciatyvą ir nuo to momento laikė rungtynių kontrolę savo tvirtuose kumščiuose. Trys patirti pralaimėjimai realių vilčių pakovoti dėl TOP diviziono vis tiek nepalieka daug, tačiau pabandyti verta. Jaunieji SKM auklėtiniai toliau žengs tobulėjimo keliu ir apie jų progresą dar išgirsime.

Likus žaisti mažiau nei 3 minutes vakaro herojus Giedrius Mikaila šaltakraujiškai sumetė abu metimus nuo baudų metimo linijos ir padidino šeimininkų pranašumą iki 16 taškų ribos. Raktas į pergalę tuo metu jau buvo „Kumščio“ kolektyvo kišenėje.

„Kumštis“: G.Mikaila 29 (12/15 dvit., 13 atk. kam., 8 išpr. praž., 43 n.b.), Haroldas Zenkovas (4 rez. perd.) ir Mindaugas Razgaitis (8 atk. kam., 14 n.b.) po 11, Darius Mikaila (4 rez. perd., 11 n.b.) 8, Marius Dubininkas (5/5 baud., 4 rez. perd., 16 n.b.) ir Tadas Juodsnukis po 7, Rokas Treinys, Justinas Piliponis ir Andrius Jegelevičius (10 n.b.) po 4.

„SKM-Eurosportas.lt“: Kasparas Supranavičius 16 (4/10 trit.), Gustas Jakubynas 13 (14 n.b.), Gytis Budrevičius 11 (3 per. kam., 19 n.b.), Žilvinas Aleksa 9, Deimantas Valavičius (11 n.b.) ir Marius Valeika po 8.

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Lapkričio 6 d. Taurus - Penktukas: Svečiai toliau tobulės, pirmosios pergalės džiaugsmą atidės?

2) Lapkričio 6 d. BC Irsana - Sormedica: Kuriems pavyks atsitiesti?

3) Lapkričio 6 d. Agmeka - Kirviai: Ar toliau judėsime link užsibrėžto tikslo?

4) Lapkričio 6 d. Studio Moderna - Aktyvi veikla: Paskutinė galimybė užsikabinti, kurie ja pasinaudos?