„Narestos“ - „Teltonikos“ serijos starte prireikė pratęsimo!

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) - fejerverkai kalendorinio pavasario metu! Ne veltui su nekantrumu laukėme aštuntfinalio starto tarp „Narestos“ bei „Teltonikos“ komandų - serija prasidėjo tikra drama. Svečiai turėjo trapų pranašumą praktiškai viso vakaro metu. 38-ias rungtynių minutes „Narestos“ vyrai kantriai laikėsi greta, kol galiausiai išlygino rezultatą, o pratęsime jau dominavo patys. Sunkiasvorių kategorijai prilyginamoje serijoje iki dviejų pergalių rezultatu 1:0 į priekį išsiveržė „Naresta“.

Naresta - Teltonika: 84:77 po pratęsimo (1/8 finalo etapo serijos rezultatas 1:0)

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos krepšinio Meka kelia sentimentus. Vos įžengus į salę apšilimui - palubėse jau matai užrašą, jog varžybų dalyviai yra sveikinami. Tokiu gražiu tonu pasitiktas ir „Teltonikos“ žaidėjų bei sirgalių būrys - tai nuteikė svečius sėkmingam startui. Jų antradienio vakaro lyderių trio iškart ėmėsi darbo: Žilvinas Rubliauskas, Tadas Brazys bei Antanas Šegžda surinko beveik visus pirmojo kėlinio svečių taškus. Dar du pridėjo Gediminas Idzelis, kuriam, kiek netikėtai, tai buvo vieninteliai taškai rungtynėse - „Naresta“ atsidūrė per du metimus nuo oponento 13:17. Puolimą šeimininkams pavyko kiek atgaivinti antrojo ketvirčio metu, kai Marius Tenikaitis gavo perdavimus laiku bei vietoje - aukštaūgio vedami šeimininkai surinko jau 18-a „punktų“. Visgi, įsivažiavusi „Teltonika“ kojos nuo greičio pedalo nenukėlė ir įmetė dar tašku daugiau - ilgąją pertrauką ekipos pasitiko su penkių taškų IT srities profesionalų pranašumu.

Statybų organizavimo darbais garsėjanti „Naresta“ - aštuntfinalio laukė kantriai, o jame žaidė taip pat be panikos. Vyrai po truputį statė savo pirmąjį 1/8 finalo etapo serijos namelį, kurio pamatai buvo tvirti. Namas augo bei nenugriuvo net prie didelių išbandymų faktoriaus - gerai žaidžiant oponentams, stiprų vėją keliant „Teltonikos“ šauniems sirgaliams. Abi ekipos buvo vertos viena kitos, o trečiojo ketvirčio metu rezultatas ir toliau sukiojosi aplink 5-ių „punktų“ žymą. Likus šiame ketvirtyje žaisti vos dvi minutes, Ž.Rubliauskas pradėjo visiškai dominuoti po krepšiu, kai „Naresta“ dėl išnaudotų pražangų limito neteko M.Tenikaičio. Po „Rublio“ eilinių taškų - šeimininkus vis labiau slėgė įtampa, nes jie nuolat atsilikinėjo: 44:49 (29-ą min.). Tuomet kėlinį pakiliai baigti padėjo vienintelis Ričardo Janušausko taškas baudos metimu. Dar svarbesnį dūrį iš perimetro smeigė Otas Majeras, kuris atsakė svečių snaiperiams savomis bombomis. Prieš pat lemtingas dešimt minučių - skirtumas sumenko iki minimumo, tad laukė beprotiškas finišas!

Ketvirtajame kėlinyje buvo visko: svečių aukštaūgis žaidė nuostabiai, tad pelnytai tapo susitikimo rezultatyviausiuoju, o vakaro MVP atiteko T.Braziui (19 tšk., 9 atk. kam., 9 rez. perd., 8 išpr. praž., 31 n.b.). Visgi, Deividas Aukštuolis nenorėjo nusileisti tiesioginiam oponentui bei dvitaškiu vėl tirpdė „Narestos“ deficitą. Čia pat jau „Teltonikos“ įžaidėjo tritaškis atstatė didžiausią svečių rungtynių pranašumą (50:57 - 32-ą min.). Kai padai šeimininkams dar labiau pradėjo svilti - šalto vandens dozę ant įkaitusių „Teltonikos“ sirgalių galvų tarsi užpylė Andrius Filipovas bei iniciatyvą į savo tvirtas rankas perėmęs Arūnas Pranevičius. Dar vieną tritaškį įliejus bebaimiam, vokiško kraujo turinčiam O.Majerui - „Naresta“ pagaliau išsiveržė į priekį 65:64 (36-ą min.). Čia pat „Mister Clutch“ A.Šegžda tarsi tarė: tu man, aš tau - po „Teltonikos“ ilgamečio lyderio tolimo šūvio vėl 2-is taškais priekyje svečiai! A.Pranevičius bei T.Brazys prieš kėlinio pabaigą apsikeitė savomis sėkmingomis atakomis. „Narestos“ lengvasis kraštas įkrėtė keturis taškus, o „Teltonikos“ patikimasis „play-maker’is“ atsakė dviem. Skaičiai užrašyti juodai ant balto: 69:69! Tokie numeriai visada reikalauja tęsinio - šeimininkams nepasinaudojus proga jo išvengti paskutiniais metimais, teko žaisti pratęsimą!

Papildomų penkių minučių eigą iš esmės nulėmė trys taiklūs „Narestos“ tritaškiai jame - taip greitai surinkti devyni beprotiškai svarbūs taškai, o tiek taškų svečiai nesurinko viso pratęsimo metu. Vienintelį „Teltonikos“ dūrį iš toli „penktajame kėlinyje“ pataikė nenuilstantis Antanas, tačiau O.Majeras sužibėjo dvigubai, o D.Aukštuolis paleido intrigą galutinai panaikinusį metimą. 15:8 - namo stogą tvirtomis medžiagomis užklojo „Narestos“ žaidėjai, kurie neįtikėtino grožio mače triumfuoja. 1:0, serija dar nebaigta. Verta paminėti, jog netekus M.Tenikaičio kortos - šeimininkai likusį laiką rungtyniavo be keitimų ir vis tiek sugebėjo laimėti. Tai bent! Net keturi susitikimo herojai žaidė po 45-ias minutes - po du kiekvienoje barikadų pusėje: tai A.Pranevičius, D.Aukštuolis, T.Brazys ir Ž.Rubliauskas. Už šią ištvermę jiems skamba atskiros ovacijos! Konstatuojame faktus ir naudojame „Narestos“ sielos mintį: šių komandų sankirta jau 1/8 finalo etape gausiausioje sostinės krepšinio lygoje netikėta. Tai bent ketvirtfinalio, ar net pusfinalio verta akistata! Susitiko vyrai per anksti, tačiau jau nieko nepakeisi - nuostabus krepšinio spektaklis vyksta ir jo metu 1:0 pirmauja „Naresta“. Savo ruožtu, „Teltonika“ tikisi išlyginti seriją - ar pavyks, sužinosime kitą savaitę.

„Naresta“: Marius Tenikaitis 24, Arūnas Pranevičius 21, Otas Majeras 19, Deividas Aukštuolis 10, Andrius Filipovas 9

„Teltonika“: Žilvinas Rubliauskas 31, Tadas Brazys 19, Antanas Šegžda 18

Deividas Aukštuolis („Naresta“):

„Kaip ir kalbėjau prieš seriją, toks vaizdas atsispindėjo ir aikštėje. Šių komandų sankirta C lygos aštuntfinalyje - yra neteisinga. Abi komandos vertos būti bent TOP-8.

Vakar kabinomės, kabinomės ir per vargus užsikabinom. Kitą kartą taip pat gali užsikabinti ir varžovas. Labai trūko Mariaus Tenikaičio, kuris jau 3-čiojo kėlinio pabaigoje turėjo 5-ias pražangas.

Teko žaisti pratęsimą penkiese. Šioje serijoje absoliučiai niekas neaišku. Aišku tik viena, kad mes kovosime ir stengsimės, kad ši serija neužtruktų.“

Mykolas Mankevičius („Teltonika“):

„Daug mažų detalių lėmė vakarykštį rezultatą. Pirmaudami išsigandom, kad galim laimėt. Prametėm kelis patogius metimus, baudas ar neatsikovojom kamuolio.

Galiausiai, netiksliai įvertinom rezultatą ir buvom nubausti. Nieko baisaus, tai tik pirmos serijos rungtynės ir tikiu, kad į svečių aikštelę dar grįšim.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Balandžio 14 d. Gealan - VLI Timber: ar spindinti karūna išliks ant galvos?

2 ) Balandžio 14 d. 2Gen - Kaefer - Taurus: liko vos vienas oponentas iki finalo ketverto - kas pirmoje ketvirtfinalio serijoje startuos pergale?