Nenuspėjama C lygos savaitė

Nenuspėjama C lygos savaitė 6655

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) niekada netenka nuobodžiauti. Vasario mėnesio pabaigoje SKL bendruomenė mėgausis tradicine žvaigždžių dienos švente. Iki jos liko nedaug laiko, o gausiausios sostinės krepšinio lygos komandoms šis laikotarpis bus itin svarbus. Jau šį mėnesį baigsis antro etapo kovos ir ekipos sužinos savo likimus. Kai kurios jau seniai yra užsitikrinusios vietą „play-off“ etape ir kaunasi dėl geresnių startinių pozicijų juose. Kiti kolektyvai balansuoja ant pražūtingos ribos bei tikisi patekti į kovo mėnesio beprotybę, nustverdami paskutinius laimingus bilietus. Šios savaitės kovos įnešė tiek pat aiškumo, kiek ir pasėjo dar neatsakytų klausimų - tad apie viską iš eilės!

TOP divizionas

JSK Gulbinai (1-6) - Oaks-2-Tirola (6-1) 57:63 (A grupė)

Ąžuolų fronte nieko naujo - dar viena pergalė nepelnius nė 70-šimt taškų, fantastika. Komandos treneris tobulina puolimo schemas ir deriniai pavyksta, tik su pataikymu dar reikia padirbėti. Nepaisant to, ekipa randa kelių laimėti rungtynes ir už tai juos reikia gerbti. Tie keliai nesikeičia eilę metų - gynyba, kovingumas, motyvacija. Varžovas šįkart buvo panašaus stiliaus, taip pat pasižymintis šiomis savybėmis. „JSK Gulbinams“ nusiminti neverta, nes atkrintamųjų varžybų pirmame etape lauks tikrai įveikiamas barjeras, o komanda yra teisingame kelyje, gerindama žaidimą bei surinkdama gausią rotaciją. Tie pralaimėjimai patirti dabar gali užgrūdinti netolimos ateities pergalėms, tad ūpo prarasti neverta.

Iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio iniciatyva dažniau netgi priklausė šeimininkams, tačiau „Oaks-2-Tirola“ lemtingą kėlinį galiausiai laimėjo dvigubai (20:10) ir išlieka kovoje dėl pirmos vietos A grupėje. Lieka dar du stiprūs varžovai, o juos įveikus bent jau antra vieta būtų kišenėje. Geriausias galimybes turi vienintelė TOP divizione dar nepralaimėjusi komanda - „Sormedica“. Visgi, artimiausiu metu jų laukia grėsmingi oponentai. Dėl grupės nugalėtojų vardo dar kovoja „Teltonika“, „Gealan“ ir tie patys „Lentvario LK“ vyrai - bus karšta. Visos komandos turi savo privalumų, kuriais bandys pasinaudoti antro etapo finiše.

JSK Gulbinai“: Jonas Garšva 16, Aurimas Vaičelėnas 13, Algirdas Plikusas ir Paulius Petrikonis po 10

„Oaks-2-Tirola“: Andrius Predkelis 21, Dovydas Lopetaitis 12, Karolis Staniokas 10

Jonas Garšva („JSK Gulbinai“) neprarado optimizmo, nes komanda su itin pajėgiais varžovais kovoja kaip lygūs su lygiu:

„Sveikinam varžovus su pergale, kurie tikrai kovojo iki varžybų pabaigos. Varžybos tris kėlinius buvo tikrai geros mūsų komandai, ypatingai gynybos prasme. Ketvirtam kėlinyje per daug skubotų ir neapgalvotų sprendimų, pasipylusios klaidos - neleido iškovoti pergalės. 29-ios klaidos prieš varžovų 9-ias, mūsų turbūt pusė klaidų ketvirtajame ketvirtyje. Liūdna, bet toks tas krepšinis.

Bendrai komanda nežaidžia blogai, tik kažkur trūksta vieno kito protingesnio sprendimo ketvirtuose kėliniuose. Jau ne pirmas ir ne antras varžybas pralaimime 4-8-ių taškų persvara. Komanda koncentruota ir per varžybas dirbame, atiduodame visas savo jėgas - tas tikrai džiugina. Komandos jaunimas vis daugiau imasi iniciatyvos - tai ir labai gerai. Žaidžiam tikrai su stipriais varžovais ir tas grūdina komandą. Jei ir toliau taip dirbsime bei turėsime visus stipriausius komandos narius - pergalės ateis ir į mūsų kiemą.“

Valdas Paukštas („Oaks-2-Tirola“) pripažino, jog tokie nerezultatyvūs mačai tampa jo komandos vizitine kortele bei laukia geresnio susikurtų progų realizavimo puolime:

„Taip jau gaunasi. Akcentuojam puolimą, tokį laisvesni žaidimą, bet kaip užrištas mums krepšys - kaip nepataikom, taip nepataikom. Vyrai išpildo derinius puikiai, atlieka viską gerai, tiesiog nepadaro paprasčiausio - nepataiko. Visgi, svarbu rezultatai, kuriuos turim. Komanda kažko nepadarydama randa kelių laimėti - čia yra pats svarbiausias dalykas. Turim charakterį, aš tuo labai džiaugiuosi.

Vienintelis dalykas, kuris man nepatinka - nesurenkam pajėgiausios sudėties, vis kažko trūksta, vis kažkas negali dalyvauti rungtynėse. Norėtųsi jau turėti pastovią sudėtį. Šiose rungtynėse buvo daug kietos kovos, daug pramestų metimų. Rungtynės nebuvo gražios, bet kaip jau tampa įprasta šiam etape - labai kietos ir su intriga iki pat galo. Pergalę lėmė tikslus žaidimas, detalių išpildymas ir maksimalus atsidavimas, kas belieka - kai laisvas neįmeti. Varžovams ačiū už kovą.“

Naresta (5-2) - TDSfinance.lt (5-1) 80:60 (B grupė)

„Narestos“ bei „TDSfinance.lt“ komandos pastaruoju metu turėjo gana įtemptą tvarkaraštį. Plačiais rotacijos klodais šiuo metu negalėjo pasigirti nė viena iš šių komandų, tad didelis minučių skaičius teko tiems patiems žaidėjams. Verta abu kolektyvus pagirti, nes šį rungtynių maratoną atlaikė šauniai. „Naresta“ netgi pateko į SKL taurės finalo ketvertą, o TOP diviziono B grupėje pakilo į antrą vietą. „TDSfinance.lt“ patyrė pirmą pralaimėjimą, bet turi visus kozirius savo rankose kovoje dėl 1-ios vietos šioje itin stiprioje grupėje.

Vakar buvo laukta lygios kovos bei įdomių mikrodvikovų, nes susitiko patyrusių žaidėjų nestokojančios ekipos. Antrajam kėliniui einant link pabaigos niekas nebuvo aišku - šeimininkai turėjo vieno - dviejų metimų pranašumą. Kai jau atrodė, jog viskas spręsis antroje susitikimo dalyje - Arūnas Pranevičius bei Otas Majeras smeigė po tritaškį ir „Naresta“ šiek tiek atitrūko. Tai buvo tik spurto pradžia bei trečią kėlinį kaip ant sparnų sužaidę šeimininkai jį laimėjo rezultatu 30:14 bei išrašė „TDSfinance.lt“ komandai pirmą pralaimėjimo receptą TOP divizione. Finansininkai šįkart buvo nepanašūs patys į save, ypač kovoje po krepšiais bei atakuojant iš toli.

Naresta“: O.Majeras ir Marius Tenikaitis po 18, Deividas Aukštuolis 16

„TDSfinance.lt“: Tomas Markevičius 20, Benas Steponėnas 15, Tomas Purlys 14

Deividas Aukštuolis („Naresta“) turėjo kuo pasidžiaugti:

„Pradžioje mums nekrito. Priešininkai - patyrusi komanda, kol jėgų turėjo, tol labai gerai laikėsi rungtynėse. Šįkart mes turbūt buvome ištvermingesni.

Vėliau dar ir krepšys atsirišo, tad iškovojome gan nesunkią pergalę. Džiaugiamės, kad visi pasirodę aikštelėje mūsų komandos žaidėjai įnešė savo indėlį į pergalę prieš grupės lyderius. Važiuojam toliau!“

Martynas Kulvinskas („TDSfinance.lt“) išskyrė pagrindines kluptelėjimo priežastis:

„Nepilna sudėtis ir nepataikyti tritaškiai (laisvi).“

 

 

VLI Timber (4-3) - Kiementas (4-2) 79:47 (B grupė)

Prieš susitikimą turnyrinėje lentelėje komandų situaciją skyrėsi - „VLI Timber“ rikiavosi grupės viduryje, o „Kiementas“ viršuje. Po šeimininkų pergalės ekipos tapo kaimynėmis šiai akimirkai - trečia, ketvirta vietos, o „VLI Timber“ įgijo tarpusavio pranašumą, jei pergalių būtų surinkta vienodai. „Kiementas“ iki šiol maloniai stebino, tad buvo sunku prognozuoti, ar nesužibės dar kartą. Varžovai juos jau vertina itin rimtai - tad savo tvirtovę viso vakaro metu narsiai gynė šeimininkai ir pristabdę svečių puolimą, iškovojo triuškinamą pergalę. Likusiuose turuose lengvų varžovų nebus, tiesa - „Kiementas“ dar sulauks įveikiamo oponento savo specifinėje Giedraičių sporto salėje.

VLI Timber“: Rimgaudas Kukta 18, Justas Misiūnas 17, Daumantas Kraujalis 11

„Kiementas“: Šarūnas Putna 16

Domantas Gudonis („VLI Timber“) tikėjosi sunkesnių rungtynių, o nerimą šiai dienai kelia rimtai traumuotų komandos žaidėjų sąrašas:

„Lengvos rungtynės, buvome nusiteikę rimtesnei kovai. Dabar likusiose rungtynėse turime kompensuoti išbarstytus taškus, už tuos žioplus pralaimėjimus ir bandysime kabintis į lentelės viršų. Tiesa, planus kiek gali sujaukti patirtos rimtos žaidėjų traumos - dalis šiemet nepasirodys.“

Antrasis divizionas

Kirviai (2-5) - Penktukas (3-3) 65:56 (C grupė)

Panašaus stiliaus ir pajėgumo oponentų dvikovoje galutinis rezultatas pasėjo dar daugiau intrigos silpnesniųjų diviziono C grupės batalijose. „Penktukas“ pergalės atveju būtų beveik užsitikrinęs vietą atkrintamosiose, o „Kirviams“ nesėkmės scenarijus galėjo galutinai užtrenkti duris link kito etapo. Šeši aštriabriaunių žaidėjai kovojo narsiai pagal galimybes, o svečiai nesuderino savo taikiklių bei nepasinaudojo akivaizdžiu pranašumu po „lenta“. Ketvirtajame kėlinyje buvo sugrįžusi intriga, tačiau metimai dažniau skriejo pro šalį ir tai buvo palanku trapią persvarą išsaugojusiems šeimininkams.

Tiek „Kirviams“, tiek „Uniclub Casino“ artėjantis tarpusavio susitikimas lems daug. Laimėjusi ekipa paskutiniame ture galbūt net bus visiška savo likimo kalvė kovoje dėl „play off“. Pralaimėjusiai liks nebent tik teoriniai išskaičiavimai, ar malonės laukimas iš kitų. „Penktukas“, savo ruožtu, šiek tiek susikomplikavo padėtį ir kova su pažįstamais Grigiškių atstovais gali tą padėtį pataisyti, arba dar labiau sujaukti.

Kirviai“: Mindaugas Mažeikis 21, Paulius Nasvytis 20

„Penktukas“: Pranas Drakšas 12, Rolandas Svilainis 11

Kęstutis Lizdenis („Kirviai“) tikėjosi dar pakovoti šiame etape:

„Į rungtynes susirinkome su tinkamu nusiteikimu, nors ir ne itin gausiai. Pirmajame kėlinuke buvome kiek sustingę, bet pamažu įėjome į žaidimo ritmą ir antrame jau įgijome šiokią tokią persvarą.

Visgi, buvo duobelė ketvirtajame kėlinyje - laimei, pora mūsų taiklių metimų rungtynių pabaigoje leido išvengti paskutinių sekundžių loterijos. Bandysime su šia banga dar pakovoti dėl daugiau pergalių šiame etape.“

Modestas Čereškevičius („Penktukas“) pripažino, jog nepasinaudojo proga ir reikės susiimti kitose rungtynėse:

„Varžybos tikrai nebuvo lengvos. Turėjome pranašumą po krepšiu, taip pat rotacijoje, tačiau tuo nesugebėjome pasinaudoti. Gynyba buvo prastos kokybės - žinojome prieš ką gintis ir sutardavome kaip gintis, tačiau plano iki galo nesilaikėme.

Varžovai šaunuoliai, šešiese vakar mus aštuonis užvaikė. Vakar nepasiėmėme potencialiai lengvo taško, tad dabar teks pasiimti sunkų tašką. Kitu atveju gali komplikuotis galimybės patekti į atkrintamąsias.“

KK Grigiškės (3-4) - JBR (5-2) 74:64 (C grupė)

Grigiškių žaidėjų viražai tęsiasi - turbūt tai pati nepastoviausia komanda visoje lygoje. Kartais patiesiami tikrai stiprūs oponentai ir jau atrodo ta gera banda tęsis ilgai. Vėliau patiriamos keturios nesėkmės iš eilės praktiškai be jokios kovos. Vakar į „KK Grigiškės“ tvirtovę atvyko grupės lyderiai ir nežinojo, kurį šeimininkų veidą pamatys. Teko susidurti su motyvuota komanda, kuri nusprendė dar pakovoti SKL C lygoje iki pabaigos. Antrajame kėlinyje „JBR“ prarado turėtą iniciatyvą ir sužvėrėję oponentai nuraškė saldžius pergalės vaisius. Juodai baltai raudoniems pralaimėjimas jokia tragedija, tuo tarpu „KK Grigiškės“ iškovojo aukso vertės ekstra tašką.

KK Grigiškės“: Mantas Viliušis 33, Algirdas Gaidys 14

„JBR“: Paulius Jonušas 26, Andrius Montvydas 16, Paulius Daukantas 14

A komanda (2-5) - Uniclub Casino (3-4) 66:88 (C grupė)

Aiškumo C grupės turnyrinės lentelės viduryje nepridėjo ir atsigaunantys „Uniclub Casino“ vyrai. „A komandai“ labai trūko antro pagal naudingumą visos lygos žaidėjo - gynyba be jo braškėjo, tad pergalę pelnytai iškovojo svečiai. Pastebimas „Uniclub Casino“ žaidimo kokybės šuolis gali jiems atnešti bilietą į svajonę, jei kituose turuose pavyks palaužti pagrindinius varžovus šiose lenktynėse. Lošėjai šįkart pagirtinai dalinosi kamuoliu ir net 24-i rezultatyvūs perdavimai rodo, jog ekipa yra teisingame kelyje. Vien Gediminas Šumyla atliko net 12-a „assist’ų“! Puikiai šioje sferoje darbavosi ir Tomas Gineitis, Petras Matulaitis, Paulius Matijošaitis bei Edvinas Kucevičius.

A komanda“: Dovydas Butkus 29, Rokas Eimutis 21

„Uniclub Casino“: G.Šumyla 24, Arvydas Dakinevičius 16, P.Matulaitis 15, P.Matijošaitis 12

Studio Moderna (2-5) - Agmeka (4-2) 52:76 (D grupė)

Po sunkaus starto antrajame etape įsivažiuojanti „Agmeka“ trečią kėlinį laimėjo net 24:3 bei nepaliko klausimų iki tol atkakliai vykusiame susitikime. „Studio Moderna“ vyrukai prieš sezoną buvo vertinami gerai, tačiau jų žaidimas kol kas visiškai neįtikina - dar yra porą galimybių pasitaisyti. „Agmekos“ ekipos tvarkaraštis gana palankus, tad pirma vieta grupėje dar tikrai pasiekiama.

Studio Moderna“: Kristijonas Simsonas 18, Benas Lukoševičius 11

„Agmeka“: Žygis Palaitis 19, Benas Lydis 15, Justas Tilvikas 12

Eimantas Galkevičius („Agmeka“) džiaugėsi laimėjimu ir laukė ateinančių iššūkių:

„Džiaugiamės pergale. Jos labai reikėjo, kaip reikės ir kitų, siekiant užimti kuo aukštesnę vietą. Varžovai rėmėsi daugiausiai individualiais veiksmais, todėl pavargo laužti po vieną, kas leido mums apsigynus greitai užpulti ir trečiam kėlinyje susikrauti pakankamą persvarą.

Džiugu, kad jau sugebame žaisti įvairiomis savo sudėtimis. Niekada nežinome, kas ateis į rungtynes, o kas negalės, tai ir lieka pagrindiniu iššūkiu šiame sezone. Bet kokiu atveju - bandysim imti likusias rungtynes, bet neabejojame, kad lengva nebus.“

Aseko (2-5) - LabasPasauli.lt (5-2) 67:111 (D grupė)

Tos pirmosios vietos D grupėje siekia ir „LabasPasauli.lt“ komandos nariai, kurie tarsi volu pervažiavo per „Aseko“ komandos gynybines užkardas. Panašu, jog „LabasPasauli.lt“ nebus itin laukiamas varžovas ir TOP diviziono komanda, kuri juos sutiks 1/16 finalo etape - turės rimtai paplušėti. „Aseko“ pasiektos dvi pergalės yra puikus pasiekimas, tačiau sezonas greičiausiai bus baigtas ne pagrindinėse gausiausios sostinės krepšinio lygos atkrintamosiose varžybose, o Iššūkio taurės batalijose.

Aseko“: Povilas Kirkutis 19, Karolis Alechnavičius 15, Tomas Lukštaraupis 11

„LabasPasauli.lt“: Paulius Jasukaitis 33, Valdas Jonavičius 18, Ignas Stanislovaitis 17, Julius Kubertavičius 13, Vaidotas Oldenburg 12, Liutauras Pabrinkis 11

 

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Vasario 8 d. Vilniaus KM-2002 - Aesculap: Svečiams lengva nebus, kiek šiai dienai patobulėjo jaunimas?

2) Vasario 8 d. BC Liejykla - SKM-Eurosportas.lt: Ar šeimininkai iškovos aukso vertės pergalę?

3) Vasario 8 d. Festima - Gealan: Daugiau taškų dalinti nenorės?

4) Vasario 10 d. VU Fizikai - Vilniaus KM-2002: Neprognozuojama kova, kurie primes savo stilių?

5) Vasario 10 d. Teltonika - Lentvario LK: Titanų mūšis - namų sienos padės?

6) Vasario 10 d. Vaikinai - Tornadas: Pats metas susiimti ir kilti aukštyn?

7) Vasario 10 d. 2Gen - Kaefer - Sormedica: Ar kas nors gali šiuo metu juos sustabdyti?


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti