Pagarbos verta „SKM-99-1“ kova, dingusios pergalės ir pagreitį įgaunantis antras etapas

Pagreitį įgauna kovos GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C pirmenybių antrame etape. Štai E grupėje „Šviesa“ (1/0) svečiuose 62:58 (10:13, 13:10, 22:10, 17:15) įveikė „Širvėną“ (0/1).

„Širvėna“ gerą tempą laikė iki antrojo kėlinio pabaigos. Tuo metu skirtumas buvo dviženklis (28:15), bet žaidimo kreivė ėmė staigiai kristi žemyn. „Šviesa“ gavo progas įsišaudyti, o galiausiai skirtumą sumažino iki minimalaus 34:35. Nedaug laiko praėjo, kai rezultatas buvo persvertas (36:35), tačiau „Širvėna“ nepaleido svečių į priekį.

Likus pusketvirtos minutės rezultatas buvo lygus (54:54), bet jei „Širvėna“ sustojo, tai „Šviesa“ smeigė kelis tritaškius – 62:54. Šeimininkams teliko bent sušvelninti rezultatą.

„Šviesai“ 23 taškus pridėjo Mantas Viliušis (9 atk. kam.), 16 – Dominykas Ramanauskas, 12 – Dominykas Makūnas.

„Širvėnai“ 18 taškų surinko Giedrius Martinkevičius (8 atk. kam.), 12 – Mindaugas Plungė, 9 – Tomas Butkevičius.

„Šviesos“ lyderis Mantas Viliušis po rungtynių džiaugėsi, kad pavykus susiimti atėjo ir pergalė.

„Buvo gan sudėtingos ir klampios rungtynės, pradžioje taktika nepasiteisino, bet po ilgosios pertraukos susiėmėme, pradėjome žaisti savo krepšinį, įvėlėm ir varžovą. Dėl to ir laimėjome!!! Laukiam varžovų savo salėje“, – tvirtino jis.

Dingusios pergalės

G grupėje „Agmeka“ (1/0) namuose 79:51 (18:16, 19:12, 15:12, 27:11) sutriuškino WEX (0/1) ekipą, kuriai tai buvo eilinė sezono nesėkmė.

Čia viskas buvo paprasčiau: „Agmeka“ nuo pirmųjų minučių atitolo ir galiausiai lemiamą pranašumą susikrovė antroje mačo dalyje. WEX beliko stebėti, kaip varžovai užtikrintai juda pergalės link.

„Agmeka“ po krepšiais buvo nepranokstama: atkovojo 60 kamuolių (23 – puolime), kol varžovai – 29. Šansų mesti baudas ji irgi susikūrė gerokai daugiau (26 prieš 4).

Šeimininkams 14 taškų pridėjo Mantas Labuckas, 13 – Eimantas Kašelionis, 12 – Donatas Čepaitis (10 atk. kam.), 10 – Deividas Baltrušaitis.

WEX 16 taškų surinko Vilmantas Karnickas (9 atk. kam.), 14 – Paulius Paškevičius.

Pagarba už kovą

H grupėje intriga buvo didesnė: „A komanda“ (1/0) 73:71 (11:21, 16:15, 25:20, 21:15) išvykoje palaužė „SKM-99-1“ (0/1) ekipą.

„SKM-99-1“ yra verta didelių pagyrų, nes būdami vos penkiese vyrukai laikėsi rungtynėse iš paskutiniųjų. Jie buvo užsibrėžę tikslą ne tik kovoti, bet laimėti, tad antrame kėlinyje turėjo net 16 taškų persvarą, tačiau jėgų trūkumu naudojosi „A komanda“. Ji visiškai panaikino deficitą ir likus 34 sekundėms rezultatas buvo lygus 71:71. Pergalę „A komandai“ atnešė taiklus Rokas Eimutis.

„A komandai“ 23 taškus ir 11 kamuolių atkovojo R.Eimutis, 18 pelnė Dovydas Verikas (10 atk. kam.), 14 taškų pridėjo bei 12 kamuolių atkovojo Paulius Grinius.

„SKM-99-1“ 27 taškus surinko Erikas Kulikovskis (12 atk. kam., 10 išpr. praž.), 24 – Medardas Pauliukėnas (12 atk. kam.), 9 – Lukas Klimavičius (8 atk. kam.).