Penkių rungtynių mozaika ir J.Garšvos benefisas

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) savaitės viduryje įvyko net penki susitikimai - juose buvo visko. Lauke tvyrantis speigas įtakojo nukritusią temperatūrą ir kai kuriose sporto salėse. Nepaisant to, gausiausioje sostinės krepšinio lygoje visuomet vyrauja karšta atmosfera - taip buvo ir šįkart!

TOP divizionas

JSK Gulbinai (1-2) - Festima (1-2) 89:81 (A grupė)

Intriguojanti akistata įvyko „JSK Gulbinų“ tvirtovėje, kur šeimininkai po nuostabaus pasirodymo puolime ketvirtajame kėlinyje šventė pirmą savo pergalę TOP diviziono A grupėje. Du kėlinius „Festima“ buvo priversta vytis oponentus, tačiau kaip iš natų sužaidė trečią ketvirtį ir trumpam atsidūrė priekyje. Atrodė, jog perimta iniciatyva suteiks sparnus ir Donato Kilikevičiaus bei Karolio Daukšos vedama „Festima“ sėkmingai finišuos. Visai kitą nuomonę turėjo Jonas Garšva, Paulius Petrikonis ir kovingieji jų ekipos draugai - „JSK Gulbinų“ gvardija.

Rungtynių momentas:

„JSK Gulbinų“ siela viso vakaro metu išlaikė aukštą energijos lygį - J.Garšvos buvo pilna visur. Čia jis perima kamuolį, asistuoja komandos draugui, pats pelno taškus iš žaidimo, išprovokuoja varžovų pražangą, sumeta baudas, atkovoja žaidimo įrankį po krepšiu, kartais padaro klaidelę ar pražangą ir vėl tęsią neeilinį pasirodymą komandos labui. Įspūdingas faktas - ketvirtajame kėlinyje vakaro MVP vienaip ar kitaip prisidėjo prie 25-ių iš 30-ies šeimininkų surinktų taškų! Toks siautulys lemtingame dešimties minučių periode nulėmė „JSK Gulbinų“ sėkmę. A grupėje po šio susitikimo liko vos viena pergalės skonio nepajutusi ekipa - „Tornado“ vyrai, kurie jau šį vakarą gali įnešti dar daugiau sumaišties ir taip painioje situacijoje turnyrinėje lentelėje.

JSK Gulbinai“: J.Garšva (2/5 trit., 10 rez. perd., 4 per. kam., 7 išpr. praž., 34 n.b.) ir P.Petrikonis (16 atk. kam., 33 n.b.) - abu po 24, Marius Kavaliauskas 13 (15 n.b.), Algirdas Plikusas (4 per. kam.) ir Aurimas Vaičelėnas (4/4 baud.) po 8, Mantas Verbus, Aurimas Lacitis ir Andrius Butrimas - visi po 4.

„Festima“: D.Kilikevičius 20 (6 rez. perd., 29 n.b.), K.Daukša 18 (3/3 dvit., 4/6 trit., 16 n.b.), Edvinas Čaikauskas 9, Augustinas Ivoška ir Andrej Maisak (2/4 trit., 11 n.b.) - po 8, Marius Taparauskas 6 (7 rez. perd.), Audrius Gėrkis 5, Tomui Balčiūnui esant aikštėje komanda sužaidė sėkmingiausią atkarpą, tačiau jis žaidė mažiau nei 14 min.

Raimundas Kalesnykas (Festima“) pasveikino oponentus ir turėjo pagrįstų pastabų savo ekipai: 

Galima pasveikinti varžovus, kurie vakar labiau norėjo laimėti ir laimėjo pelnytai. Mums vakar daug kas nesisekė, o labiausiai komandai trūko kovingumo, kovos dėl atšokusių kamuolių ir kietos gynybos. Varžovai visas varžybas diktavo savo sąlygas, o mes buvome išsigandę ir nepratę žaisti kietai, „vyriškai“.

Savo žaidėjams turėjau priekaištų dėl gynybos ir nusiteikimo. Šiame etape nereikia galvoti, kad galima žemiau esančias komandas aplošti viena koja. Visos komandos yra labai stiprios ir susižaidę. Tai mums pamoka ir rimtas signalas ateičiai.“

Pabradės Intersurgical (0-1) - TDSfinance.lt (2-0) 67:72 (B grupė)

Krepšinio mėgėjai pamatę tik susitikimo rezultatą gali pagrįstai galvoti, jog dviejų patyrusių ekipų dvikovoje svečiai sužaidė kokybiškiau ir išsivežė svarbią pergalę. Taškas išties svarbus, tačiau kokybės viso vakaro metu rasta minimaliai. Pabradės vyrai šaudė į krepšį ar šalia jo tuščiais šoviniais, o „TDSfinance.lt“ žaidėjai dažnai vaikiškai klydo ir buvo nepanašūs patys į save. Konstatuokime faktus, jog pirmosios SKL C lygos rungtynės Naujaisiais metais visoms komandoms yra nelengvas iššūkis ir tikrai galime pasirodymus nurašyti šventiniam efektui, tačiau sausio mėnesis jau greitai pasieks pusiaukelę - tad pats metas gerinti sportinę formą.

Rungtynių momentas:

Pergalę susitikime „TDSfinance.lt“ iškovojo dėl užtikrintai laimėtos kovos po krepšiais ir iš arti suverstų metimų. Vos dešimt „akių“ svečiai surinko baudos metimais ir tritaškiais, visa kita - dvitaškiai! „Pabradės Intersurgical“ prie tokio varžovų žaidimo tikrai galėjo savo tvirtovėje pakovoti dėl pergalės, o kodėl to nepadarė - atskleidžia ekipos viso sezono lyderio komentaras. Vienas lauke ne karys - padoriau be tradiciškai žibėjusio Pauliaus Kamarausko sužaidė vos pora komandos draugų.

Pabradės Intersurgical“: P.Kamarauskas 21 (7 rez. perd., 7 per. kam., 29 n.b.), Aroldas Bitinas (2/3 trit., 13 atk. kam., 12 n.b.) ir Marekas Komaiško (2/5 trit.) po 11, Oleg Stadnik ir Edgaras Turica po 6, Evaldas Urbanavičius (9 atk. kam.) ir Tomas Jadzevičius po 5.

„TDSfinance.lt“: Tomas Markevičius 20 (10 atk. kam., 19 n.b.), Aurimas Kvietkauskas 19 (10 atk. kam., 25 n.b.), Benas Steponėnas 14 (15 atk. kam., 22 n.b.), Tomas Mackonis 9 (10 atk. kam.), Paulius Martinonis 8 (10 atk. kam., 16 n.b.).

Paulius Kamarauskas (Pabradės Intersurgical“) buvo nusivylęs:

„Sužaidėme vienas blogiausių varžybų šį sezoną. Trūko tiek energijos, tiek ugnelės kovoti. Nors rezultatas to neparodo - visas varžybas kontroliavo priešininkai ir jautėsi, kad jie dar nebuvo įjungę aukščiausios pavaros. Dauguma mūsų komandos žaidėjų visiškai praradę tiek žaidybinę, tiek ir fizinę formą. Nesugebame pataikyti iš po krepšio, nepabėgame...tęsiasi šventės.“

 

Martynas Kulvinskas („TDSfinance.lt“) pavartojo smagų terminą:

„Po Naujametinis anti-krepšinis“.

 

 

Antrasis divizionas

Kuršėnai (1-1) - KK Riešė (1-1) 76:61 (C grupė)

Šiame susitikime tikėtasi visai kitokio vaizdo, o revanšo nuotaikos teoriškai turėjo Riešės vyrus motyvuoti. Svečiai atvyko nei greiti, nei įsiutę, tad pergalę pelnytai iškovojo „Kuršėnai“, kurie puikiai atakavo iš toli. „KK Riešė“ sėkmingai pradėjo susitikimą, tačiau atsilikimą rezultatu 2:9 dar tame pačiame kėlinyje šeimininkai pavertė savo dviženkle persvara (21:11). Prieš ilgąją pertrauką pranašumas pasiekė triuškinančią 22-jų taškų ribą ir vietos intrigai neliko. Riešės vyrukai neturėjo jokios rotacijos gynėjų tarpe ir tai skaudžiai jiems atsiliepė, o tritaškių taiklumas siekė vos 13%.

Rungtynių momentas:

10 iš 24 - aukštesniu nei 40% taiklumu iš toli šaudė žemaičiai ir šie gaivaus oro gūsiai padėjo jiems pabėgti bei jaustis užtikrintai viso vakaro metu. Abu kolektyvai šiai dienai turi vienodą pergalių ir pralaimėjimų balansą antrojo diviziono C grupėje, kurioje įsisiūbuoja kova dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

Kuršėnai“: Gražvydas Mockus 20 (5/10 trit., 4 rez. perd., 17 n.b.), Vytenis Kviklys 11 (2/3 trit., 12 n.b.), Neilas Zagorskis 10 (12 atk. kam., 4 per. kam., 19 n.b.), Aidas Norvaišas 9, Aistis Dainauskis, Žilvinas Milaknis (16 atk. kam.) ir sezono rungtynes sužaidęs Martynas Keras (7 per. kam., 14 n.b.) - visi po 7, Stasys Kardašius 5.

„KK Riešė“: Pavel Prokopovič 20 (8 išpr. praž., 24 n.b.), Tomas Zaleckas (8 atk. kam., 19 n.b.) ir prie tritaškio laimės neradęs Ernestas Varakauskas surinko po 13, Tomas Šilingis 9 (14 atk. kam., 20 n.b.), Gintaras Plytnikas ir Vilius Urniežius po 4, Ervinas Stankevič bandė kompensuoti „play-maker’ių“ trūkumą bei atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų savo komandoje - tris.

Darius Eberson (Kuršėnai“) turėjo peno optimizmui:

„Nauji metai, ratai ir pirma pergalė iš tiek pat galimų nuteikia gerai. Labai smagu buvo šiandien stebėti komandos drausmę, susikaupimą ir norą laimėti. Riešės komandai negalėjo padėti keli mažiukai, kurių vienas atėjo tik į ketvirtą kėlinį, kai viskas buvo aišku, ką mes išnaudojome per savo gynėjus, bet toks jau tas mėgėjų krepšinis. Belieka pasidžiaugt, kad suteiktą šansą išnaudojome ir nuo pat pirmų minučių neleidom suabejoti, kas yra šios aikštės šeimininkai.

Pirmoji pergalė antrame etape nuteikia pozityviai, tad tikslas jau suformuotas ir ateinančioms rungtynėms - nukauti „JBR“ komandą, prieš kurią kol kas serija - 0:3. Tad tiek, nesušalkit.“

Ervinas Stankevič („KK Riešė“) pripažino, jog komanda šįkart žengė žingsnį atgal:

„Po visai jau neblogų rungtynių, vėl dėjom žingsnį atgal. Prieš rungtynes kalbėjomės, kad tai yra tritaškininkų komanda, dar „ant lentos“ lipa, tačiau ką šnekėjom - padarėm viską atvirkščiai. Leidom juos i stipriąją pusę, tada reikėjo pagalbos ir jie mesdavo laisvi tritaškius. Antras dalykas, tai neatkovoti kamuoliai. Varžovai kartojo tiek, kiek norėjo. Atrodė, kad prieš naujus metus ir pirmose rungtynėse šiemet jau kažkas vyksta arčiau link krepšinio, tačiau vakar vėl viskas atgal.

Taip, tikrai mums trūko mažų žaidėjų, ypač perimetre. Mums be jų sunku. Vienas dalykas kas buvo teigiamo šiandien, tai kad abu sportbačiai buvo krepšyje!“

Aseko (1-2) - Aesculap (2-1) 69:78 (D grupė)

Dvi komandos, kurių pavadinimai prasideda pirma abėcėlės raide siekia būti tarp pirmaujančių ir antrojo diviziono D grupės batalijose. Po šio susitikimo aukštyn kilo „Aesculap“ akcijos, o kitas oponentas jų kelyje taip pat laukia įveikiamas - tai „BC Liejykla“ jaunimas. „Aseko“ vyrukai dar visai neseniai džiaugėsi pirma pergale sezone, bet šįkart susirinko vos 6-iese bei pripažino oponentų pranašumą. Šeimininkams pritrūko geresnio pataikymo iš toli bei atakuojant nuo baudų metimų linijos. Nepaisant to, antroje susitikimo pusėje vilčių buvo, tačiau visais šansais pasinaudoti nepavyko.

„Aesculap“ žaidėjas ir atstovas spaudai niekada nestokoja gero humoro jausmo ir svarstė, jog kai kurių švilpukų iš rungtynių arbitrų neišgirdo ne dėl blogos valios, o dėl to, jog nuo šalčio salėje - švilpukai tiesiog tinkamai nešvilpė. Šiai temai plėtoti turiu ir dar vieną prisiminimą - LKL ir tarptautinę teisėjo kategorijas turintis arbitras Martynas Gudas kartą teisėjavo eilinėms krepšinio mėgėjų rungtynėms Vasaros lygoje. Po oficialaus sezono šiek tiek atsipalaiduoja net ir patys geriausi, o viskas vyko taip: pirmos atakos metu į krepšį metusiam žaidėjui oponentas taip stipriai pliaukštelėjo per rankas, jog garsą turėjo girdėti ir budinti mokyklos darbuotoja. Keista, tačiau švilpukas tylėjo - visi sužiuro į gerb. M.Gudą, o šis tiesiog stovi iškėlęs dešinę ranką ir sugniaužęs ją į kumštį. Pasirodo, užmiršo vyr. teisėjas švilpuką įsidėti po išmesto ginčo ten, kur švilpukui ir vieta. Pražanga buvo galiausiai užfiksuota, o teisėjas visiems leipstant juokais pareiškė: „aš švilpiau, tik pats nustebau, kad nenuskambėjo ausims įprastas garsas”!

Rungtynių momentas:

Rimvydas Butkevičius inicijavo šeimininkų spurtą ir likus žaisti mažiau nei 4-ias minutes „Aseko“ priartėjo - 67:72. Laiko galutinai pakreipti įvykius sau naudinga linkme buvo sočiai, tačiau puolimas vėl užsikirto, o Gediminas Kazlauskas bei Andrius Jankeliūnas įtvirtino pelnytą „Aesculap“ pergalę. Tai jau antras jų laimėjimas šiame etape, nedaug trūko ir iki tobulo rezultato šiai dienai - „Aesculap“ narsiai siekia vietos atkrintamosiose.

Aseko“: Tomas Lukštaraupis 17 (7/8 dvit., 15 atk. kam., 6 išpr. praž., 29 n.b.), Aurimas Banys 13 (7 išpr. praž.), Karolis Alechnavičius 11, Darius Galbogis (7 rez. perd., 6 išpr. praž.) ir Dmitrij Avedenij (11 n.b.) po 10, R.Butkevičius 8 (9 atk. kam., 4 per. kam., 14 n.b.).

„Aesculap“: Edgaras Kochas 18 (4/4 baud., 12 atk. kam., 12 n.b.), A.Jankeliūnas (12 n.b.) ir Andrius Čižikas (8 atk. kam., 4 rez. perd., 5 per. kam., 18 n.b.) po 14, G.Kazlauskas 13 (12 (!) rez. perd., 22 n.b.), Mindaugas Maskalionok 8 (2/5 trit.), Gediminas Gilys 5.

Darius Galbogis (Aseko“) tikėjosi geresnio pataikymo kitose rungtynėse:

„Pralaimėjome dėl labai prasto pataikymo, klaidų grafa taip pat neblizga - visa kita ėjosi gerai. Po švenčių daug kas pirmą kartą laikė kamuolį rankose. Susirinkome tik šešiese, tad jautėsi keitimų stoka. Vėl grįžome prie tragiško tritaškių pataikymo, o ir baudų prametėme daugiau nei pusę. Komandos įžaidėjas kamuolius skirstė gerai, bet nesusitvarkęs su nervinimusi dažnai perdegdavo ir dėl to padarė daug klaidų (savo žaidimą įvertino Darius - aut. past.), nors klaidų pridarė visi. Varžovas tikrai buvo įveikiamas - varžybų pabaigoje buvo likęs tik 5-ių taškų deficitas. Kai prametame visus metimus, tai nėra ko ir norėti.

Gynyboje vakar buvo neprastas vaizdas. Dimitrij Avedenij labai gerai stabdė varžovų aukštaūgius. Komandos draugai laiku ir vietoje suteikdavo pagalbą ginantis - dėl to antroje pusėje grįžome į žaidimą. Tik tas pataikymas mūsų... Vienintelis vakar be priekaištų žaidė Tomas Lukštaraupis. Jis jau ne pirmose varžybose mus užveda kovai. Vakar darė viską - pataikė iš žaidimo, rinko kamuolius, puikiai gynėsi prieš gerokai aukštesnius varžovus. Visiems reiktų imti pavyzdį iš jo kovingumo - ačiū jam, „Dymai“ ir visai komandai, kuri susirinko. Pastangas tikrai dėjo visi, bet krepšys buvo užsirišęs „juodai“. Tikiuosi, jog kitą kartą krepšiai bus platesni.“

Mantas Švagždys („Aesculap“) šmaikščiai klausė, kas sekantis:

„Pirma pergalė šiais metais ir pirma „ledo arenoj“. Buvo šalta ir slidu. Keistokos varžybos, nes buvo neplanuotų kritimų, nereikalingų pražangų. Kai kam krito tritaškiai nuo lentos, kai kas nepataikė iš po krepšio. Buvo galima pateisinti ir teisėjų tylą, kai kuriais abejotinais epizodais - tikriausiai dėl žemesnės temperatūros ne visada suveikdavo švilpukai. Bendrai jautėsi daugelio žaidėjų formos praradimas ir išsibalansavimas po švenčių - reikia pripažinti, kad yra kur tobulėt. Mums svarbiausia pergalė, žiūrim į priekį - kas ten sekantis?“

Studio Moderna (1-2) - LabasPasauli.lt (2-0) 56:74 (D grupė)

Solidžiai antrą etapą pradėjo „LabasPasauli.lt“ kolektyvas - iškovota antra užtikrinta pergalė iš eilės, kuri leidžia mėgautis D grupės lyderių pozicijomis. Lygų žaidimą „Studio Moderna“ pasiūlė tik pirmas penkias minutes - vėliau naujų rėmėjų įkvėpti svečiai negrįžtamai pabėgo į priekį. Poilsinių kelionių organizavimo paslaugų profesionalų garbę ginanti ekipa jau netrukus sulauks rimčiausių iššūkių šioje grupėje. „Studio Moderna“ tvarkaraštis taip pat ne rožėmis klotas, o žaidimo kokybė šiai dienai verčia sunerimti.

Rungtynių momentas:

39 prieš 61 - tokiu triuškinančiu skirtumu šeimininkai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir tai buvo pagrindinis raktas į pergalę „LabasPasauli.lt“ komandos arsenale.

Studio Moderna“: Benas Lukoševičius 29 (10 atk. kam., 17 n.b.), Kristijonas Simsonas 12 (8 atk. kam., 11 n.b.), Karolis Murachimovas 7, Karolis Varnelis 6 (11 atk. kam., 17 n.b.).

„Labas Pasauli.lt“: Paulius Jasukaitis 21 (5/9 trit., 16 n.b.), Simonas Norkūnas 18 (15 atk. kam., 18 n.b.), Ernestas Monginas (8 atk. kam., 16 n.b.) ir Julius Kubertavičius (14 atk. kam., 25 n.b.) po 14, Ignas Kalesnykas surinko 10 „rebound’ų“, o dviese kartu su bendravardžiu Ignu Stanislovaičiu išdalino 13-a rezultatyvių perdavimų komandos draugams.

Valdas Jonavičius („Labas Pasauli.lt“) džiaugėsi geru startu šiame etape, tačiau įžvelgė ir atsipalaidavimo rizikas:

„Komandos pergalių seriją vertinu gerai. Smagu pagaliau laimėti ir džiaugtis pergalėmis. Aišku, varžovai „bottom“ divizione yra silpnesni, nei tie, kurie buvo sezono starte. Jaučiasi kartėlis, kad iškritome į „bottom’ą“. Čia lyg ir gali įsižaisti, pasijausti gera komanda, bet tuo pačiu nematai savo silpnų pusių ir žaidimo kokybės kreivė leidžiasi žemyn, bent jau mano - tikrai.

Nesame disciplinuoti, kad žaistume gerai ir kokybiškai prieš silpnesnius varžovus. Toliau mūsų tikslas grupėje yra nepralošti ir „play-off’ams“ išeiti kuo geresnėje padėtyje. Visgi, žinant mus - neišlaikysim kokybės ir kažkur prasileisim varžybas.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Sausio 10 d. Kirviai - KK Grigiškės: Kaip Jūsų forma po Naujų?

2) Sausio 10 d. Penktukas - Miražas: Intriga - gal svečiai išlygins bendrą tarpusavio susitikimų balansą?

3) Sausio 10 d. Tornadas - Sormedica: Ar pavyks pratęsti sėkmingą seriją, o gal šeimininkai nutrauks pergalių badą?

4) Sausio 10 d. A komanda - Tirola: Dešimt metų laukta nauja akistata, tad kurie kuriuos?