„Santa.lt“ ir „Gulbinai“ pergalingai žengė į atkrintamųjų etapą

Dar dvejose GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionato grupėse galutinai susidėliojo situacija.

Štai E grupėje „Santa.lt“ (10/2) užkopė į pirmąją poziciją, kuomet svečiuose 60:47 (15:23, 9:10, 15:8, 21:6) nugalėjo „Ardą“ (4/8).

„Ardui“ dėkojame už žaidimą šio sezono C pirmenybėse bei laukiame jos Iššūkio taurėje, o „Santa.lt“ gali ruoštis atkrintamosioms, kur susikaus su „Gealan“.

„Ardas“ tikrai davė sunkią kovą pajėgiems varžovams ir pirmavo dar trečiame kėlinyje, bet būtent tada ir įvyko lūžis. „Santa.lt“ per du paskutinius kėlinius visiškai suvaržė šeimininkų puolimą, leido įmesti vos 14 taškų ir taip „Ardas“ liko be pergalės.

„Santai.lt“ 17 taškų pridėjo Mindaugas Mikutavičius, 13 – Rūtenis Badikonis, 8 – Raimundas Venskaitis, 7 – Jonas Gutauskas.

„Ardui“ 17 taškų pelnė Vaidas Jakavonis, 12 – Vladimiras Kiseliov, 10 – Valdemaras Smilgin.

Kęstutis Klimas iš „Ardo“ rado kuo pasidžiaugti.

„Nudžiugino, kad į paskutines reguliaraus sezono rungtynes susirinkome gausiai, beveik visa komanda. Labai norėjome atsirevanšuoti už pralaimėjimą jų salėje ir pradžia buvo labai gera.

Laikėmės savo plano ir varžovus įspraudėme į kampą, jiems net ir pakeitus gynybos sistemą per lėtai pradėjome judėti, kamuolys nevaikščiojo ten, kur turėjo. Dėl to išmetėme nemažai sunkių metimų, o laisvi nepataikėme. Galbūt per daug atsipalaidavome įgiję apčiuopiamą persvarą, o varžovai po truputį prisivijo ir ketvirtame kėlinyje jie išsiveržė į priekį ir pelnytai laimėjo.

Džiugina mažėjantis klaidų skaičius. Linkime sėkmės varžovams atkrintamosiose, o mūsų dar laukia Iššūkio taurė ir Pavasario čempionatas“, – sakė jis.

5x6

Kitame mače „Gulbinai“ (8/2) finišavo sėkmingai bei išvykoje net 85:48 (10:2, 27:15, 26:14, 22:17) nušlavė „Grigiškes-plastą.lt“ (3/7). Atkrintamosiose „Gulbinai“ tapo „Aktyvios veiklos“ varžovais.

Čia vyko ne itin įdomios rungtynės penki prieš šešis, kur „Gulbinai“ kovojo dėl geresnės pozicijos, o grigiškiečiai – vien dėl garbės.

„Gulbinai“, nors ir būdami penki, bet laikė iniciatyvą ir nepaleido pergalės, net kai mačą baigti teko be Vaidoto Bagdono.

Priežastys tam paprastos: „Grigiškės-plasta.lt“ nepataikė nė vieno tolimo metimo iš 14, nusileido ir kova dėl kamuolių, ir taiklumu, ir susižaidimu.

Laimėtojams 27 taškus pelnė Marius Kavaliauskas (9 atk. kam.), 25 – Jonas Garšva (8 atk. kam., 7 rez. perd.), 12 – Aurimas Vaičelėvas, 10 – Aurimas Lacitis, įspūdingai pasirodė ir Vaidotas Bagdonas, pelnęs 11 taškų ir atkovojęs net 28 kamuolius.

„Grigiškėms-plastai.lt“ po 14 taškų pridėjo Andrius Kurecas ir Saulius Švetkauskas (13 atk. kam.), 11 – Julius Alekna.