Jaunimas nepakluso policijos nurodymams, o kelių ekipų laukia taiklių metimų paieška

Sekmadienio vakarą GEALAN-Sostinės krepšinio lygoje (SKL) judesys vyko C pirmenybėse, kur sužaisti buvo trys mačai.

A grupėje niekas nesugeba palaužti „VU Fizikų“ (3/0), kurie savo slaptomis formulėmis toliau verčia iš kovo visus varžovus. Šįkart namie 73:69 (12:26, 25:6, 17:21, 19:16) parklupdytas buvo „Vilkas“ (1/1).

„Vilkui“ pralaimėjimas išties turėjo būti apmaudus. Mačą ši ekipa pradėjo galingai ir atitrūko net 26:7. „VU Fizikus“ į priekį vedė Jonas Kumža bei Lukas Balčaitis, o „Vilkai“ stabtelėjo, tad skirtumas žaibiškai ištirpo – 30:31.

Po didžiosios pertraukos užvirė drama, rezultatas buvo apylygis ilgą laiką, o likus pustrečios minutės „Vilkas“ pirmavo 65:63. Jonas Nekrasovas tada ėmėsi iniciatyvos, smeigė du tritaškius (69:65), baudas „VU Fizikai“ irgi metė taikliai, o svečiai tik pašvelnino rezultatą.

„VU Fizikai“ gerai išnaudojo puikų kamuolio „vaikščiojimą“ bei varžovų klaidas. Tai tapo raktu į pergalę.

Nugalėtojams 22 taškus pridėjo J.Kumža, po 15 – J.Nekrasovas ir L.Balčaitis.

„Vilkui“ 30 taškų pelnė Elonas Pokanevičius (7 išpr. praž.), 12 – Rokas Gasparaitis, Karolis Šimaitis (9 tšk., 9 atk. kam.) balansavo ant dvigubo dublio ribos.

Tiesa E.Pokavičiui derėtų pasitempti su tolimais metimais, kurių buvo pataikyta 2 iš 14. Elonai, pirmyn, pamiklink ranką ir kitąsyk parodyk, ką moki!

„VU Fizikų“ aukštaūgis Laimonas Masiulis rungtynes reziumavo trumpai: „Nors ir žaidėm gana individualiai mačo pradžioje, bet sugebėjome susiimti ir bendrų pastangų dėka laimėjome.“

Nulis

Kitame šios grupės mače vėl Fortūna nugarą atsuko „LPK Libernai-Gervėčių kraštui“ (0/3), kuris svečiuose net 59:94 (16:29, 9:22, 10:19, 24:24) nusileido „2Gen-Kaefer“ (2/1) klubui.

„2Gen-Kaefer“ komanda nuo mačo pradžios lyg šokio žingsneliu lengvai judėjo į priekį. Tuo tarpu varžovai susidurdavo su viena kliūtimi po kitos.

Prastesnis taiklumas, kova dėl kamuolių, klaidos būtų menkniekis, jei pažiūrėsime, kas dėjosi prie baudų metimo linijos. Ar galite patikėti, jog „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ metė... NULĮ baudų metimų. Tuo tarpu „2Gen-Kaefer“ turėjo 35 tokias progas, iš kurių išnaudojo 23.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 18 taškų pelnęs ir 8 kamuolius atkovojęs Aurimas Dalius Butkus, po 12 pridėjo Valentinas Givėliušas, Edvinas Šaltenis ir Jurgis Kargaudas.

Pralaimėjusiems 14 taškų surinko Vytautas Venckus, 12 – Gediminas Balčius, 9 – Gytis Jakubėnas.

„2Gen-Kaefer“ įžaidėjas Rokas Mažeika pripažino – jo komanda buvo stipresnė nei varžovai.

„Pergalė turėjo būti, bet žaidimas vis tiek pernelyg banguotas. Eilinį kartą atsipalaiduojame tik padidinę persvarą, o ketvirtame kėlinyje, nors ir akcentuoju, kad būtina rungtynes pabaigti stipriai, nesvarbu, koks rezultatas – vėl paleidome varžovus ir leidome jiems vos ne pusę taškų pataikyti per tas 10 minučių“, – kalbėjo jis, pratęsęs mintį ir išvardinęs to priežastis.

„Aišku, dalis to buvo dėl didelės rotacijos pas mus, visi žaidė beveik po lygiai, bet mūsų penketai maždaug lygūs, taigi tai neturėtų būti pasiteisinimas pusę rungtynių žaisti prastai. Ši susikaupimo stoka, ko gero, pagrindinis dalykas, kurį mums reikia taisyti dabar“, – kalbėjo R.Mažeika.

Kur dingo tritaškiai?

G grupėje nenugalėta su karūna ant galvos vis dar lieka „Magnum veterinarijos-Dussmann-2“ (3/0) komanda, kuri namie 79:57 (17:16, 13:15, 22:12, 27:14) sutriuškino KSP (1/1) ekipą.

Rungtynės apylygiai klostėsi iki trečiojo kėlinio vidurio, bet tada lyg kas jas būtų kardu perskyręs perpus. „Magnum veterinarija-Dussmann-2“ surengė atkarpą 10:1, vėliau – 7:0 ir skirtumas pasiekė 16 taškų. Jis niekaip nemažėjo (73:55) ir pergalė atiteko šeimininkams.

KSP komandos silpnąja vieta tapo tolimi metimai. Jų buvo paleista 9, bet tikslo nepasiekė nė vienas. Galbūt iki kito mačo riešus išjudinti pavyks!

Nugalėtojams 22 taškus pridėjo Laurynas Ralys, 15 – Rokas Anuškevičius, 12 – Karolis Jovaiša, 10 – Modestas Ulevičius.

KSP ekipai 17 taškų pelnė Edvinas Kucevičius, 14 – Pavelas Masevičius, 10 – Darekas Miloševičius.

„Magnum-Dussmann-2“ treneris Mindaugas Lapėnas po mačo tradiciškai buvo kalbus.

„KSP gan seniai žaidžia Sostinės C lygoje, tačiau akis į akį teko susidurti pirmą kartą. Visiškai neturėdamas jokios informacijos apie varžovą susitikimo pirmoje pusėje laikiausi nuostatos išbandyti visus žaidėjus, naudoti didelę rotaciją ir tai turbūt buvo pagrindinė priežastis, kodėl 20 minučių mes paprasčiausiai strigom.

Susidūrėm su kietesne gynyba ir ne visi žaidėjai tinkamai į tai sureagavo ir prisitaikė prie tokių sąlygų. Keista, bet neblogai žaisdami gynyboje, mes prastai einam į greitą puolimą, prarandam aibę taškų arba bent jau loginių momentų netrukdomi užbaigti atakas, kartais nepataikom tiesiog iš idealiausių padėčių. Ne gana to, pirmoje mačo pusėje kova dėl kamuolių buvo irgi prasta“, – taisytinus dalykus vardino jis.

Antroji mačo dalis, pasak M.Lapėno, buvo kitokia.

„Po ilgosios pertraukos pavyko surasti tuos žmones, kurie labiausiai tiko tiek puolimui, tiek primityvokam, bet agresyviam varžovo puolimui. Jei pirmoje pusėje mes sukrapštėme vos 30 taškų, tai kitose 20 minučių – 50. Puikiai sužaidė žaidėjai tiek po krepšiu, sutraukę varžovų gynybines pajėgas, tiek snaiperiai, pasinaudoję laisvesniais momentais.

Kadangi KSP atvyko toli gražu ne pajėgiausios sudėties, tai jiems tiesiog pritrūko resursų, įvairovės, o rungtynių gale turbūt ir kvapo.

Taigi pergalė yra gerai, taisytinų dalykų tikrai yra iki kaklo, bet tai tik sezono pradžia. Kam pavyko realizuotis – valio, kam korta nepaėjo – nereikia pulti į paniką. Kiekvienas mačas atskira istorija, kiekvienas esame savo paties likimo kalvis. Talento užtenka, tereikia daugiau pastangų ir noro“, – mano M.Lapėnas.

Ne viskas taip paprasta

Tuo tarpu šeštadienio F grupės mače „Tirola“ (2/1) išvykoje 64:60 (17:18, 15:10, 15:14, 17:18) palaužė „Visi kartu-2“ (1/2) ekipą.

Nors skirtumas ir nedidelis, „Tirola“ lenkė varžovus beveik viso susitikimo metu. Tiesa, skirtumas buvo banguojantis: vienu metu galėjo siekti ir 10 taškų, o kitu rezultatas galėjo būti lygus. Vis tik kuomet trečiame ketvirtyje skirtumas tapo dviženklis, pergalės „Tirola“ nepaleido.

Bet negalvokite, kad viskas buvo taip paprasta: „Visi kartu-2“ kvėpavo oponentams į nugaras (52:53) ir vis atsakydavo į jų metimus. Rezultatas lygus minutei net buvo lygus – 59:59. Bet mačo baigtį lėmė Tomo Karneckio metimas, išplėšęs pergalę svečiams.

Ar manote, kad tokiame mače buvo galima išgyventi be techninių pražangų? Tikrai ne! Ją pirma užsidirbo „Visi kartu-2“ treneris po pražangos puolime, tada varžovų gretose „apdovanoti“ buvo Julius Kubertavičius ir Tomas Burtilius.

Rungtynės buvo gražios, bet ją dar labiau pagražinti galėjo tolimi metimai, kurių trūko. „Visi kartu-2“ pataikė 3 tolimus metimus iš 15, o „Tirola“ – 4 iš 21.

Nugalėtojams po 14 taškų pelnė J.Kubertavičius ir Vladislavas Piskariovas, 13 – Romualdas Zemlianskis (12 atk. kam.), 12 – Linas Zenavičius.

„Visi kartu-2“ klubui 14 taškų pridėjo Ladas Bitė (12 atk. kam.), 12 – Titas Mikalopas, po 8 – Kipras Stulginskas, Pijus Navardauskas ir Tomas Kokanauskas.

Nepakluso policijos nurodymams

E grupėje dar vieną pergalė įsirašė SKM-KPMG (2/0) jaunimas, kuris namuose 59:55 (8:14, 15:13, 17:14, 19:14) palaužė „Vilniaus aps. VPK“ (0/2) vyrus.

Jei policininkai rikiavo eismą pagal savo nurodymus pirmoje mačo dalyje, tai vėliau jų nurodymams jaunimas ėmė nepaklusti. Ach, ta maištaujanti paauglystė!

Likus mačiau nei 4 minutėms SKM-KPMG atsiliko 51:53, bet tada surengė spurtą, prie kurio labiausiai prisidėjo Rokas Stankevičius, bei atitrūko 59:53. Svečiai rezultatą tik sušvelnino, nes juos šiame mače žudė klaidos, kurių padarė net 25.

Tolimų metimų stigo ir šiame susitikime, nes šeimininkai jų pataikė 3 iš 19, o svečiai 5 iš 16.

Laimėjusiems 21 tašką pridėjo Lukas Jurevičius, 18 – R.Stankevičius, 9 – Povilas Paulavičius (0 naud. bal.)

„Vilniaus aps. VPK“ 25 taškus surinko Jaroslavas Achramovičius (15 atk. kam.), 10 – Kęstutis Garunkštis, 7 – Ainius Ramoška.