SKL C lygos I etapo grupių apžvalga (II dalis)

Tęsiame gausiausios GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionato apžvalgas ir šiandien susipažinkime su likusių (C, D ir E) grupių niuansais. Jau pirmadienį vakare startuoja intriguojantis čempionatas, o šiame straipsnyje rasite ir pirmąją kasdienę rubriką Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?”. Šioje rubrikoje kaskart klausimų forma apžvelgsime artimiausių SKL C lygos susitikimų niuansus. Atsakymų į retorinius klausimus žinoma nepateiksime - visus taškus ant „i” sudėlios patys pirmenybių dalyviai aikštėje.

Taip pat, apžvalgos pabaigoje žadėtasis desertas - spėjimas, kurie klubai pateks į TOP divizioną. Prognozės lieka prognozėmis ir viskas gali būti greitai paneigta, tad sėkmės kovose. SKL C lygos varžybų maratonas startuoja - linkime gerų emocijų visoms komandoms ir jų nariams. „Let the show begin!

C grupė

Favoritai:

Gealan ir TDSfinance.lt

„Gealan” ir „TDSfinance.lt” ne veltui yra šios stiprios grupės favoritai praverti TOP diviziono duris: faktai kalba patys už save. „Gealan” pastaraisiais sezonais gali pasigirti įspūdingais pasiekimais, apie kuriuos jau rašėme - tai yra dabartiniai lygos čempionai. Tuo tarpu „TDSfinance.lt” vyrukai yra 2016/2017 m. sezono SKL C lygos čempionai, savo kolekcijoje turintys ir sidabrą. Jei dar pridėsime šių komandų tarpusavio istoriją - laukia itin įdomus susitikimas. Iš kitos pusės šie kolektyvai yra įpratę savo romantiškus santykius gvildenti pavasarį, o kol kas abiejų tikslas - patekti į TOP divizioną.

Varžovams teks rimtai paplušėti norint pasipriešinti C grupės grandams. Iš kitos pusės - motyvacija ir noras įkasti favoritams visada varo į priekį, tad saldžioji porelė gali sulaukti netikėtų antausių grupės etape. Prognozė tokia - antausių nebus tiek daug, jog blokštų iki antrojo diviziono ir abu kolektyvai žengs aukštyn.

Pretendentai:

KK Riešė”, Santa.lt”, 2Gen - Kaefer”

Pakankamai sunkus šios grupės rebusas. Išgvildens patys kolektyvai per artimiausius mėnesius - pabaigoje gali tekti skaičiuoti taškų skirtumą. Galbūt vietą nulems ir kieno varžybose susirinko daugiau triukšmingų sirgalių, jei toks parametras jau įtrauktas oficialiose taisyklėse. :) Pirmosios savaitės akistata tarp Kuršėnų ir Riešės atstovų gali sujaukti visas išankstines prognozes.

„KK Riešė” iki šiol Sostinės krepšinio lygos padangėje šturmuodavo netgi aukštesnes viršukalnes nei C lyga. Visgi, šiemet sudėtis suburta kaip tik C lygai ir komandos vadovai matomai tikisi žengti toli. Ambicijos yra pagrįstos - sudėtis stipri, galinti smogti įvairiais ginklais. Nerandame tik žaidėjų kurie siektų pilnus 2 metrus, o arti to yra net keli - C lygai to gali užtekti. Komandos nepriskiriame prie favoritų vien remdamiesi faktu, jog tai naujas darinys - kiekvienam naujam klubui reikia laiko įsivažiuoti ir pasiekti maksimalų pagreitį.

Tarp 4-5 grupės vietos atrodo tokia plonytė linija, kuri tampa esminiu skirtumu tolimesniame etape. „Santa.lt” ir „2Gen - Kaefer” kolektyvai potencialiai yra nusitaikę į pirmąjį ketvertuką. „Santa.lt” - profesionalių medikų suburtas klubas ir jais abejoti nereikia. Organizacija, spalvingumas, pasiruošimas ir išpildymas - viskas aukščiausiame lygyje, lyg ant operacinio stalo. Pas šiuos vyrus drąsiai kreipkitės jei reikės medicininės pagalbos, tačiau pergalių varžovams jie tikrai nedalins. Žaidėjų pasirinkimo klodai, vienybė ir energija gali nuvesti toli.

„2Gen - Kaefer” nariai praėjusiame SKL C lygos sezone pasiekė savo geriausią rezultatą - pateko į 1/8 finalo etapą. Vis dar jauni, vis dar greiti, ar vis dar ambicingi? Greitai pamatysime. Daugumą varžovų C grupėje šis kolektyvas tikrai žino ir numano, ko galima tikėtis. „2Gen - Kaefer” yra pakankamai mobili ir gerai kamuoliu besidalinanti komanda. Amunicija užtaisyta - kokiu stiprumu iššaus priklauso nuo daugelio faktorių: sportinė kiekvieno žaidėjo forma, pasiruošimas treniruotėse ir komandinė darna. Netgi ir be šių dalių mozaikos - gali tiesiog pasitaikyti gera diena, kai viskas einasi idealiai. Sėkmės vyrukai!

Potencialių staigmenų kūrėjai:

Kuršėnai”, VU Fizikai” ir Vilniaus KM-2002”

Kaip potencialių staigmenų kūrėjams - turbūt pats stipriausias trejetukas sutinkamas čia. Anokia staigmena, jei vienas iš šių kolektyvų prasimuš į išsvajotąjį ketvertuką. Jei tai pavyks padaryti dviems iš jų - nustebsime. Dar praėjusiame sezone „VU Fizikai” buvo labai arti, o fantastiška lygos senbuvė „Kuršėnų” komanda - debiutavo stipriausiame divizione. Maža to, žemaičiai pasiekė visų laikų aukščiausią savo pasiekimą - pateko į 1/16 finalo etapą. Kartelės žemyn nuleisti nesinorėtų, bet kuriuo atveju kolektyvas darnus ir nuolat randa motyvacijos SKL C lygoje patriukšmauti iš naujo. Nagi kuršėniečiai, pabandom iš naujo!

Ką jau kalbėti apie 11-tąjį sezoną SKL C lygoje pasitinkančius VU Fizikus”. Kartais susimąstai žmogus, ar tas mokslas toks ilgas, ar šios komandos nariai tiesiog šaunūs. Prieiname išvados, jog antrasis variantas yra tiesa ir vyrukai aikštėje šokinės taip aukštai, jog paneigs visus fizikos dėsnius. Raumenų, proto, noro ir jėgų yra - nelengva bus su VU Fizikais kova.

Tamsusis grupės arkliukas yra tuo pačiu pats jauniausias žirgas, kurį į priekį ves patyręs treneris. „Vilniaus KM-2002” komandoje visiems žaidėjams po šešiolika metų ir tobulėjimui ribų nėra. Sunku įvertinti, kokį lygį žaisdami su vyrais jau dabar demonstruos jaunimas, yra buvę įvairių atvejų. Neabejojame - jog antrame etape jie patobulės ryškiai. Dažnas atvejis mėgėjų krepšinyje, sutinki jaunimą kur prieš pusę metų įveikei +20 punktų ir žiūrėk - šiandien pats tiek gauni atgal. Įdomūs laukia susitikimai, kaip toj dainoj mums šešiolika, o jums trisdešimt šeši!”.

Darius Eberson (Kuršėnai”):

„Seni rūbai, tik kelios sagos naujos. Turbūt taip galėtume apibūdinti savo naują sezoną. Keletas narių laikinai išvyko mokytis / dirbti kitur. Jie jau pernai vis dažniau pasirodydavo epizodiškai, tad stipriai neturėtų jaustis, na, o gavome, sakyčiau, puikų papildymą priekinėje linijoje - Neilą Zagorskį ir Mažvydą Doveiką, kurie neabejotinai sustiprins konkurenciją komandoje, ir užpildys spragas. Tad iki pilnos laimės reiktų tik įžaidėjo.

Tiesa, skaudžiausias, kad ir laikinas, praradimas trenerio opcijoje. Pernai tikrai didelė dalis sėkmės, kad nužygiavome iki TOP32, priklauso mus muštravusiam Juliui Ščipokui, tad tikimės, kad kelių metų pertrauka už Atlanto nesutrukdys mums atrodyti bent jau panašiai, kaip pernai.

Išskyrus lygos naujokus „KK Riešė”, „Vilniaus KM-2002”, bei senbuvius „Santa.lt“, su kuriais neteko susidurti aikštėje, daugiau visi varžovai žinomi iki kaulo smegenų, ir su jais susidurta pernai. Su „2Gen - Kaefer“ antrajame etape pasidalinta po pergalę, su toje pačioje grupėje buvusia „Gealan“ kovota, tačiau pralaimėta abu kartus. „TDSfinance.lt“ nusileista abu kartus atkrintamosiose, na, o su „VU Fizikais“ susitikta net septynis kartus, kur santykis neigiamas 2-5, o paskutinį kartą kautasi prieš porą metų.

Tad turbūt tradiciškai, išskirčiau grupės favoritais „Gealan“ ir „TDSfinance.lt“, nežinomaisiais palieku abejus naujokus, o grupę vertinčiau gana pajėgią ir su intriga - aiškių favoritų nėra, o sau prognozuočiau galimybę iškovoti 3-4 pergales.

Pernai tikslai visi pasiekti. Buvo iškeltas tikslas TOP-32, kurį pasiekėme jau pirmoje sezono pusėje, tad buvo smagu, o antroje dalyje prislopo ir žmonių motyvacija ir noras kovoti, tad mūsų rezultatai nuėjo žemyn (išsireiškimas pakeistas - aut. pastaba :), tai gavosi toks kiek dvejopas jausmas.

Šiemet savo šansus, ribojant komandų skaičių SKL C lygoje ir ją kiek pastiprinus, vertinu atsargiai. Neturime vado už aikštės ribų, tad juos dėliosimės pagal vaizdą aikštėje. Sakyčiau pirmajame etape norėčiau iškovoti bent 4 pergales, jos labai svarbios komandos mikroklimatui palaikyti. O toliau matysim.

Kuo daugiau įkandimų aukščiau vertinamoms komandoms, tuo daugiau turime motyvacijos. Komandos pas mus, ar mes pas juos visada važiuojame žinodami, kad nesame pastumdėliai ir teks rimtai kautis, tad ši įvaizdį norėtųsi palaikyti ir toliau. Na, o pabaigoje tradiciškai gerų startų visiems, mažiau traumų ir iki susitikimo krepšinio aikštelėje!”

D grupė

Favoritai:

„VLI Timber”, Vaikinai ir Sormedica

Pirmaisiais D grupės smuikais turėtų groti „VLI Timber”, „Vaikinai” ir (galbūt) „Sormedica” komandos. Pirmosios dvi savo vertę gausiausioje sostinės krepšinio lygoje įrodė jau pernai, kai pasirodė puikiai ir pasiekė 1/4 finalo etapą. Tuo tarpu nauju rėmėjų pavadinimu startuojantys „Sormedica” vyrai taip pat turi pakankamai potencialo pretenduoti į TOP divizioną.

Tiek „VLI Timber”, tiek „Vaikinai” - mėgėjų krepšinio mastu yra puikios organizacijos. Čia dera jaunatviškas maksimalizmas ir šaltas protas - šių dviejų komandų gretose yra daug individualiai stiprių žaidėjų. Maža to, komandinis susižaidimas taip pat aukštame lygyje. Energingieji „Vaikinai” savo komandoje turi daug pasirinkimo galimybių, žaidėjų sąrašas ilgas ir grėsmingas. Minusų įžvelgti sunku, nebent vieną - aukštų žmonių yra, bet virš jau minėtos 2 metrų kartelės tik vienas ir neatrodo, jog tai bus vienas iš komandos lyderių. Mobilus komandinis žaidimas, puikus treneris ir darbas gynyboje yra šios komandos privalumai ir vaikinukai gali žengti toli, kaip tikri vyrai.

„VLI Timber” turi žavią arba ne tokią žavią jiems patiems savybę - pastaruosius du metus ketvirtfinalyje po atkaklios kovos nusileidžia būsimiems lygos čempionams, saldžiajai porelei iš C grupės. Tikrai įdomus laukia šių metų „VLI Timber” kelias SKL C lygoje. Jau praėjusiame sezone patirti vos 3 pralaimėjimai, o pergalių net 19 - nemažai laimėjimų nedideliu skirtumu, vyrukai žino kaip žaisti gynyboje ir praleidžia nedaug taškų į savo krepšį. Neįveikiamų jiems nėra, pirmyn!

Su dideliu džiaugsmu pasitinkame vienus iš keleto lygos naujokų - „Sormedica” kolektyvą. Mėgėjų krepšinyje girdėtų pavardžių čia apstu, yra ir papildymo jaunaisiais ginklais, tad bus įdomu stebėti šios komandos pasirodymą. Lygos direktorius sezono atidaryme minėjo faktą, jog iš paskutinio krepšelio į grupes patenkantys naujokai įneša dar daugiau intrigos, taip yra ir šiuo atveju, o mes dar nepriėjome sekančios grupės, kur burtas sukrito dar grėsmingiau. Sėkmės „Sormedica”!

Mindaugas Kraujalis (Vaikinai”):

„Visa komanda pasiilgusi krepšinio, nuotaikos geros. Pradėjome draugiškų varžybų ciklą ir laukiame sezono starto. Nors ir daug treniruočių neturėjome, tikimės, jog į varžybinį ritmą įsivažiuosime greitai.

Šiam sezonui komandos branduolį pavyko išlaikyti, prie komandos prisijungė keli nauji veidai, puikiai žinomi mėgėjų krepšinyje. Be džiugių pastiprinimų buvo ir skaudi netektis - šį sezoną negalės padėti įžaidėjas Arūnas Mačiulis.

Grupė labai konkurencinga. Mėgėjų krepšinyje daug ką lemia užsivedimas prieš varžybas, todėl kiekviena komanda, kuri gerai nusiteikusi - yra stiprus konkurentas. Kas be ko, išskyrimo savo meistriškumu ir stipriu branduoliu verti „VLI Timber”. Tiesą sakant, jau laukiame varžybų su jais. Turėtų būti labai įdomi kova ir daug principinių mikrodvikovų.

Tiek su „Agmeka”, tiek su „Miražu”, tiek su „BC Irsana” esame susidūrę - komandos daug laiko žaidžia kartu, yra gerai sustyguotos ir disciplinuotas, visiškai negalima atsipalaiduoti prieš jas. D grupėje kaip „juodajį arkliuką” išskirčiau „Sormedica” komandą. Nors ir buvo iš 7 krepšelio, kaip naujai susibūręs kolektyvas, jau vien ant popieriaus yra daug visiems žinomų ir gerai pažįstamų veidų mėgėjų krepšinyje. Įdomu kaip jie atrodys aikštelėje.

Praeitais metais, debiutiniame sezone SKL C lygoje pritrūko jėgų pasiekti Final-4. Jei šiais metais į jį pateksime - jau bus labai geras ir džiuginantis pasiekimas.”

Juozas Skara (Sormedica”):

„Sezoną pasitinkame entuziastingai nusiteikę. Komandą būrėme apie jaunų žaidėjų branduolį, bet kaip parodė draugiškos rungtynės, visi žaidėjai turi galvas ant pečių ir turi puikių lyderių savybių. Kamuolys sukasi, supratimas yra, o žaidėjai nestokoja humoro jausmo. Ko daugiau reikia?

Grupę vertiname palankiai. Galvojame, jog įsivažiavimui, kadangi esame naujai iškeptas projektas - grupė tikrai palanki. Stipriausi varžovai turėtų būti „Vaikinai” ir „VLI Timber”, kurie turi net 5-6 buvusius A lygos žaidėjus. „Miražas” ir „BC Irsana” yra senos ir puikias tradicijas turinčios SKL komandos, kurias labai gerbsime. Jos turi aiškų braižą, todėl su jomis rungtynių pradžios turėtų būti nelengvos.

Visgi tikimės, jog po šio etapo būsime geriausių trejetuke. Pagrindinis „Sormedica“ tikslas - geras žaidėjų lankomumas. Netoleruosime žaidėjų dingimų, pradingimų be rimtų priežasčių. Vilniaus krepšinyje yra tūkstantis puikių krepšininkų, todėl nėra nepakeičiamų. Jei bus atitinkamas požiūris, bus ir pergalės. Visi esantys šioje komandoje turi norėti joje būti ir trokšti pergalių kartu.

Laukia išties intriguojantis sezonas. Apie tikslus kalbėti dar anksti, svarbu kad kolektyvas nugludintų kampus iki lemiamų kovų. Ten lauks daugybė patyrusių komandų, kurios C lygos atkrintamųjų skonį puikiai žino, todėl teks pasukti galvas, kaip jas įveikti. Vien raumenų gali ir neužtekti.

Kalbant apie emocijas, jų tikrai žaidėjai turėtų patirti. Pateiksime keletą naujovių, ko galbūt SKL dar nebuvo, todėl žaidėjai jaus naudą žaisdami čia. Neabejoju, kad medicinine įranga prekiaujančios „Sormedica“ įmonės vardas bus reprezentuojamas aukščiausiu lygiu ir greitu metu taps puikios krepšinio organizacijos sinonimu.”

Miroslav Šilobrit („BC Irsana”):

„Naują sezoną pasitinkame labai geromis nuotaikomis, nes pagaliau subūrėme tikrai konkurencingą komandą su autoritetingu treneriu Antoni Sventicki. Šį sezoną susijungėme su kita N.Vilnios komanda „BC KSP” bendram tikslui: Final-4. Taigi, turime gerą komandą ir super trenerį, o ar pasieksime savo tikslus bus matyti sezono pabaigoje.

Šiais metais pasikeitė komandų skaičius C lygoje. Manau, kad lyga labai sustiprėjo ir dabar praktiškai kiekviena komanda yra vos ne pretendentė laimėti C lyga, todėl kažką prognozuoti yra labai sunku ir neįmanoma.

Gerų emocijų sezono metu tikrai netruks, nes visi žaidėjai komandoje yra pažįstami praktiškai apie 20 metų.”

Eimantas Galkevičius (Agmeka”):

„Nuotaikos pas mus visada puikios, kartais jas pagadina traumos, tačiau visumoje viskas gerai. Lyginant su praėjusiu sezonu, komanda šiek tiek pasikeitė, tačiau ne iš esmės - branduolį išlaikėme. Mano manymu, šiek tiek sustiprėjome, tačiau kaip bus iš tikro - pamatysime prasidėjus kovoms.

C lyga kiekvienais metais darosi vis stipresnė, nors komandų mažėja. Lieka patyrusios, užsigrūdinusios ekipos. Šių metų grupė atrodo grėsmingai. „Sormedica” atrodo suburta galingai. „VLI Timber” eilę metu demonstruoja gerus rezultatus. Šioms komandoms prognozuočiau kovą dėl pirmos vietos, o su likusiomis esame pajėgūs varžytis, tą ir bandysime daryti.

Daug metų žadžiame C lygoje, tačiau nėra pavykę išlipti į pirmą divizioną po pirmo etapo. Čia būtų pirmosios sezono pusės tikslas. Jei nepavyks, tuomet reikės patekti į atkrintamąsias ir eiti kuo toliau.”

Kęstutis Lizdenis („Kirviai”):

„Nuotaikos puikios, esame pilnai susikomplektavę sezonui ir nusiteikę pakovoti - tai bus jau jubiliejinis 10-asis „Kirvių" sezonas Sostinės C lygoje. Per tuos metus daug visko įvyko, visgi išlaikėm gana pastovų komandos branduolį ir pasipildėme naujais žaidėjais, kurie įneš naujos energijos šįmet, o ateityje galbūt išaugs į aukštesnį lygį.

Tiek laiko praleidus C lygoje, daug komandų tampa pažįstamos - su kai kuriom teko susidurti aikštelėje, kai kurias nuolat matėme turnyrinėje lentelėje. Ilgiausia bendrų rungtynių istorija turbūt sieja su „BC Irsana”. Būsimų varžovų pastarųjų sezonų rezultatai (stiprūs atkrintamųjų dalyviai) mums nieko gero nežada, bet bandysime visiems „įkasti". Grupėje yra ir naujai įkurtų komandų, bet peržvelgus žaidėjų pavardes aišku, kad tai nebus naujokai lygoje.

Gerų emocijų „Kirvių" komandoje niekuomet netrūkdavo - tikime, kad dėl to problemų neturėtų kilti ir šiemet. O kalbant apie rezultatus, nors ir pasistiprinome, bet C lyga kasmet taip pat stiprėja - taigi patekimas į atkrintamąsias būtų labai geras rezultatas. Jeigu ten atsidurtume - toliau prasideda „loterija".”

Pretendentai:

„BC Irsana”, Miražas” ir Agmeka

Visos trys grupės pretendentais įvardijamos komandos - tai SKL C lygos etatinės dalyvės. Jei metai iš metų ekipos yra lygoje - vadinasi ir žaidėjams čia patinka, o ir lyga labai džiaugiasi senbuvių pastovumu. Kiekviena ekipa turi savo žaidimo braižą prie kurio varžovams tenka prisitaikyti.

„BC Irsana” vyrai garsėja puikia kova dėl atšokusių kamuolių ir kieta bei garbinga kova. Turint galvoje faktą, jog šiemet pasistiprinta panašų žaidimo stilių propagavusios „BC KSP” nariais - jėgos ir noro turime dvigubai daugiau. Šios draugų jungtuvės ženkliai gerina šansus. Nors žvelgiant į pavasario metą dažnai svajojame apie finalo ketvertus - šių metų stiprioje SKL C lygoje pakankamas pirmasis iššūkis yra patekti į grupės Top-4.

Jau antradienį laukia itin svarbi akistata tarp „Miražo” ir „BC Irsana” komandų. Toks jausmas, jog mūšio nugalėtojas išplėš bent jau pusę laimingojo bilietėlio žengti į TOP divizioną - Naujojoje Vilnioje nusimato karštas antradienio vakaras. „Miražo” vyrukų mechanizmas suteptas stiprinančiais tepalais gali važiuoti toli, komandos žaidimo braižas turėtų išlikti - darnus, akiai patrauklus krepšinis. Jeigu jie ant bangos - pergalę matysite tarsi miražą.

Nereikėtų nurašyti ir „Agmeka” kolektyvo. Vos tik juos kas nors šioje lygoje nurašo - tai komandai yra išrašomas nemalonus vakaras. Kovingieji ir visuomet kartu, o ne pavienėmis pastangomis priešininkus bandantys palaužti „Agmeka” vyrukai - šioje grupėje gali įnešti sumaišties jau pirmose namų varžybose. Nekantriai laukiame, kaip jos pasibaigs.

Potencialių staigmenų kūrėjai:

„Kirviai” ir „BC Liejykla”

Bent vieną ar dvi komandas šioje D grupėje reiktų priskirti prie potencialių staigmenų kūrėjų ir logika sufleruoja, jog tai yra „Kirvių” ir „BC Liejyklos” kolektyvai. Jubiliejinį 10-tąjį sezoną SKL C lygoje pasitinkantys „Kirviai” pastaruosius tris sezonus rikiavosi turnyrinės lentelės apačioje, tačiau optimizmo neprarado. Už tai jiems didelė pagarba - pergalių badą komandos nariai kompensuoja kitomis priemonėmis.

Šiemet žvelgiant į “Kirvių” sudėtį yra šioks toks pastiprinimas, lyginant su praeitu sezonu. Komanda galėtų išsikelti sau realų tikslą - pagerinti praėjusių metų rezultatą, kai buvo iškovotos vos 2 pergalės. Pasiekus šį rodiklį, galima nuo jo atsispirti ir šokti šiek tiek aukščiau. Visgi, jei aštriabriauniai sugebėtų pagaląsti savo ginklus ir patekti į TOP divizioną - tai būtų viena didžiausių šio sezono staigmenų C lygos padangėje. Palinkėsime jiems sukurti bent jau mažesnę staigmenėlę kovose prieš stiprius varžovus grupėje.

„BC Liejykla” - dar viena gausiausios sostinės krepšinio mėgėjų lygos naujokė. Vyrukai jauni, greiti, o ar įsiutę - netrukus sužinosime. Ekipoje yra ir SKL padangėje jau žinomų pavardžių ir visiškų naujokų. Didelė mįslė, kaip šis kolektyvas atrodys aikštėje, tad laukiame pirmų varžybų, kuriose teks egzaminuoti favoritus. Linkime jaunam „BC Liejykla” kolektyvui nulieti ne vieną pergalę šiame sezone ir daug optimizmo bei gerų emocijų viso sezono metu.

E grupė

Favoritai:

Festima”, „Lynx”, „Pabradės Intersurgical” ir „Oaks-2-Tirola”

Ne veltui vienas iš komandų atstovų paminėjo, jog šiemet C lygą laimėti gali būti netgi sunkiau nei B lygą. Panašu, jog šis sakinys netgi ne pokštas. Pristatome jums ir mirtininkų grupę. Net 4 kolektyvus E grupėje priskiriame prie favoritų, o norėjosi priskirti dar daugiau. Jau startinę varžybų dieną du intriguojantys mačai atsakys į dalį klausimų šioje grupėje - laiko įsivažiuoti mažai, reikės smogti nuo pat pradžių.

Tokią grėsmingą grupę sudėliojo „laimingoji” rankelė traukiant burtus, kai iš paskutinio krepšelio į E grupę papuolė tiek „Festima”, tiek ir „Pabradės Intersurgical”. Pažiūrėjus į šių kolektyvų sudėtis, nekyla klausimų - greičiau tai yra pirmo ar antro krepšelio komandos. Visgi, sistema aiški ir teisinga - naujokai yra naujokai.

„Festima” tikrai naujokė SKL C lygos padangėje, nors komandos žaidėjų meistriškumas labiau kaip patyrusių vilkų. Komanda pakankamai stipri, jog patektų į TOP divizioną, nors lengva nebus. Tuo tarpu Pabradės atstovai grįžta į SKL C lygą po dviejų sezonų pertraukos, su kuo juos ir sveikiname! Bus įdomu stebėti patyrusių „Pabradės Intersurgical” narių pasirodymus šiame sezone. Įdomu, kuris iš su medicina ar jos įranga susijusių kolektyvų gausiausioje sostinės krepšinio lygoje pasirodys geriausiai?

Likę du favoritai - gerai žinomi „Lynx” ir „Oaks-2-Tirola” kolektyvai. Pirmieji dar prieš du sezonus 2017 m. žaidė C lygos finale. Tiesa, nuo to laiko sudėtyje daug ženklių pakeitimu. Jei reikėtų rinktis, kurie sidabriniai berniukai šiemet eis toliau - Lentvario atstovai, ar lūšys, ko gero tektų rinktis pirmuosius. Išlaikyti stiprų branduolį ir gerą susižaidimą yra labai svarbu, tiek Eurolygoje, tiek ir mėgėjų lygoje. Visgi, „Lynx” atstovai turi pakankamai aštrių ginklų, bent pakartoti praėjusio sezono ketvirtfinalio pasiekimą, o galbūt žengti ir toliau.

„Oaks-2-Tirola” ekipa yra patikimose rankose ir sezono starte visuomet suburia konkurencingą ekipą. Vienais metais pavyksta geriau, kitais šiek tiek prasčiau - šiemet yra potencialo kartoti geriausius ekipos istorinius pasiekimus. Sudėtyje yra patikimų aukštaūgių ir greitų antrosios linijos žaidėjų. Agresyvi gynyba turėtų būti komandos vizitinė kortelė, o apsigynus - užpulti tikrai yra kam. Sėkmės, ąžuolai!

Valdas Paukštas („Oaks-2-Tirola”):

„Sezoną pasitinkame labai geromis nuotaikomis. Vasarą įvyko nemažai pasikeitimų komandos sudėtyje, tiek vadovybėje. Galima sakyti sakyti, surinkta nauja komanda, tačiau joje daug pažįstamų veidų.

Vasaros darbų tikslas buvo surinkti patikimą ir patikrintą kolektyvą, su kuriuo būtų įdomu laiką leisti ne tik krepšinio aikštėje ir pajungti keletą naujų ir ambicingų narių. Viskas, mano nuomone, pavyko.

Grupę vertinu normaliai, varžovai pažįstami, yra daug pažįstamų žaidėjų, su kuriais yra tekę ir vienoje komandoje žaisti. Kažką prognozuoti kol kas sunku, sezono pradžia, kol kas sudėtys tik ant popieriaus. Viską parodys laikas.

Pagrindinis tikslas yra mėgautis žaidimu ir siekti pergalės kiekvienose varžybose.”

Paulius Kamarauskas („Pabradės Intersurgical”):

„Sezoną pasitinkame geromis nuotaikomis, pailsėję ir nusiteikę praleisti savo laiką su krepšinio kamuoliu. Komandos sudėtis praktiškai nesikeičia jau daug metų, tad jau turbūt visiem esame žinomi.

Grupė tikrai stipri, daugelis komandų žinomos ir netgi labai gerai - bus įdomu. Komandos „Uniclub Casino” ir „Festima” mums yra nežinomieji, bet nuo to tik įdomiau.

Tikslų sau nekeliame, stengsimės prasmingai leisti savo laisvalaikį, įgyti kaip įmanoma geresnę fizinę ir žaidybinę formą ir gale sezono demonstruoti kuo gražesnį ir efektyvesnį krepšinį.”

Raimundas Kalesnykas („Festima”):

„Mes, kaip komanda tokiu pavadinimu, esame naujokai SKL. Subūrėme jauną, motyvuotą mėgėjų lygio komandą. Su šiais žaidėjais esu pastaruosius du metus, žaidėme įvairiose turnyruose, tačiau žemesniame lygyje. Nors šie žaidėjai nėra labai ryškūs tokio lygio turnyruose, tačiau mūsų tikslas išbandyti save stipriame C lygos turnyre ir kiekvienam įsivertinti savo galimybes.

Mūsų komandos stiprybė bus ne kiekvieno žaidėjo individualumas, bet komandinė dvasia ir gera atmosfera ant atsarginio suolelio. Man kaip treneriui irgi bus įdomu žaisti šiame turnyre, grįžti po tam tikros pertraukos į SKL turnyrus. Sezoną pasitinkame su užsidegimu, kiekvienas žaidėjas labai trokšta žaisti su stipriomis komandomis, o kaip seksis pamatysime sezono gale.

Burtai yra burtai, tai loterija, tačiau visos C lygos komandos yra stiprios ir labai sunku pasakyti kokioje grupėje būtų lengviau. O mūsų grupėje yra labai patyrusios komandos, tokios kaip „Lynx", abi „Tirolos", SKM jaunimas, „Kumštis", Pabradė, kurie daug metų žaidžia kartu ir tikrai yra verti net aukštesnio lygio. Iš mūsų grupės mažiau informacijos turiu tik apie „Uniclub Casino", o kitas komandas ir jų žaidėjus žinau gerai, nes mėgėjų krepšinyje esu jau 18 metų.

Visų pirma, mes norime patirti geras emocijas tiek aikštelėje, tiek už jos ribų, žaisti savo malonumui. Komanda jauna, žaidėjai surinkti iš skirtingų komandų, todėl mano tikslas juos suburti ir padaryti kaip „branduolį", įskiepyti supratimą krepšinio aikštelėje, padrąsinti nepralaimėjus, o svarbiausia pajusti aukštą ir kokybišką žaidimo ritmą. Aišku, nesinorėtų būti paskutinėje vietoje tarp visų 40 lygos komandų. Kaip lygos debiutantams - patekus tarp 16 stipriausių C lygos komandų būtų didelis pasiekimas šį sezoną."

Denisas Oliferas („Tirola”):

„Kiekvieną sezoną pasitinkame plačia šypsena. Juk tai tikra šventė ir naujojo sezono startas žada būti dar įdomesnis už praėjusį - tai džiugina. Sunku patikėti, bet man asmeniškai tai berods 22-as sezonas SKL, nes dalyvauju jame nuo paauglystės laikų.

Didžiulis pasiekimas – vasarą padarytas darbas komandos viduje ir faktas, kad liko visi pagrindiniai žaidėjai bei atėjo keli tikrai verti dėmesio naujokai. Jie įneš į mūsų žaidimą jaunystės, energijos, greičio ir kompensuos kelių pozicijų keletą sezonu kamavusią problemą. Tikiuosi greitai pavyks visą tai subalansuoti ir siekti aukštų rezultatų, kas eilę metu yra mūsų prioritetu.

Šiemet laukia aršios kovos nuo pat pirmų varžybų. Visi varžovai pažįstami, tik SKM jaunimas dar nematytas. Manau, kad jaunimas įneš sumaišties i mūsų grupę ir privers visus skaitytis su jais. Visada mokau savo vyrus gerbti bet kurį varžovą, ar tu laimi 50 taškų, ar žiauriai pralaimi.

Visada privalu garbingai elgtis ir jokiais būdais nenuvertinti varžovo varžyboms neprasidėjus. Iš savo pusės, nenorėčiau komentuoti komandų pajėgumo ir galimybių. Kamuolys apvalus ir bet koks varžovas gali būti pavojingu. Iš savo pusės visus vertinsime maksimaliai atidžiai ir varžyboms ruošimės nuosekliai, maksimaliai susikaupę.

Kaip jau minėjau, mūsų tikslai yra aukšti. Kovosime iš visų jėgų ir sieksime geriausio rezultato, koks tik bus įmanomas įdėjus maksimalias pastangas. Dabar svarbiausia tinkamai nuteikti vyrus kovai ir atsidavimui. Manau, tai vienas svarbiausiu dalyku sporte geram rezultatui pasiekti.

Linkiu visiems gražių kovų, kuo daugiau intrigų ir kuo didesnio kovingumo nuo pat sezono pradžios. Be abejo, ir kuo mažiau traumų!"

Pretendentai:

„Tirola”, „Uniclub Casino”, „Kumštis” ir „SKM-Eurosportas.lt”

Norėjosi ir „Tirolos”, ir „Kumščio” ir „Uniclub Casino” kolektyvus mesti į favoritų gretas, o ten jau ir taip ankšta. Šie kolektyvai eilę metų puikiu žaidimu stebiną SKL lygos krepšinio visuomenę - tikrai gali nustebinti ir šiemet. „Tirola” klubas išlaikė branduolį ir pasipildė pastiprinimu - su jais niekam nebus lengva. Vyrai gali kabintis į ketveriukę grupėje. Jei dar pridėsime komandos mohikano Deniso Olifero fenomenalų ilgaamžį pasirodymą SKL lygose, turime kažką nepaprasto. Ne veltui, šis žmogus visų laikų lygos istorijoje yra nepralenkiamas pagal rezultatyvius perdavimus - bravo, Denisai! Neabejojame, jog kolektyvas patikimose rankose.

„Kumštis” šiemet sulaukė malonaus sugrįžimo. Prie nuostabių vedlių brolių ir vėl prisijungė trečias „brolis”, kuris metus stažavosi B lygoje. Pastiprinimas gerina šansus ir kumštis varžovams patiektas bus stiprus bei kietas. Džiugina šios komandos stabilumas - linkime sėkmės ir geros nuotaikos! Taip pat „Uniclub Casino” vyrukai nuolatos yra lemiamų lygos batalijų sūkuryje - statyti prieš juos nedrįstame, o kaip bus iš tiesų nulems sudėties niuansai bei parodytas charakteris aikštėje. Pernai jie paneigė išankstines pirmo etapo prognozes, linkime to paties!

„SKM-Eurosportas.lt” jaunimas tikrai gali įnešti sumaišties grupėje. Vien faktas, jog jie yra šių metų SKL „Spring” čempionato Iššūkio taurės laimėtojai - parodo galimą potencialą. Pridėkime gerai žinomą faktą apie sporto mokyklų auklėtinių progresą sezono metu, trenerio įtaką - ir turėsime receptą sėkmingam startui SKL C lygoje.

Potencialių staigmenų kūrėjai:

Mirtininkų grupėje tokių paprasčiausiai būti negali. :)

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Spalio 15 d. Lentvario LK - A komanda: A komanda vyksta į svečius pas Top komandą, ar bus Lentvaryje pirmadienį intrigos?

 

2) Spalio 15 d. JBR - Kiementas: Juodas, baltas ar raudonas vakaras laukia šeimininkų?

 

3) Spalio 15 d. Kumštis - Festima: Ar mohikanų kumštis bus pakankamai stiprus, jog atlaikytų favoritų vizitą?

 

4) Spalio 15 d. Tirola - Pabradės Intersurgical: Itin svarbus mačas grupėje, kaip pirmai dienai - bus atkakli kova, ar ne taip?

 

PROGNOZĖ – 20 TOP DIVIZIONO KOMANDŲ!

O štai ir žadėtasis desertas. Jei savo komandos neradote sąraše - tiesiog įrodykite aikštėje, jog Jūs verti ten būti! Labiausiai nustebinusius kolektyvus lyga apdovanos vertingais rėmėjų prizais.

Lentvario LK”, „Aktyvi veikla”, „Kiementas”, „Studio Moderna”, „Taurus”, „Teltonika”, „Naresta”, „Penktukas”, „Gealan”, „TDSfinance.lt”, „KK Riešė”, „Santa.lt, „VLI Timber”, „Vaikinai”, „Sormedica”, „BC Irsana”, „Festima”, „Oaks-2-Tirola”, „Pabradės Intersurgical”, „Lynx”.