„Sormedica“ nestabdo TOP’e, antram divizione - kova dėl būvio

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) trys iš keturių dvikovų vakar sužaistos žemesniojo diviziono C grupėje, o ketvirtadienio vakaro rungtynėmis buvo tituluojama dvikova tarp „Tornado“ ir „Sormedica“ vyrų TOP divizione. Susitikimą užtikrintai laimėjo ryškiai dominavusi „Sormedica“ ekipa ir šis pasirodymas leido jiems pakilti į 2-ą vietą TOP diviziono A grupėje. Tuo tarpu, antrajame flange - nuolat vyksta įnirtingos kovos už būvį ir patekimą į atkrintamąsias varžybas.

TOP divizionas

Tornadas (0-3) - Sormedica (2-0) 54:92 (A grupė)

„Sormedica“ iki pat paskutiniojo turo I-ame etape nebuvo tikri dėl patekimo į TOP divizioną. Tuomet triuškinamai sudoroję „Kirvius“ jie pateko tarp stipresniųjų tik kaip 4-oji grupės komanda, tai yra - pačiupo paskutinį laimingąjį bilietą. Panašu, jog šie vyrai įsivažiuoja ir dabar jau rodo tikrąjį savo potencialą - dvi užtikrintos pergalės leidžia komandos vadovams galvoti apie aukštus tikslus A grupėje. Žinoma, laukia dar septyni itin stiprūs oponentai ir lengva nebus nė viename susitikime. Pamatai jau pakloti - reikia nesustoti, rinktis į rungtynes pajėgiausios sudėties ir tęsti solidžiai pradėtus darbus, sėkmės!

„Tornadas“, savo ruožtu, taip pat atsidūrė čia kaip ketvirtoji grupės komanda po pirmojo etapo. Skirtumas tik tas, jog ši komanda greičiausiai padarė beveik viską ką galėjo tuomet ir džiaugiasi tiesioginiu patekimu į „play-off“ etapą jau dabar. Šiame etape galima kautis bent dėl vieno, kito taško, o jei pergalių ir nebus daug - komandos tobulėjimui visada yra geresnė terpė žaidžiant su pajėgiais oponentais. To ir palinkėsime, nesustoti tobulėti! Vakar pirmąjį ketvirtį svečiai laimėjo užtikrintai, antrajame - „Tornadas“ dar bandė spardytis, tačiau vėliau „Sormedica“ pabėgo nepavejamai.

Rungtynių momentas:

138-i komandiniai naudingumo balai - geriausias „Sormedica“ pasiekimas šiame SKL C lygos sezone.

Tornadas“: Linas Stripinis 16 (14 n.b.), Tomas Karvelis ir Karolis Bakas po 9, Erikas Augūnas (8 atk. kam., 10 n.b.) ir Dovydas Grigalionis (3 per. kam.) po 5.

„Sormedica“: Vytautas Saulevičius 20 (13 atk. kam., 3 bl., 28 n.b.), Vytautas Milius 15 (16 atk. kam., 27 n.b.), Nerijus Jonaitis 12 (9 atk. kam., 3 bl., 19 n.b.), Rokas Kasparavičius 11 (8 rez. perd., 10 n.b.), Juozas Skara 10 (4/4 dvit., 11 n.b.), Renatas Bliuvas 9 (9 atk. kam., 19 n.b.), Andrius Frankas 6.

Andrius Frankas („Sormedica“):

„Džiugu, jog komanda antrą etapą pradėjo maksimaliai susikaupusi, kas po švenčių nutinka retai. Tai rodo, jog šiems žaidėjams rūpi krepšinis ir jie, ne veltui, norėjo žaisti šioje ambicingoje komandoje. Man, kaip senbuviui, grįžti iš užsienio ir kovoti buvo lengva, nes žaidėjai turi supratimą ir noriai dalinasi kamuoliu. Ačiū jiems!

Žinoma, laukia dar labai daug svarbių rungtynių. Kalbant apie varžovą, išnaudojome savo privalumus greitajame puolime, kas mums leido nuvarginti varžovą ir jų lyderį Liną, kuris antroje pusėje jau nebeturėjo jėgų tempti komandą vienas. Kadangi artimiausias kelias rungtynes komandai padėti negalėsiu, noriu palinkėti neišklysti iš pergalių kelio bei vieningai siekti tikslų!“

Antrasis divizionas

Kirviai (1-2) - KK Grigiškės (2-1) 63:61 (C grupė)

Itin žemos kokybės pataikymu pasižymėjo susitikimas tarp „Kirvių“ bei Grigiškių atstovų. Šeimininkų pataikymo procentai iš visų trijų distancijų šviečia tokie: 28%, 32 % ir 35%. Tikrai ne stebuklai, o padoresnis taiklumas metant iš toli vis tiek leido pasiekti sunkią pergalę, nes svečių procentai irgi buvo žemi: 42%, 21% ir 35%. „KK Grigiškės“ nepasinaudojo proga tapti vienvaldžiais C grupės lyderiais, o su tokiu pasirodymu, matyt, nebuvo to verti. Šioje grupėje jau dabar neliko nepralaimėjusių kolektyvų, tad iki pat paskutinio turo mėsmalė turnyrinėje lentelėje - garantuota. „Kirviai“ sulaukė po traumos grįžusio svarbaus žaidėjo, nutraukė nesėkmių seriją ir tikrai galės dar pakovoti dėl vietos „play-off“.

Rungtynių momentas:

Likus rungtyniauti vos keliolika sekundžių susitikime - po traumos pasveikęs Paulius Nasvytis baudos metimu padidino „Kirvių“ persvarą iki pakankamai saugios: 63:58. Atrodė, jog nugalėtojas jau aiškus, tačiau „KK Grigiškės“ vos neišplėšė pergalės - Jevgenij Volkov įmetė pirmą baudos metimą, prametė antrą, o jo komandos draugas Dominykas Ramanauskas iškart atkovojo kamuolį ir pelnė dar du taškus: 63:61. Čia pat sekė „Kirvių“ minutės pertraukėlė, o po jos ir netikėta klaida - „KK Grigiškės“ perėmė kamuolį, spėjo išmesti tritaškį metimą, kuris galėjo leisti stebuklingai išplėšti pergalę, tačiau šūvis tikslo nepasiekė ir galutinis rezultatas nepakito. „Kirviai“ pagaliau pasikelia nuotaiką ir vėl prisimena pergalės skonį.

Kirviai“: P.Nasvytis 22 (5/10 trit., 3 per. kam., 6 išpr. praž., 18 n.b.), Mindaugas Mažeikis 16 (13 atk. kam., 4 (!) bl., 7 išpr. praž., 24 n.b.), Rokas Janutėnas 8 (2/4 trit., 12 atk. kam., 11 n.b.), Marius Kontrimas (8 atk. kam.) ir Egidijus Paulauskas po 5.

„KK Grigiškės“: Mantas Viliušis 22 (2/5 trit., 17 atk. kam., 3 per. kam., 25 n.b.), D.Ramanauskas 13 (10 n.b.), Andrius Kurecas 10, Aleksandras Karčmit 6, Jevgenij Volkov 5 (5 per. kam.).

Kęstutis Lizdenis (Kirviai“):

„Šaltas oras už lango paveikė ir žaidimą - nuo pat pradžių abi komandos puolime darė labai daug broko, prastai pataikė iš gerų padėčių, o baudos sukrito vos 35 proc. taiklumu. Taigi, visas žaidimas buvo labai darbinis, iniciatyvą turinti komanda keitėsi kelis kartus. Ketvirtajame kėlinyje pataikėme kelis tolimus metimus, tai padėjo įgyti šiokią tokią persvarą.

Visgi, paskutinę minutę mūsų žaidime įsivyravo visiškas chaosas - sugebėjome viską padaryti priešingai nei ką tik būdavom sutarę per minutės pertraukėlę, o varžovai tuo naudojosi. Visgi, paskutinio „KK Grigiškės“ tolimo metimo metu fortūna nusišypsojo mums, pavyko laimėti ir vėl pajausti pergalės skonį po kelių nesėkmių - bandysime „užsikabinti“ ir ateityje dar pagerinti žaidimą.“

Penktukas (1-1) - Miražas (2-1) 77:59 (C grupė)

Panašu, jog per šventes tikrai nesnaudė „Penktuko“ komanda - forma jau įgauta nebloga. Nors vakar į svečius atvyko vieni iš grupės lyderių, aikštelėje viso vakaro metu linksminosi šeimininkai ir pasiekė savo pirmą pergalę II-jame etape. „Miražo“ lyderis vakarą paskyrė kovai SKL B lygoje, o „Penktukas“ surinko kone pajėgiausią savo sudėtį ir šie faktai jau prieš rungtynes nulėmė būsimą įvykių eigą. Šį kartą „Penktukui“ pavyko pakankamai gerai pataikyti - statistikos rodikliai tokie, kuriuos norisi kartoti dažniau, to ir palinkėsime ateityje! „Miražo“ vyrams nieko tragiško nenutiko, viskas šioje grupėje - prieš akis.

Rungtynių momentas:

58% taiklumas metant iš trijų taškų zonos - štai taip atakavo „Penktuko“ snaiperiai!

Penktukas“: Simas Šnipaitis 15 (14 n.b.), Remigijus Untulis (12 atk. kam., 23 n.b.) ir Mantas Baranauskas (4/4 dvit., 2/3 trit., 13 n.b.) po 14, Modestas Čereškevičius (11 n.b.) ir Laisvidas Paknys (2/4 trit., 10 n.b.) po 9, Pranas Drakšas ir Rolandas Svilainis po 5, Šarūnas Stungurys 4.

„Miražas“: Tomas Sereičikas 15 (19 n.b.), Marius Bankauskas 10 (5/5 baud.), Gediminas Žiukas 9, Karolis Ambrazaitis 8 (3 per. kam., 12 n.b.), Ričardas Pilitauskas 7, Erikas Šimoniūtis 4, Ramūnas Gudeikis pasižymėjo atlikdamas 5-is „assist’us“.

Modestas Čereškevičius (Penktukas“):

„Nuotaika visai gera, per dvi lygas turime tris pergales paeiliui, tad panašu, kad viskas eina tinkama linkme. Kalbant apie vakar dienos varžybas, visų pirma dėkui „Miražo“ komandai. Kovingumas pas juos kraujyje, tą matome ne pirmi metai ir už tai pagarba šiai komandai. Manau, vakar pavyko subalansuoti žaidimą, didžiąją dalį varžybų žaidėme mums priimtiną krepšinį. Puolime akcentavome žaidimą iš po krepšio, nes čia turėjome pranašumą, ko pasekoje turėjome pakankamai geras pozicijas ir metimams iš 3-jų taškų zonos.

Visų komandos narių indėlis ir noras kovoti buvo didelis ir dėl to labai džiugu. Norėčiau išskirti Simą Šnipaitį - nežinau, ką jis vakar prieš varžybas valgė, tačiau puikiai įgyvendino jam skirtą pagrindinę užduotį uždaryti priešininkų žaidėją Gediminą Žiuką, kuris vakar pelnė dvigubai mažiau taškų nei įprastai. Be to, Simas puolime tiesiog skrajojo, sakyčiau „skrajojantis Simas“!“

A komanda (2-1) - Tirola (0-2) 76:70 (C grupė)

„A komandos“ lyderiai puolime ir vėl žaidė rezultatyviai - po trijų kėlinių šeimininkai turėjo gana saugią dviženklę persvarą: 64:53. „Tirola“ perprato jų žaidimą tik paskutiniame ketvirtyje, kuriame pavyko pagaliau padoriau apsiginti - „A komandai“ leista įmesti tik 12-a taškų. Visgi, patys svečiai atakuodami nesužibėjo taip, jog galima būtų galutinai perlaužti rungtynių eigą ir atidavė svarbų tašką oponentams. „A komanda“ ir pirmame etape startavo gan solidžiai, tačiau vėliau krito į duobę - pažiūrėsime, kaip bus šįkart. „Tirola“ tikrai gali atsitiesti bei patekti į atkrintamąsias, tačiau jau reikia rinkti pergales - artimiausias susitikimas namuose su „Kirviais“ abiems komandoms bus aukso vertės.

Rungtynių momentas:

Rezultatyvių perdavimų ir klaidų santykis žymiai geresnis svečių stovykloje - paradoksalu, tačiau jiems pergalės vis tiek nepavyko iškovoti. „A komandos“ lyderių individualūs veiksmai šį kartą nusvėrė organizuotą „Tirolos“ žaidimą, nes pastariesiems tiesiog nepavyko solidžiau pataikyti ir išnaudoti aibės susikurtų progų.

A komanda“: Dovydas Butkus 23 (2/5 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 23 n.b.), Rokas Eimutis 21 (3/7 trit.), Ignas Cibulskas 20 (18 (!) atk. kam., 7 išpr. praž., 32 n.b.), Paulius Grinius 12 (10 atk. kam., 13 n.b.).

„Tirola“: Vladislav Piskariov 17 (19 n.b.), Romuald Zemlianskij 13 (4/8 trit., 13 n.b.), Daroslav Bernat 9 (11 n.b.), Denisas Oliferas (7 rez. perd., 5 per. kam., 12 n.b.) ir Edvinas Urkis (4 rez. perd., 3 per. kam.) po 7, Edgaras Mickevičius (3 per. kam., 11 n.b.), Albinas Kirkilas ir Laimonas Juška (4 rez. perd.) po 5.

Povilas Likša („A komanda“):

„Geros rungtynės. Suprantam, kad pasisekė su metimais. Ir šiaip, gal mes tiesiog labiau norėjome laimėt.“

 

 

Linas Stepanauskas (Tirola“):

„Mums, matyt, dar jaučiasi Naujametiniai šampano burbuliukai. Kol varžovai mums nesukrovė -20, tol nepabudome. Užsikabinome ir turėjome galimybę laimėti. Deja, bet net keli lemiami metimai neįkrito, nors ir pavyko juos išmesti gerus.“

 

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Sausio 11 d. BC Liejykla - Agmeka: Pažįstama porelė - metas lipti aukštyn, tik kuriems?

2) Sausio 11 d. Santa.lt - Lynx: Ar pavyks rasti vaistų prieš kovingas lūšis?

3) Sausio 12 d. SKM-Eurosportas.lt - Kumštis: Kas šoks į grupės viršų

4) Sausio 13 d. VU Fizikai - SKM-Eurosportas.lt: Ar fizikai atlaikys jaunimo vizitą?

5) Sausio 13 d. Vaikinai - Teltonika: Atėjo laikas suvesti sąskaitas, o gal jas dar labiau padidinti?

6) Sausio 13 d. 2Gen - Kaefer - Gealan: Dar viena istorijos tąsa - viskas vyks taip, kaip ir iki šiol?