„Sormedica“ parodė skirtumą tarp divizionų, „Naresta“ nukovė visus!

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) vakar įvyko keturi susitikimai - varžėsi B ir D grupių komandos. Šiose abiejose grupėse liko vos po vieną nesužaistą skirtingos reikšmės mačą - tuomet patvirtinsime galutinį ir šių grupių turnyrinių lentelių paveikslą! Ketvirtadienio vakarą prieš susitikimą didžiausia įtampa tvyrojo tarp „Kirvių“ ir „Sormedica“ kolektyvų - būtent pastarieji tą įtampą greitai išsklaidė ir užtikrintai pasiėmė TOP diviziono bilietą bei pasiuntė „aštriabriaunius“ į antrą flangą. Nuostabiai žaidė dauguma „Sormedica“ žaidėjų, o naudingiausias buvo Modestas Mackevičius.

„Naresta“ įvykdė pirminius tikslus ir kol kas yra dar nenugalėta šiame sezone, o Otas Majeras pažėrė net 11-a taiklių tolimų šūvių. Svarbią pergalę norėjo iškovoti „KK Grigiškės“ kolektyvas, tačiau, nepaisant fenomenalaus Manto Viliušio žaidimo, kelialapis į pirmą divizioną nuplaukė - pralaimėta vos vieno taško skirtumu. Šiuo rezultatu itin džiaugiasi Tornado vyrai ir gali nusiųsti dovaną „BC Geležinio vilko“ komandos adresu. Pergalių seriją iki dviejų laimėjimų įspūdingu stiliumi pratęsė Aesculap“, paskutinį kėlinį laimėję rezultatu 18:1! Gausiausios sostinės krepšinio lygos komandos su nekantrumu laukia, kuomet bus paskelbtas II-jo etapo tvarkaraštis. Patikiname, jog laukti liko neilgai!

Naresta (7-0) - Taurus (5-2) 83:80 (B grupė)

Pats sunkiausias egzaminas I-ojo etapo kovose „Narestos“ laukė paskutiniame ture, kai į jų tvirtovę atvyko grėsmingas varžovas - „Taurus“. Tiek vieni, tiek kiti turėjo nuostolių sudėtyse, bet tai nesukliudė išvysti tikrą krepšinio spektaklį. Visų rungtynių metu nė viena komanda neįgijo didesnės persvaros, o maksimalus pranašumas siekė vos 5-is taškus, tai bent atkaklumas! Didesnę laiko dalį 1-2-jų metimų atstumu priekyje buvo šeimininkai, tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje iniciatyvą perėmė svečiai.

Rungtynių momentas:

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui „Taurus“ smogikai - Nerijus Jozonis, Julius Pinkevičius, Ignas Urbonas ir Justas Aršauskas pasismagino ir svečiai įgijo trapią persvarą. Viso vakaro metu „Narestą“ į priekį tempė Otas Majeras - gynėjas ir lemiamu metu smeigė du tritaškius bei iniciatyvą grąžino savo komandai, kuri paskutinėmis sekundėmis atlaikė dar vieną „Taurus“ apgultį ir tapo jau trečia komanda SKL C lygoje su balansu 7-0. Šaunuoliai, „Naresta“!

„Naresta“: O.Majeras 37 (11/21 trit., 38 (!) n.b.), Arūnas Pranevičius 19 (11/15 baud., 4 rez. perd., 7 išpr. praž., 22 n.b.), Deividas Aukštuolis 14 (7 rez. perd., 3 per. kam., 20 n.b.), Andrius Filipovas 6 (13 atk. kam., 6 rez. perd., 14 n.b.).

„Taurus“: I.Urbonas 23 (5/9 trit., 4 rez. perd., 21 n.b.), N.Jozonis 20 (10 atk. kam., 18 n.b.), J.Pinkevičius 15 (3/8 trit., 9 n.b.), J.Aršauskas 9 (4 rez. perd., 5 išpr. praž., 15 n.b.), Mantas Bielinskas 8 (2/5 trit., 9 n.b.).

Deividas Aukštuolis („Naresta“) nestokojo įdomių minčių:

„Prieš rungtynes komanda turėjo susitaikyti su šokiruojančia žinia, jog geriausiai besiginantis komandos krepšininkas Marius Tenikaitis vakarieniaudamas patyrė kojos traumą. Tas dalykas pilnai išbalansavo pasiruošimą rungtynėms. Šokiruotas šios žinios, pirmajame kėlinyje bėgdamas pats užkliuvau už ryškiau padažytos linijos ir nikstelėjau čiurną. Tai dar vienas neplanuotas įvykis vos rungtynėms prasidėjus.

Jeigu ne fantastiškas Oto Majero pasirodymas, tai būtų buvę daug problemų to vakaro rungtynėse, nes žaidėme vieną prasčiausių mačų šį sezoną. Labai gerai, kad tokie mačai yra dabar, o ne sekančiuose etapuose. Dabar laukiame, ką nuspręs komandos valdybos posėdžio metu, kur bus iškelti nauji tikslai antrame etape. Mes judame žingsnis po žingsnio. Labai toli į priekį nežiūrime. Tikimės gerų kovų.“

Mantas Bielinskas („Taurus“) papasakojo apie komandos planus:

„Rungtynės buvo geros, specialų tikslų nekėlėm, bet laimėt norėjom. Veiksmas vyko taškas į tašką ir iki pat pabaigos buvo neaišku, kas laimės. Apskritai, visų rungtynių metu mūsų gynyba nusprendė pasveikinti Otą Majerą su gimtadieniu, turbūt ta dovana jam ir buvo pagrindinė pralaimėjimo priežastis. Ačiū priešininkams už korektišką kovą.

Na, o mes, po šių varžybų turime dar vieną traumuotą žaidėją. Tikėkimės neprireiks daug laiko išspręsti problemas dėl turimų traumų, nes artėja daug įdomių antro etapo rungtynių, kur stengsimės būti priekyje.“

Penktukas (1-6) - Aesculap (2-5) 55:60 (B grupė)

Tris kėlinius „Penktukas“ ėjo link pergalės gana užtikrintai, nes gausiai naudojo visus tris jų pergalės receptui reikalingus ingredientus - atkovojo daugiau kamuolių, kaip visada gerai gynėsi ir sugebėjo neblogai pulti. 54-i taškai per tris kėlinius - šiai komandai yra pakankamai solidus rodiklis, nes visi žino, praleidžia jie mažai. Vakar efektyvumo balų surinkta daugiau nei oponentai, bet „Aesculap“ įsegė nemažai bombų iš toli ir tai buvo svarbus veiksnys. Taigi, po trijų kėlinių švieslentėje degė plius dvylika šeimininkams ir reikėjo tiesiog sėkmingai sužaisti dar vieną kėlinį, tačiau nutiko sunkiai paaiškinamas dalykas.

Galbūt, žodžio kišenėje neieškantis „Aesculap“ atstovas, nejuokauja ir jie tikrai panaudojo į rungtynes atsineštą „dream defense“ mygtuką? Svečiai pasinaudojo pagrindiniu oponentų ginklu ir fantastiškai dirbo gynyboje, bravo! Edgaro Kocho du tritaškiai iš eilės lemtingoje atkarpoje perlaužė susitikimą galutinai. Faktas yra užrašytas juodu ant balto - „Penktukas“ pralaimėjo lemtingas dešimt minučių rezultatu 1:18 ir pergalę nugvelbė „Aesculap“, kuriems tai jau antrasis laimėjimas per dvi dienas. Nuotaika šio kolektyvo gretose turėtų būti itin pakili ir antrą etapą su ta nuotaika pradėti bus malonu!

„Penktukas“: Remigijus Untulis 13 (16 n.b.), Simas Šnipaitis (4/5 dvit., 10 atk. kam., 21 n.b.) ir Laisvidas Paknys po 10, Mantas Baranauskas 7 (5 rez. perd., 6 išpr. praž., 11 n.b.), Pranas Drakšas 6, Šarūnas Stungurys 5.

„Aesculap“: E.Kochas 22 (6/13 trit., 8 atk. kam., 4 per. kam., 20 n.b.), Gediminas Kazlauskas 13 (6 rez. perd., 5 išpr. praž., 16 n.b.), Andrius Jankeliūnas 10 (4 per. kam., 9 n.b.), Darius Savickas 7, Gediminas Gilys 6.

Mantas Švagždys („Aesculap“) liko ištikimas sau:

„Va čia tai pergalė! Atsilikinėjom visas varžybas, žiauriai sunku buvo kovot su ne kuriais „spintų“ sudėjimo atstovais. Pralaimėjom lentą, bet ketvirtam kėlinyje „įmetėm anglių“ ir pramušėm jų barikadas. Matomai suradom „dream defense“ mygtuką ir, per lemiamą ketvirtį praleidę vos tašką, pasiuntėm „Penktuką“ į nokautą.“

KK Grigiškės (2-5) - BC Geležinis vilkas (2-5) 78:79 (B grupė)

Šeimininkams pergalės reikėjo, kaip oro ir tuomet būtų užtekę sulaukti „Teltonikos“ sėkmės namie prieš „Tornadą“ - bei bilietas tarp stipriųjų atsidurtų Grigiškių atstovų kišenėje. Kas būtų, jei būtų - dabar šis scenarijus jau praeityje. Vyrukai tikrai stengėsi ir kovojo dėl savo tikslo, bet į svečius užsuko sužeistas žvėris ir savo skausmą numalšino sukeldamas jį tos dienos oponentui. „BC Geležinis vilkas“ šįkart nepramiegojo susitikimo pradžios ir pakankamai kokybiškai žaidė visas keturiasdešimt minučių. „KK Grigiškės“ ketvirtojo kėlinio pradžioje trumpam perėmė iniciatyvą, tačiau pabaiga priklausė svečiams, kuriems šyptelėjo ir fortūna.

Likus žaisti vos dvi minutes šeimininkai turėjo keturių taškų deficitą ir nenorėjo susitaikyti su nesėkme. Vakaro vedliai Mantas Viliušis ir Algirdas Gaidys išlygino rezultatą, o „BC Geležinis vilkas“ gynėjas Ernestas Monginas vienu taikliu baudos metimu vėl išvedė į priekį svečius: 79:78 likus pusei minutės. Paskutinė ataka priklausė „KK Grigiškėms“, tačiau ji susiklostė gana chaotiškai ir Dovydas Lukšas bloku paskelbė, jog šį vakarą atsilaikė ir pergalingai sustaugė „BC Geležinis vilkas“!

„KK Grigiškės“: M.Viliušis 30 (16 atk. kam., 6 per. kam., 5 išpr. praž., 37 (!) n.b.), A.Gaidys 14 (3/6 trit., 6 rez. perd., 6 per. kam., 23 n.b.), Andrius Kurecas 9 (3/3 trit., 4 rez. perd.), Dominykas Makūnas 8, Jevgenij Volkov ir Aleksandras Karčmit po 6.

„BC Geležinis vilkas“: Paulius Jasukaitis 23, Ignas Stanislovaitis žibėjo visose sferose - 17 taškų (3/5 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 9 išpr. praž., 29 n.b.), D.Lukšas 15 (8 atk. kam., 6 išpr. praž., 17 n.b.), Simonas Norkūnas 10 (4/4 dvit., 12 atk. kam., 20 n.b.), Valdas Jonavičius 6 (13 atk. kam., 16 n.b.).

Nikita Nazarenko („KK Grigiškės“) po pralaimėjimo nedaugžodžiavo:

„Rezultatas atspindi mūsų žaidimą, todėl ateinantį laikotarpį skirsime savo žaidimo gerinimui.“

Dovydas Lukšas („BC Geležinis vilkas“) tikisi sėkmingo antro etapo:

„Džiaugiamės pagaliau pasiekta pergale, po tiek pralaimėjimų. Rungtynės buvo sunkios, banguotos, šį kartą labiau pasisekė mums. Sezono startas buvo labai nesėkmingas, ko pasekoje, komandos pasitikėjimas savimi buvo stipriai kritęs. Keli pralaimėjimai, tikėkimės, mums parodė, jog nesame tokie geri, kokie galvojame ir dėl kiekvienos pergalės teks daug ir sunkiai dirbti. Taigi, sekančiame etape tikimės, jog viskas eisis kur kas geriau.“

Kirviai (3-4) - Sormedica (4-3) 46:99 (D grupė)

Visą savaitę ažiotažą gausiausios sostinės krepšinio lygos užkulisiuose kėlęs mačas nebuvo toks, kokio tikėtasi. Susitikimo favoritų etiketė žinoma priklausė medicinos srities profesionalus atstovaujančiai „Sormedica“ gvardijai. Visgi, tikėtasi atkaklesnės kovos ir faktas, jog vieno žmogaus iškritimas sąlygoja pralaimėjimą nepadoriu pusšimčio taškų skirtumo - rodo, jog „Kirvių“ organizacija ir pasiruošimas nebuvo aukštame lygyje. Tiesiog tikėtasi, jog lyderiai kaip nors ir vėl patemps į priekį. „Sormedica“ padarė namų darbus ir neleido siautėti kitam šeimininkų vedančiam gynėjui bei praktiškai užgęsino šviesas jau per pirmąjį kėlinį.

Daug komplimentų nusipelnė „Sormedica“ ir, mano galva, su tokia sudėtimi, nusiteikimu, pasiruošimu bei dar sulaukus pastiprinimo, kai traumas išsigydys visi komandos nariai - eiti galima toli, „sky is not the limit“! Vyrai subūrė ambicingą ir talentingą komandą ir kelia atitinkamus tikslus, tačiau nesimėto skambiais pareiškimais - jei požiūris bus tinkamas, šviečiasi geros galimybės ir I-jame divizione. Pradžiai, reiktų užsibrėžti patekti tarp top 5-ių stipresnės grupės komandų ir nuolat gausiai rinktis bei gerinti susižaidimą, tuomet pavasaris gali pražysti šauniomis spalvomis.

„Kirviai“ atsitiesti bandys antrajame flange, o lyderio trauma pasėjo nemažai klausimų. Su tokiu žaidimu, kai buvo iškovotos trys pergalės grupėje - antrajame divizione galima belstis į lyderių duris, tačiau, iškritus vienam žmogui, pasimatė komandos silpnosios pusės. Viskas gerai, kol abu lyderiai sveiki ir traukė kolektyvą į priekį - toks planas A veikė, tačiau plano B nėra, o kažkoks juk būti turėtų. Šioje D grupėje „VLI Timber“, „Vaikinai“ ir „Sormedica“ sučiupo leidimus keltis aukštyn, o „Kirviai“, „BC Liejykla“ bei „Miražas“ stažuosis antrajame divizione. Kaip išsispręs reikalai tarp „BC Irsana“ ir „Agmeka“ kolektyvų sužinosime jau šį vakarą, o pastarieji gal net žadės „girą“ „BC Liejyklai“ už pergalę.

„Kirviai“ visiškai pasimetė, kai Paulius Nasvytis pirmą susitikimo minutę patyrė nemalonią traumą, o visi „Sormedica“ žaidėjai siautėjo, žaidė darniai ir kovingai bei negailestingai sutraiškė oponentus. Linkime Pauliui pasveikti, o abiems komandoms - sėkmės siekiant savo tikslų!

„Kirviai“: Vytautas Jakštys 16 (8 atk. Kam., 13 n.b.), Egidijus Paulauskas (8 atk. Kam., 10 n.b.) ir Mindaugas Mažeikis (3 per. kam.) po 7, Evaldas Obelienius pridėjo 4 „assist’us“, o Marius Kontrimas du kartus blokavo varžovų metimus.

„Sormedica“: Modestas Mackevičius 30 (11/19 met. iš žaid., 5 rez. perd., 5 per. kam., 35 (!) n.b.), Vytautas Milius 18 (7/13 dvit., 12 atk. kam., 26 n.b.), Dilanas Švaistys 15 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 18 n.b.), Nerijus Jonaitis 12 (2/2 trit., 20 (!) atk. kam., 4 per. kam., 30 n.b.), Rokas Kasparavičius 8 (2/5 trit., 7 rez. perd., 13 n.b.), Juozas Skara 7. Komanda „mirk-gyvenk“ mače bendrai surinko net 136-is efektyvumo balus, šaunuoliai!

Kęstutis Lizdenis („Kirviai“) ieškojo pralaimėjimo priežasčių:

„Po tokių rungtynių sunku kažką ir pakomentuoti, patys turim daugiau klausimų nei atsakymų. Pirmą minutę mūsų puolimo lyderis gavo traumą ir nesugebėjom laiku persiorientuoti pasikeitusioje situacijoje, o „Sormedica“ buvo labai rimtai nusiteikę siekti vietos I-ame divizione. Viena vertus, kai varžovai taip laimi kovą po krepšiu (įskaitant puolime) ir pataiko 13-a tritaškių beveik 40-ies proc. taiklumu - labai sudėtinga jiems pasipriešinti, antra vertus - po pirmo kėlinuko tarsi nebetikėjome savo jėgomis ir net nesugebėjome duoti rimtesnio pasipriešinimo esant triuškinamam skirtumui.

Be abejo, tai pačios blogiausios rungtynės šiame etape ir norisi kaip galima greičiau jas pamiršti. Iki šio mačo turbūt tik viename mače nesukovojome pagal savo galimybes ir buvome netoli patekimo į I-ą divizioną. Kita vertus, jei mūsų žaidimas taip smarkiai banguoja - veikiausiai dar nesam verti „stipresniųjų“ pogrupių. Bandysime antrame etape atrasti savąjį žaidimą su „banguojančia“ sudėtimi ir pakovoti dėl kaip galima aukštesnės vietos.“

Juozas Skara („Sormedica“) triumfavo ir laukė tolimesnių kovų TOP divizione:

„Labai laukėme šių rungtynių, žaidėjai nestokojo pasitikėjimo, nepaisant prastų keletos rungtynių. Manau, šiandien parodėme, kad turime tokių rungtynių patirties, o dėl to, kad jiems prieš rungtynes iškrito Paulius Nasvytis - nesukame galvos. Galvoju, kad mūsų šiuo metu dėl traumos negalintis žaisti puolėjas Vytautas Saulevičius yra „NBA 2K“ - 95-ių balų vertės (iš 100) reitingo žaidėjas C lygos mastu, o jo reitingas daug aukštesnis nei Pauliaus. Jei būtų žaidę abu - rezultatas nedaug skirtųsi. Taip pat džiugina, kad suveikė gynybinis rungtynių planas, kaip gintis prieš Mažeikį ir likusius „Kirvių“ žaidėjus, todėl pagaliau sužaidėme solidžiau ir gynyboje.

TOP divizionas buvo mūsų siekiamybė, o patyręs B ir A lygos patirties turintis įžaidėjas Rokas Kasparavičius yra tai, ko mums labai trūko. Šiandien jo perdavimų klasė buvo aukščiausio lygio, nors su dauguma iš mūsų žaidė pirmą kartą. Dabar gynėjų grandyje turime vyrukų, kurie ne tik turi puikų pirmą žingsnį, prasiveržimą, bet ir tokį kaip Rokas, kuriam atmetus kamuolį visada galima sulaukti tritaškio. Su nekantrumu laukiame antrojo etapo starto.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Lapkričio 30 d. Vilniaus KM-2002 - KK Riešė: Dar pabandysime įšokti į nuvažiuojantį traukinį?

2) Lapkričio 30 d. Santa.lt - VU Fizikai: Medikai užtikrintai ir darniai tęs operaciją, ar fizikos mokslas gali įveikti mediciną?

3) Lapkričio 30 d. Festima - Lynx: Svarbus susitikimas gal netgi dėl pirmos vietos grupėj - pergalės labai norės abu kolektyvai?

4) Lapkričio 30 d. Pabradės Intersurgical - SKM-Eurosportas.lt: Pabradės vyrai namie liks neįveikiami?

5) Lapkričio 30 d. BC Liejykla - BC Irsana: Kaip galiausiai susidėlios D grupės painioji mozaika?

6) Gruodžio 1 d. SKM-Eurosportas.lt - Lynx: Svečiai bus įšilę „iš po vakar“?

7) Gruodžio 2 d. VU Fizikai - KK Riešė: Ar fizikai namie pagaliau iškovos pergalę?

8) Gruodžio 2 d. Gealan - TDSfinance.lt: 2018 m. metų puošmena - ar bus netradicinių eilinėms rungtynėms momentų?

9) Gruodžio 2 d. Teltonika - Tornadas: Svečiai atvyks nusiteikę rimtai, tik ar to užteks?

10) Gruodžio 2 d. 2Gen - Kaefer - Kuršėnai: Šeimininkai norės įtvirtinti pozicijas, bet žemaičiai taip lengvai nepasiduoda?