Stingdanti „BC Irsanos“ gynyba ir „Teltonikos“ smagratis puolime

Antradienio vakaras GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) mums pateikė du skirtingus nuotykius. Viename dominavo gynybinis krepšinis, o kitame komandos pakankamai laisvai šėliojo puolime. „BC Irsana“ kolektyvo nariai iškovojo itin reikšmingą pergalę savo tvirtovėje, dar kartą pasitelkdami gynybinius sugebėjimus. Tuo tarpu, pirmą nesėkmę SKL C lygos sezone patyrė „Taurus“ vyrukai, kurie neatlaikė „Teltonikos“ komandos pavojingų atakų.

Taurus (4-1) - Teltonika (5-0) 70:88 (B grupė)

Nors specifinėje namų aikštėje rungtyniavo pastarųjų dviejų sezonų C lygos finalo ketverto dalyviai „Taurus“ vyrai, tačiau gausesnes pajėgas į šį mūšį atsivežė svečiai ir tai buvo vienas iš kertinių momentų dar net neprasidėjus susitikimui. „Teltonika“ susitikimo metu privėlė mažiau klaidų ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų nei oponentai. Nepaisant to, iki pat trečiojo kėlinio pabaigos šeimininkai laikėsi netoli varžovų, tačiau prasidėjus ketvirtajam „Teltonika“ pajuto, jog aštuoniese susirinkusių šeimininkų jėgų atsargos senka ir smogė lemtingą smūgį bei pabėgo į priekį dviženkle persvara.

„Taurus“ komanda - ne iš kelmo spirta ir sukaupusi paskutinius jėgų likučius dar pabandė grįžti į rungtynes, tačiau pilnai to padaryti nepavyko ir pelnyta pergale džiaugėsi svečiai. Visas nugalėtojų ekipos startinis penketukas sužaidė geras rungtynes, o nuo suolo kilę žaidėjai įnešė savo energijos dozę bei leido atsipūsti lyderiams. Po šios pergalės „Teltonika“ tapo vienvalde B grupės lydere ir ramiai laukia kitų susitikimų grupėje. Tiek jiems, tiek ir „Taurus“ komandai tai bus geros repeticijos prieš antrojo etapo startą TOP grupėse.

Rungtynių momentas:

Nuo lygaus rezultato 58:58 iki 58:74 - tokį galingą spurtą 16:0 sugrojo svečiai per penkias minutes. Sėkminga atkarpa pradėta trečiojo kėlinio paskutinę minutę, o pratęsta lemtingo ketvirčio pradžioje. Atsitiesti po šio smūgio šeimininkams nepavyko ir „Teltonika“ įsirašė penktą laimėjimą iš tiek pat galimų!

„Taurus“: Justas Aršauskas 16 (5 išpr. praž.), Artūras Varna 13 (10 n.b.), Julius Pinkevičius 11 (3/7 trit.), Gediminas Ivoška 10 (2/2 trit., 12 n.b.), Nerijus Jozonis 9 (10 atk. kam.), Tomas Pribušauskas 5 (12 atk. kam., 3 blokai, 14 n.b.), Mantas Bielinskas pridėjo 4 taškus ir tiek pat kartų sėkmingai asistavo komandos draugams.

Teltonika: Tadas Brazys 19 (5/7 met. iš žaid., 7/7 baud., 6 rez. perd., 3 per. kam., 8 išpr. praž., 32 (!) n.b.), Gediminas Idzelis 18 (9/13 dvit., 18 n.b.), Vytenis Petkus 14 (4/6 trit., 12 n.b.), Žilvinas Rubliauskas 12 (14 atk. kam., 5 rez. perd., 23 n.b.), Antanas Šegžda 8 (2/5 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 12 n.b.), Lukas Černiauskas 7, Agnius Savičiūnas 6 (7 n.b.), Paulius Mičėnas 4.

Mantas Bielinskas („Taurus“) pateikė įdomią mįslę apie Gediminaičio personą:

„Tiesa pasakius, pralaimėjimas brendo jau nuo seniau - esame išretinti traumų ir žaidžiame tikrai ne pajėgiausios sudėties, padedant mūsų rezervui. Nepaisant to, ketvirtame kėlinyje priartėjome prie priešininkų labai arti, tačiau „Teltonika“ per daug gera komanda, kad paleistų varžybas. Laiku paimta minutės pertraukėlė ir geri keitimai palaužė mus ir neleido sukurti papildomos dramos.

Esame nemažai patyrusi komanda, todėl pralaimėjimo nesureikšminame, tuo labiau priešininkas pasitaikė labai grėsmingas, pasistiprinęs lyginant su praeitu sezonu pajėgiais žaidėjais. Kas liečia mus - turime labai daug potencialo, kurį, jei aplinkybės susiklostys teisingai, atskleisime pavasarį - kai prasidės lemiamos kovos. Linkėjimai „Gediminaičiui“, kurio papildomas darbas jau rodo ankstyvus, žalius vaisius.“

Mykolas Mankevičius („Teltonika“):

„Abi komandos turėjo nuostolių sudėtyse. „Taurus“ neturėjo savo lyderio, mes – pagrindinių aukštaūgių. Visgi, „kas būtų jeigu“ situaciją aptarsim po sezono, dabar svarbiausia yra gerinti žaidimą. Atkarpomis rungtyniaujam puikiai, atkarpomis atrodom lyg pametę galvas, pasidavę emocijoms vaikai. Situacija gerokai geresnė, nei po vasaros pirmą kartą grįžus į sporto salę.

Rungtynes su „Taurus“ kontroliavome – nuolat keitėmės ginamaisiais, leidom varžovam mesti nepatogius metimus, pirmavome. Visgi, ne veltui „Taurus“ laikoma viena iš C lygos favoričių – užteko mažos atkarpėlės atsipalaidavimo ir dviženklis pranašumas dingo iki lygybės. Gerai, kad apie tokius „įtemptus egzaminus“ komandos viduje kalbėjomės ne kartą ir dar smagiau, kad pavyko jį išlaikyti – persigrupavom ir grąžinom rungtynes į savo vadeles. Komandai rašau aukštą balą už kovingumą ir tikiuos žaidimo kreivė kils tik aukščiau.“

BC Irsana (3-3) - Agmeka (2-4) 58:51 (D grupė)

Tiesioginė kova dėl patekimo į aukštesnį divizioną vakar virė Naujojoje Vilnioje. Kai mačo svarba tokia didelė - salėje tiesiog privalo būti itin karšta atmosfera. Paradoksalu, tačiau šįkart buvo priešingai. Dėl techninių gedimų temperatūra aikštelėje siekė vos +15 laipsnių ir rungtynės turėjo specifinių požymių. Rezultatas kalba pats už save - šaltomis rankomis pataikyti sunkiau, tad susitikime vyravo stingdanti gynybinė atmosfera. Po dviejų kėlinių švieslentėje ledu buvo išpaišyti tokie skaičiai: 21:24 svečių naudai.

21-ą tašką per pirmas 20 min. sukrapštę šeimininkai suprato, jog su gynyba viskas gerai, tačiau reikia susiimti kitoje kategorijoje - įridenant sviedinį į skylę. Per trečiąjį kėlinį „BC Irsana“ įkrėtė tiek pat, kiek buvo iki tol įmetusi per du ketvirčius ir susikrovė lemiamą pranašumą. 4-9 taškų persvara atrodo yra lengvai panaikinama, tik ne šiose gynybinėse rungtynėse. Specifinė temperatūra ir šeimininkų noras bei tinkamai panaudoti energijos rezervai neleido „Agmekai“ sukurti intrigos pabaigoje ir abu kolektyvai išskubėjo šildytis karštomis arbatomis ar kitais šildančiais gėrimais.

Likus rungtyniauti mažiau nei dvi minutes, svečiai laikėsi greta: po Roko Klabio taškų rezultatas 51:47 dar teikė vilties „Agmekai“. Tuomet stingdantį šaltį salėje pakeitė šeimininkų džiaugsmingų šūkių salvės, kai Sergej Semaško perėmė kamuolį, Karol Ruselevič perdavė žaidimo įrankį komandos draugui Česlav Dunovskij, o tai ką padarė šis žmogus buvo kažkas nerealaus.

Šaltomis rankomis, šaltu veidu bei šaltu protu, esant žemai temperatūrai salėje, jis nusprendė mesti vienintelį savo vakaro tritaškį - tai bent drąsa! Už šią narsą sunkusis krašto puolėjas buvo apdovanotas - kamuolys papuolė ten kur norėta bei „BC Irsana“ kolektyvo atsarginių žaidėjų suolelis sprogo teigiamomis emocijomis, tarsi skelbdami žinią: trečia pergalė jau čia!

Po šio laimėjimo šeimininkai labai priartėjo svajonės link ir paskutiniame ture iškovojus pergalę prieš „BC Liejyklą“ - to turėtų pakakti. Savo ruožtu, „Agmekai“ reikia nugalėti „Miražą“ ir dar tikėtis stebuklingai gerai susiklosčiusios situacijos D grupėje, jog su 3 laimėjimais galima būtų prasmukti į ketveriukę.

„BC Irsana“: S.Semaško 15 (2/4 trit., 3 per. kam., 17 n.b.), Artur Dolgovič 14 (2/4 trit., 15 n.b.), Č.Dunovskij 11 (12 atk. kam., 14 n.b.), Marek Stefanovič 6 (9 n.b.), K.Ruselevič (9 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam., 12 n.b.) ir Artūras Bajevas (4 rez. perd., 7 n.b.) po 5.

„Agmeka“: R.Klabis 15 (16 n.b.), Justas Tilvikas 10 (5/7 dvit., 9 n.b.), Benas Lydis 9 (3/4 met. iš žaid., 11 n.b.), Povilas Ančiukaitis, Donatas Čepaitis, ir Edgaras Misiukas (8 n.b.) po 4, Eimantas Galkevičius 3.

Miroslav Šilobrit („BC Irsana“):

„Tiek mes, tiek varžovai buvome apšalę tiesiogine to žodžio prasme, nes salėje temperatūra buvo gal tik kokie +15 laipsnių - pasirodo prakiuro kažkur vamzdis salėje. Pradžioje, dėl to buvo toks labiau apšilimas per pirmus 2 kėlinius.

Per ilgąją pertrauką treneris davė gerų patarimų ir jau 3-čią kėlinį sužaidėme kaip iš natų. Vėlgi, gerai žaidėm tik 15 min. iš 40, bet gerai, kad šįkart to užteko. Varžovai - iš tikro kietas riešutas, nes labai kibiai gynėsi ir nebijojo žaisti kieto kontaktinio krepšinio. Džiaugiamės svarbia pergale ir atsiprašome visų sušalusių vakar.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Lapkričio 21 d. Aseko - Aktyvi veikla: Pirmas žingsnis link išsigelbėjimo bus žengtas užtikrintai?

2) Lapkričio 21 d. Kuršėnai - Santa.lt: Ar žemaičiai sugebės pažaboti ant bangos esančius oponentus?

3) Lapkričio 21 d. Aesculap - Naresta: Rimtai pasipriešinti bus sunku, bet įmanoma?