(Papildyta) „Taurus“ pravėrė aštuntfinalio duris, „Agmeka“ - pasibeldė

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) „Taurus“ tapo jau antra komanda, kuri pravėrė 1/8 finalo etapo duris gausiausioje sostinės krepšinio lygos Mekoje. Sezonas, deja, baigėsi pagyrimų už neblogą pasirodymą 2018/2019 metais nusipelniusiems „JSK Gulbinams“. Gausiausioje sostinės krepšinio lygoje startavo ilgai laukta šešioliktfinalio serija tarp „Agmekos“ bei „2Gen - Kaefer“ klubų. Kaip ir buvo laukta, abi ekipos kibo viena kitai į atlapus, o pirmą pergalę pasiekė namie žaidusi „Agmeka“. Visgi, būtent „2Gen - Kaefer“ turi savo salės pranašumą, tad likę serijos susitikimai bus žaidžiami jų tvirtovėje. Kiek rungtynių ten dar prireiks, vienų ar dviejų - sužinosime jau netrukus. Šiandien peržengti pirmą „play-off“ barjerą bandys dar trys klubai, pirmaujantys savose serijose: tai „Vaikinai“, „Pabradės Intersurgical“ bei „Oaks-2-Tirola“, tad C lygoje ir toliau bus karšta!

Taurus - JSK Gulbinai 79:49 (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 2:0)

Jei pirmame susitikime „JSK Gulbinai“ startavo solidžiai bei iki pat ketvirtojo kėlinio išlaikė intrigą, tai vakar savo tvirtovėje žaidę „Taurus“ vyrukai iškart smogė lemtingus smūgius. 20:10 ir 20:9 - užtikrinta pirmoji rungtynių pusė, kurios metu Ramūnas Jozonis (9-i taškai per pirmas 10-šimt minučių) bei Ignas Urbonas (11-a taškų per pirmas 10-šimt minučių) tiesiog siautėjo bei serijoje visi taškai ant „i“ buvo sudėlioti. Likusio laiko metu komandos galėjo pasimėgauti krepšiniu jau žinodamos faktus.

„Taurus“ žengia tolyn ir greičiausiai lauks „ąžuolų“ iššūkio, nors staigmeną dar gali pateikti ir „Aesculap“ gvardija. Tuo tarpu, „JSK Gulbinai“ ketvirtus metus iš eilės baigia SKL C lygos kovas ties 1/16 finalo etapo barjeru. Apibendrinant jų sezoną - pirmame etape šis klubas tikrai atrodė nuostabiai, o TOP divizione pritrūko kelių pergalių, kurios būtų leidusios „play-off“ starte sutikti kiek parankesnį varžovą. Iki susitikimų kitais kartais - jūsų entuziazmas žavi, o krepšinis juk niekada nesustoja!

Taurus“: Ignas Urbonas 22, Ramūnas Jozonis 18, Justas Aršauskas 10

„JSK Gulbinai“: Aurimas Lacitis 10, Vaidotas Bagdonas ir Mantas Verbus po 9

Mantas Bielinskas („Taurus“):

„Paskutinės serijos varžybos buvo lengvesnės, sakykim, namų sienos padėjo. „JSK Gulbinai“ - solidi komanda, serija buvo įdomi ir teko pagalvoti, kaip čia nenusibausti ir neprisižaisti.

Varžovams linkime išlaikyti darnų branduolį ir sudalyvauti kitame sezone - tokios komandos puošia lygą. Mes, savo ruožtu, laikomės plano - lauksime kitos poros varžovo, turime tikslų, taip pat sudėtis jau beveik pilna. Beliko tik susitelkti ir sudėti visas pastangas.“

Jonas Garšva („JSK Gulbinai“):

„Sveikinimai varžovams - tikrai stipri, gera komanda, gerai kovoja aikštelėj, atsidavę, neblogai susižaidę.

Apie mus - sezonas baigtas, metas poilsiui. Tikrai nebuvo jis blogas, pora paskutinių nepavykusių varžybų grupėje, vienas neatvykimas - nulėmė mūsų turnyrinės lentelės padėtį. Pora traumų ne laiku, taip ir neleidusių pagaut geros bangos. Ačiū savo komandai, kuri tikiuosi išliks visada vieninga ir su pakilia nuotaika žiūrės tiek į pergales, tiek į pralaimėjimus.“

Agmeka - 2Gen - Kaefer 87:78 (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 1:0)

Galutinis rezultatas čia tikrai dėsningas ir pelnytas - „2Gen - Kaefer“ nė karto nepirmavo rungtynėse, nors gerų bangų jų žaidime buvo. „Agmeka“ išsiveržė serijoje į priekį, tačiau čia vis dar sunku išskirti favoritą šiai dienai - greičiausiai santykis yra 50/50, nes „2Gen - Kaefer“ savo tvirtovėje turėtų pademonstruoti geresnį žaidimą. Vakar tinkamą toną šeimininkams suteikė energingas startas - visi 12-a žaidėjų naudoti rotacijoje, o metimus pažįstami lankai įtraukdavo į vidų. Kai rezultatyviausias vakaro žaidėjas Justinas Šlopšnys surinko keturis „punktus“ be atsako - „Agmeka“ pusiaukelėje pirmavo dviženkle persvara 44:34. „2Gen - Kaefer“ reikėjo kažką keisti greitai, o ypač - stabdant varžovų atakas.

Trečio kėlinio pabaigoje šeimininkų pranašumas siekė jau 13-a vienetų - tuomet per kelias dešimtis sekundžių „2Gen - Kaefer“ surengė žaibišką spurtą bei priartėjo iki 8-ių taškų distancijos. Ketvirtas kėlinys prasidėjo atsakomuoju „Agmeka“ dūriu, kai tas pats J.Šlopšnys bei Žygis Palaitis nuramino tvyrojusią įtampą - po jų sėkmingų epizodų švieslentėje degė skaičiai 66:49. Per likusį laiką svečiai kiek aptirpdė deficitą, tačiau į pergalę nepretendavo, o tą tikrai bandys pakeisti jau sekmadienį. Simonas Mažionis rungtyniavo beveik 33-is minutes, o jam ilsintis „2Gen - Kaefer“ vyrukams sekėsi sunkiau - nesant lyderiui aikštėje komandos +/- rodiklis siekia kraupius -20-šimt vos per 7-ias jo poilsio minutes! Lukas Poniškaitis taip pat rungtyniavo patikimai bei gali tapti svarbiu faktoriumi serijos tęsinyje.

Agmeka“: Justinas Šlopšnys 24, Benas Lydis 19, Rimantas Mačernis 11

„2Gen - Kaefer“: Simonas Mažionis 18, Lukas Poniškaitis 12, Edvinas Šaltenis 11, Mantas Juočepys 10

Eimantas Galkevičius („Agmeka“):

„Planas buvo gausiai susirinkti i rungtynes. Tai pavyko ir dėl to buvo viskas gerai rungtynėse. Žaidėme savo žaidimą, specialių planų nebuvom paruošę. Žinojom jų stiprybes, kurias, manau, jog uždarėme. Puolimas veikė gerai, išskyrus begalę klaidų, ką tikimės pataisyti atsakomosiose. Gynyba, sakyčiau, tris su puse kėlinio buvo gera. Pabaigoje atsipalaidavome ir varžovai atmetė kažkiek, bet visumoje sustovėjome tinkamai.

Labai džiaugiuosi pergale, nes šįkart negalėjome pralošti. Iš tikro nesame euforijoje, nes reikia dar laimėti vieną mačą. Labai tikimės tai padaryti jau sekmadienį. Jei žaisim panašų žaidimą, šansų tikrai yra.“

Rokas Mažeika („2Gen - Kaefer“):

„Prastos rungtynės, prastas nusiteikimas ir labai prastas darbas. Atėjome pilnos sudėties, o žaidėme, lyg būtume penkiese. Varžovai, tuo tarpu, atidavė visas jėgas ir laimėjo, manau, kad pelnytai.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Kovo 13 d. LabasPasauli.lt - Vaikinai: Ar bent kiek patobulėta ten, kur skaudėjo?

2) Kovo 13 d. Kuršėnai - Pabradės Intersurgical: Svečiai atvažiuos su tikslu pabaigti seriją, o kuo į tai atsakys šeimininkai?

3) Kovo 13 d. Aesculap - Oaks-2-Tirola: Pratęsim tobulėjimą jau kitame sezone, o galbūt dar šiame?