Užtikrintų pergalių fone – žaidimas be trenerio ir tritaškiai lyg geriausiais A.Milaknio laikais

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C pirmenybėse trečiadienio vakaras aktyvus nebuvo – sužaistos dvejos rungtynės.

C grupėje „Kuršėnai“ (2/1) namuose sugadino dar vieną vakarą „A komandai“ (1/3), kuri buvo priversta pralaimėti 68:83 (22:26, 10:24, 20:14, 16:19).

Intriga šįkart per kraštus tikrai netryško, nes „Kuršėnai“ dar antrame ketvirtyje pabėgo nuo varžovų. Beliko skirtumą išlaikyti ir pergalė buvo šeimininkų rankose.

Ją lėmė tiek gerokai geresnis taiklumas, tiek taškai po klaidų, tiek atsarginių žaidėjų puikus indėlis.

„A komandos“ taiklumas iš dviejų taškų zonos siekė viso labo 37 proc. (17/46), tritaškiai – 32 proc. (8/25). Nors „Kuršėnai“ iš toli atakavo panašiai, iš dviejų taškų zonos buvo žymiai pranašesni (27/47 – 57 proc.).

„Kuršėnams“ 20 taškų pelnė Gražvydas Mockus, 15 – Žilvinas Milaknis (14 atk. kam.), 14 – Karolis Jonuška, 8 – Aidas Norvaišas, 7 – Darius Eberson.

„A komandai“ 22 taškus surinko Rokas Eimutis, 17 – Dovidas Verikas (14 atk. kam.), 10 – Dovydas Butkus, 6 – Paulius Grinius.

„Kuršėnų“ treneris Darius Eberson pasidžiaugė, kad jo komandai mačas buvo puikus, o ypač – pirma jo pusė, kuomet pavyko įmesti pusšimtį taškų, o varžovams leisti pelnyti vos 32.

„Turint omenyje, kad esame labiau gynybos, nei puolimo stiliaus žaidėjai, tai džiugino. Po pertraukos vaikinai atsipalaidavo, tad varžovai priartėjo, visgi jautėsi pasitikėjimas tiek aikštėje, tiek ant komandos suolo, tad dirbome susikaupę ir neleidome varžovams pagalvoti apie pergalę.

Žvelgiant per statistikos prizmę, labai neblogai sumetėme dvitaškius, ir labai smagu, kad atlikome net 21 rezultatyvų perdavimą. Kaip ir prognozavome, daugiausiai bėdų pridarė abu varžovų lyderiai – Rokas Eimutis ir Dovidas Verikas, bet nors savo taškus sumetė, kai kurias asmenines jų grafas gerokai pagadinome, tad užduotis atlikta neblogai. Iš asmeninės perspektyvos labai džiaugiuosi Žilvino Milaknio ir Gražvydo Mockaus žaidimu, puikiai dirbo tiek gynyboje, tiek puolime, tai atspindi ir jų skaičiai lentelėje, tikėkimės, kad tokį žaidimą išlaikys ir toliau.

Pabaigoje kilo nesusipratimas, kai mums pirmaujant 12 taškų, ir likus 10 sekundžių mūsų įžaidėjas įrideno taškus su bauda. Tuomet varžovai paėmė minutės pertraukėlę, labiau papiktindami ne mus, bet sekretoriatą (Šypsosi). Nelabai supratome šitos minties, gal laikas mažiau žiūrėti NBA? Kova šiuo metu eina ne tik dėl pergalių bei pralaimėjimų, bet svarbu ir taškų skirtumas, tad kovojome iki galo tikrai ne bandydami rodyti varžovams nepagarbą, bet labiau spręsdami algebros uždavinius“, – sakė D.Eberson.

Pusmetis be pegalių

B grupėje „Ardas“ (0/4) toliau yra kamuojamas pralaimėjimų kartėlio – šįkart svečiuose 69:87 (9:28, 15:18, 23:15, 22:26) teko pripažinti „Pilaitės“ (1/2) pranašumą.

Pastarąją pergalę „Ardas“ SKL pirmenybėse šventė prieš... beveik pusmetį – gegužės 24 dieną.

„Pilaitė“ nuo pat susitikimo pradžios ėmė varyti varžovus į neviltį, nes jau buvo pavargusi nuo dviejų iš eilės pralaimėjimų ir siekė pirmosios sezono pergalės. Dar antrojo kėlinio pabaigoje komandas skyrė daugiau nei 20 taškų, tad „Ardas“ per ilgąją pertrauką turėjo, dėl ko sukti galvą.

Skirtumą pavyko tik sušvelninti, nes agresyviai nusiteikę „Pilaitės“ vyrai savo pilaitę-tvirtovę apginti siekė visais įmanomais būdais.

Įdomu tai, kad iš toli „Pilaitė“ atakavo net taikliau nei  iš dviejų taškų zonos (56 proc. prieš 54 proc.).

Kovingajai „Pilaitei“ 26 taškus pridėjo Donatas Voidatas, 16 – Henrikas Kuklis, 13 – Dionizas Diržauskas, 12 – Žilvinas Grušas, 11 – Vidmantas Dedėla (10 rez. perd.).

Beje, D.Voidatas rungtyniavo lyg Artūras Milaknis geriausiais savo laikais – susmeigė net 8 tritaškius iš 12. Štai kur tikras ginklas!

„Ardui“ 22 taškus pelnė Valdemaras Smilginas (6/14 trit.), 11 – Rokas Semaška, 10 – Vincas Lopatas, 9 – Albinas Noreika, 8 – Tadas Vaitkevičius.

„Pilaitės“ treneris Tomas Žukovas mače nedalyvavo, bet juokavo, kad jo komandai trenerio, kaip matome, net nereikia.

„Šeštadienį keli vyrukai turėjo labai gerą ir efektyvią treniruotę Vilniaus mieste, o jau sekmadienį rinkomės į savąją krepšinio treniruotę. Kai kurie sąžiningai atidirbo už dvi – tritaškių pataikymas įspūdingas, labai džiaugiuosi už šiuos vyrukus, už komandą, mačas bus geras, visi gavo pažaisti, visi laiminti. Laukiame artėjančių dvikovų“, – sakė T.Žukovas.