„Vaikinai“ TOP divizione startavo vyriškai (papildyta)

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) trečiadienis pasižymėjo žemaitiškų emocijų lietumi ir keturiomis svečių pergalėmis. „Kuršėnai“ paleido į priekį svečius iš Grigiškių bei teko juos vytis - tą beveik pavyko padaryti, tačiau vėliau sekė net 4-ios techninės žemaitukų pražangos ir pergalę išsivežė puikiai atakavę svečiai. „Studio Moderna“ antrą kartą šiame sezone palaužė „Aseko“ komandos pasipriešinimą, kurie vis dar laukia pasirodant savo lyderio, kuris galbūt padės nukalti pirmą pergalę gausiausioje sostinės krepšinio lygoje.

Atkakliausia kova įvyko antrojo diviziono D grupėje, kur „Aesculap“ laikė susitikimo kontrolę savo rankose, tačiau paskutinę 3-jų minučių atkarpą pralaimėjo net 0:14! Šis fantastinis spurtas nulėmė pirmą jaunųjų „SKM-Eurosportas.lt“ vyrukų pergalę, šaunuoliai jaunimas! Vyriškus raumenis TOP diviziono A grupėje pademonstravo „Vaikinai“, kurie išvykoje sugebėjo gana užtikrintai įveikti stiprią „JSK Gulbinų“ ekipą, kuriai šįkart pritrūko ir ilgesnio atsarginių žaidėjų suolelio.

TOP divizionas

JSK Gulbinai (0-1) - Vaikinai (1-0) 50:71 (A grupė)

Prieš susitikimą favoritų etiketę turėjo svečiai, tačiau ne tokią jau ryškią - juk visi žino, kad „JSK Gulbinai“ kolektyvo kovingumas gali nuversti kalnus. „Vaikinai“ atvyko rimtai nusiteikę ir turėjo gausią lygiaverčių žaidėjų rotaciją, kuo galiausiai pavyko pasinaudoti. Pirmame kėlinyje šeimininkų nosis dar kyšojo priekyje, tačiau vėliau iniciatyvą perėmė iš toli geru procentu (42%) ir vėl atakavę „Vaikinai“. Tris kėlinius šeimininkai dar buvo per kovinį atstumą nuo varžovų ir minus septyni taškai prieš paskutines dešimt minučių neatrodė, kaip nesunaikinama persvara.

Rungtynių eiga, visgi, padiktavo, jog „JSK Gulbinams“ pritrūko kvapo ir jėgų, o gausiai susirinkę oponentai gynyboje nesitaupė ir paliko priešininkus vos su 4-iais taškais ketvirtajame kėlinyje. Mobilaus ir energingo žaidimo principai ir vėl davė saldžių vaisių - „Vaikinai“ ir jų treneris sieks savo tikslų SKL C lygoje jau 2019 metais. „JSK Gulbinai“ šiais metais kol kas taip pat jau neturi suplanuotų rungtynių, tad galės išsilaižyti traumas ir žaizdas bei šviežiomis jėgomis smogti sausio mėnesį.

Rungtynių momentas:

Paskutiniame kėlinyje šeimininkai neįmetė nei vieno metimo iš žaidimo! Visi keturi taškai buvo sukrapštyti baudos metimais - tai simbolizuoja nuovargį bei aukštą „Vaikinų“ padiktuotą tempą ir puikią gynybą.

„JSK Gulbinai“: Paulius Petrikonis 21 (9/14 met. iš žaid., 20 n.b.), Jonas Garšva 12 (6 išpr. praž.), Vaidotas Bagdonas (10 atk. kam., 3 per. kam., 12 n.b.) ir Marius Kavaliauskas po 5, Aurimas Vaičelėnas 4.

„Vaikinai“: Mindaugas Kraujalis 17 (3/7 trit., 10 n.b.), Tadas Gaižauskas 15 (6/7 met. iš žaid., 17 n.b.), Žilvinas Bendoraitis 14 (4/6 trit., 17 n.b.), Paulius Borkys 9 (9 n.b.), Tadas Kundrotas 7, Vaidas Petrulionis 5, Marius Karvelis surinko 10 n.b. per tiek pat žaistų minučių.

Mindaugas Kraujalis („Vaikinai“) paminėjo pagrindines sėkmės priežastis:

„Džiaugiamės pirmąja pergale TOP divizione. Į rungtynes susirinkome beveik visi, o varžovų, atvirkščiai - buvo nedaug. Ketvirtame kėlinyje jie pavargo, o mes, turėdami daugiau jėgų, išmėginome trenerio naujas idėjas ir laimėjome varžybas.“

Antrasis divizionas

Kuršėnai (0-1) - KK Grigiškės (1-0) 77:92 (C grupė)

Turbūt daugiausiai intrigos vakar laukta šiame susitikime, nes susigrūmė išties panašaus pajėgumo kovingi kolektyvai. Gera žinia šeimininkams buvo ta, jog lyderiai atsigavo po traumų ir galėjo padėti komandai. Visgi, iki optimalios formos dar trūksta laiko ir šis faktas galimai nulėmė mačo nugalėtoją, o kur dar nesėkmingas ekipos vakaras prie baudų metimų linijos (tik 12-a taiklių metimų iš 27-ių bandymų). Jau pirmojo kėlinio pabaigoje svečiai iš Grigiškių įgijo šiokį tokį pranašumą ir nuo to laiko pirmavo iki pat finalinės sirenos.

„Kuršėnai“ bandė kabintis į rungtynes tiek antrajame, tiek ir trečiajame kėliniuose - priartėta maksimaliai, tačiau „KK Grigiškės“ vis turėdavo savo atsaką. Puolime išvykoje sukratyti 92 taškai simbolizuoja, jog šioje ekipoje yra pakankamai aštrių ginklų. Tiek ir startinio penketo nariai, tiek ir nuo suolo kylantys žaidėjai įnešė daug energijos, o komandos treneris naudoja įdomų sprendimą. Lyderis buvo leidžiamas į aikštę ne nuo pirmos minutės ir tai pasiteisino, nes papildoma energija netikėtai pribloškė varžovus.

Keturios techninės „Kuršėnų“ pražangos rodo ekipos norą ir nesusitaikymą su netenkinančia situaciją - tai nėra blogas ženklas. Iš tiesų, ekipa tikrai gali žaisti geriau ir šioje pajėgioje grupėje galima kautis su visais. Vakar noro buvo daug, tačiau ne viskas gavosi - plius keli (galbūt) nesušvilpti epizodai ir žemaitiškas charakteris pasireiškė visomis spalvomis.

„KK Grigiškės“ komanda, savo ruožtu, gali būti patenkinta kokybišku žaidimu ir greitai sieks dar vienos pergalės, nes prieš šventes namie priims „A komandą“. Jei pavyks metus uždaryti su balansu 2-0 ir gerėjančia kolektyvo forma bei susižaidimu - 2019-ieji taip pat gali tęstis sėkminga nata.

„Kuršėnai“: Neilas Zagorskis (15 atk. kam., 28 n.b.) ir Gražvydas Mockus (4/10 trit., 13 n.b.) po 17, Domas Simonovičius 14 (4/7 trit., 14 n.b.), Žilvinas Milaknis (15 atk. kam., 3 bl., 24 n.b.) ir Stasys Kardašius (6 išpr. praž.) po 10, Edvinas Sparvelis 7, Laurynas Andriekus išdalino 6-is „assist’us“.

„KK Grigiškės“: Mantas Viliušis 24 (10/13 met. iš žaid., 8 atk. kam., 26 n.b.), Dominykas Makūnas 21 (4 rez. perd., 4 per. kam., 26 n.b.), Jevgenij Volkov 15 (3/7 trit., 12 n.b.), Algirdas Gaidys (7 rez. perd., 17 n.b.) ir Dominykas Ramanauskas (8 atk. kam., 17 n.b.) po 12.

Darius Eberson („Kuršėnai“) jautė kartėlį, nes šįkart tikėjosi daugiau:

„Nesėkmingos ir labai emocingos rungtynės. Nors jau rungtyniavo Aidas Norvaišas ir Gražvydas Mockus - jie dar nėra pilnai atsistatę po traumų, tad nepavyko išnaudoti jų stipriųjų pusių. Sunkiai įsibėgėjo ir po ilgesnės pertraukos į aikštę grįžęs Edvinas Sparvelis. Gynyba nebuvo tobula, tačiau nemažai varžovų metimų reikiamu metu lydėjo sėkmė - tuo tarpu mes svaidėme viską pro šalį. Trečiame ketvirtyje galėjome perlaužti rungtynes, tačiau prasidėjo techninių pražangų „pasiutpolkė“ ir mes emociškai pralaimėjome rungtynes, tad lemiamas ketvirtis buvo daugiau formalumas.

Galbūt reiktų išmokti kiek santūriau reaguoti į sprendimus aikštėje, tačiau kai kurie jų galėjo lemti geresnes pozicijas kovoje dėl pergalės, o baigėsi pasikartojančiomis klaidomis. Norėtųsi, kad tokius akivaizdžius dalykus kaip nuolatinis sužingsniavimas teisėjai pastebėtų - bet kokiu atveju, rungtynės mums buvo blogos. Tikiuosi, kad tokių daugiau jau nebebus.“

Nikita Nazarenko („KK Grigiškės“) žadėjo ir toliau antrame etape „nepasišiukšlinti“:

„Labai smagu pagaliau laimėti. Po paskutinių rungtynių pradėjome labiau suprasti vieni kitus bei tai, ko iš žaidėjų nori treneris. Matosi treniruočių rezultatai - judame teisingu keliu ir tikimės nepasišiukšlinti šiame etape.“

Aseko (0-1) - Studio Moderna (1-0) 65:79 (D grupė)

Pirmajame etape šių komandų susitikimas baigėsi itin kukliu rezultatu 41:49 „Studio Moderna“ naudai. Panašu, jog abu kolektyvai nuo to laiko patobulėjo ryškiai ir vakar puolime sumetė jau ženkliai daugiau „akių“. Viso susitikimo metu pirmavo ir vėl pelnytai laimėjo „modernistai“, kurie įgauna pagreitį. Nors komandoje yra netekčių ir pokyčių lyginant su sezono pradžia - žaidimas gerėja ir, galbūt, tie pokyčiai yra tik į naudą. Jei paskutiniame šių metų mače pavyks patiesti „BC Liejyklą“ - tuomet „Studio Moderna“ galės sugalvoti ir ambicingesnį norą kitiems metams, Kalėdų Senelis galės tą norą išpildyti.

„Aseko“ vyrai šiame etape nėra linkę būti tik „patrankų mėsa“ ir toliau sieks savo tikslų. Prie ekipos turėtų netrukus prisijungti ir individualiai stiprus komandos lyderis - antrame divizione tikrai dar bus progų pakovoti dėl pergalės. Visgi, prasibrauti tarp šešių stipriausių grupėje bus sunku - atkrintamųjų varžybų traukinys duris atidarys tik 1-6-tą vietas C ir D grupėse užėmusioms ekipoms, tad bilietą gauti nebus taip paprasta.

Trečiojo kėlinio pradžioje svečių toliašaudė artilerija pasismagino net 5-iais taikliais šūviais iš eilės ir „Studio Moderna“ nulėkė link pergalės. Tritaškiais toje pasakiškoje atkarpoje pasižymėjo: Karolis Murachimovas (2) ir Kristijonas Simsonas (3).

„Aseko“: Darius Galbogis 21 (5/8 trit., 6 rez. perd., 25 n.b.), Aurimas Banys 14 (12 n.b.), Tomas Lukštaraupis ir Povilas Kirkutis (8 atk. kam., 6 rez. perd.) po 9, Dmitrij Avedenij 6 (3/3 dvit.), Gediminas Eglinskas 4.

„Studio Moderna“: Benas Lukoševičius 32 (10 rez. perd., 6 išpr. praž., 29 n.b.), K.Simsonas 25 (6/14 trit., 5 per. kam., 22 n.b.), K.Murachimovas 10 (2/5 trit.), Laimonas Jonuška 9 (11 atk. kam., 6 išpr. praž., 17 n.b.), Karolis Varnelis perėmė 3-is kamuolius bei surinko 8 n.b.

Darius Galbogis („Aseko“), paklaustas apie asmeninį ir komandos pasirodymą, išdėstė mintis:

„Asmeniškai pačiam sekėsi tikrai neblogai. Labai gaila, kad įdėtų pastangų neužteko pergalei pasiekti. Šiandien ėjome į aikštę su noru atsirevanšuoti už pirmąsias sezono rungtynes, kurias pralaimėjome. Gerokai patobulėjome per porą mėnesių, bet, deja, patobulėjo ir varžovai.

Pirmą kėlinį sužaidėme be energijos ir kažkokie pasyvūs. Nepadėjome vienas kitam gynyboje, o varžovai smaginosi iš tolimų distancijų. Kai pagaliau užsivedėm, pradėjome žaisti energingiau ir netausoti jėgų - jau buvo per vėlu nes varžovai buvo pabėgę per 15-a taškų.

Pritrūkome ir keitimų, nes buvom vos septyniese. Bent jau parodėme, kad pagaliau įgavome šiokią tokią formą ir antrame etape pakovosime atkakliau. Aurimas Banys pradeda žaisti vis agresyviau - taip kaip jis sugeba. Taip pat tikimės porai varžybų sulaukti ir Ričardo Naciaus - gal švenčių proga jis padės komandai pasidovanoti pirmąją pergalę.“

Gintaras Žukas („Studio Moderna“) džiaugėsi pergale ir dėkojo komandai:

„Vyrai po truputį įsivažiuoja. Pagrindinis dalykas šiandien buvo nenuvertinti varžovo ir per daug neatsipalaiduoti, nes tai galėjo brangiai kainuoti. Iš esmės, rungtynių kontrolę perėmėme nuo pradžių ir smagus žaidimas vyko viso mačo metu.

Labai smagu matyti, kad po sunkios sezono pradžios jaučiamas atsigavimas puolime - ypač Benas ir Kristijonas patraukia komandą į priekį labai stipriai. Pozityvios nuotaikos komandoje ir ačiū vyrams!“

Aesculap (0-1) - SKM-Eurosportas.lt (1-0) 76:78 (D grupė)

Neįtikėtino siužeto drama užfiksuota susitikime tarp „Aesculap“ bei jaunųjų „SKM-Eurosportas.lt“ auklėtinių. Šeimininkai pirmavo praktiškai viso susitikimo metu, tačiau pabaigoje buvo nubausti savo pačių ginklu. Pirmame etape būtent „Aesculap“ surengė fantastišką pasirodymą ketvirtame kėlinyje, kai sugebėjo panaikinti dviženklę „Penktuko“ persvarą bei iškovoti pergalę. Vakar savo žodį tarė SKM jaunimas ir šventė pirmą laimėjimą SKL C lygoje, sveikinimai - vyrukai nenuleido rankų iki pabaigos. 37-tą susitikimo minutę jie dar atsilikinėjo rezultatu 64:76, o kas nutiko tuomet - skaitykite rungtynių momento skiltyje!

Ketvirtajame kėlinyje liko rungtyniauti vos trys minutės, kai „Aesculap“ atakuojantis gynėjas Gediminas Gilys dvitaškiu padidino pranašumą iki 12-os taškų. Komandos draugai viena koja jau buvo rūbinėje, pergalė juk beveik kišenėje - tai ir buvo lemtinga klaida.

Likusią atkarpą fantastiškai sužaidė buvusio prof. krepšininko, o dabar trenerio Donato Sabaliausko diriguojami „SKM-Eurosportas.lt“ jaunuoliai. Spurtas 14:0 (!) pačiu lemtingiausiu metu ir Arnas Kairys dvitaškiu paskutinėmis sekundėmis nulėmė įstabią pergalę! Prie spurto taškais prisidėjo ir Žilvinas Aleksa, Gytis Budrevičius bei susitikimo MVP - Deimantas Valavičius.

„Aesculap“: Gediminas Kazlauskas 21 (8/11 dvit., 9 rez. perd., 25 n.b.), Andrius Jankeliūnas 19 (16 n.b.), Andrius Čižikas 14 (17 n.b.), G.Gilys 12 (13 n.b.), Mantas Švagždys 6.

„SKM-Eurosportas.lt“: D.Valavičius 30 (13/19 met. iš žaid., 33 n.b.), G.Budrevičius 15 (4/4 baud., 4 rez. perd., 19 n.b.), A.Kairys 12 (4 rez. perd., 13 n.b.), Marius Valeika 11 (3/3 baud.), Žilvinas Aleksa 8 (4/4 dvit., 4 rez. perd., 11 n.b.), Ernest Karčenko atliko 5-is rez. perdavimus, o jo komandos draugas Dominykas Dobilas nugvelbė 3-is kamuolius iš oponentų.

Mantas Švagždys („Aesculap“) pasveikino jaunimą su išplėšta pergale ir pripažino, jog jo komanda gavo gerą pamoką - varžovų nuvertinti nevalia, net ir pirmaujant:

„Sveikinimai jaunimui, kurie kovojo visas 40-šimt minučių ir sumetė lemiamus metimus paskutinėmis minutėmis. Akivaizdu, kad šiandien išėjome į aikštę neįvertinę varžovų. Tas pirmavimas, kad ir nedidele persvara, pakišo koją mums patiems. Apmaudu, gavome gerą pamoką ir tikėkimės visa tai išeis į naudą.“

Donatas Sabaliauskas („SKM-Eurosportas.lt“ treneris) atskleidė, jog planas spausti varžovus pabaigoje pasiteisino ir pasidžiaugė auklėtinių pademonstruotu charakteriu:

„Tikrai, komanda žaidė puikiai, parodė charakterį.

Taip, tas paskutines 3 minutes spaudėme ir tai pasiteisino. Labai džiaugiamės pirma pergale ir sieksime kitų.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Gruodžio 13 d. Tornadas - Gealan: Ar čempionai pasirodys taip, kaip jiems ir pridera, o gal sulauksime netikėtumo?

2) Gruodžio 13 d. A komanda - Kirviai: Praėjusiame sezone pasidalinta po pergalę - šįkart sistema tokia, jog revanšas nesuplanuotas, tad kurie kuriuos?