"VLI Timber" laimėjo nervų karą, kiti favoritai varžovus triuškino

"VLI Timber" laimėjo nervų karą, kiti favoritai varžovus triuškino 5738

GEALAN-Sostinės C lygos aštuntfinalyje ir toliau verda kovos. Šį savaitgalį buvo sužaisti dar keturi susitikimai, po kuriu paaiškėjo dvi stipriausiojo aštuoneto dalyvės: tai didesnio pasipriešintino iš "Ridiko" nesulaukę lygos čempionai, "Gealan" krepšininkai, bei permainingą seriją laimėjusi "VLI Timber" ekipa. Užtikrintas pergales aštuntfinalio starte pasiekė "Oaks-2" ir "TDSfinance.lt" ekipos.

Čempionai – ketvirtfinalyje

Ir toliau užtikrintai finalinio ketverto link žygiuoja lygos čempionų titulą ginanti "Gealan" ekipa. Aštunfinalyje čempionai taip ir nesulaikę rimto pasipriešinimo iš "Ridiko" ekipos įveikė ją rezultatu 2-0, o antrąsias rungtynes penktadienį net ir be savo neabejotino lyderio D.Novickio žaidudę "Gealan" laimėjo tvirtai – 65:45.

Ketvirtfinalyje "Gealan" laukia "Aktyvios veiklos" ir "BC Vilkų" serijos, kuri prasidės šią savaitę, nugalėtojai.

Be D.Novickio rungtyniavusių "Gealan" krepšininkų startas buvo neįprastas – čempionai strigo puolime, ir per pirmas dešimt minučių sugebėjo surinkti vos 10 taškų, tiesa, geros gynybos dėka praleido viso labo 8 ir po pirmo ketvirčio pirmavo trapiu dviejų taškų skirtumu (10:8).

Vis dėlto po pertraukėlės Juozo Žimkaus kariauna pradėjo demonstruoti tokį žaidimą, kokį ir turėtų rodyti čempionai – "Gealan" ir toliau patikimai gynėsi, o padvigubinę apsukas puolime įpusėjus mačui jau nutolo solidžiai – 30:18.

Antroje susitikimo dalyje ir toliau vyravo į gynybą orientuotas žaidimas, kuris, kaip bebūtų keista, buvo palankesnis namuose žaidusiems "Gealan": po trijų ketvirčių čempionai padidino savo pranašumą iki 44:28, o paskutinio kėlinio metu kiek atleidę vadeles gynyboje praleido 17 taškų, tačiau patys surinkę 21 užtikrintai finišavo šioje serijoje.

Sezoną baigusios "Ridiko" ekipos vadovas Regimantas Šeštokas apgailestavo, kad rimto iššūkio varžovams mesti nepavyko: "Deja, bet nepavyko.. per 5 dienas 4 rungtynes turėjom sužaist, tai nebebuvo šviežumo. Tas puikiai atsispindi pataikyme mūsų. O "Gealanas" pagal sudėtį, ir jeigu visi rinksis, manau turėtų ir šiemet pasidabinti medaliais."

"Kas dėl sezono, tai aš toks žmogus, kad jeigu nesi pirmas, tai sezono niekad geru nevadinu... Bet ačiū visai chebrai, treneriui, mus palaikiusiems žmonėms! Norisi atostogų, padėti krepšinio kamuolį į šoną, ir tada ramiai susidėliot kito sezono gaires."

"Gealan": Tomas Lukoševičius (13 atk.kam.) 20, Mantas Vanagas (8 atk.kam.) 14, Ramūnas Viščinis 9.

"Ridikas": Ignas Vaičys 11, Andrius Bėrontas 9.

Tvirtas vicečempionų žingsnis

Ne ką nuo lygos čempionų, "Gealan" krepšininkų, atsilieka ir lygos vicečempionai, "TDSfinace.lt", aštuntfinalio starte nesulaukusi pasipriešinimo ir lengvai, 98:61 sudorojusi "Santos.lt" kolektyvą bei serijoje iki dviejų pergalių užtikrintai išsiveržė į priekį 1-0.

Jau artimiausiose rungtynėse, jeigu neįvyks "Santos.lt" renesansas, žengs tarp 8 geriausių lygos komandų.

Namuose žaidę "Santos.lt" krepšininkai jau pirmą dvikovos minutę spėjo praleisti 6 taškus ir atsiliko 0:6, ir nors sugebėję realizuoti kelis tolimus bei pagerinę gynybą iki pirmo kėlinio vidurio dar laikėsi greta (6:8), pirmo kėlinio metu nepriekaištingai (6/9) iš toli atakavę vicečempionai pabėgo į priekį 28:18, sužaidus 10 minučių.

Antrame kėlinyje vaizdas aikštelėje nelabai keitėsi: nors TDS kolektyvas tolimais metimai "Santos" skaudžiai nebaudė (1/6), varžovų priekinės linijos pražangų dėka svečiai nesunkiai rinko taškus iš baudos aikštelės prieigų, ir įpusėjus susitikimui tvirtai kontroliavo jo eigą – 53:38.

Antroji susitikimo dalis tapo tik formalumu – šeimininkai bandė gelbėtis tolimais metimais, bet pastarieji fatališkai nekrito (1/17), o ramiai rungtyniavę serijos favoritai leido pasireikšti ir mažiau žaidžiantiems krepšininkams bei antrą mačo dalį laimėję 45:23 iškovojo triuškinančią pergalę bei įpusėjo žygį kito etapo link.

"TDSfinance.lt": Tomas Mackonis 26, Paulius Martinonis 23, Tadas Markilevičius ir Rimantas Ravaitis po 12.

"Santa.lt": Vaidas Vaičiulis (11 atk.kam.) 13, Raimundas Venskaitis 11, Jonas Gutauskas (10 atk.kam.) 9.

Be pasigailėjimo

Ir toliau pergalingai žygiuoja "Oaks-2" ekipa. Aštuntfinalį pasiekę Mindaugo Lapėno auklėtiniai pirmose serijos rungtynėse be jokio pasigailėjimo sutalžė "Penktuko" kolektyvą, laimėdami rungtynes 53:32 ir būtent pagrindiniu "Penktuko" ginklu, geležine gynyba pasinaudoję „Ąžuolai“ įtvirtino savo, kaip serijos favoritų statusą.

Jau nuo pirmo kėlinio kibę varžovams į atlapus "Oaks-2" iš karto šovė į priekį 16:4, o labiausiai prie to prisidėjo dažnos "Penktuko" klaidos: šeimininkai puikiai naudojosi gausiomis priešininkų klaidomis, po kurių vien per pirmas 10 susitikimo minučių spėjo surinkti 14 taškų, iš kurių 10 – greitų atakų metu, tad po pirmo ketvirčio situaciją kontroliavo tvirtai – 20:10.

Nors antrame kėlinyje šeimininkai dažniau atakavo iš toli (3/9), nei iš dvitaškio zonos (1/6), net ir strigę puolime "Ąžuolai" geležinės gynybos dėka toliau didino savo pranašumą – praleidę vos keturis taškus per kėlinį M.Lapėno auklėtiniai įpusėjus dvikovai pirmavo daugiau nei užtikrintai – 33:14.

Antroji mačo dalis tapo tik formalumu – "Penktukas" nieko nesugebėjo padaryti puolime, per visas rungtynes sukrapštęs vos 32 taškus, o savo plano puikiai besilaikę "Oaks-2" pasiekė užtikrintą pergalę bei žengė labai tvirtą žingsnį stipriausiųjų aštuoneto link.

Nugalėtojų ekipos strategas Mindaugas Lapėnas pasidalino savo įžvalgomis po pirmųjų serijos rungtynių: "Prieš šią seriją pagrindinis pliusas buvo tas, kad žinojau varžovą, jų žaidimą, silpnąsias vietas ir pirmose rungtynėse staigmenų nesulaukėme."

"Viskas labai paprasta. Jei "Penktuko" trijų rungtynių tašku vidurkis buvo apie 50, tai turbūt, kaip pastebėjot, mes bandom ji stipriai nupjaut. Su 30 ar 40 taskų krepšinyje sunku tikėtis pergales."

"Pirmose aštuntfinalio rungtynėse teko žaist kiek kitaip nei šešioliktfinalyje puolime ir tai mums tapo problemėle: puolime nesame įpratę atsidurti kai kuriose situacijose laisvi ir atakuoti iš neįprastų situacijų. To pasekoje sunkiai rinkom taškus ir tai atsispindi mūsų pataikymo procentuose."

"Turiu įtarimą, kad antrose rungtynėse atsiskleisime labiau ir jeigu išlaikysime pavyzdinę gynybą, seriją užbaigsim varžovų tvirtovėje."

Tuo tarpu "Penktuko" idėjinis vadas Modestas Čereškevičius baltos vėliavos kelti neskubėjo: "Manau vakar dienos varžybos buvo vienos tų juodų dienų, kurios pasitaiko 1-2 kartus per sezoną. Prastas nusiteikimas, prasta koncentracija, deriniu neišpildymas, blogas pataikymas nuo 3 taškų zonos iš pakankamai gerų padėčių, teisėjų klaidos ir t.t." 

"Tikiuosi, kad kitas varžybas turėsime kitokias, ypatingų taktinių pakeitimu neturėsime, per mažai laiko. Jeigu gynybos lygi išlaikysime ne prastesni, turime šansą sukovoti."

"Oaks-2": Karolis Baltuška 14, Regimantas Šaulys (11 atk.kam.) 10, Dovydas Lopetaitis 8.

"Penktukas": Tadas Kalasauskas (10 atk.kam.) 10, Simas Šnipaitis 7, Modestas Čereškevičius 6.

Nusisuko ir krepšinio dievai, ir teisėjai

Po dramatiškai paskutinėmis sekundėmis pralaimėtų pirmųjų serijos rungtynių "BC Dugno" krepšininkai namuose siekė revanšo akistatoje su "VLI Timber" ekipa, bet krito ir antrą kartą, šį sykį po pratęsimo 75:86 neatsilaikę prieš šaltesnius nervus lemiamais momentai pademonstravusius varžovus.

"VLI Timber" pirmą kartą klubo istorijoje pateko tarp 8 stipriausių lygos komandų, o dėl vietos finaliniame ketverte kitame etape veikiausiai ginklus surems su lygos vicečempionais – "TDSfinance.lt" krepšininkai, kurie 1-0 pirmauja prieš "Santos.lt" kolektyvą.

"BC Dugnas" tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir atsiliko 0:5, tačiau jau pirmo kėlinio viduryje atkuto ir persvėrė rezultatą savo naudai (7:6) bei dažniau buvo priekyje (23 minutes) nei atsiliekančiųjų (15 min.) vaidmenyje atsakomosiose rungtynėse.

Šeimininkai įpusėjus trečiam kėliniui buvo pabėgę į priekį ir didžiausiu skirtumu rungtynėse (52:41), tačiau būtent tada krito į gilią duobę, pralaimėję atkarpą 0:11 bei leidę svečiams rezultatą išlyginti (52:52).

Dramatiškai vykusio ketvirto kėlinio metu arčiau pergalės buvo "VLI Timber", kuomet likus žaisti 2 minutes svečiai pirmavo 73:69, tačiau per likusį laiką pasižymėti pavyko tik "BC Dugnui", tad po paskutinėmis sekundėmis netikslaus Luko Lingės dvitaškio ekipoms tekos žaisti pratęsimą.

Vis dėlto daugiau jėgų ir šalto proto išsaugojusi "VLI Timber" ekipa pratęsime tiesiog dominavo – svečiai nei karto nesuklydo, patikimai atakavo (3/6 dvit., 2/3 trit.), o "BC Dugnas" viską badė spręsti tolimais metimais, tačiau nieko nepešė – prametė visus 7 tritaškius ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą, papildomų penkių minučių atkarpą pralaimėjęs 2:13.

Nugalėtojų ekipos vadovas Domantas Gudonis: "Sunku išskirti vieną dalyką dėl kurio būtume laimėję. Pataikėme du labai svarbius metimus pratęsime, kurie ko gero sugniuždė varžovus psichologiškai, po jų sekė keli nelogiški ir skuboti oponentų metimai."

"Žvelgiant bendrai į rungtynes, žaidėme labai užsivedę, kovojome dėl kiekvieno aikštės centimetro, "pastovėjome" vienas už kitą, geriau dalinomės kamuoliu, pabaigoje panaudojome pačių varžovų ginklą nubausdami juos tolimais metimais ir turbūt tiesiog labiau norėjome nugalėti."

"Ta traumų virtinė šį sezoną išties suvienijo komandą. Dėkoju šiandienos varžovams už kovą, buvo tikrai įdomi ir įnirtinga serija."

"Labiausiai džiugiu, jog šį sezoną jau trečią kartą paneigiame išankstines prognozes palikdami varžovus už nugaros. Buvo spėliojama, kad neišeisime iš grupės, vėliau, kad neperžengsime 1/16 etapo, o ši serija, taip pat buvo teigiama, jog baigsis varžovų naudai." 

"Šiuo metu atrodome kur kas geriau, nei reguliariajame sezone ir tikiu galimybe prasibrauti į TOP4, nors dar prieš keletą savaičių būčiau suabejojęs šiais savo žodžiais, kuomet pradėjus kristi žaidėjams kaip lapams netekome pilno sąstato."

Šiose rungtynėse "BC Dugnas" taisykles pažeidė 25 kartus, kai tuo tarpu "VLI Timber" – vos 11, ir tai nepraslydo po ekipos vadovo Neriaus Rutkausko akis: "Mes nepadarėme 25 pražangų, kaip ir varžovai ne 11 baudų turėjo gauti. Atrodė, kad teisėjai tiesiog nemėgsta mūsų. Vis tik sugebėjome ištraukti pratęsimą, o ten jau nugalėjo stipresni."

"Yra kaip yra, sveikinam varžovus, kurie bet kokiu atveju pelnytai žygiuoja į kitą etapą, o mes pagaliau galėsim ilsėtis."

"Pats sezonas gavosi panašus į pernykštį - iš pradžių lyg ir viskas gerai, daug potencialo ir vilčių, bet lyderių netektys skaudžiai atsiliepė."

"Vis tik pasiekėme daugiau nei pernai, ir tai jau galima vertinti neblogai. Tikimės, kad kitame sezone traumų dievas nusisuks ir nuo mūsų."

"VLI Timber": Lukas Lingė (45 min., 12 atk.kam.) 29, Rimgaudas Kukta (45 min., 11 atk.kam.) 19, Justas Misiūnas 16.

"BC Dugnas": Karolis Daukša 25, Tomas Gineitis 14, Egidijus Mažeika (12 atk.kam.) 12.


‹ atgal
SKL © 2018

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti