"VLI Timber" sensacingai palaužė favoritus, "Aktyvi veikla" baigė rungtynes su 1 žaidėju

"VLI Timber" sensacingai palaužė favoritus, "Aktyvi veikla" baigė rungtynes su 1 žaidėju 5746

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės C lygoje vyko dvejos rungtynės, kuriose buvo tikrai karšta. Svečiuose žaidę "BC Vilkai" visą susitikimo laiką vijosi varžovus, draskydami juos po mažą gabalėlį, kol galiausiai aikštėje liko vos vienas "Aktyvios veiklos" krepšininkas, tad likus 20 sek. rungtynės buvo nutrauktos dėl vienos iš komandų teisės žaisti netekimo. Tuo tarpu kitoje akistatoje "VLI Timber" atstovai netikėtai palaužė serijose favorite laikomą "TDSfinance.lt" ekipą ir atsidūrė per žingsnį nuo pusfinalio.

Išskirtinis kovingumas

Pasibaigus pirmąjai aštuntfinalio akistatai "Aktyvios veiklos" vadovas Žilvaras Zinkevičius žadėjo, jog komanda dar parodys nagus ir grįš į Valčiūnų miškus. Panašu, kad komandos vadovo žodžiai įkvėpė komandą, kuri atsakomosiose rungtynėse pademonstravo išskirtinį kovingumą ir pralaimėjo tik dėl to, kad turėjo pernelyg trumpą atsarginių suolelį.

Aikštės šeimininkai puikiai pradėjo dvikovą ir sužaidus 10 min. jau turėjo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (27:19). Tokia įvykių tėkmė turėjo pabudinti "Vilkų" ekipą, tačiau antrajame kėlinuke ji toliau nerado savojo žaidimo, leido varžovams rikti lengvus taškus ir įpusėjus dvikovai jau atsiliko dviženkle persvara (34:46).

Po didžiosios pertraukos chaosas aikštėje tęsėsi toliau, o juo žymiai sėkmingiau naudojosi "Aktyvios veiklos" ekipa, kuri tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose ir gana lengvai išlaikė saugų atstumą.

Vienintelė bėda buvo ta, kad aikštės šeimininkai ant atsarginių suolelio turėjo vos vieną krepšininką, o kiti buvo aikštėje noriai rinkosi pražangas.

Lemiamo kėlinuko pradžioje 5 pražangą gavo "Aktyvios veiklos" gynėjas Paulius Mičėnas, o po pusantros minutės išsibaudavo jo kolega Artur Tysevič, tad aikštės šeimininkai liko su 7 taškų persvara (65:58), tačiau mažumoje.

Nepaisant to Ž.Zinkevičiaus vadovaujama ekipa nenuleido rankų ir gan ilgai sėkmingai rinko taškus bei išlaikė iniciatyvą savo rankose.

Nežinia, kaip viskas būtų pasibaigę jei ne lemiamo kėlinuko pabaigoje sekusi įvykių grandinė - pirmiausia Mindaugas Markevičius gavo pražangą puolime, o netrukus už ginčus su teisėjais gavo dvi technines pražangas ir turėjo palikti aikštę, tad "Aktyvi veikla" liko su trim krepšininkais.

Lengvą grobį pajutę "Vilkai" greit apkarpė turėtą deficitą ir išlygino rezultatą, tačiau vis vien nesugebėjo atitrūkti nuo kovingųjų varžovų.

Intriga išgaravo tuomet, kai Žilvaras Zinkevičius gavo pražangą puolime, kuri jam taip pat buvo penktoji, tad aikštės šeimininkai liko žaisti dviese prieš penkis.

Suprantama, kad vien išsimesti kamuolį tokioje situacijoje yra sudėtinga, tad absoliučią valdžią gavę svečiai kone kas sekundę ėmė vogti po kamuolį ir rikti lengvus taškus.

Matydami, jog varžovai nerodo jokio gailesčio "Aktyvios veiklos" žaidėjai pasidarė harakiri - Dangiras Šulnius prasižengė penktą kartą, tad likus 20 sek. rungtynės buvo nutrauktos dėl teisės žaisti netekimo, o "BC Vilkų" ekipai įskaityta pergalė rezultatu 91:79.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Mikas Smeigė Jnr. davė itin išsamų komentarą, kuriame galima pajusti beveik visas rungtynėse patirtas emocijas: ""Nuoseklus stabilumas tai profesionalumo požymis. Kiekvienais metais po vieną žingsnį į priekį - "BC Vilkai" nuoseklus planas kiekvienam naujam sezonui. Tad 2016 - 2017 metų sezono tikslas buvo ketvirtfinalis, kuriame "BC Vilkai" niekada dar nebuvo ir šis tikslas įvykdytas. Ne itin nusisekusio krepšinio klubo "BC Vilkai" komandoms sezono fone - tai malonus pasiekimas."

"O dabar apie vakar dienos rungtynes. Na, mėgėjų krepšinis yra nenuspėjamas ir tuom yra žavus. Tenka greitai orientuotis ir priiminėti nestandartinius sprendimus. Varžovai pasitelkė visus įmanomus būdus, kad galėtų nors dar kartą sugrįžti į aukščiausio lygio Valčiūnų sporto centrą, kad bent pažaisti geromis sąlygomis."

"Savo namų "angarą" - Ozo gimnazijos voratinkliais apaugusią ir kiauru stogu salę paskubomis pakeitė į mažiausią Vilniaus mieste krepšinio "kambarį", kur jiems reikėjo mažiausiai bėgioti ir taip bandyti išsaugoti jėgas žaidėjams, kurie turi išlakstyti visas 40 minučių."

"Nutaisę nekaltų kūdikių veidus lupo "Vilkus" alkūnėmis, kapojo per rankas be skrupulų, patys įsirėžę puolime į gynėją griuvo apsipylę kraujais. Teisybės delei reikia pasakyti:  pataikė fantastiškai, bet tuo ši komanda ir garsėja ir nieko čia nuostabaus."

"Nors "Vilkams" ne viskas sekėsi:  vėlavo gynyboje, netaikliai atakavo iš toli, daug klydo. Tačiau atkakliai laikėsi savo plano ir išliko agresyvūs puolime matydami vienintelį tikslą - varžovų lanką. Nors teisėjai dirbo ne be priekaištų ir švilpė kas trečią pražangą aikštės šeimininkams, "Vilkai" nuosekliai vykdė rungtynių planą ir vertė varžovus rinktis pražangas."

"Atkaklumas erzino varžovus, jų nervai neišlaikė įtampos - varžovų lyderis pademonstravo nesportinį elgesį ir buvo pašalintas iš aikštės. Tuo tarpu vilkų atkaklumas davė savo vaisių, tad nesibaigus rungtynių laikui varžovai liko su vienu žaidėju, ko pasekoje rungtynės buvo nutrauktos."

"Verta pažymėti, kad "BC Vilkai" buvo kaip vienas kumštis. Visi ir tie kas žaidė, ir tiek kas ant suolo buvo užsivedę ir siekė vieno tikslo. O prieš dvylika "Vilkų", bet kam sudėtinga atsilaikyti."

"Komandos treneris paprašytas pakomentuoti varžybas buvo lakoniškas:  "Linkėjimai "Aktyvios veiklos" vadovui nuo "keistos komandos". Apie kitą etapą.  "Vilkams" iškrito patys nepalankiausi burtai ir suvedė su praeito sezono čempionais.  Bus itin sunku, bet kas sakė, kad "Vilkams" bus lengva.  Žinant, kad Gealan nuskriaudė mūsų klubo jauniausią komandą "VISI KARTU" galima laukti įdomios rungtynių serijos.  "Vilkai" nėra piktą menantys - jie atkeršyja ir užmiršta...  "Vilkai - drasko!"

Nuo kolegos iškalba nedaug atsiliko ir "Aktyvios veiklos" idėjinis vadas Žilvaras Zinkevičius, kuris pažėrė kritikos tiek varžovams, tiek rungtynių arbitrams: "Varžovus žinojome puikiai. Šįkart nepaisant to, kad  keli mūsų žaidėjai gydosi traumas buvome pasiruošę kovoti - prieš tai nežaidėme kelias dienas iš eilės rungtynių ir turėjome pakankamai jėgų. Tuo tarpu "vilkutėliukai" (aš asmeniškai nežinau kada  šis žalias jaunimėlis su dar žalesniu treneriu evoliucionuos iki vilkų) susirinko gausiai, pasiėmė ir vaizdo kamerą, kad galėtų dar kartą mokytis ir mokytis iš mūsų suteiktų pamokų jiems."

"Deja pamokos matėsi, kad neišmoktos ir  rungtynės buvo į vienus vartus... Bet tada (gal nereiktų sakyti tada, nes nuo pat pradžių buvo aišku, kad šis ypatingų teisėjų duetas norės "aplodismentų") pagrindinio vaidmens ėmėsi rungtynių arbitrai. Suprantama, kad daugeliu atveju žaidėjai piktinasi kai yra nešvilpiamos baudos, bet čia buvo kažkas naujo - kiekvienas teisėjas matė tokius dalykus apie kuriuos net jo kolega nežinojo - pavyzdžiui  pražangą gaudavo žmogus už kontaktą su varžovu, kurio net nebuvo šalia, arba pražanga prieš pelniusį taškus žmogų transformuodavosi į išprovokuotą pražangą puolime. Įdomiausia, kad tendencingai mažinant mūsų žaidėjų gretas ir aikštelėje likus tik keturiems "ypatinga Oliškevičiaus" taktika veikė labai gerai - mes vis dar pirmavome."

"Likus aikštelėje mums trims vis dar vyko kova taškas į tašką. Rungtynes tikrai galima vertinti puikiai, nes vien pamatyti vilkutėliukų nušvitusius veidus, kai jie suprato, kad pagaliau kai varžovai liko tik dviese jie sugebės persverti rezultatą ir laimės tą "pelnytą" ir "pačių" iškovotą pergalę."

"Kas įdomiausia, kad vilkutėliukai ir jų dvasinis vadovas Oliškevičius  džiaugėsi pergale taip tarsi tai būtų jų paskutinės rungtynės.  Galiu pasveikinti lygą, kad surinko tikrai įdomias komandas į turnyrą, kurios tikrai pralinksmina ir net pralaimėjus varžybas supranti, kad kažkam tai yra gyvenimo pergalė."

"Vilkai": Karolis Bagdonas 20, Rytis Žarkauskas 12, Paulius Kavaliauskas (10 atk.kam.) ir Deividas Dimbelis (7 per.kam.) po 10.

"Aktyvi veikla": Dangiras Šulnius (7 kld.) 26, Mindaugas Markevičius (10 išpr.praž., 10 kld.) 24.

Sensacinga pergalė

Antrosios vakaro rungtynės buvo ne tokios emocingos, tačiau tikrai neprastesnės. Praėjusiame sezone finale žaidę "TDSfinance.lt" krepšininkai buvo laikomi ryškiais ketvirtfinalio serijos favoritais, tačiau krito jau pirmosiose rungtynėse savo aikštėje pripažinę "VLI Timber" atstovų pranašumą.

Sužaidus kiek daugiau nei 8 minutes aikštės šeimininkai turėjo dviženklį pranašumą (17:7), tad atrodė, jog intriga šiose rungtynėse neturėtų užsimegzti. Visgi, kaip jau ne kartą šiame sezone yra buvę "VLI Timber" krepšininkai atrado savyje jėgų ir perpratę varžovų žaidimo schemą sugebėjo grįžti į kovą.

Pirmasis pavojaus signalas TDS ekipai nuskambėjo prieš pat didžiąją pertrauką, kuomet svečiai trumpam išsiveržė į priekį (28:27), tačiau šią problemą pavyko greitai sutvarkyti, tad įpusėjus dvikovai aikštės šeiminkai vėl mėgavosi apčiuopiama 5 taškų persvara (35:30).

Trečiajame kėlinuke "TDSfinance.lt" ekipa dar buvo padėties šeimininkė, tačiau kuo toliau, tuo labiau jos jėgos seko, o svečiai atvirkščiai žaidė taip, tarsi būtų įgavę antrąjį kvėpavimą.

Lūžis rungtynėse įvyko lemiamo ketvirčio pradžioje, kuomet "VLI Timber" atstovai atitrūko keturiais taškais (51:47) ir patikėjo, jog gali pasiekti pergalę.

Nors aikštės šeimininkai kovėsi iki pat finalinės sirenos, o likus žaisti 40 sek. net buvo išsiveržę į priekį (58:57), tačiau gerokai užtikrinčiau dvikovos pabaigą sužaidę svečiai sugebėjo išplėšti sensacingą pergalę rezultatu 61:58.

Nugalėtojų komandos vadovas Domantas Gudonis neslėpė gerų emocijų: "Jokių išankstinių prognozių nebuvo. Puikiai žinojome koks tai pajėgus varžovas, todėl prieš rungtynes akcentavome kovą aikštelėje. Rezultatas rodo, jog planą dalinai įgyvendinome ir neblogai apsigynėme, kadangi "bankininkai" įmėtė berods 20-čia taškų mažiau nei jų puolimo vidurkis bei atkovojo 20-čia kamuolių mažiau nei vidurkis."

"Beabejo, galėčiau išskirti ir emocijas aikštelėje, kurios davė impulsą spurtuoti bei palaužti rungtynių eigą teigiama linkme. Išskirti norėčiau Justą Misiūną, kuris sužaidė sezono rungtynes ir sumetė labai svarbius metimus. Laukia labai sunkios atsakomosios rungtynės, kuriose turėsime sužaisti dar geriau, todėl privalome sumažinti klaidų skaičių ir išlaikyti koncentraciją visas rungtynes."

"Po rungtynių treneris minėjo, jog esame linkę save nuvertinti, todėl kad ir kaip gerbiame "bankininkus", stengsimės nepaisyti autoritetų ateinantį ketvirtadienį ir bandyti sujaukti jų sezono planus."

"VLI Timber": Rimgaudas Kukta 18, Justas Misiūnas (5/8 trit.) 17, Lukas Lingė 11.

"TDSfinance.lt": Tomas Mackonis (1/7 trit.) 22, Tadas Markilevičius (11 atk.kam.) 14.


‹ atgal
SKL © 2018

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti