„Voodoo“ lėlė ir trys kardinaliai skirtingos istorijos C lygoje

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) savaitės viduryje sužaistos trys itin skirtingos rungtynės. „Kuršėnai“ vėl išgyveno sėkmingą dramą rungtynių pabaigoje ir vis dar išsaugo viltis žengti į TOP divizioną. „Pabradės Intersurgical“ vyrai gana užtikrintai laimėjo namie prieš „Lynx“ vyrukus, kurie neatsivežė visų savo ginklų. Tuo tarpu, „JSK Gulbinai“ pademonstravo darnų komandinį žaidimą ir beveik dviguba persvara nušlavė nuo kelio varžovus bei lauks lemiamų dviejų mačų savo A grupėje.

JSK Gulbinai (3-2) - Aseko (0-5): 85:44 (A grupė)

Apie šias rungtynes išsiplėsti neverta, nes visas 40-šimt minučių aikštėje dominavo vienas kolektyvas, o svečiai nepirmavo nei karto. Pirmojo kėlinio pabaigoje „JSK Gulbinai“ surengė spurtą ir nuo to momento persvara tik augo, kol pasiekė galutinę 41 taško žymą. Be savo lyderio ir vėl žaidusi „Aseko“ šiai dienai nėra lygiavertis varžovas „JSK Gulbinams“, kurie vis dar kovoja dėl vietos po saule A grupėje. Laukia lemtingi susitikimai su „JBR“ ir „A komanda“ - bus karšta.

Rungtynių momentas:

Antrojo kėlinio pabaigoje šeimininkai dar kartą pademonstravo darnų žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje. Vaidotas Bagdonas nusiėmė kamuolį po krepšiu ir atliko rezultatyvų perdavimą, o Jonas Garšva tiksliai atakavo iš toli ir rezultatas po dviejų kėlinių tapo 41:21. „JSK Gulbinai“ pelnė daug taškų greitose atakose po varžovų klaidų, taip pat puikiai dalinosi kamuoliu ir atliko net 24 „assist’us“, o taškais pasižymėjo visi dešimt susirinkusių komandos žaidėjų.

„JSK Gulbinai“: J.Garšva 15 (8 rez. perd., 6 per. kam., 15 n.b.), Aurimas Vaičelėnas 12 (6/8 dvit., 15 n.b.), Laurynas Pacenka (15 n.b.) ir Andrius Butrimas (10 n.b.) po 11, V.Bagdonas 10 (8 atk. kam., 15 n.b.), Marius Kavaliauskas nugvelbė dar 6 kamuolius iš oponentų ir surinko 12 efektyvumo balų. Algirdas Plikusas pridėjo 9 efektyvumo „punktus“ ir 4 kartus sėkmingai asistavo komandos draugams.

Aseko: Povilas Kirkutis 13 (4 rez. perd.), Aurimas Banys 8 (8 atk. kam.) - jis vienintelis „Aseko“ gretose surinko dviženklį efektyvumo balų koeficientą (14), o kitiems komandos nariams žaidimas nesiklijavo.

Kuršėnai (2-3) - VU Fizikai (0-4): 70:67 (C grupė)

Žemaičiai šį sezoną renkasi kraštutinumus. Jei jau yra šansas pakovoti dėl pergalės - tai dramatiškoje atomazgoje „Kuršėnai“ tą pergalę ir pasiima, o kai nubėga varžovai tolyn - nėra prasmės ir vytis. Tendencija, iš tiesų, nėra blogą žadanti: jei likusiuose dviejuose susitikimuose žemaitukai iškovos abu laimėjimus - kelias į aukštesnį divizioną greičiausiai atsivers. Su vienu ekstra tašku iš dviejų dar liktų teorinės viltys.

„VU Fizikams“ vakar trūko nedaug iki pirmos pergalės sezone. Žaidžiantysis komandos treneris ir rezultatyviausias šio sezono fizikas neatvyko, tačiau ir be jo komandos draugai paskutinėmis minutėmis turėjo realių vilčių išspręsti lygtį teisingai. Įdomus faktas, jog svečiai surinko net 23-mis naudos balais daugiau nei nugalėtojai, tačiau „Kuršėnus“ išgelbėjo pataikyti tolimi metimai ir rečiau daromos klaidos.

Rungtynių metu pirmaujanti ekipa keitėsi daug kartų, visgi šeimininkai iniciatyvą savosiose rankose išlaikė didesnę susitikimo dalį. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Kuršėnai“ persvarą padidino iki 8-ių taškų, tačiau galutinai palaužti svečių nesugebėjo - „VU Fizikai“ nepasidavė iki pat pabaigos ir viskas sprendėsi paskutinę minutę.

Lukas Balčaitis, prieš prasidedant lemiamoms sekundėms, dvitaškiu išvedė svečius į priekį 65:67. Tuomet individualiais veiksmais sublizgėjo žemaičių lyderis puolime - Gražvydas Mockus taikliu tritaškiu metimu sukėlė tikrą emocijų bangą ant atsarginių „Kuršėnų“ žaidėjų suolelio. Rezultatas 68:67, tačiau laiko dar liko ir atsakomajai atakai. „VU Fizikai“ skaudžiai suklydo, o Aistis Dainauskis baudų metimais padidino šeimininkų persvarą iki 70:67. Paskutinis naudingiausio mačo žaidėjo - „VU Fizikų“ atstovo Jono Kumžos tritaškis metimas skriejo pro šalį ir šeimininkai kėlė rankas į viršų - dar viena dramatiška pergalė!

„Kuršėnai“: G.Mockus 24 (6/12 trit., 5 rez. perd., 20 n.b.), Neilas Zagorskis 12 (11 atk. kam., 4 rez. perd., 19 n.b.), A.Dainauskis ir Laurynas Andriekus po 8, Darius Eberson puikiai grūmėsi po krepšiais ir atkovojo 8 kamuolius bei surinko 10 n.b.

VU Fizikai: J.Kumža 26 (6/6 baud., 5 išpr. praž., 29 n.b.), L.Balčaitis 21 (4/4 baud., 4 rez. perd., 19 n.b.), Justinas Baronas (10 n.b.) ir Aurelijus Daujotis (4 rez. perd., 12 n.b.) po 6, Laimonas Masiulis sugriebė net 12 kamuolių ir pridėjo tiek pat efektyvumo balų.

Darius Eberson (Kuršėnai“):

„Arba dramos arba sutriuškinimai. Kitaip pas mus nebūna. Retai galime atsipalaiduoti per rungtynes, nes iškart gauname pamokų, kaip buvo ir šįkart. Nors beveik visas rungtynes išlaikėme nedidelę taškų persvarą, o prieš lemiamą ketvirtį įgijome aštuonis taškus, kaip visuomet, po tokios persvaros žemaičiai turbūt galvoja, kad varžovas palaužtas, viskas baigta, galima sudėt kirvius ir prasideda dramos. Ne išimtis ir šįkart, nuo +8 iki -5 likus vos pusantros minutės. Laimei turėjome resursų, gal kiek ir sėkmės, panaikinti persvarą ir ją tritaškiu bei baudos metimais užtvirtinti.

Su „VU Fizikais“ turbūt esame susitikę daugiausiai iš visų SKL komandų, net 8 kartus, tad skaičiuojame nemenką istoriją, o 3-čia pergalė iš 8 yra labai saldi ir kiek pataisys mūsų statistiką. Įdomiausia turbūt tai, kad tris pralaimėjimus prieš „fizikus“ patyrėme rungtynių pabaigoje, tad panašu ir šįkart neįvertinome varžovų potencialo. Bet kokiu atveju reikalinga ir smagi pergalė, liko du mačai su pagrindiniais konkurentais - „Santa.lt“ ir „2Gen-Kaefer“ dėl 3-4 vietų, tad bus įdomu jau ateinantį trečiadienį. Na, o „VU Fizikams“ linkiu susiimti - jie tikrai verti bent kelių pergalių grupėje.“

Pabradės Intersurgical (3-1) - Lynx (3-1): 89:61 (E grupė)

Vidurinysis scenarijus tarp abiejų trečiadienio vakaro kraštutinumų užfiksuotas Pabradėje - nebuvo nei dramos, nei visiško dominavimo, tiesiog užtikrinta šeimininkų pergalė. Nors laukėme daugiau įtampos, tačiau „Lynx“ neatsivežė visų savo ginklų šioje išvykoje, o pergalės E grupės batalijose šiai dienai labiau reikėjo „Pabradės Intersurgical“ kolektyvui - jie tą pergalę pelnytai ir iškovojo. Abu klubai turi apie 50% tikimybę dar susitikti ir TOP divizione, nes grupės ten bus tik dvi ir burtai jas nulems.

Beveik visose statistikos kategorijose pranašumą turėjo „Pabradės Intersurgical“, svečiai geresniu procentu metė tik tritaškius. Šeimininkams taškus pelnė aštuoni, o „lūšims“ penki žaidėjai - daugiau rotacijos galimybių turėjusi komanda jomis pasinaudojo ir gynyboje dirbo kibiai viso mačo metu. Prieš ketvirtą kėlinį dar buvo galima pagalvoti apie intrigą, tačiau Pabradės atstovai smogė rezultatu 24:11 ir galutinai užtvirtino savo pranašumą.

Svečių idėjinis vadas Donatas Lesnik ketvirtojo kėlinio pradžioje smeigė tritaškį ir sumažino deficitą iki 14 „punktų“. Po kelių akimirkų šeimininkų lyderis Paulius Kamarauskas atsakė dviem taškais iš eilutės ir gausiai susirinkę „Pabradės Intersurgical“ nariai deklaravo, jog trečia pergalė SKL C lygos sezone - jau yra jų kišenėje!

„Pabradės Intersurgical“: Saulius Kaušinis 21 (9/12 met. iš žaid., 4 rez. perd., 26 n.b.), Karolis Šilinskas 16 (4/10 trit., 12 n.b.), Paulius Kamarauskas per 19-a (!) žaistų minučių atliko visą aibę naudingų epizodų ir buvo netoli trigubo dublio per tokį trumpą laiką - 13 taškų (9 atk. kam., 9 rez. perd., 6 per. kam., 32 (!) n.b.), Andrius Birulinas (8 atk. kam., 11 n.b.) ir Gintaras Valiukonis po 11, Edgaras Turica 9.

Lynx: Justas Stankus 18 (4 per. kam., 21 n.b.), Viktoras Šukys 17 (17 (!) atk. kam., 6 išpr. praž., 31 n.b.), Vytautas Peisokas 10, Donatas Lesnik 9 (6 rez. perd.).

Paulius Kamarauskas (Pabradės Intersurgical“):

„Priešininkai atvažiavo ne pilnos sudėties. Buvo tiesiog lengvo pobūdžio varžybos, kurių metu visi žaidėjai turėjo progą pasireikšti. Taip pat galėjome atlikti naujus ir pakartoti senus derinius varžybinėse situacijose.“

Donatas Lesnik („Lynx“) po pralaimėjimo nestokojo humoro jausmo:

„Galime pasakyti tik vieną, varžovai savo gretose turi šamaną, o jis pasirūpino visomis aplinkybėmis, kad sąlygos Pabradės ekipai būtų visokeriopai geresnės - pradedant arena, ligomis, traumomis, kojų surakinimu. Tada nusistebėjau, kodėl jis mano plauką įsidėjo į dėžutę, kadangi buvo ir mūsų ekipos narys net du sezonus, ir su mumis turi net didžiausia laimėjimą savo karjeroje. Jis vis tiek pasirūpino, kad aplinkybės dar būtų prastesnės, gal net „voodoo“ lėlę tam panaudojo.

Baigiant tuo, kad prie pat Pabradės pasinaudojo salės užstatymu sunkiasvore artilerija - nepravažiuosi, ko pasekoje pavėlavome net į apšilimą. Taigi burtai veikia. Su tuo ir sveikiname varžovus ir linkime jiems sėkmės ilgame sezone.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Lapkričio 15 d. Naresta - BC Geležinis vilkas: Ar sulauksime intrigos iki pat paskutinio kėlinio?

2) Lapkričio 15 d. Penktukas - Tornadas: Noro bus daug, kas jį pavers sėkme?

3) Lapkričio 15 d. Kirviai - Vaikinai: Įdomu, kaip čia viskas pasisuks?

4) Lapkričio 15 d. Miražas - Sormedica: Didžiausia vakaro intriga?