D lygos reguliaraus sezono I rato apžvalga

D lygos reguliaraus sezono I rato apžvalga 6050

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) D čempionato reguliaraus sezono kovos peržengė pusiaują ir nuo šiol kiekviena akistata turės dar svarbesnę reikšmę. Vieniems tai bus galimybė pasigerinti savo pozicijas turnyrinės lentelės viršuje ir tikėtis galimai lengvesnių varžovų atkrintamose varžybose, kitiems – tai paskutinis šansas suspėti Į TOP16 vežantį traukinį.

Primename, jog kiekvienos grupės 4 stipriausios ekipos pateks į Didžiosios taurės varžybas, 5-8 vietą užėmusios komandos varžysis dėl Mažosios taurės, o likusios sieks užbaigti sezoną laimėdamos „Iššūkio" taurę.

Šiandien siūlome trumpam atsipūsti ir prisiminti kaip klostėsi pirmasis D lygos reguliaraus sezono ratas. „Lyderių" kategorijai priskiriamas komandas mes jau šiandien matome Didžiosios taurės varžybose, tačiau būsimi daugiau nei laimingi, jeigu likusios ekipos sugebėtų paneigti šias prognozes. 

A GRUPĖ

LYDERIAI: „Capital vertinimas-Ego Forte" (8/2), „Komfakas" (7/1), „Juoda-Raudona" (7/3).

Sunku net įsivaizduoti, kas turėtų nutikti, jog bent vieną iš šių 3 komandų nepatektų į Didžiosios taurės varžybas. Trejetas, kuris galėtų papuoštų ir ponaitį finalo ketvertą. Būtent iki jo pernai prasibrovę „Komfako" krepšininkai suklupo tik finale, o „Capital vertinimas-Ego Forte" klubas džiaugėsi bronzos medaliais. 

Akivaizdžiai sustiprėję naują sezoną pasitikęs „Capital vertinimas-Ego Forte" klubas pagrįstai kalba apie aukščiausius tikslus šiame čempionate. Lauryną Skapą praradę nekilnojamo turto ekspertai greitai rado kuo pakeisti aukštaūgį. Šiemet prie komandos prisijungę Andžejus Olenkovičius, Aldas Kluvinskas ir Vaidas Skromskis greitai rado savo vietą ekipoje ir demonstruoja solidų žaidimą. Vis tik, didžiausias komandos laimėjimas – sandoris su Sidnėjaus Olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoju Andriumi Giedraičiu. Žiūrėdamas iš šono, galėtum susidaryti įspūdį, jog šis 44 metų veteranas D lygoje žaidžia viena koja, tačiau tai jam netrukdo kiekvieną kartą flirtuoti su trigubu dubliu (sezono vidurkiai: 18 tšk., 10,4 atk.kam., 8,4 rez.perd., 33 naud.bal.). Nepamirškime, jog šalia jo yra ir absoliučiai naudingiausias šio čempionato žaidėjas Mantas Simonavičius (33,3 tšk., 13 atk.kam., 8,2 rez.perd., 8,2 išpr.praž., 43,3 naud.bal.), kuris palyginti neseniai dar vilkėjo LKL komandų marškinėlius. Viską susumavus tampa akivaizdu, jog ši ekipa sutverta laimėti ir tų pergalių šiemet bus daug.

Geriausią puolimą (vid. po 87,8 tšk.) šiame sezone demonstruojantys „Komfako" krepšininkai, lyginant su praėjusiu sezonu, išlaikė beveik visą branduolį ir savo sudėtį papildė šilto ir šalto mačiusiais žaidėjais bei demonstruoja kiek kitokio stiliaus krepšinį nei pernai, tačiau stokoja treniruočių ir tai gali pakišti koją. Realiai apie savo galimybes mąstantys vicečempionai puikiai supranta, jog pakartoti praėjusių metų sėkmę bus labai sunku, nes nuo pat atkrintamųjų varžybų starto lengvų varžovų nebeliks.

Sezono pradžioje galingais pirkiniais žaidėjų turgų drebinę „Juoda-Raudona" dar tikrai neparodė savo tikrojo veido. Puikiai subalansuotu starto penketu galintys pasigirti 2016 metų lygos čempionai vis dar kantriai laukia į rikiuotę po traumų grįžtančių Edgaro Simonavičiaus ir Alekso Neniškio. Būtent žaidėjų sveikata šiai ekipai sutrukdė geriau pasirodyti pernai, todėl belieka tikėtis, kad šiemet situacija bus priešinga. „Juoda-Raudona" – komanda, kuri surinkusi pilną savo sudėtį galėtų įkąsti visoms likusioms čempionato dalyvėms. Nes vien tik puikiai atrodančio ekipos naujokų Pauliaus Jasukaičio (32,8 tšk., 8 išpr.praž., 6,9 atk.kam., 36,1 naud.bal.) ir Mato Budgino (29 tšk., 7 atk.kam., 25,8 naud.bal.) dueto pastangų medaliams gali ir neužtekti.

DIDŽIOSIOS TAURĖS MEDŽIOTOJAI: „Citco" (7/3), SKM-2001 (5/4), „Aibė" (5/5).

Jeigu pasaulis nesugrius būtent šios 3 komandos kovos dėl paskutinio A grupės kelialapio dovanojančio išvyką į Didžiosios taurės varžybas. Kol kas visi aukščiausi koziriai priklauso „Citco" kolektyvui. Praėjusio sezono Mažosios taurės finalo dalyviai gali pasigirti geresniu įmestų/praleistų taškų santykiu tarpusavio akistatose prieš pagrindinius priešininkus. Be to, rungtyniaudami siauroje savo namų aikštelėje ir palaikomi ištikimiausių komandos sirgalių „Citco" šiame sezone jau spėjo parklupdyti „Juoda-Raudona" (69:67) ir privertė gerokai paprakaituoti „Komfaką" (63:67). Šios ekipos pagrindinis varikliukas Vytautas Saulevičius (21,6 tšk., 8,7 atk.kam., 2,3 per.kam., 26,4 naudbal.) šiemet žaidžia puikų sezoną, o atskirose rungtynėse varžovus gali nustebinti vis kitas jo ekipos draugas, todėl su šia komanda turi skaitytis visi.

SKM-2001 ekipos treneris Rokas Kasparavičius žadėjo, kad šiame sezone jo komandos jaunimas vengs pasiteisinimų dėl amžiaus ir patirties skirtumo ir tiesiog žais krepšinį. Panašu, kad jo lūpomis tekėjo tiesa. Kiek sunkokai startavęs jaunimas laimėjo 4 paskutines žaistas akistatas ir nedalino taškų turnyrinėje lentelėje žemiau esančioms ekipoms. Krepšinio mokyklų auklėtiniai įprastai demonstruoja žymiai geresnį krepšinį antroje sezono pusėje, todėl Kasparavičiaus įgulos dar tikrai negalima nurašyti kovoje dėl vietos Didžiosios taurės varžybose. Net ir ten nepatekę, jie greičiausiai per daug neliūdėtų ir turėtų gerus šansus sužibėti Mažojoje taurėje.

SKM-2001 ekipos treneris Rokas Kasparavičius: „Linkiu savo komandai, kad ji antroje sezono pusėje bent mažais žingsniais artėtų link vyrų krepšinio, brandesnio sprendimų priėmimo. Norisi kuo greičiau baigti teisintis, kad žaidėme prieš vyrus ir tapti vyrais patiems."

Priešingos nuotaikos – „Aibės" stovykloje. Galingai sezoną pradėję parduotuvių tinklo atstovai pasinaudojo auksine proga įveikti be lyderių žaidusią „Capital vertinimas-Ego Forte" (96:70) ekipą, tačiau vėliau vis rečiau pradžiugindavo savo gerbėjus pergalėmis. Šiuo metu ekipą slegia 3 iš eilės pralaimėjimų našta ir dar pora kluptelėjimų galutinai nublokštų šią ekipą į Mažosios taurės varžybas. Bet tikimės, jog Arturas Biriulinas (24.5 tšk, 6,5 atk.kam., 5,5 rez.perd., 24 naud.bal.) ir kompanija dar nesudėjo ginklų anksčiau laiko.

MAŽOSIOS/IŠŠŪKIO TAURĖS DALYVIAI: „Oaks Acorns" (2/8), LR Švietimo ir mokslo ministerija (2/8), „SKM-Buliai" (0/9).

Likusios trys A pogrupio komandos jau neturi realių šansų prasibrauti į Didžiosios taurės varžybas ir likusią reguliaraus sezono dalį potencialiai bus ekipos galinčios atimti brangius taškus iš priešininkų ir taip turėti įtakos turnyrinės lentelės pozicijoms. Gera nata sezoną pradėję „Oaks Acorns" krepšininkai išvykoje netikėtai parklupdė „Juoda-Raudona" (47:68) ir netgi įveikė pirmąjį A.Makulavičiaus taurės atrankos etapą, bet vėliau šios ekipos reikalai pakrypo į tamsiąją pusę. Paskutinį kartą D lygoje lapkričio 16 d. laimėjusios „gilės", šiuo metu yra pralaimėjusios jau 7 susitikimus iš eilės ir gali ramiai galąsti ginklus Mažosios taurės varžyboms.

Kartu su jais ten išvysime ir LR Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) kolektyvą. Šiai ekipai niekaip nepavyksta atskleisti viso savo turimo potencialo ir belieka tikėtis, kad antroji sezono pusė jiems klosis žymiai geriau. Ypač tada, kai komandai padės ir retsykiais galingu palaikymu pradžiuginantys šios įstaigos darbuotojai. 

Nors dar liko sužaisti beveik visą antrąjį ratą, vargu ar vienai jauniausių šio čempionato komandų „SKM-Buliams" pavyks prasibrauti į Mažosios taurės varžybas. Šarūnės Valinskaitės auklėtiniai išlieka viena iš keturių komandų, kurios vis dar nėra patyrusios pergalės skonio, o kiekvieną susitikimą „Buliukai" pralaimi vidutiniu 35,33 taško skirtumu. Tiesa, bent jau paskutiniai mačai prieš A grupės lyderius „Capital vertinimas-Ego Forte" (86:70) ir „Juoda-Raudona" (83:69) leidžia tikėtis, jog jaunimas dar spės mus pradžiuginti pergale I etape.

IŠ PIRMŲ LŪPŲ. „Juoda-Raudona" ekipos žaidžiantysis treneris Mantas Jukna trumpai apie pirmąją sezono dalį ir komandos ateities planus: „Sezono pirmąją puse vertinu 8 savo komandai, bet kaip ir kiekvienas savimi tikintis žmogus, tikiuosi jog antra sezono pusė bus verta riebaus 10!

O apibendrinimui galiu pasakyti, jog buvo visko, žaidimo kreivė kito kaip orai Lietuvoje. Buvo, jog sužaidžiame labai solidžias rungtynes, buvo ir taip, kad net nepanašūs į save, galbūt tam turi įtakos naujų žmonių įėjimas į komandą ir savitarpio supratimo stoka. Manau, jog ištaisę šias problemas būsime kietas riešutėlis visoms komandoms, juolab kad po traumų grįžta Aleksas ir Edgaras. Jei Paulius su Matu bus sveiki ir jei Valerij turės optimizmo žaisti, manau išvysime tikrąjį mūsų šio sezono veidą."


„Citco" ekipos krepšininkas Mantas Leišis: „Didžiąją dalį pirmo etapo rungtynių žaidėme ne pilna sudėtimi, tačiau dalį tikslų įgyvendinome, jaučiamės užtikrintai, pasitikme savimi, džiaugiamės laimėjimais ir mokomės iš pralaimėjimų. Antrą etapą pradedame su tokiu pačiu nusiteikimu, pilna sudėtimi ir dar didesniais tikslais.

Labai džiaugiamės savo grupe, stipriais varžovais, kurie praeitais metais stojo ant laimėtojų pakylos. Tikslas – pergalės prieš juos, užimti aukštą vietą grupėje ir įrodyti sau, jog esame verti medalių."

SKM-2001 komandos treneris Rokas Kasparavičius: „Pasirodymas pagal galimybes. Džiugu, kad pergalių daugiau nei pralaimėjimų. Vaikinams naudinga pažaisti net tik Moksleivių krepšinio lygoje prieš bendraamžius. Bet kokiu atveju, rezultatų per daug nesureikšminu, niekas nelošia pas mus po 40 minučių. Stengiuosi, kad visi gautų šiek tiek laiko aikštelėje ir progą pasireikšti. Tą labiausiai vertinu šitoje lygoje.

Antroje sezono pusėje norisi pasirodyti ne blogiau ir kiek įmanoma geriau. T.y. geriau sukovoti prieš komandas, kurioms pralaimėjome ir nenusileisti toms, kurias jau įveikėme. Turnyrinės lentelės vietos tikrai neskaičiuojame, gausime tą, kurios būsime verti. Tikrai dažnai nutinka, kad žaidžiame gana solidžiai 3-3,5 kėlinio, o pabaigoje rungtynių pradedame žaisti tarsi vaikai, tarsi dvylikamečiai, kurie nieko bendro neturi su krepšiniu. Čia yra patirties trūkumas ir jaunatviško atsipalaidavimo perteklius. Tad tikiuosi ir linkiu savo komandai, kad ji antroje sezono pusėje bent mažais žingsniais artėtų link vyrų krepšinio, brandesnio sprendimų priėmimo. Norisi kuo greičiau baigti teisintis, kad žaidėme prieš vyrus ir tapti vyrais patiems." – gražiai mintis dėstė Rokas.

B GRUPĖ

LYDERIAI: „Tėveliai" (6/1), „Vilko brolija" (4/1), „Oaks-3-Tirola" (5/2).

Panašiai, kaip ir A grupėje, šios 3 komandos tikrai neleis sau nusiristi iki Mažosios taurės lygio. Pirmose sezono rungtynėse antausį (64:62) nuo SKM-2000-II jaunimo „prasileidę" „Tėveliai" vėliau laimėjo visas 6 žaistas akistatas ir įsitaisė pirmoje pogrupio pozicijoje. Praėjusiame sezone pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo neįveikę „Tėveliai" šiemet tiksi pasirodyti geriau ir šiam planui įvykdyti idealiai tiktų galutinė pirmoji vieta B grupėje ir sąlyginai lengvesni varžovai aštuntfinalyje. Verta pastebėti, jog šiandien šiai ekipai priklauso geriausiai besiginančios komandos (vid. po 50,7 taško) vardas.

„Vilko brolija" – vienintelė komanda, kuri 2018 metus pasitiko nepatyrusi nė vieno pralaimėjimo šiame D lygos sezone. Vis tik, jau pirmose šių metų rungtynėse plėšrūnai išvykoje gavo skaudžią pamoką (81:59) nuo SKM-2000-II jaunimo ir turi apie ką pamąstyti. 17 žaidėjų savo sudėtyje turinti „Vilko brolija" palyginti vangiai renkasi į rungtynes ir stokoja susižaidimo. Vis dar lieka neatsakytas klausimas, koks būtų šios komandos veidas, jei ekipos žaidėjai pagaliau pradėtų atsakingiau žiūrėti į dvikovas D lygoje. Akivaizdu, jog ekipos potencialas yra milžiniškas ir mes dar išgirsime kaip garsiai gali staugti vilkai.

„Vilko brolijos" lyderis Lukas Lemežis šiame sezone pelno po 19,8 taško, po krepšiais sugriebia po 7 atšokusius kamuolius ir atlieka po 2,6 kamuolio „vagystes" iš varžovų

Šiemet „Oaks-3-Tirola" kolektyvą papildęs Povilas Kaminskas (22,5 tšk., 13,3 atk.kam., 9 išpr.praž., 40,5 naud.bal.) greitai tapo komandos lyderiu ir veidu, tačiau jo ekipos draugai stokoja stabilumo. Šiemet „Ąžuolai" gali kovoti prieš visus varžovus, tačiau gali ir beviltiškai pralaimėti savo lygio priešininkams, kaip kad buvo akistatoje prieš „Tėvėlius" (43:81). Būtent nuo to, kokios nuotaikos bus ši komanda pavasarį, priklausys ar jiems pagaliau pavyks praverti finalo ketverto duris. 

DIDŽIOSIOS TAURĖS MEDŽIOTOJAI: SKM-2000-II (6/3), „Nuts" (5/4).

Skambias pergales prieš „Tėvelius" ir „Vilko broliją" iškovojusi SKM-2000-II komanda turi puikius šansus prasibrauti į Didžiosios taurės varžybas. Vytauto Zapalskio kariauną nebent galėtų neraminti faktas, jog tiesioginiai jų varžovai dėl bilieto į aštuntfinalį „Nuts" krepšininkai turi geresnį įmestų/praleistų taškų santykį tarpusavio mačuose. Tiesa, jaunimas net 3 iš 5 likusių akistatų žais prieš paskutines 3 vietas grupėje užimančias komandas ir jei nebarstys taškų pelnytai žengs toliau. 

Tuo tarpu C lygoje 4 sezonus žaidusi „Nuts" komanda turi darbo iki kaklo. Akivaizdu, jog norėdama praverti Didžiosios taurės varžybų duris, likusiose 5 reguliaraus sezono rungtynėse ši ekipa privalės būti toks kietas riešutėlis, koks dar niekada nebuvo šiame sezone. „Nuts" istorija yra vienas geriausių pavyzdžių, kokius stiprius sparnus šiemet užsiaugino D lyga. 

MAŽOSIOS/IŠŠŪKIO TAURĖS DALYVIAI: SRP (2/5), „Geodeziniai matavimai" (1/5), „Bajorai" (0/8).

Skirtingai nei visose likusiose grupėse, šiame pogrupyje visos turnyrinės lentelės apačioje esančios komandos gali būti ramios, jog savo dalyvavimą čempionate pratęs bent jau Mažosios taurės varžybose. Tiesa, svajoti apie aukštesnius tikslus šis trejetas jau nebeturi šansų.

Antrą sezoną iš eilės D lygoje rungtyniaujantis SRP kolektyvas šiame sezone taip ir nesugebėjo kažkuo nustebinti ir pergales skina tik prieš silpnesnius oponentus. Tai komanda nevengianti atakuoti iš 3 taškų zonos (vid. meta po 28 tritaškius), tačiau pagal pataikymo procentą (19,4%) lenkia tik Pabradės ekipą. Reikia keisti puolimo strategiją, sakysite. Gal ir reikėtų, bėda ta, kad didžioji dalis šios komandos žaidėjų beprotiškai mėgsta pasitikrinti savo taiklumą iš toli. Vadinasi – reikia laukti kada pagaliau bus pramušta skylė.

„Geodezinių matavimų" komanda šiemet pirmą kartą pravėrė SKL duris ir mažais žingsneliais juda į priekį. Geodezininkai turėjo bent pora realių progų iškovoti nors viena pergale daugiau, tačiau lemiamais momentais dažnai stokojo patirties. Šioje ekipoje tarsi žuvis vandenyje besijaučiantis Vytautas Gedminas (18,8 tšk.m 12,8 atk.kam., 7,2 išpr.praž., 4 rez.perd. 28,6 naud.bal.) yra vienas maloniausių šio sezono atradimų. Jis ir likę geodezininkai ateityje dar tikrai primins apie save.

Vidutiniškai 30,6 taško skirtumo kiekvieną susitikimą varžovams pralaimintys „Bajorai" antrus metus iš eilės tūno D lygos apačioje. Nė vienas šios komandos žaidėjų negali pasigirti dviženklių pelnomų skaičių vidurkiu, todėl nieko keisto, jog „kilmingieji" bajorai puolime atrodo prasčiausiai (vid. po 44,4 taško) iš visų čempionato komandų. Jeigu Jums dar neužtenka faktų, išduosime paslaptį, kad tai vienintelė ne jaunimo ekipa šiemet dar nesužinojusi, koks saldus yra pergalės skonis.

IŠ PIRMŲ LŪPŲ. „Tėvelių" komandos žaidėjas Edgaras Gumauskas: Pirmasis pusmetis „Tėveliams" buvo įdomus. Nors pralaimėta vos kartą, lengvų rungtynių nebuvo, teko paprakaituoti tiek fiziškai, tiek morališkai.

Šiuo metų mūsų tikslas yra apginti namų aikštelę ir ruoštis atkrintamosioms varžyboms. Lengvų susitikimų nebus, tą geriausiai patvirtino sekmadienio akistata prieš SKM-2000-II komandą. Manau, jog atsakomosios dvikovos bus netgi įdomesnės nei pirmosios."

„Nuts" ekipos krepšininkas Artūras Jacikas: „Sezono pradžia buvo daug žadanti, bet paskui pradėjome stipriai buksuoti. Mums liko tik 5 rungtynės grupių etape ir sieksime bent 3 iš jų laimėti.

Kol kas tikrai nesame patenkinti savo pasirodymu D lygoje, todėl antroje sezono pusėje susiimsime ir sieksim aukščiausių pozicijų."

„Oaks-3-Tirola" komandos vadovas Vaidas Indriliūnas atsargiai kalbėjo apie antrąją sezono dalį: „Būkim biedni, bet teisingi: surinkus tokią sudėtį šiame sezone turėjome demonstruoti gerokai brandesnį žaidimą.

Vis tik, turime tai, ką turime. Kol kas nesiseka, taip, kaip tikimės, tačiau nebūtinai taip bus pavasarį. Pagrindinis tikslas - gerinti savo žaidimą, pasiekti kelis revanšus ir pirmąjį varžybų etapą baigti būnant bent antroje turnyro rikiuotės vietoje.

Čia tam, kad aštuntfinalyje  būtų galima išvengti akistatos su „Capital vertinimu-Ego Forte" ar „Komfako" krepšininkais. Žinoma, kitos komandos irgi stiprios, tačiau nesinorėtų jau pirmajame atkrintamųjų etape sutikti potencialių kandidatų į medalius."

C GRUPĖ

LYDERIAI: „Patikima praktika" (6/2), Pabradės „Intersurgical" (6/2).

Skirtingai nei ankstesnėse grupėse, C pogrupio lyderiams dar tikrai negalima atleisti vadžių ir ramiai mėgautis esama padėtimi. Situacija šios grupės turnyrinėje lentelėje mums žada beprotiškai įdomų antrąjį reguliaraus sezono ratą. Nusipirkite gėrimų su užkandžiais, patogiai įsitaisykite ir mėgaukitės krepšiniu iki paskutinio prakaito lašo!

Vangokai sezoną pradėjusi „Patikima praktika" vėliau pabudo ir ėmė įrodinėti, kodėl yra priskiriama prie šio čempionato favoritų. Daug metų C lygoje praleidusi ekipa turi didelį bagažą patirties ir bent pora žmonių, kurie žino kaip reikia laimėti svarbiausias sezono rungtynes. Būtent to ir turėtų užtekti norint pasiekti Didžiosios taurės varžybas. O vėliau bus matyti...

Dėka minimaliu skirtumu laimėtų rungtynių prieš praktikantus (54:55) Pabradės „Intersurgical" komandą šiuo metu formaliai galima laikyti C grupės lyderiais. Šios ekipos rezultatai labiausiai priklauso nuo to, ar rungtynėse dalyvauja labiausiai patyrę klubo nariai. Kai Pabradės ekipos garbę aikštelėje gina komandos jaunimas iškart susiduriama su didelėmis problemomis ir atskiri susitikimai gali būti pralaimėti dvigubu skirtumu, kaip kad buvo akistatoje prieš „Baldų arsenalą" (39:79)Vis tik, būdami optimalios sudėties Pabradės krepšininkai gali drąsiai mąstyti ir apie finalo ketvertą.

DIDŽIOSIOS TAURĖS MEDŽIOTOJAI: „Baldų arsenalas" (6/3) „Kedas" (5/4), „Akcija-KREPŠINIS" (5/4), „Užgesę talentai" (4/3), VMI (3/4).

Mėgėjų krepšinyje šiemet debiutavusios „Baldų arsenalo" komandos žaidimas kol kas yra viena didžiausių šio sezono staigmenų, tačiau antrasis reguliaraus sezono ratas atskleis, ar tai nebuvo trumpalaikė sėkmė. Solidų krepšinį šiame čempionate demonstruojantys naujokai gavo tik vieną skaudžią pamoką nuo „Patikimos praktikos" (44:75)o likusiose rungtynėse kovojo tik dėl pergalės.

Daug šilto ir šalto LKL čempionate mačiusį veteraną Marių Janišių į savo gretas prisivilioję „Kedo" krepšininkai veikiausiai tikėjosi žymiai lengvesnio gyvenimo C grupėje. Pradžia atrodė daug žadanti – sportbačiai laimėjo 4 iš pirmų 5 žaistų akistatų ir greitai tapo pogrupio lyderiais. Tačiau tada jų avalynė pradėjo plyšinėti ir likę 4 susitikimai padovanojo vos vieną pergalę. Panašu, jog antrajame rate šios ekipos žaidėjams teks stipriau pasiraitoti rankoves ir pradėti demonstruoti tikrąjį savo potencialą. O jo ši ekipa turi į valias.

LKL duonos ragavęs Tomas Purlys šiame sezone atlieka po 7,9 rezultatyvaus perdavimo ir kamuoliu dalinasi su kitu buvusiu profesionalu Mariumi Janišiumi. Tiesa, „Kedo" sportbačiai slidinėja aikštelėje ir dėl bilieto į atkrintamąsias varžybas dar teks paprakaituoti

2016 metų D lygos vicečempionai „Akcija-KREPŠINIS" komanda po praėjusio sezono išgyveno daug svarbių permainų ir atrodė, jog bent jau „ant popieriaus" susilpnėjo. Vis tik, likę ekipos žaidėjai mobilizavosi ir ši komanda tikrai nėra pasiruošusi anksčiau laiko sudėti ginklų. Net ir nepakliuvę į aštuntfinalį veikiausiai per daug neliūdėtų ir turėtų gerus šansus „uždominuoti" Mažosios taurės varžybose. 

Edgaro Ivanovo ir Igno Cibulsko po praėjusio sezono netekę „Užgesę talentai" maloniai stebina ir neatsisako ambicijų pakliūti į atkrintamąsias varžybas. Šios komandos pasiekimai daugiausia priklauso nuo Povilo Vilko (21,5 tšk., 8,5 atk.kam., 24,8 naud.bal.) ir Gedimino Latvio (19,8 tšk., 9,2 atk.kam., 26,4 naud.bal.) pastangų, tačiau ir likę žaidėjai reikalui esant sugeba priminti apie save. Komandos sudėtyje yra vos 10 žaidėjų ir kiekvienas iš jų privalo būti pasiruošęs visiems įmanomiems scenarijams.

Būsime atviri, jog VMI komandą prie Didžiosios taurės medžiotojų priskyrėme su nemažu avansu. Puikiai sezoną pradėję mokesčių inspektoriai laimėjo 3 iš 4 susitikimų, bet tada ekipos lyderis Darius Kavaliauskas (22 tšk., 7,3 atk.kam., 28,3 naud.bal.) pamiršo lankytis rungtynėse ir komandos variklis „užkaito". Blogiausia tai, jog VMI įsigudrino nesurinkti bent 5 žaidėjų mačui Pabradėje ir gavo techninį pralaimėjimą, kuris gali labai stipriai pakišti koją. Gal visgi būtų buvę protingiau juos priskirti prie sekančius grafos...

MAŽOSIOS/IŠŠŪKIO TAURĖS DALYVIAI: „Barclays" (2/6), „SKM-HOGS" (0/9).

Abi šios komandos pergalių grafoje galėjo turėti ir aukštesnius skaičius, tačiau sėkmė dažnai atsukdavo jiems nugaras. Šiemet D lygoje debiutuojanti „Barclays" ekipa net 4 kartus pralaimėjo 6 ir mažesniu taškų skirtumu. Panašu, antroje sezono dalyje ši komanda mus nudžiugins dar ne viena pergale, bet Didžiosios taurės traukinys jau nuvažiavo labai toli. Labai realu, jog antrajame reguliaraus sezono rate „Barclays" ekipa „vogs" brangius taškus iš turnyrinėje lentelėje aukščiau esančius oponentus ir kantriai ruošis Mažajai taurei.

„SKM-HOGS" jaunimui liko lygiai 7 progos mus pagaliau pradžiuginti pirmąja pergale čempionate. Tiesa pasakius, ši ekipa turėjo bent pora gerų progų tą padaryti ir anksčiau, bet Pauliaus Kamarausko auklėtiniams tiesiog pritrūkdavo šalto proto mačo pabaigose. 

IŠ PIRMŲ LŪPŲ. „Patikimos praktikos" senbuvis Helmutas Brakis: „Šį sezoną kol kas vertinu gerai –turime kelias pergales, o tai pakėlė nuotaikas komandos viduje. Tuo pačiu ir komandinis žaidimas gerėja kiekvieną dieną.

Dabar mūsų tikslas – toliau kovoti dėl pergalių ir išsaugoti vietą tarp grupės lyderių. Man pačiam norėtųsi, kad pradėtume naudoti bent vieną-kitą derinį, bet kol kas nepavyksta." – reziumavo Brakis.

 

„Baldų arsenalo" atstovas Vladimiras Mackevičius: „Baldų Arsenalo” pasirodymą šiame mums debiutiniame turnyre galiu vertinti patenkinamai. Bet dirbti dar reikia daug ir tik tada galėsime tikėtis aukštų rezultatų. Mes labai stengsimės dėti visas pastangas, kad užimti pogrupyje kuo geresnę poziciją.

Mano devizas: „Man nereikia daug, pakaks tik pačio geriausio"." – skambia fraze pokalbį užbaigė baldininkas Mackevičius. 

 

D GRUPĖ

LYDERIAI: „Be šansų" (8/1), „Vikingai" (7/2).

Praėjusiame D lygos sezone finalo ketvertą pasiekę „Be šansų" krepšininkai šiemet ir vėl demonstruoja puikią formą ir jau gali ramiai ruoštis svarbiausioms šio čempionato kovoms. Pagrindiniais ekipos motorais puolime išlieka snaiperiai Mantas Stankus (24,2 tšk.) ir Matas Grigonis (22,2 tšk.). Labai įdomus faktas – abu šie žaidėjai „iš žaidimo" atliko žymiai daugiau metimų (380) nei likę krepšininkai kartu sudėjus (273).

Solidžiai šiame sezone atrodantys „Vikingai" kol kas savo gerbėjus džiugina aukštais pasiekimais ir nėra nusiteikę varžovams atiduoti bilietą į Didžiosios taurės varžybas. Šiemet ekipą papildęs Irmantas Riškus (20,4 tšk.) iškart tapo rezultatyviausiu ekipos žaidėju, o gruodžio mėnesį trigubu dubliu pradžiuginęs Žilvinas Šadreika (12,5 tšk., 9,6 atk.kam., 4,9 rez.perd.) žaidžia geriausią savo karjeros sezoną. Įdomu, kiek dar parako turi „Vikingai" ir kaip jiems seksis išaušus lemiamų kovų rytui.

DIDŽIOSIOS TAURĖS MEDŽIOTOJAI: „Monferenas" (7/4), „United Sharks" (5/3), VKSK-2 (5/5), BFG (4/5), „Tinto.lt-Langvida" (3/4).

Dar viena grupė, kurioje daugiau klausimų nei atsakymų. Realiai, net ir tie patys „Vikingai" dar negali ramiai miegoti, nors jų padėtis ir atrodo saugiai. Šiame pogrupyje daug lygiaverčių varžovai ir pergalės pirmajame rate nereiškia, kad atsakomosiose akistatose bus lengva pakartoti sėkmę.

Slogią sezoną pradžią išgyvenę „Monfereno" krepšininkai privertė kaip reikiant sunerimti savo ekipos sirgalius, bet šiuo metu komanda džiaugiasi 5 iš eilės pergalių serija ir pirmieji šiame čempionate privertė kapituliuoti „Be šansų" (48:56). Galima drąsiai teigti, jog vadovaujami trenerio Manto Ambraškos statybinių medžiagų platintojai kasdien vis stiprės, todėl šios ekipos nevalia nurašyti ir mes taip tikrai nepasielgsime.

Labai panašios mintys užklumpa ir pagalvojus apie „United Sharks" komandą. Aišku viena, kai rykliams pavyksta surinkti savo pajėgiausią sudėtį, jie gali drąsiai kovoti prieš visas čempionato komandas. Šios ekipos žaidimas ypač pagerėja tada, kai į rungtynes atvyksta pagrindinis  įžaidėjas Vytautas Radzevičius (19 tšk., 10,5 rez.perd., 6,3 atk.kam., 27,3 naud.bal.). Kartu su juo rykliams paaštrėja iltys ir tada „United Sharks" yra pajėgi įkasti bet kam.

Jaunasis ryklys Šarūnas Tumosa šiemet vidutiniškai pelno po 23,6 taško ir yra viena svarbiausių figūrų „United Sharks" komandos puolime

Po praėjusio sezono daug pajėgių žaidėjų netekusi VKSK-2 komanda pralaimėjo pirmąsias 3 D pogrupio rungtynes ir ekipos senbuvis Giedrius Kubilius paskubėjo nurašyti savo ekipos šansus patekti tarp 16 geriausių čempionato komandų. Vis tik, šiandien situacija yra žymiai šviesesnė ir kupiškėnai vis dar nenuleidžia rankų. Tiesa, retorinis klausimas, o ką jie veiktų patekę į aštuntfinalį, išlieka gyvas. Labai panašu, jog ši komanda visgi bus vieną favoričių laimėti Mažąją taurę.

Teorinių šansų prasibrauti į atkrintamąsias varžybas vis dar turi ir BFG ekipa. „Miškininkai" atskiras rungtynes gali sužaisti pakankamai solidžiai, tačiau jiems labiausiai trūksta stabilumo. Be to, ši komanda vos kartą džiaugėsi pergale varžovų aikštelėse, nors Bukiškių žemės ūkio mokyklos salėje jie gali būtų pakankamai kietas riešutėlis visoms D grupės ekipoms. Įdomu, jog rezultatyviausias ekipos žaidėjas Linas Karaliūnas (22,6 tšk.) renka tik po 10,8 naud.bal., mažiau negu atlieka tritaškių metimų – vid. net po 13,22. Geras klausimas, ar toks lengvabūdis jo požiūris į puolimą kartais nepadaro meškos paslaugos jo komandai.

„Tinto.lt-Langvida" šiandien „laimi" didžiausio sezono nusivylimo apdovanojimą. Jau spėjome priprasti, kad nemažai skambių pavardžių savo sudėtyje turinti ekipa į rungtynes dažniausiai atvyksta šešiese ir niekaip negalima atrasti stabilaus kelio į pergales. Nepaisant labai prasto starto, ši komanda vis dar gali patekti į Didžiosios taurės varžybas, nes ji tiesiog gali laimėti visas likusias reguliaraus sezono rungtynes... Bet tam reikia visiškai kitokio nei iki šiol komandos žaidėjų požiūrio į D lygos čempionatą ir išvengti sveikatos problemų. Kad ir kaip bebūtų, bus beprotiškai įdomu stebėti, ar „Tinto" ras savyje noro ir valios jėgų atsitiesti.

MAŽOSIOS/IŠŠŪKIO TAURĖS DALYVIAI: „Yatekomo" (2/8), „SKM-Gervės" (0/9).

Dvi komandos šiemet debiutavusios D lygoje iškart pateko į labai keblią grupę ir jau sezono pradžioje buvo galima spėti, kad turės bėdų iki kaklo. „Yatekomo" turėjo pora neblogų rungtynių, tačiau kitą vakarą tiesiog pradingdavo ir pasirodydavo labai kukliai. Paskutinius 5 susitikimus jie pralaimėjo vidutiniu 29 taškų skirtumu ir išgyvena sunkų laikotarpį. Galime paguosti bent jau tuo, kad Mažosios taurės varžybose turėtų būtų kaip ir lengviau...

Tuo tarpu „SKM-Gervės" – statistiškai blogiausia šio čempionato komanda, vidutiniškai pralaiminti rungtynes beveik 40 taškų skirtumu. Artūro Seržanto auklėtiniai savo priešininkams nusileidžia pagal daugelį žaidimo komponentų ir belieka tikėtis, jog antroji sezono pusė jiems klostytis geriau, nes kol kas labai jau „kūdos antelės".

IŠ PIRMŲ LŪPŲ. „United Sharks" ryklys Antanas Baliukevičius: „Komanda turnyro pusiaują baigė neblogos nuotaikos. Po šalto dušo per kelias pirmas rungtynes ir į mūsų kiemą atėjo šiluma. Labai džiaugiamės lankomumu, komanda pradeda susižaisti ir suprasti, kad viskas prasideda nuo gynybos ir nestatinio puolimo. Agresyvi gynyba, greitos atakos išliks ir antrame rate. Jame taip pat būtų smagu atsirevanšuoti komandoms, kurioms pralaimėjome pirmose rungtynėse. Bet kuriuo atveju mūsų tikslas – atkrintamosios varžybos, o į jas patekus galima bus toliau dėlioti šachmatus ir perspektyvas."

„Tinto.lt-Langvida" žaidėjas Justinas Navickas: „Šį sezoną vertinčiau prastai – vienas iš lyderių Ignas Cibulskas gavo traumą ir ilgam iškrito iš rikiuotės. Be jo mums yra sunku žaisti. Pagrindinė priežastis blogo sezono yra ta, jog mes nesusirenkame pilna sudėtimi į rungtynes.

Stengiamės apie nieką negalvoti ir tiesiog kovoti kiekvienose rungtynėse."

 

„Yatekomo" krepšininkas Oskaras Trapulionis: „Kol kas mūsų sezonas labai prastas. Prieš grupės etapą turėjome gerą sudėtį, kuri tikrai galėjo kovoti dėl vietos pirmame ketverte. Tačiau jau po poros pirmųjų rungtynių dėl traumų ji stipriai praretėjo. Ilgam laikui netekome labai svarbių žaidėjų. Taip pat keletą rungtynių dėl sveikatos problemų turėjo praleisti ir mūsų „varomoji jėga" - Eimantas Šėgžda. O likusi komandos dalis nespėjo greitai adaptuotis prie naujų žaidimo sąlygų. Tad įpusėjus grupės etapui mūsų skaičiai turnyrinėje lentelėje bado akis, o viltys užimti ketvirtą vietą jau turbūt tik teorinės. Tačiau kabinsimės už jų kaip už šiaudo. Ryžto netrūksta. Tai dabar tik galim sau palinkėt gerai išsinagrinėti klaidas, 120 proc. „išsikrauti" per kiekvienas rungtynes ir šiek tiek laimės. Ar net ne šiek tiek...

Visų pirma ką reikėtų padaryti artimiausiu metu - susitvarkyti sudėtį. T.y. kompensuoti tas pozicijas, kur rimtai traumuoti komandos nariai jau nebegalės mums padėti šį sezoną. Kai kurie nauji žaidėjai jau treniruojasi kartu, keli netrukus prisijungs. Ir, nors nelengva greitai prisitaikyti, dedame visas jėgas keturis kartus per savaitę, kad visų pirma sau įrodytume, jog ne veltui subūrėme šią komandą, ne veltui registravomės SKL. Ir, žinoma, „ragais ir nagais" brausimės ketvirtos vietos link. T.y. bandysime laimėti visas likusias rungtynes, kad ir kaip neįtikimai tai dabar skambėtų, ir vilsimės, kad smarkiai nesiseks kelioms virš mūsų dabar esančioms komandoms. Tačiau svarbiausias tikslas dabar - tai nuosekliai gerinti žaidimą ir tinkamai pasiruošti kitam sezonui."


‹ atgal
SKL © 2018

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti