D lygos ketvirtfinaliuose – praėjusio sezono finalo ketverto dalyviai

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) D čempionato Didžiosios taurės varžybose paaiškėjo pirmosios keturios ketvirtfinalio dalyvės, likusias sužinosime jau šią savaitę.

Pasižvalgykime iš arčiau, kurias keturias komandas tikrai išvysime kovojančius pirmenybių ketvirtfinalyje.

Įdomu, jog net trys šio ketverto ekipos („Komfakas", „Vertinimo partneriai-Ego Forte" ir „Be šansų") praėjusiame D lygos sezone varžėsi finalo ketverto varžybose.

1. „Komfakas"

A grupės laimėtojai laimėjo abejas aštuntfinalio rungtynes, tačiau šios pergalės nebuvo pasiektos be prakaito lašų.

„Komfakas" ir „Nuts" komandos savo namų rungtynes žaidžia toje pačioje Vingio sporto salėje, todėl abiems krepšinio lankai nebuvo svetimi visas 80 žaidimo minučių.

Pirmąją akistatą studijų laikų draugai laimėjo 79:90. Ketvirtojo kėlinio pradžioje jie pirmavo net 49:78. tačiau tada „Nuts" prakalbo tritaškiais ir apčiuopiamai sumažino deficitą.

Šiame susitikime nugalėtojų komandų į priekį vedė net 43 taškus įmetęs Vitalis Pancerevas (15/25 dvit., 4/10 trit., 35 naud.bal.).

Antrąsias rungtynes šios poros favoritai laimėjo 80:66. „Komfakas" pirmavo nuo pirmųjų mačo akimirkų. Jų turėta persvara dažniausiai siekdavo dviženklį skirtumą, kas leido jaustis aikštelėje pakankamai saugiai.

Nugalėtojų gretose ketuti žaidėjai surinko 11 ir daugiau taškų, o rezultatyviausias (17 tšk.) šįkart buvo solidžias rungtynes sužaidęs Marius Savielius (6/10 dvit.)

Ketvirtfinalyje „Komfako" laukia akistata su „Citco" ir "Oaks-3-Tirola" poros laimėtojais.

Po pirmojo mūšio „Ąžuolų" tvirtovėje čia dominuoja lygybė – 71:71.

2. „Be šansų"

Praėjusio sezono finalo ketverto dalyviai „Be šansų" turėjo gerokai pavargti norėdami peršokti „Patikimos praktikos" barjerą.

Pirmoje komandų akistatoje praktikantai savo namų tvirtovėje šventė pergalę 80:75.

Vienu metu jų persvara siekė 16 taškų (37:21), tačiau jos išsaugoti nepavyko.

Aikštelės šeimininkų gretose keturi žaidėjai pelnė 13-16 taškų. Tuo metu priešininkų komandoje pasižymėjo vos 5 krepšininkai, iš kurių vienas pataikė vienintelį metimą.

Atsakomasis komandų mūšis Šv.Kristoforo gimnazijos salėje padovanojo nuostabų krepšinio trilerį, kuriam pasibaigus pergalės šokiu mėgavosi „Be šansų" (68:57).

Antroje susitikimo pusėje svečiams buvo pavykę panaikinti 14 taškų deifictą ir likus žaisti tris minutes jie netgi pirmavo 56:57. Tačiau galiausiai labai apmaudžiai priešininkams atidavė bilietą į ketvirtfinalį.

Nugalėtojų gretose spindėjo 31 tašką įmetęs Matas Grigonis (6/10 dvit., 5/12 trit., 10 atk.kam., 7 išpr.praž., 6 kl., 27 naud.bal.).

„Be šansų" komandos krepšininkas Remigijus Pranskaitis:

„Mes esame savame stiliuje. Pirmose rungtynėse nuo -17 iki -5, antrose nuo -1 ketvirtame kėlinyje iki +11. Žaidžiat išvykoje mus nemaloniai nustebėno labai geras varžovų tolimų metimų pataikymas. Tikrai nesitikėjome tokio šeimininkų pataikymo, ypač dar aukštų žmonių. Keletą kartų atrodė, kad jau perlaušime rungtynes, bet vėl praleisdavome tritaškių bangą ir varžovai pabėgdavo.

Antrose rungtynėse neleidome taip laisvai atakuoti iš toli, sėkmingai didinome skirtumą. Trečiame kėlinuke paleidome 2-3 minučių atkarpą ir varžovai grįžo.

Praėjęs sezonas mus užgrūdino, įtampos nejautėme ir sėkmingai užbaigėme seriją. Negalime sakyti, kad varžovai nustebino, tikėjomės atkaklios kovos, 2-4 komandos grupėse tikrai panašaus pajėgumo.

Norint tapti čempionais reikia nugalėti visus varžovus, todėl pernelyg nemąstome prieš ką teks kovoti ketvirtfinalyje."

„Patikimos praktikos" žaidėjas Helmutas Brakis:

„Pasirodymą atkrintamose varžybose vertinu blogai, nes buvome pajėgūs įveikti šitą varžovą, t.y. turėjome šansų.

Tačiau tiek pirmose, tiek ir antrose rungtynėse prastai sužaidėme pabaigas. Atsakomojoje dvikovoje likus 3 minutėms pirmavome ir turėjome puikų šansą pasiekti reikiamą rezultatą. Bet kažkiek nepasisekė mums, kažkiek pasisekė varžovams ir turim, ką turim.

Pasibaigus rungtynėms turėjo progą pakalbėti apie komandos ateities tikslus. Manau, jog savęs nelaidojame ir kitam sezonui bandysime surasti pora žaidėjų į atsilaisvinusias pozicijas."

Sekančiame etape „Be šansų" grumsis prieš Pabradės „Intersurgical" arba „Monfereną". Pirmąją dvikovą „medikai" išvykoje laimėjo 54:78.

3. „Vertinimo partneriai - Ego Forte"

D lygos bronzos medalius prieš metus iškovoję „Vertinimo partneriai - Ego Forte" krepšininkai sugebėjo atsigriebti po išvykoje pralaimėto pirmojo aštuntfinalio poros mačo (86:73) „Vilko brolijai".

Šiame susitikime net penki vilkai pelnė 12 ir daugiau taškų, o Vytautas Repečka (13/19 dvit.) dar spėjo pasižymėti ir galingu dvigubu dubliu (28 tšk., 12 atk.kam.).

Bronzininkų neišgelbėjo net ir 34 Manto Simonavičiaus (7/12 trit., 12 atk.kam., 35 naud.bal.) taškai.

Antrajme šių komandų susitikime viskas apvirto aukštyn kojomis. Į savo pirtį sugrįžusi „Vertinimo partneriai - Ego Forte" komanda šventė užtikrintą pergalę (75:49) ir žengė į ketvirtfinalį.

Aikštelės šeimininkai pasibaigus 2 kėliniui pirmavo daugiau nei dvigubai (42:16) ir per antrąją rungtynių dalį sugebėjo išsaugoti šį solidų pranašumą.

Nugalėtojų gretose pirmuoju smuiku griežė legendinis Andrius Giedraitis (21 tšk., 15 atk.kam., 38 naud.bal.).

Jeigu nenutiks stebuklas, „Vertinimo partneriai - Ego Forte" ketvirtfinalyje kausis su „Tėveliais", kurie pirmoje akistatoje net 96:50 sutriuškino „Juoda-Raudona".

4. „Vikingai"

Skandinavijos piratai palyginti ramiai ir užtikrintai aštuntfinalyje pergudravo „Baldų arsenalo" krepšininkus.

Pirmose rungtynėse „Vikingai" namuose susikrovė dviženklį pranašumą (56:45).

Visus keturis mačo kėlinius laimėję aikštelės šeimininkai mažais žinsgniais tolo nuo varžovų ir įgijo psichologinį pranašumą prieš atsakomąją akistatą.

Mėgėjų krepšinio lygose šiemet debiutavę „Baldų arsenalo" krepšininkai nerado priešnuodžių varžovams ir sugrįžę į savo namus (52:76).

Pirmoje mačo pusėje dominavę „Vikingai" visas problemas išsprendė per 20 minučių (25:51) ir turės progą išmėginti savo jėgas ketvirtfinalyje.

„Vikingų" komandos krepšininkas Jonas Mikalkėnas:

„Aišku, esame labai patenkinti užtikrintu pasirodymu - nors varžovai tikrai nebuvo silpni, sužaidėme taip, kad nelabai leidome jiems net pagalvoti apie galimybę eiti toliau. Jei pirmose rungtynėse jų treneris Ž.Grušas dar šiek tiek sustatė savo komandos gynybą ir neleido mums įsibėgėti, tai antrose rungtynėse jų trenerio tiesiog nebuvo ir viskas ėjosi labai jau sklandžiai – sumetėme savo metimus, susikrovėme bendrą 38 taškų persvarą jau per 2 kėlinukus ir leidome pasižaisti visiems.

Nėra didelio skirtumo prieš ką žaisti ketvirtfinalyje – silpnų komandų pirmame aštuonete kaip ir nebeturėtų likti ir, jei norim į finalo ketvertą, privalome nugalėti tikrai stiprų varžovą. Tiek „United Sharks“, tiek „Akcija-KREPŠINIS“ yra pajėgios komandos, kurias įveikti šansų turim tik žaisdami savo geriausią žaidimą. Taigi per daug nesukam galvos ir tiesiog laukiam bet kurio varžovo."

Pirmąjį susitikimą 73:50 laimėjo namuose žaidusi „Akcija-KREPŠINIS" komanda, tačiau priešininkų aikštelėje jų laukia tikras pragaras, nes „United Sharks" dar tikrai nesiruošia sudėti visų ginklų.