D lygos starte senbuvių mūšis ir užtikrintos favoritų pergalės

Atrodo, dar vakar stebėjome „Bokalaurų" ekipos pergalės šokį po auksinio triumfo GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) D čempionato finale, o šiandien naujasis sezonas jau skaičiuoja pirmosios pirmenybių savaitės pabaigą.

Pernai šampano pursluose skendę alaus mėgėjai šiemet čempionų titulo negins, tačiau kandidatų į pajėgiausios lygos komandos sostą tikrai netruks: D lygos karaliais šiame sezone pretenduoja tapti rekordinis ekipų skaičius – 35. 

Čempionato formatas

Šiemet SKL D lygos čempionato starte 35 komandos buvo suskirstytos į 4 grupes. Reguliariame sezone ekipos pogrupiuose tarpusavyje sužais po 2 kartus (namuose ir išvykoje). Keturios pajėgiausios kiekvienos grupės ekipos varžysis dėl Didžiosios taurės, o 5–8 vietose likusios komandos dėl Mažosios taurės. Reguliariame sezone 9 pogrupio vietoje finišavusios ekipos grumsis dėl „Iššūkio taurės".  

Praėjusią savaitę D lygos čempionate sužaistos 3 varžybos, kuriose pergalėmis džiaugėsi išvykoje rungtyniavę klubai.

Vilkų mūšis

Pirmose naujo sezono rungtynėse Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos salėje susitiko dvi D lygos senbuvės ir aikštelėje susirinkusiems žiūrovams padovanojo atkaklaus krepšinio dozę. Šį kartą pergalingu startu čempionate džiaugėsi išvykoje rungtyniavę „Vikingai" (1/0), kurie rezultatu 53:56 palaužė VKSK-2 (0/1) ekipos pasipriešinimą.

Šiame susitikime abejoms ekipoms sunkiai sekėsi kovoti prieš žaidėjus slėgusį jaudulį: aikštelės šeimininkai suklydo net 27 kartus, priešininkai – 21. Skandinavijos piratams pasiekti pergalę nesutrukdė ir itin prastas tritaškių pataikymas (1/10). Jie didžiąją dalį savo taškų rinko iš artimesnių distancijų. Įdomu, jog praėjusiame sezone vykusi šių klubų akistata intrigos taip pat nešykštėjo, tačiau tada pergalės skoniu mėgavosi VKSK-2 (67:68).

Po dvikovos pakalbintas „Vikingų" krepšininkas Jonas Mikalkėnas sutiko pasidalinti mintimis apie pergalingą čempionato startą: „Dvikovoje su VKSK-2 kontroliavome padėtį nuo pirmų minučių ir pirmavom visų rungtynių metu – tai vienu, tai dešimčia taškų. Bet startinis jaudulys per pirmąsias sezono rungtynes davė savo ir tiesiog neįmesdavom savo metimų ir darėme per daug klaidų puldami, todėl savo žaidybinės persvaros taškais versti nesugebėjome ir varžovams suteikdavome per daug šansų mus prisivyti – jei jie būtų taiklesni ir patys būtų mažiau klydę, šios pergalės tikriausiai nė nebūtų. Likus kelioms minutėms, rezultatas buvo lygus ir atrodė, kad vėl gali pasikartoti pernykštis scenarijus, kai pralaimėjome šiai komandai 1 tašku po paskutinių sekundžių dramos, bet lemiamą atkarpą sužaidėm užtikrinčiau, apsigynėm poroje esminių epizodų. Norėčiau išskirti komandos debiutantą Irmantą Riškų, ne tik tapusį rezultatyviausiu komandos žaidėju šiose rungtynėse, bet ir sumetusį 6 baudas iš eilės lemiamu momentu ir visai neblogai susidorojusį su jam iš reikalo primesta įžaidėjo role."

„Mūsų komanda sudaryta vien tik iš esamų bei buvusių IKEA darbuotojų, todėl pasipildyti „iš šalies“ nelabai galime sau leisti ir dedame visas viltis į darbovietės naujokus. Nors krepšinį žaidžiantys naujokai yra ganėtinai retas reiškinys mūsų įmonėje, visgi du iš jų – Irmantas ir Kęstutis Grumodas – labai aktyviai papildė mūsų komandą nuo pat pirmų šio sezono treniruočių ir, panašu, kad yra nusiteikę būti svarbia ekipos dalimi. Taip pat komandą papildė keletas įmonės senbuvių, dėl vienų ar kitų priežasčių praleidusių praėjusį sezoną, tačiau jų naujokais mes nelaikome. Pagrindiniai tikslai - kovoti dėl pergalės kiekviename mače, gerai praleisti laiką su kolegomis, na, ir pasirodyti geriau nei pernai." - apie „Vikingų" komandos tikslus šiame sezone kalbėjo J.Mikalkėnas.

VKSK-2: Darius Kuzmickas (5/11 dvit.) – 16, Marius Graičiūnas (3/8 trit., 10 atk. kam.) – 15.

„Vikingai": Irmantas Riškus (8/14 dvit., 0/6 trit., 6/6 baud., 6 išpr. praž.) – 22, Andrius Steponavičius (11 atk. kam., 6 kl., 5 rez. perd.) ir Tadas Zuzevičius (4/12 baud., 10 išpr. praž., 9 atk. kam.) – po 10.

„Subrendę jaunuoliai"

2015 metais Spring D čempionais tapę „United Sharks" (1/0) krepšininkai šiemet grįžta į D lygos batalijas. Viena labiausiai patyrusių komandų pirmenybių starte išvykoje nepagailėjo krepšinio pamokų (34:74) lygos debiutantams „Yatekomo" (0/1).

Rungtynėse dominavę rykliai aikštelėje jautėsi užtikrintai visas 40 minučių ir tarpusavyje draugiškai dalinosi praleidžiamu laiku ant parketo, o vienintelis komandoje Aivaras Dukauskas taip ir liko nepasižymėjęs pelnytais taškais. Sunku patikėti, tačiau karčią debiuto piliulę prarijusi „Yatekomo" ekipa susitikimą užbaigė turėdama bendrą neigiamą naudingumo balų rodiklį (-3). 

Nepaisant užtikrintos svečių persvaros, Vingio sporto salėje emocijų netrūko: techninėmis pražangomis nubausti Tadas Stankevičius („Yatekomo") ir Šarūnas Tumosa („United Sharks) jau sezono pradžioje bus priversti plačiau atverti pinigines. 

Ryklys Antanas Baliukevičius pasidžiaugė lengva ekipos pergale: „Pirmos rungtynės praėjo palyginti ramiai: greitai pavyko susikrauti dviženklę persvarą, kurią po to nuosekliai didinome iki rungtynių pabaigos. Daug davė tai, kad laimėjom kamuolius po lenta, ypač po varžovų krepšiu. Labai gerai judėjo kamuolys, kartais tiesiog nepataikėm savo metimų. Aišku, per tokias rungtynes norėtųsi daugiau derinių pašlifavimo, tačiau nereikia atmesti ir komandos nusiteikimo antroje rungtynių pusėje. Palaikėm pakankamai gerą tempą dėka gausaus susirinkimo ir tolygių minučių aikštelėje."

„Komandos sudėties darbų ypatingai nereikėjo daryti. Vasaros eigoje jau buvome apsisprendę šį sezoną Smuklės veteranų lygą iškeisti į Sostinės D lygą, kur mūsų „subrendę jaunuoliai” galėtų pabėgioti savo malonumui. Bekomplektuojant pagrindinę komandą, kuri dalyvauja kitos lygos turnyre atsirado labai daug naujokų, kurie mūsų klubą papildo nuolat, tačiau šie metai tapo išskirtiniais – klubą papildė net 8 nauji krepšininkai, dėl ko teko truputį juos praskaidyti. Tad dabar kartu su „subrendusiais jaunuoliais" Sostinės D lygoje bėgioja ir naujokai, kurie, aš tkiuosi, ilgainiui taps „United Sharks" neatsiejama ir tvirta grandimi. Žiūrint iš esmės, manau, komanda yra neblogai sukomplektuota Sostinės D lygos varžyboms, turime tikrai lygiaverčių keitimų, tad ir laiką tolygiai besidalinant galima nuolatos palaikyti pakankamai agresyvią gynybą. Tikslas minimum – patekti į atkrintamąsias kuo geresnėje pozicijoje. Realiai pasiekiamas tikslas – finalinis ketvertas, na, o aukščiausi tikslai, kurie visada ir lieka aukščiausi, žaidžiant turnyruose – prizinės vietos!" - mintimis apie „United Sharks" sezoną dalinosi A.Baliukevičius. 

Kartų debiutą D lygos starte patyrusios „Yatekomo" ekipos žaidėjas Oskaras Trapulionis pripažino varžovų jėgą ir kalbėjo apie komandos problemas: „United Sharks" - tai labai patyrusi komanda, kurių daugelis žaidėjų ankstesnius sezonus žaidė A ir B lygose. Mes gi pirmąsias savo rungtynes turėjome žaisti be abiejų savo Eimantų, kurių tikrai labai trūko. Tačiau nei viena, nei kita negali paaiškinti 26 proc. dvitaškių pataikymo ar visiško trenerio nurodymų neklausymo. Per šias rungtynes buvo “Yatekomo”, bet nebuvo komandos. Visiškai nesusitvarkėme emociškai. Rungtynes pradėjome su didžiuliu startiniu jauduliu, o keli epizodai, kuomet Juliui Mockui buvo išmuštas dantis, o Tadui Stankevičiui rimtai sumušta galva, galutinai išmušė mus iš vėžių. Tuo puikiai pasinaudojo „United Sharks”, kurie drausmingai žaidė gerai atidirbtus derinius ir puikiai pataikė."

„Sunku kalbėti apie sezono tikslus po tokio skaudaus pralaimėjimo. Tačiau jie yra aiškūs - patekti į atkrintamąsias ir ten garbingai pakovoti. Taip pat sieksime patekti į antrąjį A.Makulavičiaus taurės etapą. Kadangi esame nauja komanda, žaidžianti pirmąjį savo SKL sezoną, mums nemažiau svarbu yra sukaupti bendros žaidybinės patirties, didinti drausmę ir tiksliau vykdyti trenerio nurodymus, o taip pat susitvarkyti emocinį bangavimą, kas neretai mums “kiša koją”.

„Pagrindinė komandos sudėtis buvo aiški jau balandį. Tačiau vasarą įvyko keli svarbūs pokyčiai. Labai nuliūdino žinia, kad sezono metu su mumis nebus 204 cm ūgio greito, gerai aikštę matančio vidurio puolėjo Edgaro Chmylko. Kita vertus, prie komandos prisijungė veržlus, puikiai kamuolį valdantis atakuojantis gynėjas Eimantas Šėgžda ir labai techniškas bei taiklus lengvasis kraštas Eimantas Lukauskas. O taip pat, anksčiau nei tikėjomės atsistatęs po pėdos lūžio, grįžo vidurio puolėjas Vainius Radzevičius. Tad laikome, kad komanda yra sukomplektuota gerai, tik dar trūksta bendro žaidybinio laiko." - SKL debiutantų paveikslą piešė O.Trapulionis. 

„Yatekomo": Tomas Urbonas (2/8 trit., 9 išpr. praž.) – 13, Vitalijus Brodovas (1/6 dvit., 1/4 trit.) – 6.

„United Sharks": Šarūnas Tumosa (7/9 dvit., 3/4 trit., 26 naud. bal.) – 23, Tadas Goberis – 12.

Krepšinio pamokos

Jau tampa tradicija, jog GEALAN-SKL D čempionate krepšinio patirties semiasi nemažas skaičius Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) atstovų, kurių šiemet yra 5. Tiesa, „SKM-Gervės" (0/1) sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti. Sostinės jaunimas šeštadienį namuose neturėjo jokių vilčių (38:84) prieš „Be šansų" (1/0).

Praėjusiame D lygos sezone finalo ketverte dalyvavę „Be šansų" krepšininkai tarpsezonio metu išlaikė komandos branduolį ir savo sudėtį papildė pora naujų žaidėjų, kurie jau debiutinėse rungtynėse priminė apie save. Vienas tokių – naudingiausiu pirmosios D lygos savaitės žaidėju tapęs Rokas Ališauskas. Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs vidurio puolėjas aikštelėje praleido 18 minučių, pelnė 13 taškų ir po krepšiais sugriebė 18 atšokusių kamuolių (29 naud. bal).

Kad ir kaip bebūtų, tikrasis šio žaidėjo ir jo ekipos pajėgumas paaiškės vėliau, o 14-16 metų amžiaus „Gervėms" dar teks praleisti nemažai laiko bandant išmokti skraidyti, o ne kristi stačiai žemyn: komandos naudingumo grafoje užfiksuotas neigiamas skaičius (-4) nieko gero nepiešia.

„Su sporto mokyklomis lengviausia žaisti sezono pradžioje, „SKM-Gervės" ne išimtis. Jiems dar gerokai trūksta susižaidimo, ypač gynyboje. Gal tik man taip atrodo, bet jau keletas metų sporto mokyklų lygis krenta, tas nėra gerai. Pergalė visada nuteikia gerai."

D lygoje, kaip ir kasmet, gerokai padidėjo komandų skaičius, o naujos ekipos dažniausiai sunkiai prognozuojamos. Iš pirmo žvilgsnio lyga atrodo sustiprėjusi. Nepriklausomai nuo to, mūsų komandos tikslas šį sezoną žengti dar žingsnį pirmyn ir pavasarį pasipuošti medaliais. Praėjusį sezoną mūsų striprybė buvo tame, kad komandos branduolys žaidė trečius metus iš eilės nepakitęs. Šiais metais, pokyčių yra. Sustiprėjome ar susilpnėjome, dar sunku vertinti. Matysime  kiek laiko užtruks naujokų įsiliejimas į komandą. Žaidimo braižas taip pat turėtų pasikeisti, su tokia sudėtimi, kurią turime dabar, manau tas neišvengiama." - Apie „Be šansų" ekipos planus šiame sezone kalbėjo Remigijus Pranskaitis.

„SKM-Gervės": Martynas Drėgva (1/6 trit.) – 9, Arnas Cvirka ir Ernestas Rozelis – po 6.

„Be šansų": Matas Grigonis (8/12 dvit.) – 20, Rokas Ališauskas (6/12 dvit., 18 atk. kam., 29 naud. bal.) – 13, Mantas Stankus (0/10 trit.) ir Artūras Paškauskas – 12, Remigijus Pranskaitis – 10.