D2 lygos antrasis etapas: įspūdingos pergalės ir nepadorios persvaros

Šioje apžvalgoje išsiaiškinsite kokios įdomios bei permainingos kovos vyko jau prasidėjusiame GEALAN-Sostinės krepšinio D2 lygos antrajame etape.

Pamokos jaunimui

Pirmose antrojo etapo, H grupės rungtynėse susitiko „Ad Modum“ (1/0) ir „VKM-2004“ (0/1) ekipos.

Nuo pat pirmųjų akimirkų „Ad Modum“ krepšininkai šovė į priekį ir nesigręžiojo atgal. Pirmajame kėlinyje „Ad Modum“ įgijo net 17 taškų persvarą, kurią didino iki pat rungtynių pabaigos, kuomet ji pasiekė persvarą, kuri tapo jau nebepadori (104:41).

„Ad Modum“: Karolis Lentinas 25 (12 atk. kam., 12 rez. perd., 7 išpr. pr., 47 naud. bal.), Slavomir Janovič 24, Rolandas Matusas 18 (9 atk. kam., 7 per. kam., 29 naud. bal.).

„VKM-2004“: Matas Puzynas 12, Matas Arlauskas 10.

Sugrįžimas

Sekančiose rungtynėse susitiko „Užgesę talentai“ (1/0) ir „VKSK-2“ (0/1) krepšininkai.

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo apylygis, abi ekipos kovojo taškas į tašką, tačiau antrojo kėlinio metu „VKSK-2“ ekipa pradėjo žaisti geriau, kas lėmė, jog jiems pavyko išsiveržti į priekį 6 tašku skirtumu (29:35).

Trečiajame kėlinyje toliau truputį geresnį krepšinį rodė „VKSK-2“, kurie neprisileido varžovų arčiau, o kaip tik padidino savo pranašumą (39:47). Vis dėlto „Užgesę talentai“ nebuvo tokie „Užgesę“. Lemiamo kėlinio metu jie grįžo į rungtynes, turėjo galimybę išplėšti pergalę ir tai jiems pavyko. Pergalingą dvitaškį pataikė Laurynas Dirma (58:57).

„Užgesę talentai“: Deividas Razminas 23, Adolfas Žygas 19.

„VKSK-2“: Andrius Baronas 17 (7 atk. kam.), Darius Kuzmickas 15 (6 išpr. pr.) ir Marius Graičiūnas 13.

Išsaugojo

F grupės rungtynėse susitiko „Akcija-KREPŠINIS-2“ (1/0) ir „Vikingai“ (0/1).

Pirmajame kėlinyje abi ekipos kovojo taškas į tašką, tačiau jau antrajame kėlinyje „Akcija-KREPŠINIS-2“ krepšininkai šovė į priekį ir prieš antrąją pusę turėjo dviženklį pranašumą (35:24). Trečiajame rungtynių kėlinyje buvo visiška lygybė, o lemiame ketvirtyje šturmą surengę „Vikingai“ bandė laimėti rungtynes, tačiau pranašumo, kurį turėjo „Akcija-KREPŠINIS-2“ pakako, jog jie džiaugtųsi pergale (61:59).

„Akcija-KREPŠINIS-2“: D. Gurauskis 18, Aurimas Gudavičius 16 (10 atk. kam., 8 išpr. pr., 21 naud. bal.), Ernestas Pliuška 10 (9 atk. kam.).

„Vikingai“: Žilvinas Šadreika 16 (17 atk. kam., 6 išpr. pr., 27 naud. bal.), Irmantas Riškus 14.

Pirmasis kėlinys

Toliau liekame F grupėje, kur susitinka „Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija“ (toliau LR-ŠMM) (1/0) ir „BC onetwoBall“ (0/1) ekipos.

Pirmasis rungtynių kėlinys „LR-ŠMM“ ekipai buvo tiesiog fantastiškas – šio kėlinio metu jie įgijo dviženklį pranašumą, kuris lydėjo juos visų rungtynių metu (24:9). Antrajame kėlinyje jie toliau didino savo pranašumą, o prieš ilgąją pertrauką „LR-ŠMM“ jau pirmavo (43:19). Antroje rungtynių pusėje situacija nesikeitė – „LR-ŠMM“ neprisileido varžovų ir galų gale šventė pergalę (71:51).

„LR-ŠMM“: Edgaras Žilinskas 21 (8 atk. kam., 8 išpr. pr., 28 naud. bal.), Ervin Rizgelis 20 (7 atk. kam., 30 naud. bal.), Donatas Lesnik 10 (8 rez. perd.).

„BC onetwoBall“: Aurimas Germanavičius 19, Andrius Ladauskas 13, Jonas Skučas 10 (9 atk. kam.).

Pabradės jaunimas turi parako

Grįžtame į G grupę, kurioje susitinka Pabradės „Atlantica“ (1/0) ir „Užgesę talentai“ (1/1).

Jau nuo pat pirmųjų minučių Pabradės jaunimo ekipa skuodė į priekį ir siekė pirmosios pergalės. Pirmojo kėlinio metu „Atlantica“ susikrovė 20-ties taškų pranašumą (20:5), kurį likusiuose kėliniuose tik didino bei nepaliko varžovams jokių šansų svajoti apie pergalę (85:49).

Pabradės „Atlantica“: Gintaras Valiukonis 48 (6 atk. kam., 29 naud. bal.), Tomas Jadzevičius 16 (9 rez. perd., 6 atk. kam.).

„Užgesę talentai“: Mantas Matikiūnas 16 (10 atk. kam., 23 naud. bal.), A. Žygas 12 (10 atk. kam., 20 naud. bal.).

Įtikinama pergalė

E grupės rungtynėse susitiko „999“ (1/0) ir „Oaks Acorns“ (0/1) ekipos.

Pirmajame kėlinyje „999“ krepšininkai demonstravo uraganinį puolimą, kurio dėka jiems pavyko susikrauti dviženklį pranašumą  (22:8). Antrojo kėlinio metu „999“ krepšininkai toliau sėkmingai puolė, tačiau „giliukai“ šiame kėlinyje pernelyg neatsiliko (43:24). Trečiajame kėlinyje „999“ toliau nesmarkiai didino savo pranašumą, kuris kėlinio pabaigoje pasiekė 23 taškų ribą (63:40). Lemiamas kėlinys buvo tik formalumas, kuriame „999“ šventė pergalę (79:60).

„999“: Arnas Krasnekovas 19, Simonas Rimkus 16 (10 atk. kam., 27 naud. bal.), Ignas Bagdonas 14.

„Oaks Acorns“: Simonas Šidlauskas 22 (11 atk. kam., 9 išpr. pr., 27 naud. bal.), Gražvydas Balsevičius 17, Karolis Radzevičius 13 (14 atk. kam.).

Antras bei trečias kėliniai

E grupės rungtynėse susitiko „Baldų Arsenalas“ (1/0) bei „SRP“ (0/1) ekipos.

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo ypač apylygis, abi ekipos žaidė rezultatyviai bei taškas į tašką (21:23). Vis dėlto antrajame ir trečiajame kėliniuose „Baldų Arsenalo“ krepšininkai šovė į priekį, kuomet per du kėlinius jiems pavyko susikrauti dviženklį pranašumą (56:41). Lemiame kėlinyje „SRP“ ekipai nepavyko priartėti ir teko pripažinti varžovų pranašumą (73:56).

„Baldų Arsenalas“: Jurijus Ancukevič 22 (8 atk. kam.), Gytis Šidlauskas 13 (14 atk. kam., 21 naud. bal.), Roman Blažko 11 (12 rez. perd., 9 atk. kam., 8 per. kam., 27 naud. bal.).

„SRP“: Naglis Jonuška 14 (6 atk. kam.), Ernestas Vaitkevičius 12 (11 atk. kam.).

3 kėliniai

Sekančiose rungtynėse susitiko F grupės komandos – „Kedas“ (1/0) ir „Barclays“ (0/1).

Šiose rungtynėse intriga vyravo tik pirmajame kėlinyje, kuomet šį kėlinį 15:17 laimėjo „Barclays“ krepšininkai. Likę trys kėliniai priklausė „Kedo“ sportininkams, kurie visus 3 kėlinius laimėjo įtikinamu rezultatu, o tai leido jiems džiaugtis pergale (89:49).

„Kedas“: Marius Janišius 24 (10 atk. kam., 28 naud. bal.), Evaldas Prokofjevas 18, Egidijus Paulauskas 16 (9 atk. kam., 23 naud. bal.), Tomas Ogintas 15.

„Barclays“: Evaldas Šerkšnas 14 (8 išpr. pr.), Justas Šalkauskas 12.

Atsitiesė

Antrąsias rungtynes per tris dienas žaidę „Barclays“ (1/1) ir „Akcija-KREPŠINIS-2“ (1/1).

Pirmoji šių rungtynių pusė buvo apylygė, abi ekipos kovojo taškas į tašką, tačiau einant į antrąją pusę trapų pranašumą turėjo „Akcija-KREPŠINIS-2“ (21:22). Antroje rungtynių pusėje viskas drastiškai pasikeitė – „Barclays“ užsiaugino naujus raumenis, kurie po trečiojo kėlinio leido pirmauti, o ketvirtajame kėlinyje užbaigti visus reikalus (64:49).

„Barclays“: Paulius Peseckas 16 (11 atk. kam., 21 naud. bal.), J. Šalkauskas 15, Vilius Lasauskas 10 (8 atk. kam.).

„Akcija-KREPŠINIS-2“: Laurynas Pečkaitis 12 (6 atk. kam.), Paulius Unguraitis 11 (6 atk. kam.), A. Gudavičius (14 išpr. pr., 10 atk. kam., 17 naud. bal.) ir D. Gurauskis po 10.

Pusė komandos taškų

Grįžtame į G grupę, kurioje susitiko Pabradės „Atlantica“ (2/0) ir „VKSK-2“ (0/2) ekipos.

Pirmoje rungtynių pusėje kiek geriau sekėsi „VKSK-2“ krepšininkams, kurių puolimas funkcionavo puikiai, kas leido jiems po dviejų kėlinių turėti 9 taškų persvarą (35:44). Antroji rungtynių pusė priklausė Pabradės krepšininkams, kurie Edgaro Turicos vedini – sugrįžo į rungtynes, persvėrė jų rezultatą ir galų gale šventė sunkią pergalę (75:72).

Pabradės „Atlantica“: E. Turica 41 (12 atk. kam., 11 išpr. pr., 57 naud. bal.), T. Jadzevičius 22 (7 atk. kam.).

„VKSK-2“: M. Graičiūnas 28, Jonas Barsulis (11 atk. kam., 20 naud. bal.) ir Ignas Domža po 11.

Įspūdinga pirmoji pusė

Grįžtame į F grupę, kurioje susitiko „Vikingai“ (1/1) ir „Barclays“ (1/2).

Šių rungtynių pirmoje pusėje „Vikingai“ plaukte plaukė į pergalės slėnį. Per pirmuosius du kėlinius „Vikingai“ susikrovė 20 taškų persvarą (49:29), kuri leido jaustis saugiau antroje rungtynių pusėje. Trečiajame bei ketvirtajame kėliniuose „Barclays“ krepšininkams nepavyko grįžti į rungtynes, jiems pavyko tik truputį sumažinti varžovų pranašumą (78:62).

„Vikingai“: Ž. Šadreika 20 (13 atk. kam., 34 naud. bal.), I. Riškus bei Andrius Steponavičius (11 atk. kam.) po 15, Tadas Zuzevičius 14 (10 atk. kam.).

„Barclays“: V. Lasauskas 15 (14 atk. kam., 24 naud. bal.), P. Peseckas 11 (11 atk. kam.).

Jaunimo dvikova

G grupėje susitiko dvi Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) ekipos – „SKM-2001-II“ (1/0) ir „SKM-Lazdynai“ (0/1).

Nuo pat pirmųjų šių rungtynių akimirkų „SKM-2001-II“ ekipa turėjo iniciatyvą. Po pirmojo kėlinio Šarūnės Valinskaitės treniruojama antroji 2001 m. kartos komanda turėjo 6 taškų persvarą (14:8). Antrasis kėlinys „SKM-2001-II“ ekipai buvo fantastiškas – per šį kėlinį jiems pavyko pabėgti į priekį (39:14). Antroje rungtynių pusėje niekas nesikeitė – Š. Valinskaitės treniruojami „SKM-2001-II“ išsaugojo savo pranašumą bei šventė pergalę (69:42).

„SKM-2001-II“: Markas Zakrauskas 17 (6 atk. kam.), Martin Soroko ir Eigantas Kudevičius po 11, Kęstutis Stankevičius 10.

„SKM-Lazdynai“: Konradas Tamkevičius 13 (8 atk. kam.), Eimantas Bražinskas 12 (11 atk. kam.).

Įspūdingas kiekis pražangų

F grupėje į mūšį stojo „Akcija-KREPŠINIS-2“ (2/1) ir „BC onetwoBall“ (0/2) ekipos.

Pirmoje rungtynių pusėje vyko arši dvikova – nė abi ekipos kovojo taškas į tašką, o po dviejų kėlinių nebuvo aišku, kuri ekipa švęs pergalę (30:30). Įdomu tai, jog „Akcija-KREPŠINIS-2“ ekipa šiose rungtynėse metė net 24 baudos metimus, išprovokavo 21 pražangą, o varžovai metė vos 10 baudos metimų, o išprovokavo tik 5 pražangas. Vis dėlto „Akcija-KREPŠINIS-2“ ekipa šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę (63:56).

„Akcija-KREPŠINIS-2“: D. Gurauskis 20 (6 atk. kam., 24 naud. bal.), Paulius Janaščius 15, A. Gudavičius 11 (11 atk. kam., 11 rez. perd., 9 išpr. pr., 23 naud. bal.).

„BC onetwoBall“: Tomaš Karnecki 22 (9 atk. kam., 27 naud. bal.), Andrius Lapauskas 14 (10 atk. kam.).

Galingas jaunimo pasirodymas

G grupės rungtynėse susitiko „SKM-2001-II“ (2/0) ir „Užgesę talentai“ (1/2).

Šios rungtynės SKM krepšininkams buvo kiek kitokios – į šios rungtynes atvyko vos 5 Š. Valinskaitės auklėtiniai. Pirmajame rungtynių kėlinyje SKM jaunimas po truputį pradėjo kaupti savo pranašumą, kuris pasibaigus kėliniui buvo 7 taškai (19:7).

Antrajame kėlinyje SKM ekipa pasirodė tiesiog puikiai – jiems pavyko įmesti 19 taškų, o praleisti vos 6, kas leido prieš antrąją pusę turėti 20-ties taškų pranašumą (38:18).

Trečiajame kėlinyje Š. Valinskaitės treniruojami 2001 m. kartos krepšininkai toliau nemažino apsukų bei didino savo atotrūkį nuo varžovų (58:32). Lemiamas kėlinys buvo tik formalumas, kuriame fantastinis SKM komandos penketukas šventė pergalę (76:55).

„SKM-2001-II“: E. Kudelevičius 28 (6 atk. kam., 7/13 trit. met., 26 naud. bal.), K. Stankevičius 14 (9 atk. kam.), M. Soroko 13 (11 atk. kam., 23 naud. bal.).

„Užgesę talentai“: Vytautas Žamarauskas 16, M. Matikiūnas ir Saulius Babinskas (9 atk. kam.) po 12.

Dar neįveikti

E grupės rungtynėse susitiko „999“ (2/0) ir „Snackbox.lt“ (0/1) ekipos.

Pirmajame kėlinyje geresnį žaidimą demonstravo „999“ krepšininkai, kurie likus dvejoms minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos turėjo dviženklį 17:6 pranašumą, tačiau „Snackbox.lt“ sportininkams pavyko jį sumažinti iki minimalaus (21:16). Antrojo kėlinio metu vyravo lygi kova, kurioje „999“ turėjo galimybių išsiveržti didesniu skirtumu į priekį, tačiau „Snackbox.lt“ ekipai pavykdavo grįžti į rungtynes (39:34).

Po ilgosios pertraukos jėgas atgaivinę „999“ krepšininkai surengė įspūdingą spurtą, kuris užsitęsė iki pat kėlinio pabaigos. Po trečiojo kėlinio „Snackbox.lt“ atsilikimas jau viršijo dviženklę ribą (61:44). Lemiame ketvirtyje niekas nesikeitė – „999“ krepšininkai išsaugojo savo persvarą, toliau liko nepralaimėję D2 lygoje (78:59).

„999“: Žilvinas Gurklys 22 (10 atk. kam., 27 naud. bal.), Mantas Bagdonas 20 (7 rez. perd., 6 blok. met., 6 atk. kam., 23 naud. bal.), Tomas Kazakevičius 15 (12 atk. kam., 22 naud. bal.), I. Bagdonas 13.

„Snackbox.lt“: Edgaras Jančauskas 21 (6 atk. kam.), Arminas Beniušis 12 (9 atk. kam.).

Mažeikiškių siautulys

Toliau liekame E grupėje, kurioje susitiko „MKK“ (1/0) ir „Baldų Arsenalo“ (1/1) komandos.

Šių rungtynių pradžioje abi ekipos puikiai žaidė puolime, tačiau gynyboje sekėsi kiek sunkiau. Vis dėlto po pirmojo kėlinio „MKK“ turėjo trapų pranašumą (25:23). Antrojo kėlinio metu – mažeikiškiai pradėjo rodyti fokusus aikštelėje, kuomet kėlinio metu jiems pavyko sustabdyti varžovų puolimo mašiną, o patiems pavyko užgožti jų gynybinę sieną (45:30).

Antrajame kėlinyje pagavę gerą ritmą „MKK“ krepšininkai nenustojo siautėti. Trečiojo kėlinio metu „MKK“ susižėrė dar didesnį pranašumą, kuris kėlinio pabaigoje siekė nepadorų (71:43). Paskutinysis kėlinys buvo tik formalumas, kuriame „MKK“ ekipa mėgavosi oranžinio sviedinio žaidimu (91:61).

„MKK“: Gedas Vitkauskas 29 (16 atk. kam., 39 naud. bal.), Audrius Gustys 21 (7 atk. kam.), Orentas Ridzvanavičius 13 (9 rez. perd., 6 atk. kam.), Nerijus Patlabys 12 (12 atk. kam., 24 naud. bal.).

„Baldų Arsenalas“: R. Blažko (6 rez. perd.) ir Paulius Radzevičius po 17.

Grįžo į pergalių kelią

G grupės rungtynėse susitiko „Užgesę talentai“ (2/2) ir „SKM-Lazdynai (0/2).

Prieš šias rungtynes „Užgesę talentai“ buvo pralaimėję dvi rungtynes iš eilės, tačiau viltys siekti skambesnių pergalių buvo dar gyvos. Šiose rungtynėse „Užgesę talentai“ nuo pat pirmųjų minučių nepaliko jokių vilčių SKM jaunimui, kurie pralaimėjo visus kėlinius bei patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės (102:55).

„Užgesę talentai“: D. Razminas 38 (9 atk. kam., 44 naud. bal.), Haroldas Kuneckas 16 (11 atk. kam., 25 naud. bal.), A. Žygas 14, M. Matikiūnas 11,

„SKM-Lazdynai“: Danielius Boreišo 21, Edgaras Kančiauskas 12 (12 atk. kam.).

Reabilitacinės rungtynės

Šiose rungtynėse susitiko „Oaks Acorns“ (1/1) bei „SRP“ (0/2) ekipos.

Pirmasis šių rungtynių kėlinys buvo nerezultatyviausias šiose rungtynėse, tačiau po pirmojo kėlinio „Oaks Acorns“ turėjo minimalų pranašumą (9:8). Antrojo kėlinio metu „giliukai“ pasijautė it žvėrys – šio kėlinio metu jiems pavyko sudoroti varžovų gynybą bei sustyguoti savąją (38:12). Po šio kėlinio „Oaks“ krepšininkams pergalė buvo pasiekiama ranka, buvo belikę išspręsti mažiausius formalumus (72:40).

„Oaks Acorns“: Gražvydas Balsevičius 34 (7 atk. kam.), S. Šidlauskas 17 (18 atk. kam., 25 naud. bal.), Kornelijus Rainys 15 (7 atk. kam.).

„SRP“: N. Jonuška 12, Š. Noreika 10 (9 atk. kam.).

Po truputį

H grupės rungtynėse susitiko „Ad Modum“ (2/0) ir „Vilniaus paukštyno“ (0/1) ekipos.

Visa šių rungtynių eiga – „Ad Modum“ krepšininkų persvaros augimas. Nuo pat pirmojo kėlinio „Ad Modum“ komanda po truputį didino savo pranašumą, kuris po dviejų kėlinių jau siekė 9 tašus (41:32). Trečiajame bei ketvirtajame kėliniuose „Ad Modum“ vėl minimaliai didino savo pranašumą, tačiau šį kartą jis pasiekė dviženklę ribą (80:65).

„Ad Modum“: Dainius Valančius (7 atk. kam.) ir Deividas Bražėnas (21 atk. kam.) po 21. S. Janovič 16 (9 atk. kam.), Remigijus Juodvalkis 14.

„Vilniaus Paukštynas“: Sandrius Podrobeckas 23 (7 atk. kam.), Simas Levulis 18 (8 atk. kam., 8 išpr. pr., 25 naud. bal.), Povilas Grikštas 13 (6 atk. kam.).

Laimėti visi kėliniai

F grupės rungtynėse susitiko „Kedas“ (2/0) ir „LR-ŠMM“ (1/1).

Šiose rungtynėse „Kedo“ krepšininkai demonstravo įspūdingą formą. Nuo pat pirmojo kėlinio jiems puolime sekėsi kaip iš pypkės. Po pirmojo kėlinio „Kedo“ krepšininkai turėjo minimalų pranašumą (23:20). Antrajame kėlinyje rezultatyvumas toliau išliko aukštas, tačiau „Kedas“ toliau tolo nuo varžovų (47:38).

Trečiasis „Kedo“ kėlinys buvo it smūgis į paširdžius „LR-ŠMM“ ekipai. Šio kėlinio metu uraganinį puolimą bei geležinę gynybą „Kedo“ krepšininkai tiesiog šovė į priekį bei nesigręžiojo atgal (81:50). Paskutiniajame kėlinyje „Kedas“ mėgavosi žaidimu bei toliau didino savo atotrūkį nuo varžovų (107:70).

„Kedas“: E. Prokofjevas 32, Marius Janušis 19 (11 atk. kam., 7 rez. perd., 27 naud. bal.), Mantas Tursa 12 (8 atk. kam.).

„LR-ŠMM“: E. Žilinskas 36 (15 atk. kam., 8 per. kam., 8 išpr. pr., 48 naud. bal.), D. Lesnik 16 (9 rez. perd.).

Antras pralaimėjimas per dvi dienas

Toliau liekame F grupėje, kur susitinka „Vikingai“ (2/1) ir „LR-ŠMM“ (1/2) komandos.

Pirmoji rungtynių dalis buvo apylygė, abi ekipos kovojo nenusileisdamos viena kitai, tačiau po dviejų kėlinių trapų pranašumą turėjo „LR-ŠMM“ (29:30). Trečiajame kėlinyje grėsmingieji „Vikingai“ nuplaukė į priekį bei trumpam pamiršo visas problemas (43:36). Lemiame ketvirtyje vyko lygiavertė kova, tačiau „Vikingams“ pakako pranašumo, kurį susikrovė trečiojo kėlinio metu (55:51).

„Vikingai“: I. Riškus 14, Mantas Valiukaitis 12, Tadas Zuzevičius (18 atk. kam., 23 naud. bal.) ir Ž. Šadreika (8 atk. kam.) po 10.

„LR-ŠMM“: Tadas Juknevičius 18 (6 rez. perd.), D. Lesnik 10.

Įspūdinga rungtynių pradžia

G grupės rungtynėse susitiko „SKM-III-Neste Pure Life“ (2/0) ir Pabradės „Atlantica“ (2/1) ekipos.

Pirmajame kėlinyje Vytauto Zapalskio treniruojami SKM auklėtiniai pasirodė puikiai – jie rodė tiesiog puikiai veikiantį puolimą bei gynybą, kuri buvo verta aukščiausio pažymio (27:8). Antrajame kėlinyje rezultatyvumas susilygino, tačiau Pabradės krepšininkams nepavyko sumažinti savo deficito (44:24).

Trečiasis kėlinys taip pat buvo rezultatyvus, abi ekipos puolime pasirodė tiesiog puikiai, bet SKM krepšininkai toliau laikė iniciatyvą savo rankose (68:47). Lemiame kėlinyje Pabradės sportininkai nieko doro nenuveikė, o „SKM-III-Neste Pure Life“ toliau didino savo atotrūkį nuo oponentų (87:55).

„SKM-III-Neste Pure Life“: I. Bagdonas 24 (8 atk. kam., 29 naud. bal.), Laimis Kovaliūnas 19 (6 atk. kam.), Ignas Selevičius 12 (7 atk. kam.).

Pabradės „Atlantica“: Edvin Žeimo 13, Andžej Koiro (13 atk. kam.) ir Eimantas Bendorius (7 išpr. pr., 6 atk. kam.) po 12.

17:2

Kitose E grupės rungtynėse susitiko „MKK“ (2/0) ir „SRP“ (0/3) ekipos.

Pirmajame kėlinyje solidesnį žaidimą demonstravo „SRP“ krepšininkai, kurie po pirmųjų 10-ties minučių turėjo 6 taškų pranašumą (11:17). Antrasis kėlinys buvo dar labiau nerezultatyvesnis nei pirmasis, tačiau „MKK“ krepšininkams pavyko priartėti prie varžovų (23:24).

Trečiasis kėlinys buvo kažkas tokio. „MKK“ krepšininkai visą kėlinį laimėjo net 17:2 ir tai leido pabėgti į priekį (40:26). Lemiame kėlinyje rezultatyvumas grįžo į mūsų gyvenimus, tačiau „SRP“ to nepakako (57:42).

„MKK“: O. Ridzvanavičus 15, A. Gustys 10.

„SRP“: Š. Noreika 14 (6 atk. kam.), Egidijus Riaubys 13 (6 išpr. pr.).

Patirtis

H grupės rungtynėse susitiko „KK Kulkos“ (1/0) ir „VKM-2004“ (0/2).

Šiose rungtynėse „KK Kulkos“ demonstravo savo vyriškus bicepsus prieš jaunimo komandą. Nuo pat pirmųjų minučių dominavę „KK Kulkos“ neleido VKM krepšininkams įsijausit šiose rungtynėse. Visus kėlinius laimėję „KK Kulkos“ šventė pirmąją pergalę antrajame etape (71:32).

„KK Kulkos“: Ričardas Šalcis 18, Vitalijus Matulavičius 16.

„VKM-2004“: M. Arlauskas 8.

17

E grupėje susitiko „Snackbox.lt“ (1/1) ir „Baldų Arsenalas“ (1/2) ekipos.

Pirmasis kėlinys buvo apylygis, abi ekipos kovojo petys į petį (19:22). Antrojo kėlinio metu „Snackbox.lt“ krepšininkai pradėjo įvairinti puolimą, kurio dėka jiems pavyko įgyti 5 taškų pranašumą (40:35). Trečiojo kėlinio metu rezultatyvumas toliau buvo aukštas, tačiau abi ekipos toliau žaidė apylygiai (62:55). Lemiame kėlinyje „Snackbox.lt“ įrodė savo pranašumą. Jiems pavyko laimėti paskutinįjį kėlinį 9 taškų skirtumu, o rungtynes 81:65 dviženkliu skirtumu.

„Snackbox.lt“ žaidėjas Mantas Bacevičius sutiko pasidalinti mintimis apie šias rungtynes: „Pirmame kėlinyje išėjome žaisti šiek tiek atsipalaidavę – tai iš karto pasimatė. Pirmą kėlinį pralaimėjome. Tada susiėmėme ir likusius tris – valdėme padėtį aikštelėje.

Sunkesniais momentais atsirasdavo vis kitas žmogus, kuris patemdavo komandą. Tas puikiai atsispindi statistikoje – net keturi žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių, o dar keli buvo netoli to.

Užtikrintai laimėjom kovą po krepšiais, o ir kamuolius dalinomės geriau. Tai ir lėmė pergalę. Buvom įkritę į nedidelę duobelę prieš šias rungtynes – sekė keletas apmaudžių pralaimėjimų. Dabar tikimės, kad vėl viskas stos į vėžias.

Šiais metais norime patekti į finalinį ketvertuką – todėl į kiekvienas rungtynes einame kaip į paskutines. Aišku, ne viskas pavyksta, bet niekada nenuleidžiame rankų. Ir jei pavyksta susirinkti visiems žaidėjams – tada jau pergalė beveik garantuota.“

„Snackbox.lt“: E. Jančauskas, Gediminas Alisas (8 atk. kam., 27 naud. bal.) ir Paulius Levandavičius po 17, M. Bacevičius 12 (9 atk. kam.).

„Baldų Arsenalas“: R. Blažko 26 (9 per. kam., 9 rez. perd., 6 išpr. pr., 40 naud. bal.), P. Radzevičius 14, J. Ancukevič 14.

Kas antras kėlinys

G grupės rungtynėse susitiko „VKSK-2“ (1/2) ir „SKM-Lazdynai“ (0/3).

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo rezultatyvus bei jame „SKM-Lazdynų“ krepšininkai neketino nusileisti vyresniems oponentams (21:22), tačiau jau antrajame kėlinyje „VKSK-2“ ekipa parodė, kas bus šių rungtynių valdovas. Po antrojo kėlinio „VKSK-2“ komanda jau turėjo 9 taškų pranašumą (47:38). Trečiajame kėlinyje SKM jaunuoliai dar spardėsi (65:61), bet lemiamame ketvirtyje „VKSK-2“ sutvarkė visus reikalus bei šventė pergalę (96:75).

„VKSK-2“: Giedrius Kubilius 26 (16 atk. kam., 27 naud. bal.), D. Kuzmickas 22 (10 atk. kam., 9 rez. perd., 31 naud. bal.), Justinas Motiejūnas 20 (10 atk. kam., 34 naud. bal.), M. Graičiūnas 19.

„SKM-Lazdynai“: E. Bražinskas 30 (9 atk. kam., 26 naud. bal.), Danil Volodko 29 (12 rez. perd., 8 atk. kam., 36 naud. bal.), D. Boreišo 12.

Persvara antroje rungtynių pusėje

H grupės rungtynėse susitiko „Vilniaus paukštynas“ (1/1) ir „KK Kulkos“ (1/1).

Pirmoje rungtynių pusėje abi ekipos kovojo iš paskutiniųjų bei buvo neaišku, kuriai komandai pavyks švęsti pergalę. Po pirmojo kėlinio pirmavo „Vilniaus paukštynas“ (17:13), tačiau po dviejų kėlinių „KK Kulkoms“ pavyko išlyginti rungtynių rezultatą (27:27). Antroje rungtynių pusėje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Vilniaus paukštynas“, kuriems per antrąją pusę pavyko susikrauti dviženklį pranašumą bei švęsti pergalę (70:52).

„Vilniaus paukštynas“: Ignas Čekanauskas 23 (6 rez. perd., 6 išpr. pr., 37 naud. bal.), S. Podbereckas 18 (20 atk. kam., 8 išpr. pr., 28 naud. bal.), Linas Karalius 14.

„KK Kulkos“: Vaidas Liubinas 16 (14 atk. kam.), Aleksandr Tiagun 12 (8 atk. kam.).

Dinamiškas duetas

F grupės rungtynėse ginklus surėmė „Kedas“ (3/0) ir „BC onetwoBall“ (0/3).

Pirmasis rungtynių kėlinys geriau nusisekė „Kedo“ krepšinikams, kurie po pirmųjų 10 minučių turėjo minimalų pranašumą (19:13). Antrajame kėlinyje „BC onetwoBall“ krepšininkams pavyko išlyginti rezultatą bei į antrąją pusę žengti geros nuotaikos (36:36). Vis dėlto dinamiškas „Kedo“ duetas (M. Janišius ir E. Prokofjevas) vedė „Kedą“ į antrosios pusės šturmą bei laimėjo šias rungtynes (75:68).

„Kedas“: M. Janišius 35 (12 atk. kam., 6 išpr. pr., 45 naud. bal.), E. Prokofjevas 31.

„BC onetwoBall“: T. Karnecki 31 (16 atk. kam., 33 naud. bal.), Justas Ložinskis 11, A. Ladauskas 10 (15 atk. kam.).

Paskutinės savaitės pamokos jaunimui

H grupėje susitiko „Ad Modum“ (3/0) ir „SKM-V“ (0/1) ekipos.

Pirmoje rungtynių pusėje kova vyko taškas į tašką (32:27), tačiau antroje pusėje susiėmę „Ad Modum“ krepšininkai davė paskutinių savaitės pamokų jaunimui bei padėjo tašką šiose rungtynėse (69:50).

„Ad Modum“: S. Janovič 25 (15 atk. kam., 11 išpr. pr., 39 naud. bal.), D. Valančius 14 (10 atk. kam.), K. Lentinas 11 (7 išpr. pr.).

„SKM-V“: Joris Marcinkevičius 12, Sakalas Stasiulis 11, Justas Kaušakys 10.

Sausas pratęsimas

E grupės rungtynėse susitiko „MKK“ (3/0) ir „Oaks Acorns“ (1/2) ekipos.

Pirmasis rungtynių kėlinys truputį geriau sekėsi „MKK“ krepšininkams, kurie pirmavo minimaliu skirtumu (23:21). Antrajame kėlinyje „giliukai“ persvėrė rezultatą savo naudai (44:46). Trečiajame kėlinyje „MKK“ nesiruošė pasiduoti, tad jie susigrąžino savo trapų pranašumą (63:61). Lemiame kėlinyje „Oaks Acorns“ išlygino rezultatą bei išplėšė pratęsimą, tačiau jie liko nieko nepešę – papildomas penkias minutes geriau sužaidė „MKK“, kurie 10:0 laimėjo pratęsimą (81:71).

„MKK“: Paulius Kalakauskas 33 (8 atk. kam., 33 naud. bal.), A. Gustys 18 (6 atk. kam.), Andrius Mizgiris 17.

„Oaks Acorns“: G. Balsevičius 44 (11 atk. kam., 33 naud. bal.), Tomas Juknys 9 (14 atk. kam.).