Paskutinis šansas „Tinto.lt-Langvidai" ir dūžtančios „Kedo" viltys

Paskutinis šansas „Tinto.lt-Langvidai" ir dūžtančios „Kedo" viltys 6166

Iki GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) D čempionato reguliaraus sezono pabaigos belieka 23 beprotiškos dienos!

Po praėjusios savaitės kovų vietą Didžiosios taurės varžybose užsitikrino dar kelios komandos. O kiti klubai, priešingai – gerokai susigadino savo akcijas patekti į tarp 16 stipriausių lygos komandų.

Paskutinis bilietas

Po praėjusios savaitės kovų D grupėje beliko vienas kelialapis į Didžiosios taurės varžybas. Čia mes tikrai išvysime tris pajėgiausias šio pogrupio komandas – „Be šansų" (10/3), „United Sharks" (10/3) ir „Vikingus" (10/4).

Dėl paskutinio bilieto į atkrintamąsias varžybas kovoja „Monferenas" (8/6), VKSK-2 (7/7) ir „Tinto.lt-Langvida" (7/7).

„Monfereno" krepšininkai turėjo idealią progą „pavogti" šį bilietą dar likus 3 savaitėms iki reguliaraus sezono pabaigos, tačiau namuose rezultatu 58:66 pralaimėjo „Tinto.lt-Langvidai".

Trečiojo kėlinio viduryje aikštelės šeimininkai turėjo pakankamai įtikinamą persvarą (46:30), tačiau nesugebėjo jos išsaugoti. Tradiciškai vos šešiese į šį mačą atvykę „Tinto.lt-Langvida" krepšininkai atrado savyje jėgų sugrįžti į rungtynes. Lemiamą ketvirtį jie laimėjo 9:26 ir išplėšė dramatišką pergalę.

„Monfereno" ekipos šiame sezone dar laukia dvejos akistatos su grupės lyderiais „Be šansų" ir „United Sharks", todėl dar pernai C lygoje žaidusi komanda artimiausias pora savaičių turės ką įrodyti.

Monferenas: Domantas Peteraitis (6/12 trit., 5 rez.perd.) – 22, Mantas Bielinskas (8 atk.kam.) 10, Mindaugas Jatautas (6 kl.) – 8.

„Tinto.lt-Langvida": Deimantas Ruikis (6/8 dvit., 12 atk.kam., 6 išpr.praž., 5 kl., 26 naud.bal.) – 19, Justinas Navickas (3/8 trit.) – 18, Deividas Kimsa (7/8 baud.) – 15, Martynas Rimkus (13 atk.kam., 9 rez.perd., 7 per.kam.) – 14.

Vakar „Tinto.lt-Langvida" krepšininkai į Buikiškes atvyko tik penkiese, tačiau tai jiems nesutrukdė mėgautis pergale (56:66) išvykoje prieš „BFgroup" (5/9).

Beveik visas rungtynes pirmavę svečiai žaidė katės ir pelės žaidimą. Ketvirtojo kėlinio pradžioje jie įgijo dviženklį pranašumą (44:56), kurį sugebėjo išlaikyti iki mačo pabaigos.

Šiame sezone jiems beliko sužaisti dvejas rungtynes prieš D grupės autsaiderius „Yatekomo" (3/11) ir „SKM-Gerves" (1/12). Be to, tarpusavio dvikovose jiems pavyko įgyti geresnį įmestų/praleistų taškų santykį prieš „Monfereną", tačiau to paties negalima pasakyti apie mačus su VKSK-2.

„BFgroup": Andrius Mierkis (9/14 dvit., 12 atk.kam.) – 18, Benas Lukoševičius (7/16 dvit., 1/8 trit.) – 17, Artūras Savonis (5/12 dvit., 4 per.kam.) – 10.

„Tinto.lt-Langvida": Martynas Rimkus (15 atk.kam., 9 rez.perd., 7 kl., 6 išpr.praž., 33 naud.bal.) – 18, Deividas Kimsa (8/11 dvit.) – 16, Justinas Navickas (3/8 trit.) ir Deimantas Ruikis – po 11.

Išlieka gyvi

VKSK-2 komandos sezonas klostosi labai įdomia kryptimi. Kai jau atrodo, kad ši ekipa nebeturi jokių galimybių prasibrauti į Didžiosios taurės varžybas, netikėtai pasikeičia situacija D grupėje ir kupiškėnams vėl atgija viltis.

Vakarykštė LKL grandų dvikova gerokai praretino VKSK-2 ekipos gretas, tačiau nepaisant to jiems išvykoje po pratęsimo pavyko palaužti (61:68) „Yatekomo" komandos pasipriešinimą.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti minutę svečiai dar turėjo 7 taškų pranašumą (49:56), tačiau per anksti patikėjo pergale ir varžovų atlaidumu pasinaudojusi „Yatekomo" komanda pasiuntė ekipas žaisti pratęsimą. Tiesa, jo metu sąlygas aikštelėje ir vėl diktavo VKSK-2.

Nugalėtojų komandos generolas Giedrius Kubilius pasižiaugė, kad jo ekipai pagaliau pavyko laimėti ir be lyderio Dariaus Kuzmicko paslaugų:

„Jei atvirai, tikėjomės atkaklios dvikovos. Dėl LKL grandų mūšio ir darbų neturėjome keletos svarbių žaidėjų, todėl komandų pajėgumas išsilygino ir nuo dvikovos pradžios aikštelėje užvirė arši kova.

Pirmoje rungtynių pusėje komandoms sunkiai sekėsi pelnyti taškus. Nors metė žaidėjai laisvi, bet metimai skriejo pro šalį. Trečiajame kėlinuke pavyko keletą kartų pataikyti iš tolimos distancijos ir kiek atitrūkome nuo varžovų. Ketvirtajame kėlinuke išlaikėme 4-6 taškų atstumą. Visgi pabaigoje perskubėjome ir apmaudžiai paskutinėmis sekundėmis leidome išlyginti varžovams rezultatą.

Tačiau pratęsime vėl pavyko atitrūkti ir šį kartą jau nebekartojome ketvirto kėlinuko pabaigos klaidų ir iškovojome sunkią pergalę. Džiugu, kad pagaliau šiame sezone pavyko iškovoti pergalę kuomet rungtynėse nedalyvavo mūsų komandos lyderis Darius Kuzmickas. Ačiū varžovams už puikias rungtynes. Sėkmės jiems II etape!"

„Yatekomo": Eimantas Šėgžda (2/12 trit., 10 atk.kam., 4 per.kam.) 14, Vitalijus Brodovas (5/11 dvit., 7 per.kam., 6 kl.) 10, Kipras Dankevičius (1/7 dvit., 9 atk.kam., 5 kl.) 9.

VKSK-2: Giedrius Kubilius (10/17 dvit., 13 atk.kam., 29 naud.bal.) 24, Marius Graičiūnas (4/12 trit., 8 atk.kam., 5 kl.) 22.

Nauji lyderiai

Praėjusią savaitę dvi pergales iškovojusi „United Sharks" komanda šiuo metu džiaugiasi ilgiausia nepralaimėta rungtynių serija D lygoje. Rykliai laimėjo paskutines 9 žaistas akistatas ir kelia savo akcijas į viršų.

Antradienį namuose jie po permainingos susitvarkė (75:62) su „Tinto.lt-Langvida".

Aikštelės šeimininkai prasidėjus ilgajai pertraukai turėjo 15 taškų pranašumą (42:27). Panašią persvarą jiems pavyko išlaikyti ir trečiajame kėlinuke, tačiau situacija kardinaliai pasikeitė ketvirtajame.

Įpusėjus lemiamam kėliniui visas ryklių turėtas pranašumas beveik ištirpo (61:59), tačiau „Tinto.lt-Langvida" vyrams pritrūko fizinių jėgų ir pergale džiaugėsi aikštelės šeimininkai.

Po šios pergalės ryklių krepšininkas Antanas Baliukevičius žvalgėsi į ateitį:

„Norėtųsi pagerinti „Tėvelių" rekordą (nepralaimėtos dienos), bet bus sunku, nes laukia rungtynės su „Be šansų" komanda.

Kita vertus į priekį žiūrime optimistiškai - einame pagal planą; turime pasidalinę pergales su „Vikingais", bet geresnį tarpusavio santykį, taip pat turėsime mačą su „Monferenu". Taigi, tikėtina, kad turėtų pavykti išsilaikyti grupės viršuje."

„United Sharks": Giedrius Pikturna (8/9 trit., 30 naud.bal.) – 34, Vytautas Radzevičius (6/13 dvit., 13 atk.kam., 10 rez.perd., 6 kl., 25 naud.bal.) – 13, Vaidotas Andriuška (2/14 trit., 11 atk.kam.) – 12.

Tinto.lt-Langvida": Ignas Cibulskas (8/17 dvit., 16 atk.kam., 7 kl., 7 išpr.praž., 24 naud.bal.) – 19, Justinas Navickas (3/7 trit.) – 15, Martynas Rimkus (3/16 dvit., 11 atk.kam., 6 rez.perd.) – 11.

Vakar „United Sharks" iškovojo dar vieną skambią pergalę. Rykliai išvykoje nepasigailėjo (57:89) buvusių D grupės lyderių „Be šansų".

Atkakli kova šiame susitikime vyko tik pirmąsias 10 minučių (22:23). Vėliau svečiai pabėgo į priekį ir kiek netikėtai džiaugėsi lengva pergale. Aikštelės šeimininkams vakar labai trūko vieno iš lyderių Mato Grigonio, kuris šiame sezone vidutiniškai pelno po 25,1 taško.

Ryklys Antanas Baliukevičius atskleidė, kad vos pavyko išvengti techninio pralaimėjimo:

„Šios įspūdingos pergalės galėjo ir nebūti, galėjo būti įspūdingas techninis pralaimėjimas, nes rungtynės vyko tuo pat metu, kai „Lietuvos rytas" kovėsi su „Žalgiriu", o dalis komandos narių turėjo iš anksto nusipirktus bilietua į rungtynes. Kitą dalį buvo paguldžiusios ligos, tad penktadienį iš viso kabėjo ant plauko rungtynės.

Ačiū komandai, susirinko ir subgebėjo iškovoti pergalę didesniu skirtumu nei buvome pralaimėję pirmame rate. Smagu kad Vytas išlaiko gerą formą, o ir kiti žaidėjai (Giedrius, Kazimieras) taip pat pradeda įsivažiuoti. Bet kuriuo atveju svarbūs komandai yra visi žaidėjai, kurie atlieka savo darbą aikštelėje. Realiai einam į priekį pagal susidarytą planą - visi komandos nariai gauna minučių aikštelėje, priklausomai nuo varžovų ir rungtynių eigos.

Lauksim kitų rungtynių su „Monferenu" ir stengsimės revanšuotis jiems už pralaimėjimą pirmame rate."

„Be šansų": Mantas Stankus (6/15 trit.) – 22, Justinas Bakšys (1/7 dvit.) – 10.

„United Sharks": Giedrius Pikturna (6/8 dvit., 6/7 trit., 43 naud.bal.) – 35, Vytautas Radzevičius (9/11 baud., 16 rez.perd., 13 atk.kam., 8 kl., 7 išpr.praž., 48 naud.bal.) – 27, Kazimieras Motiekaitis (8/15 dvit.) – 17.

Paštininkas pristatė paštą

Sekmadienio vakarą namuose rungtyniavę „Tėveliai" (10/2) po atkaklios ir permainingos kovos pralaimėjo (77:84) „Nuts" (8/5) ekipai. 10 susitikimų iš eilės prieš tai laimėję „Tėveliai" D lygoje buvo nepralaimėję net 111 dienų, bet visoms serijoms visada ateina galas.

Pirmus 3 kėlinius pirmavę aikštelės šeimininkai žaidimo ritmą prarado pačiu netinkamiausiu metu, ketvirtajame kėlinyje. Lemiamas 10 minučių idealiai sužaidę svečiai (22:32) įsirašė pergalę, kuri išsaugoje minimalius šios ekipos šansus patekti į Didžiosios taurės varžybas.

Tiesa, šiam tikslui pasiekti prireiks SKM-2000-II komandos pralaimėjimų, o Vytauto Zapalskio auklėtiniai laukia du susitikimai su B grupės apačioje esančiomis ekipomis.

Nepaisant patirto pralaimėjimo „Tėvelis" Edgaras Gumauskas per daug neliūdėjo:

„Varžovai labiau norejo laimėti. O mums pristigo susikaupimo, nusiraminimo ir nurodymų išpildymo.

Taip pat ir gynyba neveikė kaip norėjosi. Nedramatizuojame, nes iš kiekvienų rungtynių svarbu išmokti ką nors naujo ir gero. Nekantriai laukiame sekmadienio įdomių rungtynių su „Oaks-3-Tirola"."

Tuo tarpu „Nuts" komandos žaidėjas Artūras Jacikas neslėpė džiaugsmo:

„Emocijos labai geros po šitų rungtynių! Atvykome pas varžovus iš karto nusiteikę kovoti, o ne statistiškai sužaisti mačą. Sausį prašėme varžovų perkelti varžybas, tačiau jie parašė, jog "bus principingi ir žais pagal paskirtą laiką", todėl buvome ne juokais įpykę ir norėjome laimėti labiau nei bet kada.

Nors pas mus komandoje Andrius ir Vladas stipriai išsiskyrė pelnytais taškais, tačiau visi vienbalsiai pritaria, jog tai buvo viena labiausiai komandinių pergalių šį sezoną. Tikriausiai ir varžovai pripažins, kad šiandien mes laimėjom, nes tiesiog labiau norėjom laimėti.

Kai komandos draugas, kuris dabar užsieny, pagyrė Vlado pasirodymą, jo komentaras buvo trumpas ir aiškus: „tiesiog paštininkas pristatė paštą, daro ką turi daryti"."

„Tėveliai": Donatas Kilikevičius (13/17 dvit., 5 per.kam., 29 naud.bal.) – 28, Gvidas Aleksandravičius – 16, Modestas Grigaliūnas – 13.

„Nuts": Vladas Tamašauskas (5/9 trit., 8/11 baud., 11 išpr.praž., 30 naud.bal.) – 29, Andrius Bielskis (3/6 trit.) – 20, Dominykas Jankovskis (7/10 baud., 6 išpr.praž., 5 rez.perd,) – 9.

Prasti popieriai

Pajėgią sudėtį šiame sezone surinkę „Kedo" (7/7) krepšininkai atrodė kaip realūs pretendentai pakovoti dėl aukščiausių pozicijų D lygoje, tačiau šiandienos situacija piešia visai kitokį vaizdą.

Praėjusią savaitę sportbačiai išvykoje minimaliu skirtumu (79:78) pralaimėjo Pabradės „Intersurgical" (10/3) ekipai ir smarkiai susikomplikavo savo šansus patekti į Didžiosios taurės varžybas.

Pirmoje mačo pusėje visą laiką pirmavo aikštelės šeimininkai, o po ilgosios pertraukos lyderių vaidmuo atiteko „Kedui". Likus žaisti minutę svečiai dar turėjo 6 taškų pranašumą (72:78), tačiau per 60 sekundžių visą turėtą persvarą iššvaistė vėjais ir patyrė labai skaudų pralaimėjimą.

Pabradės komandos smegenys Paulius Kamarauskas vaizdingai pasakojo apie rungtynes:

„Džiaugiamės pergale, neabejotinai dramatiškiausia šiame sezone. Kalbant apie rungtynes išlieka tos pacios bėdos: mažas intensyvumas gynyboje, komunikacijos ir agresyvumo stoka. Kai neapsiginame negalime rengti greitų atakų ir rinkti lengvų taškų, kas yra mūsų vienas iš ginklų puolime.

Priešininkai labai spaudėsi baudos aikštelėje ir buvo sunku pelnyti taškus iš artimos distancijos, todel kaip Prienų „Vytautas" su Ballais bombardavome tritaškius.

Manau rungtynių gale pasiteisino žaidimas vienu aukštu žmogumi ir keturiais gynėjais, kada pavyko perimti kelis kamuolius ir persverti rezultatą savo naudai. Dėkui varžovams už kovą."

Pabradės „Intersurgical": Saulius Kaušinis (7/11 dvit., 6/14 trit., 28 naud.bal.) – 32, Paulius Kamarauskas (12 rez.perd., 5 kl.) – 14, Aroldas Bitinas (12 atk.kam.) – 13.

„Kedas": Julius Rukšėnas (9/16 dvit., 1/7 trit., 7 kl., 5 per.kam.) – 24, Paulius Miškinis (4/7 trit., 11 atk.kam., 25 naud.bal.) – 22, Marius Janišius (8 atk.kam., 6 rez.perd.) – 12, Dovydas Švetkauskas (6 rez.perd.) – 11.

Skirtingi krepšiai

Šiame sezone A grupės favoritus terorizuojantys „Citco" (9/4) krepšininkai antradienį vos nepateikė dar vienos staigmenos. Tarptautinės įmonių grupės atstovai namuose po atkaklios kovos (74:76) pralaimėjo „Capital vertinimas-Ego Forte" (10/4) lubui.

Pirmoje mačo pusėje puolime dominavę svečiai po 2 kėlinio turėjo apčiuopiamą pranašumą (34:48), tačiau tai buvo tik karšto vakaro pradžia. Pasikeitus krepšiais nekilnojamo turto atstovai pamiršo kaip pataikyti į krepšį ir per 10 trečio kėlinio minučių pelnė vos 4 taškus ir prarado turėtą persvarą (50:52).

Lemiamo ketvirčio pradžioje praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojams pagaliau ir vėl atsirišo rankos, o likus žaisti 3 minutes jų pranašumas išaugo iki 10 taškų (56:66). Net 18 taškų per likusį laiką pelnę aikštelės šeimininkai dar bandė gelbėtis, tačiau švieslentėje sparčiai „degęs" laikas nebuvo jų sąjungininkas.

„Capital vertinimas-Ego Forte" žaidėjas Žydrūnas Prakapavičius turėjo pastabų dėl kaip diena ir naktis skirtingų krepšių Genio progimnazijos salėje:

„Prisiminus šias rungtynes į galvą šauna labai dviprasmiškos minitys. Varžovų salėje kabo du skirtingi krepšiai – vienas yra žemesnis ir į jį lengviau pataikyti. Pirmus du kėlinius mes metėme į jį ir turėjome +19, kai susikeitėme pusėmis geriau pataikė priešininkai.

Rungtynės buvo geros, emocingos ir kietos. Priešininkai šaunuoliai, žaidė užsivedę. O mes buvome labai pasyvūs, gerai, kad Andrius Giedraitis sužaidė lemiamu metu." – varžovus ir veteraną gyrė Prakapavičius.

„Citco": Vytautas Saulevičius (6/15 trit.) – 27, Mantas Leišis – 16, Edvinas Mikėnas ir Mantas Krauleidis – po 10.

„Capital vertinimas-Ego Forte": Andrius Giedraitis (5/6 dvit., 5/7 trit., 5/6 baud., 12 atk.kam., 41 naud.bal.) – 30, Mantas Simonavičius (3/12 trit., 11 rez.perd., 9 atk.kam., 8 išpr.praž., 6 kl.) – 15, Andžej Olenkovič (9 atk.kam., 8 išpr.praž.) – 14.

Pirmadienis – be intrigų

Pirmadienio vakarą visas 3 akistatas laimėjo namuose rungtyniavusios ekipos ir tą jos padarė pakankamai lengvai. 6 iš eilės pralaimėjimų seriją A grupės varžybose pagaliau nutraukė LR Švietimo ir mokslo ministerijos (3/11) komanda namuose užtikrintai nugalėję (83:58) „SKM-Bulius" (0/12).

Šarūnės Valinskaitės auklėtiniai laimėjo pirmąjį mačo kėlinį (17:18), tačiau netrukus leido priešininkams susikrauti dviženklį pranašumą (30:20) ir palyginti anksti „paleido" rungtynes. ŠMM ekipos gretose tradiciškai stigo rotacijos. Komandos garbę šiame susitikime gynė 6 krepšininkai, iš kurių taškus rinko tik 4.

Švietimo ir mokslo ministerijos veidas Darius Eberson pasidžiaugė, kad jo ekipai pavyko nutraukti nesėkmių seriją D lygoje:

„Smagu, kad pagaliau po ilgos pertraukos iškovojome pergalę. Aišku lengviau buvo žaisti, nes žaidėme prieš varžovus, kurie dar labai jauni, liauni ir viskas priešaky. Plius neturėjo ir trenerio, tad drausmės trūkumas ir jaunatviško entuziazmo perteklius akivaizdžiai kišo koją siekiant iškovoti taškus.

Smagu, kad net ir stipriai nukraujavę, kartais vos gaudydami kvapą, ne pilna sudėtimi sugebėjome sužaisti protingai atkarpas, kurios užtikrino mums ramų ir sotų gyvenimą iki pat pabaigos. Visi žinojo savo vietą ir savaip prisidėjo prie šito persilaužimo. Tiesa, pabaigoje dėl klaidų virtinės, jaunuoliai kibo į atlapus ir bandė priartėt, bet stipriai įsisiautėti neleidome, tad pergalė pelnyta, smagi, ir reikia tikėtis jau artėjančiose rungtynėse vėl susirinksime visi ir įkasime prieš išeinant į atkrintamųjų etapą."

ŠMM: Marius Zalieckas (12/20 dvit., 14 atk.kam., 33 naud.bal.) – 26, Edgaras Žilinskas (10/22 dvit., 1/5 trit., 22 atk.kam., 7 rez.perd., 6 išpr.praž., 4 per.kam., 39 naud.bal.) – 25, Rokas Žalnėravičius (9/26 dvit., 12 atk.kam., 6 išpr.praž.) – 20, Darius Eberson (5 rez.perd.) – 12.

„SKM-Buliai": Erikas Jatkūnas (15 atk.kam., 6 išpr.praž., 32 naud.bal.) – 16, Gustas Kulbickas – 13.

SKM-2000-II (8/4) ekipa namuose šventė nesunkią pergalę (63:30) prieš „Bajorus" (0/11) ir pratęsė varžovų agoniją. Paskutinį kartą D lygoje bajoraičiai džiaugėsi pergalės skoniu 2016 metų gruodžio 18 d.

SKM-2000-II: Matas Budėnas (8 atk.kam.) – 15, Adomas Binkauskas – 12, Ignas Baranauskas (5/9 dvit., 10 atk.kam., 5 rez.perd., 25 naud.bal.) – 11.

„Bajorai": Rokas Dapkus ir Giedrius Avsiukevičius – po 6.

Trečią pergalę B grupės varžybose iškovojo SRP kolektyvas namuose nesunkiai susidorojęs (63:30) su lygos debiutantais „Geodezinių matavimų" (1/11) krepšininkais.

Šiame susitikime abi komandos tragiškai atakavo krepšį iš žaidimo (SRP – 23/86, „Geodeziniai matavimai" – 11/61) ir pirmąjį vasario mėnesio pirmadienio vakarą norės kuo greičiau pamiršti.

SRP: Šarūnas Noreika (3/12 dvit., 4/13 trit., 10 atk.kam., 4 per.kam.) – 21, Donatas Taraila (10 per.kam., 8 atk.kam.) – 14, Edvinas Vaitkevičius (5/20 dvit., 0/8 trit., 13 atk.kam.) – 12.

„Geodeziniai matavimai": Vytautas Gedminas (1/6 trit., 8/10 baud., 11 atk.kam., 10 kl., 8 Išpr.praž.) 19, Mantas Paškonis (3/10 trit., 5 kl.) 10.