Jaunimas pradėjo rodyti gyvybės ženklus, rungtynės iki paskutiniųjų akimirkų ir galingi dvigubi dubliai.

Praėjusią savaitę Sostinės krepšinio lygos („GEALAN–SKL“) D lygoje įvyko net 25 rungtynės, kuriose buvo visko – nuo kovų ligi paskutinių sekundžių ir skaudžių pralaimėjimų iki įtikinamų favoritų pergalių.

D1 LYGOS APŽVALGA

Itin greitas startas

Pirmosiose praėjusios savaitės rungtynėse susigrūmė „United Sharks“ (4/1) ir „KGC“ (0/3) ekipos.

Pirmąjį šių rungtynių kėlinį geriau pradėjo „United Sharks“ krepšininkai, kurie iki pat kėlinio galo susikrovė įtikinamą persvarą (22:9). Antrajame kėlinyje geriau pasirodė „KGC“ ekipa, kuri iki ilgosios pertraukos sugebėjo sumažinti skirtumą iki vienaženklio (36:28).

Trečiasis kėlinys buvo ganėtinai apylygis, tačiau einant kėliniui į pabaigą „KGC“ sportininkai sumažino persvarą dar dviem taškais ir į ketvirtąjį kėlinį ėjo atsilikdami vos keliais taškeliais (52:46). Tačiau ketvirtajame kėlinyje „United Sharks“  susiėmė ir nusprendė, jog nereikia juokauti ir rungtynes laimėjo (68:55).

Trumpu komentaru pasidalino šių rungtynių rezultatyviausias žaidėjas Šarūnas Tumosa: „Šiose rungtynėse  manau, kad kontroliavome rungtynių tempą nuo pirmų minučių, išpildėme tai, ką buvome susitarę prieš rungtynes, kad kamuolys turi visada judėti, o tai ir padarėm, taip pat stengėmės „užbėgti“ į greitas atakas, kas mums sekėsi neblogai.

Nors ir pavyko įmesti 18 taškų, bet nemanau, kad tai buvo labai geros varžybos man asmeniškai, visada norisi geriau, stengiuosi dėl komandos, o komandai svarbiausia pergalė, kurią iškovojome. Kiek galiu – tiek padedu. Mano asmeninis šio sezono tikslas – minimaliai finalinis ketvertas. Jeigu visi susirinksime, manau tikrai esame pajėgūs ten patekti.“

„United Sharks“: Š.Tumosa 18, Vytautas Radzevičius 17 (10 rez.perd., 6 išpr.pr.), Edmundas Akstinas 15 (11 atk.kam., 24 naud.bal.).

„KGC“: Lukas Beržinskas 13, Julius Zykus 10.

Vos ne prisižaidė

D grupės rungtynėse susitiko „WEX“ (2/2) ir „Jepu“ (1/3) ekipos.

Šiose rungtynėse į priekį pirmajame kėlinyje iškart patraukė „Jepu“ ekipa, kuri praėjus dvejoms minutėms nuo rungtynių pradžios susirinko greitą 0:7 persvarą, tačiau „WEX“ komandai tai buvo tarsi spyris į galinę sėdynę, kuris paskatino surengti spurtą (23:5), o kėlinį laimėti (23:12).

Antrajame kėlinyje buvo viskas atvirkščiai. „Jepu“ ekipa surengė savo spurtą, kuri iki kėlinio pabaigos sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki minimalaus (35:33).

Trečiąjį kėlinį geriau pradėjo „WEX“ ekipa, kuri padidino savo atotrūkį nuo varžovų iki 8 taškų (42:34), tačiau „Jepu“ ekipa nerodė baltos vėliavos, o kaip tik – grįžo į rungtynes. Einant ketvirčiui į pabaigą „Jepu“ krepšininkai net perėmė rungtynių vadžias į savo rankas (48:49).

Visas ketvirtasis kėlinys buvo apylygis, tačiau likus dvejoms minutėms „Jepu“ turėjo 3 taškų persvarą, tačiau likusią rungtynių atkarpą geriau sužaidė „WEX“ komanda, kuri iš šių rungtynių išsinešė sveiką kailį (72:68).

Mintimis apie šias rungtynes ir prasidėjusį sezoną sutiko pasidalinti „Jepu“ komandos treneris Arnoldas Norgėla: „Šios rungtynės labai gerai atspindi mūsų sezoną. Kaip atrakcionų parko linksmieji kalneliai, bet  pas mus liūdnieji kalneliai. Sezono startas išties sunkiai klostosi, o tame yra nemažai priežasčių.

Viena esminių priežasčių yra ta, kad komandoje turime daug naujų žmonių, tad trūksta susižaidimo, o treniruotėms nėra laiko, nes rungtynių maratonas įsisiūbavęs. Tad tenka rungtynių metu atlikti naujus derinius ar kombinacijas. Dabar turėsime keletą treniruočių, tad bandysime gerinti tarpusavio ryšį aikštelėje. Su komandos vadovybe esame išsikėlę tikslus šio sezono, tad labai nepergyvename dėl pralaimėjimų ir išliekame optimistai, kad greitu metu pradėsime demonstruoti kokybiškesni krepšinį.“

„WEX“: Vilmantas Karnickas 27, Edgaras Mickevičius 12 (8 atk.kam.).

„Jepu“: Aleksas Neniškis 21, Laurius Jablonskis 17.

Antrojo kėlinio prakeiksmas

A grupės batalijose susitiko „Žali“ (3/0) ir „Teodorai“ (1/3).

Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo „Žali“, kurie vienu metu turėjo dviženklį pranašumą (16:4), tačiau „Teodorams“ iki kėlinio pabaigos pavyko ženkliai sumažinti savo atsilikimą ir grįžti į rungtynes (16:12). Vis dėlto antrajame kėlinyje „Žali“ parodė savo uraganinį puolimą, kuris nunešė „Teodorų“ viltis į pergalę kitur (42:24).

Antrojoje pusėje „Žali“ toliau demonstravo kietą ir greitą žaidimą. Nors ir trečiąjį kėlinį „Žali“ pralaimėjo, tai vis tiek leido jiems džiaugtis solidžia persvara (54:42). Ketvirtajame kėlinyje vėl į savo vadžias paėmę „Žali“ sutvarkė formalumus ir šventė puikiai pelnytą pergalę (75:59).

„Žali“: Martynas Nyderis 14, Mindaugas Lapėnas ir Darius Kazėla po 12, Laimis Gudelis ir Martynas Baniulis po 10.

„Teodorai“: Ričardas Pilitauskas 16, Vytenis Kunčiūnas 11, Valerijs Ancevskij 10 (7 atk.kam.).

Savivaldybė įvedusi savo taisykles

D grupės rungtynėse susitiko „Vilniaus miesto savivaldybė-2“ (3/0) (toliau „VMS-2) ir „BC Uptown Troubles“ (0/3) ekipos.

Pirmąją rungtynių dalį geriau pradėjo ir baigė „VMS-2“ ekipa, kuri pirmąją dalį laimėjo (41:20). Nors ir jaunimo ekipa bandė viską, jog grįžtų į rungtynes, bet „VMS-2“ įvedė savo taisykles, kurios galiojo visas šias rungtynes ir „BC Uptown Troubles“ ekipai niekaip nepavyko pasipriešinti vyresniems, labiau patyrusiems varžovams (83:58).

„VMS-2“: Raimondas Jacunskas 34 (20 (!) atk.kam., 48 naud.bal.), Aurimas Gadeikis 18 (6 rez.perd., 6 išpr.pr., 28 naud.bal.), Raivydas Rakauskas ir Edgaras Linkus po 10.

„BC Uptown Troubles“: Justas Jankauskas ir Kasparas Dovydaitis po 12.

Šalti nervai

B grupėje susitiko „Didėja“ (3/2) ir „ACO.LT“ (0/4) komandos.

Visas pirmasis kėlinys vyko taškas į tašką, tačiau kėlinio pabaigoje „ACO.LT“ krepšininkai turėjo minimalią 1 taško persvarą (17:18). Antrasis kėlinys taip pat buvo apylygis, tačiau į ilgąją pertrauką turėdami 1 taško persvarą ėjo „Didėja“ krepšininkai (34:33).

Trečiojo kėlinio pradžia buvo tarsi analogas pirmajai pusei, kuri buvo visiškai lygi, bet antrojoje kėlinio pusėje „Didėja“ krepšininkai įsivažiavo ir padidino savo persvarą iki 5 taškų (48:43). Ketvirtajame kėlinyje savo šaltus nervus ir galią parodę „Didėja“ krepšininkai tarsi ant sparnų jautėsi puolime ir pranoko savo oponentus (69:52).

„Didėja“: Vladas Jucevičius 23 (8 atk.kam., 6 išpr.pr.), Edgaras Matulevičius 13 (7 atk.kam.).

„ACO.LT“: Richardas Paulavičius 14 (10 atk.kam.), Paulius Kasiulis 13 (14 atk.kam., 8 rez.perd., 7 išpr.pr., 4 per.kam., 28 naud.bal.).

Skaudus pralaimėjimas

C grupės dvikovoje susitiko „Oaks-3-Tirola“ (2/1) ir „Nestandartinių“ (0/4) ekipos.

Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo „Oaks-3-Tirola“ ekipa, kuri jau po pirmojo kėlinio turėjo įtikinamą persvarą (24:8), tačiau „Nestandartiniai“ kovojo antrajame kėlinyje, kurį pralaimėjo vos 3 taškų skirtumu (20:17). Tačiau „Nestandartinių“ ekipa sugriuvo trečiajame kėlinyje, kai „Oaks-3-Tirola“ parodė savo raumenis ir surakino savo gynybos gniaužtuose ir leido įmesti vos 4 taškus (27:4). Ketvirtasis kėlinys buvo tarsi formalumas, kuriame „Oaks“ krepšininkai neatleido vadžių ir siekė įmesti 100 taškų, kas jiems pavyko (101:43).

„Oaks-3-Tirola“: Svajūnas Sinkevičius 25 (7 atk.kam., 7 išpr.pr., 39 naud.bal.), Povilas Kaminskas 24 (21 (!) atk.kam., 14 rez.perd., 7 išpr.pr., 57 naud.bal.), Vytautas Gediminas 17.

„Nestandartiniai“: Rokas Dapkus 16, Vilius Kraučelis 11.

Nedaug trūko iki prisižaidimo

A grupės kovose susitiko „Patikima praktika“ (2/2) ir „Ridikas“ (2/1) krepšininkai.

Nuo pat pirmojo kėlinio pradžios „Patikima  praktika“ nesiruošė juokauti ir išsiveržė į priekį. Tuo neapsiriboję „Patikimos praktikos“ sportininkai iki kėlinio galo padidino persvarą padidino iki 9 taškų (23:14).Antrojo kėlinio metu „Ridiko“ ekipa bandė grįžti į rungtynes, tačiau „Patikima praktika“ atlaikė varžovų spurtą ir ėjo į ilgąją pertrauką turėdami 7 taškų persvarą (41:34).

Antroji rungtynių pusė buvo ganėtinai apylygė. Trečiojo kėlinio pabaigoje „Patikimos praktikos“ pranašumas jau siekė 12 taškų (57:45), tačiau paskutinę minutę „Ridikas“ aptirpdė varžovų pranašumą (57:48). Ketvirtajame kėlinyje „Patikima“ praktika įtvirtino savo pranašumą ir šventė užtikrintą pergalę (79:73).

Mintimis apie šias rungtynes sutiko pasidalinti „Ridiko“ žaidėjas Lukas Radžiūnas: Disciplina, kovinis pyktis, šalti nervai. Šie trys elementai buvo esminiai dalykai, kurių pritrūko šiose rungtynėse. Disciplinos pritrūko dar prieš rungtynes kuomet, matydami, kad varžovai vos renkasi į rungtynes, jausdami penktadienio vakaro naštą, nedarėme sau įprasto rimto apšilimo.

Šio discipliniškumo stygiaus dėka nesugebėjome ne tik deramai komandiškai apšilti, bet ir užkurti savyje komandinio pykčio. Tai lėmė, kad nuo pat varžybų pradžios varžovai po truputį pradėjo tolti, o mes vangiai reagavome į jų taškus, darėme daug klaidų, skubėjome. Kuomet trečiame kėlinyje į aikštelę išėjo mūsų komandos idėjinis ir dvasinis lyderis bei parodė mums kovotojo dvasios pavyzdį, galų gale sugebėjome savyje pažadinti tą pyktį, kurio taip reikėjo ir kurio neturėjome per pirmus du kėlinius.

Nors ir sugebėjome pasivyti varžovus, visgi nesugebėjome išlaikyti šaltų nervų bei „perlaužti“ rungtynių. Skubotais mūsų sprendimais, klaidomis ir kreivais metimais varžovai sugebėjo pasinaudoti, todėl švęsti savaitgalio išėjo pergalingu žingsniu. Mums tai buvo gera pamoka, tikiu, kad sugebėsime iš jos pasimokyti.

„Patikima praktika“: Kazimieras Girdenis 31 (17 atk.kam., 8 išpr.pr., 7 rez.perd., 40 naud.bal.), Albertas Jonas Bareišis 22 (11 atk.kam.), Martynas Alenksas 14.

„Ridikas“: L.Radžiūnas 15, Regimantas Šeštokas ir Edmundas Katovičius po 12, Jonas Norvaišas 11 (9 atk.kam.).

Kova iki paskutiniųjų akimirkų

Grįžtame į C grupę, kur susitiko dvejos ekipos, kurios kovojo dėl pirmosios pergalės šiame „GEALAN–SKL“ D lygos sezone „Be šansų“ (1/4) ir „Nestandartiniai“ (0/5).

Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo jaunimo pagrindu suburta „Nestandartinių“ ekipa, kuri vienu metu pirmajame kėlinyje turėjo 6 taškų persvarą (15:9), tačiau „Be šansų“ neatsipalaidavo ir einant kėliniui į pabaigą prisivijo savo jaunuosius oponentus (16:15). Antrojo kėlininio pradžia buvo geresnė „Be šansų“ ekipai, tačiau kėlinio pabaigoje jaunimas grįžo į rungtynes (30:29).

Trečiojo kėlinio pradžioje iniciatyvą savo rankose laikė „Nestandartiniai“, kurie kėlinio pradžioje turėjo 6 taškų persvarą, tačiau kėliniui einant į pabaigą „Be šansų“ vėl aptirpdė savo atsilikimą iki 1 taško (42:41). Ketvirtojo kėlinio pradžioje jaunimas vėl susikrovė minimalią persvarą, tačiau daugiau patirties turintys „Be šansų“ krepšininkai pataikė kelis metimus iš eilės ir laimėjo rungtynes (60:57).

Pasidalinti mintimis sutiko „Nestandartinių“ rezultatyviausias žaidėjas Herbertas Šekštelo:

„Rungtynes buvo įtemptos ir visą laiką kova vyko taškas į tašką, tačiau pabaigoje įsivėlėme į varžovų propaguojamą greitą žaidimą, pradėjome skubėti ir praradome visas rungtynes turėtą minimalų pranašumą. Esame tik šiemet susibūrusi komanda, tad manau, jog su kiekvienomis rungtynėmis žaidimas tik gerėja ir antrajame rate būsime pajėgūs kovoti su visomis lygos komandomis.“

„Be šansų“: Justinas Bakšys 24 (7 atk.kam.), Mantas Stankus 19.

„Nestandartiniai“: H.Šekštelo 16 (7 atk.kam., 4 išpr.pr.), R.Dapkus 12, Dominykas Deltuva 11.

Laimė sustabdė vilkus

Liekame C grupėje, kurioje šį kartą susutiko „Laimė-Laimė“ (4/1) ir „Vilko Brolija“ (4/1) ekipos.

Rungtynių pradžia buvo ganėtinai apylyge. Nė viena komanda nepabėgo pernelyg toli į priekį, o kėliniui einant į pabaigą „Laimė-Laimė“ ekipa turėjo neženklų pranašumą savo pusėje (26:20). Antrajame kėlinyje sužvėrėję „Vilko Brolijos“ krepšininkai perėmė vadžias į savo rankas. Vienu metu savo „Vilko Brolija“ turėjo dviženklę persvarą, kurią „Laimė-Laimė“ ekipai iki kėlinio galo pavyko panaikinti ir eiti į ilgąją pertrauką atsiliekant vos keliais taškeliais (39:42).

Antroji pusė taip pat buvo labai intriguojanti. Trečiojo kėlinio pradžioje toliau iniciatyvą savo rankose turėjo „Vilko Brolija“, kuri susirinko 9 taškų pranašumą (53:62), bet kėlinio pabaigoje vėl „Laimė-Laimė“ ekipai pavyko sumažinti varžovų pranašumą (62:64). Ketvirtąjį kėlinį vėl geriau pradėjo „Vilko Brolijos“ krepšininkai, tačiau  „Laimė-Laimė“ ekipai nusišypsojo dviguba „laimė“ ir einant ketvirtajam kėliniui į pabaigą jiems pavyko persverti rezultatą savo naudai ir švęsti pergalę (84:81).

„Laimė-Laimė“: Mantas Vanagas 28, Justas Urmanavičius (8 atk.kam., 7 per.kam., 6 rez.perd., 35 naud.bal.) ir Darius Stanionis (11 atk.kam., 6 išpr.pr.) po 19.

„Vilko Brolija“: Mindaugas Sutkus  27 (13 rez.perd., 10 klaid., 6 atk.kam., 37 naud.bal.), Vaidas Petrulionis 16, Vytautas Repečka 13 (12 atk.kam.).

Patys sau susigadino nervus

B grupės rungtynėse susitiko „Home Report LT“ (3/1) ir „LPK Liberna-Gervečių kraštas“ (1/3).

Šias rungtynes geriau pradėjo „LPK Liberna-Gervečių kraštas“ ekipa, kuri rungtynes pradėjo spurtu (7:0), tačiau „Home Report LT“ ekipa pabudusi iš rudens miego grįžo į rungtynes ir einant kėliniui į pabaigą prisivijo varžovus ir net išlygino rungtynių rezultatą (18:18). Antrajame kėlinyje viskas pasikeitė. Labiau patyrę „Home Report LT“ krepšininkai primetė savo žaidimą ir kėlinio pabaigoje susikrovė jau sau palankų 7 taškų pranašumą (41:34).

Trečiajame kėlinyje „Home Report LT“ komanda ir toliau rodė savo pranašumą ir šiame kėlinyje po truputį didino savo persvarą, kuri galop pasiekė 15 taškų (63:48). Nors ir atrodė, jog „Home Report LT“ ekipa ramiai pabaigs rungtynes ir švęs užtikrintą pergalę – nė velnio. „LPK Liberna-Gervečių kraštas“ krepšininkai atsilikinėjo, tačiau nerodė baltosios vėliavos. Net 5 tritaškius pataikę „LPK Liberna-Gervečių kraštas“ komanda prisivijo savo varžovus, tačiau elementariai pritrūko laiko, nes pavyko suspurdėti tik rungtynių pabaigoje (79:76).

„Home Report LT“: Marijus Norkus 25 (11 atk.kam., 8 išpr.pr., 6 rez.perd., 4 per.kam., 32 naud.bal.), Žydrūnas Prakapavičius 20, Vaidas Skomskis 15 (8 atk.kam.), Mantas Simonavičius 10 (10 rez.perd., 7 atk.kam.).

„LPK Liberna-Gervečių kraštas“: Edvinas Viršila 16 (7 atk.kam.), Artūras Seržantas ir Artūras Lisinskas po 15, Darjuš Vladimirov 13.

Lėtas startas

D grupės dvikovoje susitiko „Aptsipūtę“ (3/0) ir „Society“ (3/2) ekipos.

Abi ekipos šias rungtynes pradėjo ganėtinai lėtai. Pirmajame kėlinuke vyravo gynybinio stiliaus krepšinis, kurio metu „Society“ ekipa turėjo menką ir trapų pranašumą (6:9). Antrajame kėlinyje „Society“ krepšininkai dar labiau atitolo. Einant kėliniui į pabaigą „Society“ padidino savo pranašumą iki dviženklio (19:30).

Antroji pusė buvo truputį kitokia. Po antrojo kėlinio „Atsipūtusių“ ekipa atrodė nelabai „Atsipūtę“, tačiau pertrauka jiems buvo naudinga, nes trečiojo kėlinio metu jiems pavyko kiek pristabdyti varžovus ir patiems užpulti krepšį, o kėliniui einant į pabaigą pavyko sumažinti atsilikimą iki vos 5 taškų (39:44).

Viso ketvirtojo kėlinio metu vyko agresyvi ir apylygė kova, tačiau vis dar nebuvo aišku, kuri ekipa tądien laimės. Viskas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis, kuomet likus 50 sekundžių rezultatas buvo lygus (64:64). Tačiau lemiamą žodį tarė Nedas Petniūnas, kuris įmetė lemiamą tritaškį ir jis leido „Atsipūtusių“ ekipai džiaugtis pergale (67:64).

„Atsipūtę“: Artūras Leščinskas 21, Deividas Zoruba 16 (8 atk.kam., 7 išpr.pr., 12/13 baut.met.), Rokas Kasparavičius 15, Nedas Petniūnas 13 (17 atk.kam., 6 išpr.pr., 26 naud.bal.).

„Society“: Edgaras Gotovecas 22 (9 atk.kam.), Vytautas Petrauskas 17  (12 atk.kam.), Tomas Martinkus 13.

Antras pralaimėjimas iš eilės

Paskutiniai D1 lygoje šią savaitę susitinka „Žali“ (4/0) ir „Akcija-KREPŠINIS“  (2/2) ekipos.

Nuo pat pirmųjų minučių vyko kova taškas į tašką ir nė viena ekipa nesugebėjo išsiveržti į priekį, o rezultatas po pirmojo kėlinio buvo visiška lygybė (17:17). Antrasis kėlinukas buvo panašus į pirmąjį, tačiau jame jau pradėjo rodytis ženklai, jog „Žalių“ ekipa atsigauna, nes vienu metu minėta komanda jau turėjo 7 taškų pranašumą (31:24), kurį pavyko „Akcija-KREPŠINIS“ ekipai sušvelninti (34:32).

Trečiajame kėlinyje „Žali“ pradėjo žaisti agresyviau ir tai lėmė, jog viso kėlinuko metu „Žali“ pradėjo kaupti ir didinti savo atotrūkį nuo varžovų, o kėlinio pabaigoje skirtumas buvo jau dviženklis (54:44). Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Akcija-KREPŠINIS“ ekipa bandė vytis oponentus, tačiau skirtumas jau buvo pernelyg didelis, jog būtų pavykę grįžti į rungtynes ir laimėti jas (78:67).

„Žali“: Laimis Gudaitis 19 (7 atk.kam.), Martinas Nyderis 15 (6 atk.kam.), Darius Kazėla 10.

„Akcija-KREPŠINIS“:  Žygimantas Vilius 22, Ernestas Pliuška 16, Aurimas Gudavičius 15 (9 atk.kam.).

D2 LYGOS APŽVALGA

Jaunimo komandos pasispardymas

D2 lygos kovas praėjusią savaitę pradėjo „LR Švietimo ir mokslo ministerija“ (3/2) (toliau „LR ŠMM“) ir „SKM-Lazdynų“ (0/5) ekipos.

Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo „LR ŠMM“ ekipa, kuri nuo pat pirmųjų minučių neleido kvėpuoti jauniesiems Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) krepšininkams (31:22). Antrajame kėlinyje „LR ŠMM“ ekipa padidino savo persvarą iki dviženklės, kuri vienu metu siekė 16 taškų (46:30),  tačiau „SKM-Lazdynų“ krepšininkams iki kėlinio pabaigos pavyko sušvelninti rezultatą (57:45).

Antroji pusė ganėtinai panaši. Jaunimo ekipa bandė grįžti į rungtynes ir truputį pagąsdinti varžovus, tačiau, kai tik „SKM-Lazdynai“ sumažindavo persvarą iki mažiau nei dviženklės, tai „LR-ŠMM“ ekipa susigrąžindavo sau įprastą pranašumą ir judėdavo tolyn (71:61). Ketvirtasis kėlinukas buvo tarsi formalumas, tačiau galima pagirti „SKM-Lazdynų“ ekipą, kuri po kėlių iš eilės skaudžių pralaimėjimų nepasidavė ir kovojo šiose rungtynėse, tad tikimės, jog antras ratas bus sėkmingesnis (97:87).

„LR ŠMM“: Rokas Eimutis 50 (12 atk.kam., 7 išpr.pr., 45 naud.bal.), Tadas Juknevičius 17 (16 atk.kam., 8 rez.perd., 35 naud.bal.).

„SKM-Lazdynai“: Eimantas Bražinskas 37 (17 atk.kam., 15/38 dvit., 2/15 trit.), Konradas Tamkevičius 26 (9 atk.kam., 29 naud.bal.).

Patirtis lemia daug ką

B grupėje susitiko „SRP“ (4/1) ir „Vilniaus KM-2004“ (0/4) ekipos.

Nuo pat pirmųjų akimirkų „SRP“ krepšininkai išsiveržė į priekį ir neleido jaunuoliams grįžti į rungtynes. Po dviejų kėlinių „SRP“ turėjo įtikinamą persvarą (42:17). Antroji pusė buvo formalumas, kuriame „SRP“ krepšininkai turėjo sutvarkyti likusius reikalus. Verta paminėti tai, jog „Vilniaus KM-2004“ nors ir patyrė skaudų pralaimėjimą, tačiau jiems pavyko keliais taškais laimėti paskutinį ketvirtį (86:34).

„SRP“: Šarūnas Noreika 27 (8 atk.kam., 8 per.kam., 33 naud.bal.), Naglis Jonuška 22 (17 atk.kam., 35 naud.bal.), Donatas Taraila (12 rez.perd., 7 atk.kam.) ir Aidas Trakimavičius (12 atk.kam.) po 11.

„Vilniaus KM-2004“: Matas Arlauskas 15.

Gynybinis krepšinis

Ir toliau liekame B grupėje, kur susitinka „Užgesę talentai“ (2/3) ir „KK Kulkos“ (0/3) ekipos.

Nuo pat pirmųjų akimirkų šiose rungtynėse, matėsi, jog šios rungtynės bus paremtos geležine gynyba. Pirmajame kėlinyje truputį geriau sekės „KK Kulkos“ ekipai, kurie po pirmojo kėlinio turėjo trapią 7 taškų persvarą (8:15). Antrasis kėlinys buvo apylygis ir labai nerezultatyvus. Abi ekipos kartu įmetė 17 taškų (16:24).

Trečiajame kėlinyje vyko panaši kova kaip ir antrajame – abi komandos fokusavosi ties gynyba ir vėl praleido į savo krepšius labai mažą kiekį taškų (šį kartą abi ekipos kartu įmetė 20 taškų) (27:33). Ketvirtajame kėlinyje viskas pasikeitė. „Užgesę talentai“ atgeso ir prisiminė, kaip reikia pulti varžovus ir pastarieji surengę spurtą ir laimėję kėlinį (23:12), laimėjo šias rungtynes (50:45).

„Užgesę talentai“: Arnas Aidukas 16.

„KK Kulkos“: Vaidas Liubinas 16 (8 atk.kam.).

Išstenėta pergalė

C grupėje susitiko „Snackbox.lt“ (3/2) ir „Vilniaus paukštyno“ (3/1) ekipos.

Pirmajame kėlinyje vyko apylygė kova, kurioje nė viena ekipa nesugebėjo pabėgti viena nuo kitos, tačiau paskutinėmis kėlinio minutėmis „Snackbox.lt“ ekipa turėjo nedidelę 4 taškų persvarą (18:14). Antrajame kėlinyje savo pranašumą toliau didino „Snackbox.lt“ krepšininkai, kurie vienu metu jau turėjo susikrovę 14 taškų persvarą (30:16), tačiau „Vilniaus paukštyno“ komanda po lengvo šoko atsibudo ir sumažino savo atsilikimą iki vienaženklio (34:25).

Trečiajame kėlinyje vėl viskas vyko taškas į tašką, tačiau ta persvara, kurią „Snackbox.lt“ ekipa susirinko pirmoje pusėje – padėjo. „Snackbox.lt“ ekipa saugojo šią persvarą tarsi savo vaiką (47:36). Ketvirtasis kėlinys buvo labai įtemptas – „Vilniaus paukštyno“ ekipa grįžo į rungtynes ir persvėrė rezultatą (49:50), bet einant rungtynėms į pabaigą išseko visos „Vilniaus Paukštyno“ jėgos ir jiems nepavyko laimėti šių rungtynių (60:55).

„Snackbox.lt“: Edgaras Jančauskas 17, Gediminas Alisas 14 (10 atk.kam.), Viktoras Dargis 10 (6 atk.kam.).

„Vilniaus paukštynas“: Ignas Čekanauskas 16, Povilas Grikštas 15 (9 atk.kam., 6 rez.perd.), Sandrius Podrobeckas 13 (11 atk.kam.).

Pirmasis kėlinys nieko nereiškia

Tęsiame C grupės batalijas, kuriose šį kartą susitiko „MKK“ (3/1) ir „VKSK-2“ (2/3) komandos.

Viso pirmojo kėlinio metu vyko kova taškas į tašką, nė viena ekipa nesusikrovė didesnės nei 6 taškų persvaros, o kėlinuko pabaigoje „VKSK-2“ krepšininkai turėjo trapų 1 taško pranašumą (14:13). Antrajame kėlinyje „MKK“ ekipa perėmė rungtynių valdžią į savo rankas ir kėlinio pabaigoje jau turėjo sukaupę 7 taškų persvarą (31:24).

Trečiajame kėlinyje savo jėgą toliau rodė „MKK“ krepšininkai, kurie nuo pat kėlinio pradžios nesiruošė juokauti ir iki kėlinio pabaigoje jau turėjo dviženklį pranašumą (51:37). Ketvirtajame kėlinyje toliau savo sąlygas diktavo „MKK“ sportininkai, kurie neatsileido ir išlaikė bei padidino savo pranašumą iki 22 taškų (73:51).

„MKK“: Audrius Gustys 20, Gedas Vitkauskas 18 (11 atk.kam.), Orentas Ridzvanavičius 11 (6 rez.perd.).

„VKSK-2“: Andrius Baronas 20 (15 atk.kam., 30 naud.bal.), Marius Graičiūnas 18.

Puiki pirmoji pusė lėmė pergalę

Grįžtame į B grupės batalijas, kur susitiko „Vikingai“ (4/0) ir „KK Kulkos“ (0/4).

Nuo pat pirmųjų akimirkų „Vikingų“ krepšininkai pradėjo kaupti ir didinti savo persvarą, kuri kėlinio gale sugebėjo pasiekti 6 taškus (17:11). Antrajame kėlinyje savo gerą žaidimą ir toliau rodė „Vikingai“, kurie tiek sėkmingai užpuolė, tiek sėkmingai apsigynė (39:23). Nesėkminga pirmoji dalis turėjo paskatinti „KK Kulkas“ grįžti į kovą, tačiau to nepavyko padaryti ir antrojoje pusėje nepasipriešino „Vikingams“ (58:42).

„Vikingai“: Naglis Ramaneckas 17, Irmantas Riškus 11.

„KK Kulkos“: Ričardas Šalcis 11 (12 atk.kam.), Tomas Staugas ir Darius Valinskas (14 atk.kam.) po 9.

Gilės siaučia

D grupės rungtynėse susitiko „Oaks Acorns“ (4/1) ir „SKM-2001-II“ (0/4) ekipos.

Pirmąją pusę geriau pradėjo „Oaks Acorns“ ekipa, kuri pirmajame kėlinyje pradėjo krautis savo pranašumą, o antrajame kėlinyje „gilių“ persvara siekė dviženklę (40:24). Trečiajame kėlinyje į nokdauną pasiųsti SKM krepšininkai taip ir neatsigavo bei patyrė skaudų pralaimėjimą prieš puikų žaidimą kol kas rodančius „Oaks Acorns“ krepšininkus (79:42).

„Oaks Acorns“: Matas Audickas ir Povilas Vasylius (10 atk.kam., 26 naud.bal.) po 16, Simonas Šidlauskas 15 (9 atk.kam., 23 naud.bal.).

„SKM-2001-II“: Matas Kerys, Kęstutis Stankevičius ir Mindaugas Stankevičius po 7.

Nedaug trūko

A grupės kovose susitiko „BC onetwoBall“ (3/1) ir „SKM-2002-V“ (0/4) krepšininkai.

Pirmoji rungtynių pusė buvo ganėtinai apylygė ir nė viena ekipa toli viena nuo kitos nepabėgo, tačiau į keliaujant į ilgąją pertrauką, trapią 6 taškų persvarą turėjo „BC onetwoBall“ ekipos atstovai (34:28). Trečiasis kėlinys buvo kiek kitos – SKM krepšininkams pritrūko jėgų ir vyresni oponentai pasinaudojo tuo ir padidino savo pranašumą iki dviženklio (53:41). SKM ekipa bandė grįžti į rungtynes, tačiau buvo per vėlu ir teko pripažinti varžovų pranašumą (65:56).

„BC onetwoBall“: Matas Anužis 22 (23 atk.kam., 6 išpr.pr., 37 naud.bal.), Paulius Jurgutis 15 (10 atk.kam.).

„SKM-2002-V“: Joris Marcinkevičius 29 (7/17 trit.).

Vieni vartai

D grupės batalijose susitiko „Ad Modum“ (3/2) ir „Pabradės Atlantica“ (0/4) ekipos.

Nuo pat pirmųjų akimirkų „Ad Modum“ krepšininkai įvedė savo taisykles ir visų rungtynių metu neleido varžovams savęs prisivyti. Po pirmosios pusės rungtynių rezultatas buvo kaip ir aiškus (43:22). Antroji pusė buvo formalumas, kuriame visi „Ad Modum“ ekipos krepšininkai gavo pasireikšti (84:50).

„Ad Modum“: Algis Buivydas 26 (14 atk.kam., 44 naud.bal.), Deividas Bražėnas 21 (7 atk.kam.), Dainius Valančius 16 (14 atk.kam., 6 rez.perd.), Rolandas Matusas 15 (9 atk.kam.).

„Pabradės Atlantica“: Eimantas Bendorius 18.

Trečiasis kėlinys

Paskutines šios savaites D2 lygos rungtynes žaidė D grupės atstovai „Kedas“ (4/1) ir „Baldų Arsenalas" (3/2)

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo lygus, nė viena ekipa nesusikrovė didesnės persvaros (20:22), o jau antrajame kėlinyje įvyko šiek tiek pokyčių, kurie pakeitė rungtynių eigą. Antrojo kėlinuko pabaigoje „Baldų Arsenalo“ ekipa susikrovė dviženklį pranašumą (31:41), bet „Kedo“ krepšininkai nepanikavo ir iki kėlinio pabaigos sumažino savo atsilikimą (38:41).

Trečiasis kėlinukas buvo šių rungtynių lūžis, kuomet supykę „Kedo“ krepšininkai pradėjo rimčiau žaisti ir šį kėlinį laimėjo 10 taškų skirtumu, o į ketvirtąjį kėlinį žengė turėdami 7 taškų pranašumą (67:60). Ketvirtojo kėlinio viduryje rungtynių rezultatą pakeitę savo naudai „Baldų Arsenalas“ neišlaikė trapaus pranašumo ir šaltų nervų „Kedo“ krepšininkai laimėjo šias rungtynes (87:77).

„Kedas“: Marius Janišius 23 (11 atk.kam.), Paulius Miškinis 17 (14 atk.kam.), Mantas Tursa 15 (7 atk.kam.), Egidijus Paulauskas 14.

„Baldų Arsenalas“: Jurijus Ancukevič 26, Roman Blažko 15 (8 rez.perd.), Gytis Šidlauskas 13 (10 atk.kam.).