Kovos iki paskutinės sekundės, pirmosios pergalės ir nė karto nepralaimėjusi ekipa

Štai ir baigėsi pirmoji pilna Lapkričio savaitė, kuri įnešė pokyčių į GEALAN-Sostinės krepšinio D lygos (SKL) grupių lenteles. Šią savaite buvo nemažai rungtynių, kurios sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. Taip pat buvo iškovotosios pirmosios pergalės bei patirti skaudūs pirmieji pralaimėjimai.

D1 LYGOS APŽVALGA

Finalo vertos rungtynės

Pirmosios šios savaitės D1 lygos rungtynės vyko tarp „Komfako“ (2/1) ir „Teodorų“ (1/2) ekipų. Šios ekipos susitiko pirmą kartą per visą komandų gyvavimo istoriją.

Visos šios rungtynės buvo tarsi loterija – kuriai komandai labiau pasiseks, ta ir laimės. Pirmojoje dalyje menką persvarą susirinkę „Komfako“ krepšininkai ją saugojo kaip sargybiniai saugo prezidentą (40:36). Antroji rungtynių dalis buvo apylygė, tačiau ketvirtasis kėlinys buvo tarsi Eurolygos finalas.

„Komfako“ ekipai pirmaujant dviem taškais (75:73) Antanas Jakutis pataikė dvitaškį ir išlygino rungtynių rezultatą (75:75). Paskutinėje atakoje Vitalis Pancerevas pramėtė tritaškį metimą, kuris galėjo išplėšti pergalę, tačiau Tomas Aleinikovas sugriebė atšokusį kamuolį puolime ir lemiamą metimą pataikė Marius Savielius. Nors ir „Teodorai“ turėjo progą paskutinėje atakoje išplėšti pratęsimą ar net pergalę, tačiau A.Jakučio metimas skriejo pro šalį ir sunkią pergalę šventė „Komfako“ ekipa (77:75).

„Komfakas“: V.Pancerevas ir M.Savielius po 24, Edgaras Ivanovas 10 (12 atk.kam.).

„Teodorai“: A.Jakutis 20, Vaidas Beinoras 16 (7 atk.kam., 6 rez.perd.), Liutauras Adomaitis 14 (10 atk.kam.).

Trečiojo kėlinio sindromas

B grupės rungtynėse susitiko „United Sharks“ (3/1) ir „BC Didėja“ (2/2) ekipos.

Pirmojo kėlinio pradžia buvo ganėtinai apylygė. Nė viena komanda smarkiai nepabėgdavo nuo kitos, tačiau einant kėliniui į pabaigą „BC Didėja“ krepšininkai turėjo trijų taškų persvarą (19:22). Antrajame kėlinyje geresnį žaidimą rodyti pradėjo „United Sharks“, kurie kėlinį laimėjo 22:13 ir į ilgąją pertrauką ėjo su šešių taškų persvara (41:35).

Trečiasis kėlinys buvo „BC Didėja“ ekipos košmaras. Tarsi užmigę visą kėlinį žaidė „BC Didėja“ krepšininkai pralaimėjo trečiąjį kėlinį net (15:0) ir į ketvirtąjį kėlinį ėjo atsilikdami net dvidešimt vieno taško skirtumu (56:35). Ketvirtasis kėlinys buvo tarsi formalumas, tačiau „BC Didėja“ ekipai pavyko sumažinti persvarą iki šiek tiek padoresnės (73:56).

„United Sharks“ įžaidėjas Vytautas Radzevičius pasidalino mintimis apie šias rungtynes: „Pergalė buvo tikrai svarbi bei reikalinga po, reikia pripažinti, labai skaudaus pralaimėjimo praeitame ture. Pagrindinis faktorius, kuris nulėmė pergalę, neabejotinai – gynyba. Rungtynes pradėjome su broku gynyboje, tačiau po truputį gerinome ją su kiekvienu kėliniu ir galiausiai trečiajame kėlinyje varžovams neleidome pelnyto nė taško. Tai kol kas geriausia mūsų pademonstruota gynyba, bet tikiu, kad dar galime ir su laiku parodysime dar labiau solidesnį žaidimą tiek puolime , tiek gynyboje.“

„United Sharks“: Kazimieras Motiekaitis, V.Radzevičius ir Giedrius Pikturna po 13. K.Motiekaitis atkovojo dar 10 atšokusių kamuolių, o V.Radzevičius atliko net 14 rezultatyvių perdavimų.

„BC Didėja“: Andrius Montvydas 25 (14 atk.kam., 9 išpr.pr., 34 naud.bal.), Paulius Kapšys 11.

Keista antroji pusė

Sekančios rungtynės vyko tarp D grupės ekipų „Society“ (3/1) ir „BC Uptown Troubles“ (0/2).

Pirmąjį šių rungtynių kėlinį geriau pradėjo „BC Uptown Troubles“ krepšininkai, kurie šį kėlinį laimėjo (12:15), tačiau antrajame kėlinyje „Society“ ekipa po trumpo šoko atsibudo, pagyvino savo žaidimą ir laimėjo antrąjį ketvirtį 25:18 ir į rūbinę ėjo turėdami keturių taškų persvara (37:33).

Antroji rungtynių pusė buvo ganėtinai keistoka. Atrodė, jog trečiajame kėlinyje „Society“ įgyta persvara išliks iki rungtynių galo (57:39), tačiau „BC Uptown Troubles“ jaunimas neketino taip lengvai pasiduoti ir kovojo iki paskutiniųjų minučių, bet galiausiai „Society“ šventė trečiąją pergalę šiame D1 lygos sezone (69:62).

Trumpą komentarą davė vienas „Society“ lyderių Karolis Žižys: „Rungtynės buvo ganėtinai sunkios. Padarėme daug klaidų, tačiau pergalę pasiekti padėjo gera kova dėl atšokusių kamuolių ne tik gynyboje, bet ir puolime. Mūsų komandos gerą šio sezono startą lėmė tai, kad sudėtis yra ganėtinai subalansuota. Bet kuris žaidėjas gali iššauti ir vesti komandą į priekį.

Mintimis pasidalino „BC Uptown Troubles“ rezultatyviausias žaidėjas Benas Lastauskas: „Rungtynės sudėtingos, nes varžovai buvo gerokai didesni ir sunkesni. Žaidėme be savo pagrindinio vidurio puolėjo, taip pat susiduriam su sunkumais komplektuojant komandą. Šiose rungtynėse pritrūko kilogramų, bandėme varžovus apibėgti, tačiau vietomis dar trūko susižaidimo, nes esame nauja komanda.

Aukštų tikslų šiam sezonui nekeliame, norime gerai praleisti laiką, susižaisti, jei pasiseks papildyti komandą dar keliais žaidėjais. Aukštesnius tikslus kelsim vėlesniais sezonais, kai pabaigsim tą chaotišką komandos komplektavimo etapą. D lyga pajėgi patyrusiais žaidėjais. Kiek teko stebėti iš dviejų varžovų dominuoja lėtas, pozicinis ir komandinis krepšinis. Tikėkimės, jog su laiku į šią lygą įnešim naujų vėjų.“

„Society“: K.Žižys ir Tomas Martinkus po 19, pirmasis pridėjo 17 atkovotų atšokusių kamuolių ir 30 naudingumo balų, Jonas Salietis 12.

„BC Uptown Troubles“: B.Lastauskas 14 (10 atk.kam.), Marius Matekonis 12 (8 išpr.pr., 7 atk.kam., 5 rez.perd., 22 naud.bal.).

Gyvybiškai svarbi pergalė

Liekant D grupės rungtynėse, kuriose susitiko „Jepu“ (1/2) ir „Čiginskinių“ (1/2) ekipos.

Pirmajame kėlinyje geriau sekėsi „Jepu“ ekipai, kuri laimėjo pirmąjį kėlinį (18:10). Antrajame kėlinyje vyravo apylygė kova, bet vis dėlto „Čiginskiniai“ laimėjo antrąjį kėlinį ir į ilgąją pertrauką keliavo su minimaliu deficitu (30:25). Antroji rungtynių pusė buvo visiškai lygi, tad „Jepu“ ekipai pakako tos persvaros, kurią susikrovė pirmajame kėlinyje, kuri padėjo švęsti pirmąją šio sezono pergalę (71:67).

„Jepu“: Tadas Kačinskas 18 (7 atk.kam. 20 naud.bal.), Gintaras Zigmantas 16 (7 atk.kam., 23 naud.bal.), Paulius Dambrauskas 14 (9 atk.kam.).

„Čiginskiniai“: Antanas Geištoraitis ir Edvinas Benevičius po 15, Deividas Grinkevičius 11.

Netaiklūs baudų metimai lėmė pralaimėjimą

B grupės rungtynėse susitiko „Nuts“ (3/0) ir praėjusio sezono antrosios vietos nugalėtojai „Home Report LT“ (2/1) krepšininkai.

Nė viena ekipa nesugebėjo nutolti pernelyg toli viena nuo kitos. Kai viena ekipa sukaupdavo tam tikrą pranašumą – tai kita komanda atrasdavo jėgų ir visada sumažindavo persvarą iki minimalios ar net išsiverždavo į priekį.

Didžiausią persvarą šiose turėjo „Home Report LT“ krepšininkai, kurie ketvirtojo kėlinio viduryje turėjo sukaupę dešimties taškų persvarą (64:74). Tiesa, šiose rungtynėse „Home Report LT“ ekipa prametė net penkiolika baudų metimų, kurie galėjo pakeisti šių rungtynių galutinį rezultatą (13/28 baud.met.).

Nors likus pusei kėlinio „Nuts“ krepšininkai atsilikinėjo, tačiau jie nesiruošė pasiduoti praėjusio sezono vicečempionams. „Nuts“ ekipos spurtas prasidėjo taikliu Artūro Jacicko dvitaškiu, o paskui sekė aštuoni iš eilės Tado Gromo taškai, kurie likus trim su puse minutės leido išlyginti rungtynių rezultatą (74:74).

„Nuts“ į priekį išvedė A.Jacicko dvitaškis, o po sėkmingos gynybos „Nuts“ krepšininkai skuodė į priekį ir Matas Bugdinas įsūdė dar vieną tritaškį, kuris leido pirmauti jau keturiais taškais (79:75). „Home Report LT“ ekipa bandė sumažinti skirtumą, tačiau šį kartą švęsti pergalės jiems nepavyko (81:80).

Vienas „Nuts“ ekipos lyderių M.Budginas sutiko pasidalinti mintimis apie šias fantastiškas rungtynes: „Pergalę lėmė tai, kad esam kur kas jaunesni ir ketvirtame kėlinyje, pavargus varžovams pasinaudojome tuo ir bėgom į greitą puolimą. Taip pat norėčiau padėkoti varžovų žaidėjui M. Simonavičiui už netaiklias baudas rungtynių pabaigoje, kai buvo galimybė išlyginti rezultatą, kitą kartą prižadu ir aš jiems nepataikyti (juokiasi).

Rungtynėse sunkiausia buvo laimėti kovą po krepšiais ir gintis prieš varžovų priekinę liniją, nes mes visi labai maži esame. Manęs asmeniškai varžovai nenustebino, nes ne pirmą kartą žaidžiau prieš juos. O sezono startą vertinčiau dešimtukui, nes turim visas pergales ir laimėjome prieš mano manymu stipriausią komandą lygoj. Aišku, varžovai nebuvo pilnos sudėties, bet pergalė tikrai džiugina.“

Po pralaimėjimo vienas iš „Home Report LT“ lyderių M. Simonavičius taip pat pasidalino mintimis: „Priežasčių dėl pralaimėjimo galetumėme rasti tikrai nemažai, bet mano manymu pagrindinė priežastis - lankomumas. Pridėjus netaiklius metimus ir prastus sprendimus turim ką turim.

Žinoma, reikia pasveikinti priešininkus, kurie sužaidė tikrai puikias rungtynes. Kas dėl mano pataikymo, tai nieko kažko tokio negaliu pasakyti, vieną dieną geriau, kitą prasčiau. Varžovai stengėsi gintis, aš stengiausi užpulti. Kalbant apie komandos tikslus, tai manau visi nori baigti sezoną turėdami aukščiausios prabos medalį.

Pačią lygą vertinu puikiai, džiugu, kad auga komandų skaičius, manau šiais metais konkurencija bus didesnė, nes lygą papildė nė viena C lygos komanda. Tikiu, kad bus puikus ir intriguojantis sezonas.“

„Nuts“: M.Bugdinas 23 (7 atk.kam.), Vladas Tamašauskas 17 (9 atk.kam.), Andrius Bielskis 10.

„Home Report LT“: M.Simonavičius 30 (6 atk.kam., 6 rez.perd., 7/14 trit.), Marijus Norkus 19 (10 atk.kam., 7 išpr.pr., 6 rez.perd., 25 naud.bal.), Aurimas Mileišis 14 (13 atk.kam.).

Tai tik sezono pradžia

Šią savaitę „Nestandartinių“ (0/3) ekipa žaidė dvejas rungtynes per tris dienas. Pirmosiose rungtynėse susitiko su „SK Ardo“ (4/0) komanda.

Šios rungtynės nenusisekė „Nestandartinių“ ekipai. Pirmąjį kėlinį skaudžiai pralaimėję daugiau nesugebėjo grįžti ir rungtynes ir toliau žaidė tik dėl garbės. O tuo tarpu tai buvo ketvirtoji iš eilės „SK Ardo“ krepšininkų pergalė, kuri leidžia susidaryti nuomonę, jog ši ekipa bus rimta pretendentė į pavasarį vykstančius D1 lygos finalus (80:33).

„Nestandartiniai“: Herbertas Šekštelo 12 (9 išpr.pr., 4 atk.kam.), Kazimieras Baltrušaitis 9.

„SK Ardas“: Vaidas Jakavonis 16 (9 atk.kam. 4 rez.perd., 4 per.kam., 24 naud.bal.), Simonas Norkūnas ir Vladimir Kiseliov po 15. Pirmasis atkovojo 10 atšokusių kamuolių, o antrasis taip pat sugriebė 12 atšokusių kamuolių.

Antrąsias šios savaitės rungtynes „Nestandartiniai“ žaidė prieš „Vilko Broliją“ (3/0).

Pirmojo kėlinio metu kova vyko labai įdomi kova. Šiame kėlinyje siautė vienas iš „Nestandartinių“ ekipos lyderių Dominykas Deltuva, kuris per šį kėlinį įmetė net vienuolika taškų, kurių devyni buvo tritaškiais metimais (20:15).

Antrajame kėlinyje iniciatyvą perėmė „Vilko Brolijos“ krepšininkai, kurie kėliniui einant į pabaigą ne tik išlygino, bet ir persvėrė rungtynių rezultatą savo naudai (32:35). Trečiojo kėlinio viduryje „Vilko Brolijos“ krepšininkai turėjo susirinkę devynių taškų pranašumą, tačiau „Nestandartiniai“ nesiruošė nuleisti rankų ir iki kėlinio pabaigos net išsiveržė į priekį (49:48).

„Nestandartiniai“ nesiruošė taip lengvai atiduoti pergalės „Vilko Brolijos“ ekipai, tačiau įpykę „vilkai“ ketvirtajame kėlinuke surengė spurtą (4:24) ir taip išsisuko iš spąstų, kuriuos buvo parengę „Nestandartinių“ krepšininkai“ (59:72).

Apie šias rungtynes sutiko pakalbėti „Nestandartinių“ vadovas K.Baltrušaitis: „Kadangi komanda kartu žaidžia tik pirmą sezoną ir daugelis neesame susižaidę, tai kol kas vyksta šiokia tokia betvarkė. Treniruočių taipogi daug neturėjome, nes mūsų salę taisė, todėl derinių kol kas nesame išmokę, tad truputį pakišo koją antrosiose rungtynėse. Bet šios rungtynės, kurios žaistos namuose jau buvo truputį geresnės nei praeitos, nes jau vyko šioks toks žaidimas, nes praeitos dvejos rungtynės kaip ir minėjau buvo tikra betvarkė.

Manau, kad pralaimėjome todėl, nes ketvirtajame kėlinyje pritrūko parako ir energijos, kuri ypač trečiajame kėlinyje mums leido įmesti daugiau taškų. Dar labai svarbus faktorius buvo atkovoti kamuoliai. Priešininkai atkovojo labai daug kamuolių tiek po savuoju, tiek po mūsų krepšiu, tai tas leido jų ekipai mesti daugiau ir susirinkti pigių taškų. Tai įvyko, nes daugelis yra neįpratę atsitverti savo žmonių (tai bandysime ištaisyti treniruočių metu). Taip pat jie yra fiziškai stipresni, tai atsitvėrimas yra būtinas, nes kitaip apie atkovotus kamuolius galime pamiršti.

Apie sezoną manau, jog jis bus sunkus, bet jeigu treniruočių metu išmoksime to, ko aš noriu, kad mes išmoktume, tai manau galime kovoti su kitomis komandomis, nes turime žmonių, kurie tikrai gerai meta, prasiveržia ir turi šiokį tokį talentą bei patirties.

„Nestandardiniai“: D.Deltuva 25 (6/9 trit.), H.Šekštelo, Gytis Malinauskas ir Rokas Jankauskas po 9.

„Vilko Brolija“: Vaidas Petrulionis 23 (10 atk.kam., 26 naud.bal.), Mindaugas Sutkus 18 (7 rez.perd., 5 atk.kam., 5 išpr.pr. 21 naud.bal.), Ignas Vilkelis 15 (12 atk.kam., 19 naud.bal.).

Kas antras kėlinys neša laimę

C grupės rungtynėse susitiko „Laimė-Laimė“ (3/1) ir „Tėvelių“ (1/3) ekipos.

Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo „Tėvelių“ ekipa, kuri vienu metu pirmavo (0:10), tačiau oponentai sugebėjo prisivyti ir iki kėlinio galo sumažinti savo atsilikimą iki minimalaus (12:16). Antrajame kėlinyje rungtynes į savo vadžias perėmė „Laimė-Laimė“ krepšininkai, kurie antrąjį kėlinį laimėjo (23:12) ir į ilgąją pertrauką žygiavo pirmaudami (35:28).

Antrąją rungtynių pusę vėl geriau pradėjo „Tėvelių“ ekipa, kuri trečiąjį kėlinį laimėjo (15:18), tačiau vėl laimė nusišypsojo „Laimė-Laimė“ ekipai, kuri ketvirtąjį ketvirtį laimėjo (23:14), o rungtynes laimėjo (73:60).

„Laimė-Laimė“: Andrej Kovalevskij 20 (14 atk.kam., 7 išpr.pr., 31 naud.bal.), Justas Urmanavičius 12, Mantas Vanagas ir Žilvinas Grušas po 11.

„Tėveliai“: Donatas Kilikevičius 19, Modestas Grigaliūnas 15 (6 atk.kam.), Edgaras Gumauskas 11 (9 atk.kam).

Laimingas skaičius 12

A grupės batalijose susitiko „Ridiko“ (2/0) ir „Akcija-KREPŠINIS“ (2/1) komandos.

Visų rungtynių metu kova vyko taškas į tašką ir nė viena ekipa nepabėgdavo viena nuo kitos. Tačiau antrąjį kėlinį keturiais taškais laimėję „Ridiko“ krepšininkai šią persvarą saugojo it vaikas savo žaisliuką, kurio niekam nenori atiduoti. Šios, nors ir trapios persvaros užteko iki pat rungtynių pabaigos, kuri skelbė, jog pirmą kartą šį sezoną „Akcija-KREPŠINIS“ jaučia pralaimėjimo kartėlį (75:73).

„Ridikas“: Piotr Leus, Lukas Radžiūnas, Tomas Silvanavičius ir Remigijus Indrašius – visi po 12.

„Akcija-KREPŠINIS“: Renatas Bliuvas 23, Žygimantas Vilius 17, Edmundas Bliuvas 14 (17 atk.kam., 31 naud.bal.).

Į kraštus irgi ateina pergalės

Grįžtame į B grupę, kur susitinka „LPK Liberna-Gervečių kraštas“ (1/2) ir „ACO.LT“ (0/3) krepšininkai.

Abi ekipos kovojo dėl pirmosios pergalės šiame sezone. Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo ir baigė „LPK Liberna-Gervečių krašto“ krepšininkai, kurie laimėjo pirmąjį ketvirtį (21:10). Likusi rungtynių dalis buvo paprasta – nė viena ekipa nepriartėdavo nei pabėgdavo pernelyg toli. Ši persvara po pirmojo kėlinio liko iki pat rungtynių pabaigos, nes visi likę šių rungtynių kėliniai baigėsi lygiosiomis (71:60).

„LPK Liberna-Gervečių kraštas“: Edvinas Viršila 23 (10 atk.kam., 28 naud.bal.), Saulius Keina 15, Gediminas Balčius 10 (9 atk.kam.) ir Edgaras Vinogrodovas 9 (24 (!) atk.kam., 26 naud.bal.).

„ACO.LT“: Tadas Kiallo 16 (6 atk.kam., 5 rez.perd.), Julius Jankauskas 15, Ramūnas Bagdonas 9 ir Paulius Kasiulis 8 (17 atk.kam., 7 rez.perd., 24 naud.bal.).

Vis dar laukia pirmosios pergalės

Prieš paskutinėse šios savaitės D1 lygos rungtynėse susitiko „Oaks-3-Tirola“ (1/1) ir „Be šansų“ (0/4) ekipos.

Nors ir be lyderio Povilo Kaminsko šiose rungtynėse buvę „Oaks“ krepšininkai, tačiau jie vis tiek pirmąją pusę sužaidė truputį geriau. Per pirmuosius du kėlinius susikrovę nežymų, tačiau gerą ir naudingą pranašumą „Oaks“ krepšininkai į ilgąją pertrauką ėjo su vienuolikos taškų persvara (41:30).

Trečiajame kėlinyje pavarų nemažinę „Oaks“ krepšininkai dar labiau padidino savo persvarą, kuri iki kėlinio pabaigos pasiekė keturiolika taškų (61:47). Ketvirtajame kėlinyje „Be šansų“ ekipa bandė grįžti į rungtynes, tačiau per vėlai parodytos pastangos nepadėjo iškovoti pirmosios šio sezono pergalės (78:71).

„Oaks-3-Tirola“: Mantvydas Kupstys 23 (7 atk kam., 7 išpr.pr.), Daroslav Bernat ir Svajūnas Sinkevičius po 12.

„Be šansų“: Justinas Bakšys 21, Artūras Paškauskas 17 ir Julius Valantiejus 13.

Kova dėl atšokusių kamuolių

Paskutinėse šios savaitės D1 lygos rungtynėse susitiko „Žali“ (2/0) ir „Hanse Trailer“ (0/4) ekipos.

Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo „Žalių“ komanda, kuri įpusėjus pirmajam kėliniui jau turėjo dviženklį pranašumą (12:1), tačiau „Hanse Trailer“ po sunkaus starto – įsibėgėjo ir iki kėlinio pabaigos sumažino savo atsilikimą iki septynių taškų (16:9). Antrajame kėlinyje „Hanse Trailer“ krepšininkai grįžo į rungtynes. Po dvejų kėlinių švieslentė rodė, jog iš žalių buvusios dviženklės persvaros liko vos du taškeliai (29:27)

Trečiajame kėlinyje susiėmę „Žali“ surengė spurtą, kurio dėka trečiojo ketvirčio pabaigoje susirinko jau net septyniolikos taškų persvarą (55:38). Šiose rungtynėse „Hanse Trailer“ komandai buvo sunku kovoti dėl atšokusių kamuolių. Šią kovą „Žali“ laimėjo net (54:36). Ketvirtasis kėlinys buvo tarsi formalumas, kuriame „Žali“ dar labiau padidino savo persvarą (73:52).

„Žali“: Mindaugas Lapėnas 17 (7 atk.kam.), Martynas Baniulis  12 (8 atk.kam., 4 rez.perd.).

„Hanse Trailer“: Justinas Paužas 11 (6 atk.kam.),  Donatas Krasickas ir Darius Semėnas po 10.

D2 LYGOS APŽVALGA

Itin nerezultatyvus ketvirtasis kėlinys

Pirmieji į šios savaitės D2 lygos kovas žengia „Baldų Arsenalo“ (2/1) ir „Ad Modum“ (2/1) ekipos.

Pirmąjį kėlinį neįtikėtinu rezultatyvumu pradėjo abi ekipos. Tačiau einant kėliniui į pabaigą „Baldų Arsenalo“ ekipa išsiveržė į priekį (29:22). Antrajame kėlinyje truputį sumažėjo rezultatyvumas, tačiau rungtynės vis dar buvo labai rezultatyvios. Vis dėlto į ilgąją pertrauką su truputį padidintu pranašumu keliavo „Baldų Arsenalo“ krepšininkai (47:38).

Trečiasis kėlinys buvo apylygis, o ir rezultatyvumas toks pat aukštas buvo, tačiau tuomet atėjo ketvirtasis kėlinys, kuriame abi ekipos arba pavargo, arba nusprendė, kad nereikia mesti taškų. Ketvirtasis ketvirtis buvo itin nerezultatyvus 4:9 jį laimėjo „Ad Modum“, tačiau galų gale pergalę šventė „Baldų Arsenalas“ (71:63).

„Baldų Arsenalas“: Roman Blažko 25 (9 išpr.pr., 5 atk.kam., 5 rez.perd., 36 naud.bal.), Jurijus Ancukevič 16 (8 atk.kam.), Airidas Davidavičius 13.

„Ad Modum“: Karolis Lentinas 18, Dainius Valančius 14.

Jaunimas lipa ant kulnų

Kitose rungtynėse susitiko A grupės komandos „Akcija-KREPŠINIS-2“ (2/2) ir „SKM-2002-III-Neste Pure Life“ (0/3) ekipos.

Rungtynių pradžia buvo ganėtinai apylygė. Pirmajame kėlinuke nė viena komanda nepabėgo į priekį ir po šio kėlinio rezultatas buvo lygus (18:18). Jau antrame kėlinyje Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) jaunimas parodė, jog nė neketina pasiduoti ir nori kovoti iki galo dėl pirmosios pergalės šiame „GEALAN-SKL“ D2 lygos sezone. Po antrojo kėlinuko jau komandas skyrė vienuolika taškų (29:40).

Antroje pusėje iš žiemos miego pabudę „Akcija-KREPŠINIS-2“ ekipa trečiajame kėlinyje aptirpdė varžovų turimą pranašumą iki septynių taškų (40:47).

Ketvirtasis kėlinys buvo tiesiog neįtikėtinas. Beveik du kėlinius pirmavę SKM krepšininkai ketvirtąjį kėlinį net (20:9), o tai leido pamiršti svajones apie pergalę. Matyt varžovų didesnė sukaupta patirtis leido grįžti į rungtynes ir švęsti pergalę (60:56).

„Akcija-KREPŠINIS-2“: Aurimas Gudavičius 13 (10 atk.kam., 8 rez.perd., 8 išpr.pr., 20 naud.bal.), Ernestas Pliuška 11.

„SKM-2002-III-Neste Pure Life“: Martynas Stefanovičius 10, Marius Bieliauskas ir Laurynas Papartis po 8.

Senų draugų susitikimas

C grupės rungtynės susitiko senų draugų ekipos – Juliaus Gusčio vadovaujama „MKK“ (2/1) ir Manto Bacevičiaus atstovaujama „Snackbox.lt“ ekipa  (2/2).

Pirmojoje pusėje geriau sekėsi M.Bacevičiaus ekipai, kuri pirmąją dalį laimėjo (27:32). Tačiau trečiajame kėlinyje viskas virto aukštyn kojomis – „MKK“ ekipa atsibudo ir trečiąjį kėlinį laimėjo 14:6 ir einant į ketvirtąjį kėlinį jau pirmavo „MKK“ (41:38).

Ketvirtasis kėlinys buvo pažymėtas abiejų ekipų gynyba. „MKK“ ekipa ketvirtame kėlinuke užtvėrė visas spragas ir praleido dešimt taškų, kai patys įmetė penkiolika ir šventę sunkią, tačiau pelnytą pergalę (56:48).

„MKK“: Gedas Vitkauskas 17 (12 atk.kam., 22 naud.bal.), Andrius Mizgiris 13 (5 atk.kam., 19 naud.bal.).

„Snackbox.lt“: Rapolas Valutis 17 (12 atk.kam., 21 naud.bal.), Gediminas Alisas 13 (7 atk.kam.).

Vagys

Kitose rungtynėse susitiko B grupės ekipos „SRP“ (3/1) ir „KK Kulkos“ (0/2).

Visų rungtynių metu dominavo gynybinio stiliaus krepšinis. Nė viena komanda nepraleido daugiau nei aštuoniolikos taškų per kėlinį, kas ir šiaip atrodo ganėtinai daug. Pirmoji pusė buvo apylygė. Tiek viena, tiek kita komanda laimėjo po kėlinį, tačiau į trečiąjį kėlinį einant „SRP“ ekipa turėjo nežymią penkių taškų persvarą (29:24).

Trečiajame kėlinyje „SRP“ krepšininkai vėl buvo pranašesni. Jie trečiąjį ketvirtį laimėjo vėl penkiais taškais, o tai leido į ketvirtą kėlinį eiti turint dviženklį pranašumą (45:35). Ketvirtajame kėlinyje pagrindinis abiejų komandų ginklas – gynyba. Abi ekipos šiame kėlinyje įmetė vos dvidešimt taškų (8:12), tačiau tai nesutrukdė „SRP“ ekipai išsivežti pergalės (53:47).

„SRP“: Edvinas Vaitkevičius 17.

„KK Kulkos“: Vidmantas Baltrušis 14, Darius Valinskas 13 (9 atk.kam.).

Pakako anksti susirinktos persvaros

Vis dar liekame B grupėje, kur susitiko „Barclays“ (3/1) ir „Užgesusių talentų“ ekipos.

„Barclays“ pirmąjį kėlinį pradėjo lyg ant sparnų. Pradžioje priešnuodžių prieš oponentus neradę „Užgesę talentai“ pirmąjį kėlinį pralaimėjo (18:6). Antrasis kėlinys buvo apylygis, o jau trečiasis buvo kitoks – trečiajame kėlinyje dar labiau savo atsilikimą sumažino „Užgesę talentai“. Jie trečiąjį kėlinį laimėjo (6:13), tačiau to nepakako, nes ketvirtasis kėlinys vėl buvo apylygis ir „Barclays“ ekipai pakako tos persvaros, kurią susikrovė pirmajame kėlinyje (54:52).

„Barclays“: Edvardas Doroškevič 9 (14 atk.kam., 21 naud.bal.).

„Užgesę talentai“: Arnas Aidukas 11.

Neįtikėtinas kiekis mestų baudų metimų

C grupės batalijas tęsia „Vilniaus paukštyno“ (2/0) ir „Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos“ (2/2) (toliau LR ŠMM) ekipos.

Pirmąjį kėlinuką geriau pradėjo „LR ŠMM“ ekipa, kuri vienu metu turėjo devynių taškų pranašumą (10:19), tačiau „Vilniaus paukštyno“ einant kėliniui į pabaigą apsiprato aikštėje ir sumažino savo atsilikimą iki minimalaus (18:21). Antrajame kėlinyje jau geriau sekėsi „Lietuvos paukštyno“ krepšininkams, kurie kėlinio pradžioje persvėrė rezultatą savo naudai ir išlaikė šį pranašumą iki kėlinio pabaigos (40:35).

Trečiajame kėlinyje taip pat geriau sekėsi „Vilniaus Paukštyno“ ekipai, kuri viso kėlinio metu turėjo iniciatyvą savo rankose, o kėlinio pabaigoje geriau sužaidė „LR ŠMM“, kuri sumažino savo atsilikimą ir į ketvirtąjį kėlinį ėjo tikėdamiesi pergalės. Tačiau piktai nusiteikę oponentai net nesvajojo apie pralaimėjimą ir ketvirtojo kėlinio pradžioje jau turėjo sukaupę penkiolikos taškų persvarą (64:49) ir daugiau nebesižvalgė atgal ir šventė pergalę (80:70).

Įdomu yra tai, jog „LR ŠMM“ ekipa metė net 47 baudos metimus, o pataikė vos 26. Tai yra 55% taiklumas. O „Vilniaus paukštyno ekipa metė tik 12 baudų metimų, o pateikė 6.

„Vilniaus paukštynas“: Povilas Grikštas ir Ignas Čekanauskas po 16, Sandrius Podbereckas 14, Simas Levulis 13 (7 atk.kam., 7 išpr.pr., 4 rez.perd., 23 naud.bal.).

„LR ŠMM“: Rokas Eimutis 27 (10 išpr.pr., 7 atk.kam.), Tadas Juknevičius 19, Donatas Lesnik 16 (7 išpr.pr., 6 per.kam., 5 atk.kam., 4 rez.perd., 20 naud.bal.).

Vikingų pamokos jaunimui

B grupėje susitiko patyrę ir pergalių išalkę „Vikingai“ (3/0) ir antpuoliui nepasiruošę „Vilniaus KM-2004“ (0/3) ekipos.

Nuo pat pirmųjų akimirkų iki paskutinės sekundės pirmavę „Vikingai“ neleido jaunimui džiaugtis pirmąja pergalę šiame sezone. Per pirmuosius tris kėlinius didėlį pranašumą susikrovę „Vikingai“ nesileido jaunuoliu arčiau savęs (64:25), o ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas, kuriame VKM krepšininkai apylygiai sužaidė su labiau patyrusiais priešininkais (80:40).

„Vikingai“: Žilvinas Šadreika 17 (8 atk.kam., 24 naud.bal.), Mantas Valiukaitis ir Tadas Zuzevičius po 16, o pastarasis dar pridėjo 13 atkovotų kamuolių ir 28 naudingumo balus.

„Vilniaus KM-2004“: Matas Arlauskas 15.

Komandinis žaidimas – pergalingas žaidimas

Kitose rungtynėse susitiko D grupės „Kedo“ (3/1) ir „Pabradės Atlantica“ (0/3) ekipos.

Šios rungtynės pasižymėjo neįtikėtinai didėliu rezultatyvumu. Pirmąjį kėlinį laimėję „Kedo“ krepšininkai įmetė net dvidešimt penkis taškus, o nuo jų neketino atsilikti „Pabradės Atlantica“ ekipa, kuri įmetė dvidešimt du taškus. Antrasis kėlinys irgi buvo taip pat rezultatyvus, tačiau „Kedo“ ekipa į ilgąją pertrauką ėjo su minimaliu pranašumu (45:40).

Trečiajame kėlinyje „Kedas“ taip pat didino savo persvara, kuri kėliniui einant į pabaigą persvara pasiekė aštuonis taškus (60:52). Tačiau ketvirtajame kėlinyje „Pabradės Atlantica“ surengė spurtą, kuris lėmė, jog abi ekipos keliaus į pratęsimą. Pratęsimas taip pat buvo itin rezultatyvus, kuriame „Kedo“ krepšininkai pasirodė geriau ir šventę pergalę (91:84).

„Kedas“: Evaldas Prokofjevas 28 (8/15 trit.), Marius Janiškus 19 (12 atk.kam., 25 naud.bal.), Domantas Švetkauskas 14 (7 rez.perd.), Egidijus Paulauskas 13 (8 atk.kam.).

„Pabradės Atlantica“: Edvin Žeimo 34, Andžej Koiro 19 (11 atk.kam.), Eimantas Bendorius 18 (8 atk.kam., 8 rez.perd.).

Geriau, bet vis dar negerai

C grupės rungtynėse susitiko „VKSK-2“ (2/1) ir „SKM-Lazdynai“ (0/4) ekipos.

Pirmąjį kėlinį „VKSK-2“ krepšininkai pradėjo geriau nei SKM auklėtiniai, tačiau jau antrajame kėlinyje SKM jaunimas davė kovą, kuri lėmė, jog antrasis kėlinys sužaistas beveik lygiu rezultatu, o į ilgąją pertrauką SKM krepšininkai ėjo su atsilikinėdami trylika taškų (37:24).

Trečiajame kėlinyje viskas apsivertė. SKM kariauna sugriuvo, o patyrę oponentai pasinaudojo tuo ir trečiąjį kėlinį laimėjo neįtikėtinu skirtumu (30:5), o tai leido galutinai pasiųsti SKM krepšininkus į nokdauną, nes per vieną kėlinį atsilikinėjant tokiu didėliu skirtumu beveik neįmanoma sugrįžti (83:47).

„VKSK-2“: Andrius Baronas 20 (9 atk. kam., 29 naud.bal.), Ignas Domža 17 (6 atk.kam., 5 rez.perd., 26 naud.bal.), Marius Graičiūnas 16, Giedrius Kubilius 16 (12 atk.kam., 21 naud.bal.).

„SKM-Lazdynai“: Eimantas Bražinskas       19, Danielius Boreišo 12 (9 atk.kam.).

Pergalės skonis

A grupėje susitiko dvi SKM komandos. „SKM-2002-III-Nestle Pure Life“ (1/3) ir „SKM-2002-V“ (0/3).

Pirmasis rungtynių kėlinys geresnis buvo trečiajai 2002 SKM ekipai, kuri laimėjo pirmąjį kėlinį (14:7). Antrajame kėlinyje trečioji komanda toliau didino savo pranašumą, kuris kėlinio pabaigoje siekė vienuolika taškų (28:17).

Antrąją pusę truputį geriau pradėjo penktoji SKM ekipa, kuri trečiąjį kėlinį laimėjo trijų taškų skirtumu (12:15). O ketvirtajame kėlinyje SKM trečioji ekipa susiėmė ir perėmė rungtynes į savo vadžias. Ketvirtąjį kėlinį trečioji komanda laimėjo devynių taškų skirtumu, o rungtynes laimėjo (59:42).

„SKM-2002-III-Nestle Pure Life“: Marius Bieliauskas 13 (7 atk.kam., 17 naud.bal.), Ignas Bagdonas 12 (8 atk.kam.).

„SKM-2002-V“: Justas Kaušakys 14, Joris Marcinkevičius 9.

Nenugalimieji

Toliau liekame A grupėje, kur susitinka „999“ (4/0) ir „Akcija-KREPŠINIS-2“ (2/2) ekipos.

Jau pirmojoje rungtynių pusėje buvo aišku, jog „999“ ekipa liks be pralaimėjimų. Pirmąją pusę „999“ ekipa laimėjo ne (54:18). Antroji pusė buvo tik formalumas, kuriame galėjo pasižaisti visi krepšininkai (89:57).

„999“: Povilas Vilkas 15 (7 atk.kam.), Žilvinas Gurklys ir Simonas Rimkus po 13, pastarasis atkovojo 17 atšokusių kamuolių, Mantas Bagdonas 12 (5 per.kam., 4 rez.perd., 3 atk.kam., 23 naud.bal.).

„Akcija-KREPŠINIS-2“: E.Pliuška 17 (7 atk.kam.), Paulius Unguraitis 14 (8 atk.kam.), Paulius Janašius 12.

Penki kariai

Prieš paskutinėse šios savaitės D2 lygos rungtynėse susitiko „Baldų Arsenalo“ (3/1) ir „SKM-2001-II“ (0/3) ekipos.

Penkiese susirinkę „Baldų Arsenalo“ krepšininkai parodę savo jėgą SKM jaunimui. Pirmoji pusė vyko taškas į tašką, kur po dvejų kėlinių „Baldų Arsenalas“ pirmavo tik trimis taškais (43:40). Trečiajame kėlinyje dar labiau į priekį truktelėjo į priekį (65:56). Ketvirtajame kėlinyje „Baldų Arsenalas“ išlaikė ir padidino savo persvara, kuri iki rungtynių galo pasiekė keturiolikos taškų ribą (88:74).

„Baldų Arsenalas“: Roman Blažko (14 atk.kam., 12/14 dvit., 10 išpr.pr, 6 rez.perd., 6 per.kam., 45 naud.bal.) ir Jurijus Ancukevič (10 atk.kam.) po 27, Simas Vasiliauskas 20 (14 atk.kam., 32 naud.bal.).

„SKM-2001-II“: Markas Zakrauskas 16 (9 atk.kam.), Matas Kerys           15, Martin Soroko 12 (4 atk.kam., 3 rez.perd., 3 per.kam., 15 naud.bal.), Gustas Kublickas 10.

Gilių siautulys

Paskutinėse D2 savaitės rungtynėse susitiko „Oaks Acorns“ (3/1) ir „Ad Modum“ (2/2) ekipos.

Šį sezoną visus stebinanti „Oaks Acorns“ ekipa šias rungtynes pradėjo geriau. Ši ekipa laimėjo pirmąjį kėlinį (17:12), o antrąjį sužaidė lygiosiomis ir į ilgąją pertrauką ėjo turėdami penkių taškų pranašumą (25:20).

Trečiajame kėlinyje vyko įdomi kova, kurią „Oaks Acorns“ dar kartą laimėjo (18:13) ir einant į paskutinį kėlinį „giliukai“ padidino savo persvarą iki dviženklės (43:33). Ketvirtajame kėlinyje geriau pasirodė „Ad Modum“ ekipa, tačiau to skirtumo, kurį susikrovė „giliukai“ pilnai užteko ir tai leido džiautis jau trečia pergale šiame sezone (54:49).

„Oaks Acorns“: Matas Audickas 24 (8 atk.kam.).

„Ad Modum“: Dainius Valančius 16 (10 atk.kam.).