Kritusios komandos ir atrasta sėkmė

Kritusios komandos ir atrasta sėkmė 6770

GEALAN-Sostinės krepšinio D lygoje (SKL) praėjusią savaitę įvyko 10 rungtynių, kurių metu paaiškėjo pirmosios didžiosios taurės finalinio ketverto dalyvės. Vis dėlto praėjusią savaitę įvyko ir keli netikėtumai – krito patyrusius komandos, o toms komandoms, kurioms nesisekė antrajame etape – jos atrado sėkmę mažosios bei iššūkio taurių rungtynėse.

DIDŽIOJI TAURĖ

Veteranų kluptelėjimas

Pirmosiose savaitės rungtynėse į aikštę žengė „Vilko Brolija“ ir „Home Report LT“ ekipos.

Rungtynių pradžioje truputį geriau sekėsi „Vilko Brolijos“ krepšininkams, kurie pirmosiomis minutėmis įgijo 5 taškų pranašumą 8:3, tačiau įpusėjus kėliniui „Home Report LT“ buvo išlyginę rungtynių rezultatą (15:15). Didžiąją dalį kėlinio iniciatyvą savo rankose laikė „Vilkai“, bet patyrę „Home Report LT“ sportininkai buvo persvėrė rungtynių rezultatą (19:22). Kėlinio pabaigoje keli taiklūs „Vilko Brolijos“ bei jų pačių metimai neleido nė vienai ekipai pirmauti (24:24).

Antrajame kėlinyje toliau vyko rezultatyvi kova, kurios metu nebuvo aišku, kuri ekipa švęs pirmąją pergalę šioje serijoje. Vis dėlto didžiąją kėlinio dalį nežymia persvara pirmavo „Home Report LT“ krepšininkai. Galiausiai kėlinio pabaigoje vėl ekipos apsikeitė taikliais metimais bei po pirmųjų 20 žaidimo minučių švieslentė skelbė lygybę (44:44).

Trečiojo kėlinio pradžioje atrodė, jog rungtynėse toliau vyraus lygybė ir galbūt prireiks pratęsimo. Tačiau „Vilko Brolija“ parodė savo nagus bei surengė spurtą, kurio dėka vienu metu varžovai atsilikinėjo dviženkle persvara, tačiau taiklus Vaido Stromskio metimas numušė „Vilko Brolijos“ dviženklį pranašumą (60:52).

Ketvirtajame kėlinyje „Vilko Brolija“ toliau demonstravo solidesnį krepšinį. Įpusėjus kėliniui „Home Report LT“ deficitas siekė 16 taškų (76:60). Per likusias 5 rungtynių minutes „Home Report LT“ krepšininkams nieko doro padaryti nebepavyko. Pirmąją pergalę šioje serijoje 81:73 šventė „Vilko Brolija“.

„Vilko Brolija“: Paulius Jasukaitis 25 (7 atk. kam., 7 išpr. pr., 34 naud. bal.), Vaidas Petrulionis 21, Lukas Lemežis 13.

„Home Report LT“: Vitalij Podgaiskij 19 (12 atk. kam., 8 rez. perd., 31 naud. bal.), Vaidas Skomskis 16, Mykolas Jasinskas 15, Andrius Giedraitis 14 (7 rez. perd., 6 išpr. pr., 6 atk. kam.).

Kas antras kėlinys

Antrosiose praėjusios savaitės rungtynėse kovojo praėjusiame sezone 3 ir 7 vietas užėmusios ekipos – „Vilniaus miesto savivaldybė-2“ (toliau „VMS-2“) ir „Komfakas“.

Pirmąsias 3 kėlinio minutes rungtynės vyko taškas į tašką, abejos ekipos pataikė savo metimus. Vis dėlto kėlinio viduryje geriau pradėjo žaisti „VMS-2“ krepšininkai, kurie surengė spurtą 17:7 ir po pirmųjų 10 minučių buvo pakankamai atitolę nuo praėjusio sezono prizininkų „Komfako“ (28:18).

Didžiąją antrojo kėlinio dalį toliau dviženkle persvara pirmavo „VMS-2“, bet paskutinę kėlinio atkarpą geriau sužaidę „Komfakiečiai“ perpus nukirpo varžovų pranašumą ir grįžo į rungtynes (46:41).

Trečiasis kėlinys buvo rezultatyviausias iš visų. Kėlinio pradžioje „Komfakas“ toliau mažino savo deficitą, o galiausiai vienu metu studijų laikų draugai persvėrė rungtynių rezultatą (51:52). Po nesėkmingos atkarpos „VMS-2“ krepšininkai susikaupė ir perėmė rungtynių vadžias į savo rankas ir surengė spurtą 22:9, kuris leido kiek atsipūtus keliauti į lemiamą rungtynių dalį (73:61).

Pirmosiomis ketvirtojo kėlinio minutėmis „VMS-2“ pranašumas pasiekė neregėtas aukštumas (75:61). „Komfakas“ bandė mažinti savo atsilikimą, bandė grįžti į rungtynes, tačiau „VMS-2“ atotrūkis buvo per didelis. „Komfakui“ 84:76 teko pripažinti varžovų pranašumą.

„Komfako“ gynėjo Gusto Muzikevičiaus komentaras: „Visų rungtynių eiga mums klostėsi itin banguotai. Mano manymu, pagrindinė priežastis, kodėl mes atitrūkstame, pasivejame, paskui vėl atitrūkstame nuo varžovų – koncentracijos ir užsidegimo komandos viduje stygius.

Dažnai susikuriame geras progas, tačiau kuomet jas reikia realizuoti, patys nepatikime, kad kamuolys įkris į krepšį. Be abejonės, neturėjome taikliausių metikų – Vilius (Aleksandravičius – aut. past.) negalėjo dalyvauti, o Vitalis (Pancerevas – aut. past.) išbėgo į aikštę be apšilimo.

Mano manymu, varžovai nustebino pataikymu iš distancijos. Nors pataikė tik 8 tritaškius jeigu neklystu, tačiau nemažai taškų praleidome iš vidutinio nuotolio.

Kad pratęstumėme šią seriją reikės energijos, koncentracijos ir užsidegimo. Negalime taip banguotai žaisti krepšinio. Privalėsime išlaikyti kontrolę savo rankose, antraip tikėtis pergalės būtų savotiška loterija.

Čia yra krepšinis, be kovos ir noro lengvai pergalių niekas nedalina. Turime įjungti playoffų režimą ir suprasti, kad ant kortos pastatytas viso sezono darbas.“

„VMS-2“: Aurimas Gadeikis 18 (8 išpr. pr., 7 atk. kam., 24 naud. bal.), Raimundas Jacinskas 16 (9 atk. kam., 21 naud. bal.), Nerijus Bielčius 12.

„Komfakas“: Simonas Gečas 18, G. Muzikevičius (7 išpr. pr.) ir Vitalis Pancerevas po 17, Vytautas Peisokas 10 (10 atk. kam.).

Pirmoji komanda finaliniame ketverte

Antrąsias rungtynes savo serijoje sužaidė „Laimė-Laimė“ ir „Oaks-3-Tirola“ (1:0) komandos.

Nuo pat pirmųjų minučių į priekį šovė „Laimė-Laimė“ krepšininkai, kurių persvara antrojoje kėlinio pusėje pasiekė 9 taškus 21:13, tačiau tai nebuvo pabaiga. „Oaks-3-Tirola“ krepšininkai neatrado priešnuodžių varžovų puolimui bei po pirmojo kėlinio atsilikinėjo dviženkle persvara (28:16).

Antrojo kėlinio metu rungtynės toliau slydo iš „Oaks“ komandos rankų. Toliau puolime siautėję „Laimė-Laimė“ krepšininkai didino savo pranašumą, kuris galiausiai viršijo 15 taškų pranašumą (47:31). Vis dėlto prieš didžiąją pertrauką „Oaks-3-Tirola“ vyrams pavyko šiek tiek priartėti prie „Laimė-Laimė“ sportininkų (47:36).

Po ilgosios pertraukos labiau užsivedę buvo „Oaks“ krepšininkai, kurie po truputį mažino atotrūkį nuo varžovų. Kėlinio viduryje „Laimė-Laimė“ pirmavo vos 4 taškais (51:47). Vis dėlto šis pranašumas išsilaikė iki pat kėlinio galo, o tai leido žiūrovams džiaugtis, jog intriga rungtynėse vis dar gyva (58:54).

Lemiamame kėlinyje šaltus nervus parodė „Laimė-Laimė“ krepšininkai, kurie nesigailėjo varžovų bei likus 6 minutėms iki rungtynių pabaigos jau vėl pirmavo dviženkliu skirtumu (66:56). Galiausiai „Oaks-3-Tirola“ sportininkams pristigo jėgų, kas lėmė, jog jų sezonas D1 lygoje yra baigtas, o „Laimė-Laimė“ pirmoji komanda, užsitvirtinusi vietą finaliniame ketverte (76:63).

„Oaks-3-Tirola“ krepšininko Svajūno Sinkevičiaus komentaras: „Svarbiausiu sezono metu nebuvome geriausios sportinės formos, sužaidėme dvejas prastas rungtynes, gaila, kad jos pasitaikė tokiu metu. Pačiose rungtynėse atrodėme gana vangiai, momentais neatrodė, kad žaidžiame ketvirtfinalio svarbos rungtynes.

Sezoną vertinu vidutiniškai, kadangi su turima sudėtimi tikrai galėjome prasimušti į ketvertuką. Na, o „Laimė-Laimė“ yra gera ir patyrusi komanda, kuri puikiai dalinasi kamuoliu. Visgi pagrindinis faktorius nulėmęs jų pergalę buvo mūsų klaidos ir po jų „Laimės“ geras perėjimas į greitą puolimą, jie ten mus bausdavo. Varžovams linkiu laimėti lygą, su tokiu žaidimu jie tikrai nusipelnė to, o savo komandai linkiu neišsibarstyti ir sėkmingai sudalyvauti pavasario čempionate.“

„Laimė-Laimė“: Vytautas Radzevičius 17 (12 atk. kam., 11 rez. perd., 28 naud. bal.), Jaroslavas Achramovičius (18 atk. kam., 28 naud. bal.) ir Mantas Vanagas (6 atk. kam.) po 16, Andrius Švolka 10 (7 atk. kam., 6 per. kam.).

„Oaks-3-Tirola“: Povilas Kaminskas 20 (18 atk. kam., 42 naud. bal.), Dovydas Lopetaitis 17 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Vytenis Šleiteris 11.

Ypač prasta antroji rungtynių pusė

Savosios serijos įkarštyje taip pat yra „Didėja“ ir „Ridiko“ ekipos (0:1).

Antrąsias šių komandų rungtynes kiek geriau pradėjo „Didėja“ sportininkai. Pirmojo kėlinio pradžioje arba nedideliu skirtumu pirmavo minėtoji „Didėja“, arba rezultatas buvo lygus. Vis dėlto antrojoje kėlinio dalyje geriau pasirodė „Ridikas“, kurie surengė spurtą 4:12 ir po pirmųjų 10 minučių nuo varžovų buvo atitrūkę per 8 taškus (15:23).

Antrojo kėlinio pradžioje „Didėja“ bandė mažinti savo deficitą, tačiau „Ridikas“ vis susigrąžindavo savo turėtą persvarą. Vis dėlto antrojoje kėlinio pusėje „Didėja“ pradėjo mažinti savo atsilikimą, o vienu metu švieslentė skelbė lygybę 39:39, tačiau du taiklūs Regimanto Šeštoko baudos metimai atstatė minimalų „Ridiko“ pranašumą (39:41).

Po ilgosios pertraukos abejos grįžo pasikeitusios. „Didėja“ komanda į trečiąjį kėlinį atėjo supykę, norėdami laimėti, o „Ridiko“ krepšininkai buvo kiek išsigandę, varžovų agresija išmušė juos iš vėžių. Vis dėlto po pirmoji kėlinio pusė atrodė ypač įdomiai, ekipos toliau kovojo taškas į tašką, tačiau antroje kėlinio pusėje „Didėja“ surengė spurtą 19:6, kuris prieš ketvirtąjį kėlinį leido jaustis kiek saugiau (66:53).

Lemiamo kėlinio pradžioje „Didėja“ toliau tolo, kuomet jų atotrūkis pasiekė 18 taškų pranašumą 72:54, o galiausiai likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos – „Ridiko“ deficitas pasiekė rekordinį – 24 taškus (85:61). „Didėja“, turėdami tokį pranašumą, nebepaleido jo ir 87:69 išlygino serijos rezultatą (1:1). Svarbiausios šių ekipų sezono rungtynės bus žaidžiamos „Ridiko“ namų salėje (Pilaitės gimn., Įsrūties g. 3).

„Ridiko“ žaidžiančiojo trenerio Regimanto Šeštoko komentaras: „Tai sveikinimai varžovams, jie tą dieną buvo geresni. Manau, pralaimėjimą nulėmė du dalykai. Tai nesuveikė mūsų gynybos planas, ko pasėkoje jie išsimetė daug laisvų tritaškių metimų, ir nepataikyti metimai iš po krepšio... Tiek daug netaiklių metimų, esant neblogoms padėtims, nepamenu kada esam prametę ir jeigu Montvydas (Andius Montvydas – aut. past.) nusiima 24 kamuolius, kai yra 190 cm, o mes turime centrus virš 2 metrų žaidėjus, reiškia kai kuriose vietose tiesiog pritrūko kovingumo...

Nieko tokio serija – (1:1). Mūsų laukia labai įdomios rungtynės ketvirtadienį. Žinau, kad kovosime be kelių startinio penketo žaidėjų, bet tikiuosi duosime kovos... Taip šiemet trūksta degančių akių komandoje. Tikiuosi, jog jos atsiras ketvirtadienį.“

„Didėja“: Andrius Montvydas 25 (23 (!) atk. kam., 7 išpr. pr., 41 naud. bal.), Vladas Jucevičius 20 (8 atk. kam., 8 išpr. pr.), Martynas Šikšnys 17, Paulius Kapšys 14 (6 rez. perd.).

„Ridikas“: R. Šeštokas 20 (8 atk. kam., 29 naud. bal.), Tomas Silvanavičius 11 (13 atk. kam.).

MAŽOJI TAURĖ

(Ne)tikėtai lengva pergalė

Vienintelėse praėjusios savaitės mažosios taurės rungtynėse ginklus surėmė „Society“ ir „SK Ardas“ ekipos.

Pirmojo kėlinio pradžia buvo ne ypač rezultatyvi, tačiau įsibėgėjus rungtynėms „Society“ krepšininkai pajautė ritmą. Praėjus 3 su puse minutės „SK Ardo“ deficitas siekė 7 taškus 13:6, tačiau per porą minučių jiems pavyko sumažinti savo atsilikimą iki 3 taškų (16:13). Vis dėlto „Society“ perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas bei kėlinio pabaigoje susikrovė dviženklį pranašumą (25:15).

Antrojo kėlinio pradžioje niekas nesikeitė. Abejos ekipos keitėsi taikliais metimais, o „Society“ pranašumas buvo išlikęs toks kaip ir po pirmojo kėlinio. Kėliniui einant į pabaigą „SK Ardo“ krepšininkams pavyko sumažinti savo atsilikimą iki 6 taškų 37:31, tačiau „Society“ greitai atsipeikėjo bei padidino savo pranašumą iki neregėtų aukštumų (46:31).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Society“ toliau bėgo nuo varžovų. Praėjus vos porai kėlinio minučių „SK Ardo“ deficitas pasiekė 20 taškų 54:34, tačiau „SK Ardas“ surengė savąjį spurtą 1:9 ir sumažino „Society“ persvarą iki 12 taškų (55:43). Po šio spurto „Society“ paprašė minutės pertraukėlės, o po jos susigrąžino savo turėtą persvarą ir galiausiai ėjo tvarkyti paskutiniųjų formalumų šiose rungtynėse (64:44).

Paskutinysis rungtynių kėlinys buvo tik formalumas, kuriame „Society“ sutvarkė visus likusius reikalus. Šio ketvirčio metu „Society“ surengė spurtą 19:6, kurio dėka jiems pavyko dar didesniu skirtumu 83:50 švęsti pergalę prieš varžovus ir patekti į mažosios taurės finalinį ketvertą.

„Society“: Vytautas Petrauskas 20 (13 atk. kam., 6 blk. met., 35 naud. bal.), Tomas Martinkus 16 (9 atk. kam., 25 naud. bal.), Paulius Norvilis 11 (7 atk. kam.).

„SK Ardas“: Vladimir Kiseliov 15 (7 atk. kam.), Vladimir Smigin 10.

IŠŠŪKIO TAURĖ

5 žaidėjų benefisas

Pirmose praeitos savaitės iššūkio taurės rungtynėse susitiko „JEPU“ ir „United Sharks“ komandos.

Rungtynių pradžia buvo apylygė, bet po truputį pirmajame kėlinyje pagreitį įgavę „United Sharks“ sportininkai kėlinio viduryje susikrovė 9 taškų pranašumą (5:14). Vis dėlto per likusias 5 kėlinio minutes „JEPU“ vyrams buvo pavykę sumažinti savo atsilikimą iki vieno taško 17:18, tačiau taiklus Kazimiero Motiekaičio tritaškis leido „United Sharks“ pirmauti daugiau nei per vieną taiklų metimą (17:21).

Antrojo ketvirčio pradžioje „United Sharks“ toliau pirmavo, tačiau šįkart „JEPU“ krepšininkams pavyko ne tik išlyginti rungtynių rezultatą, bet galiausiai jį ir persverti. Antrojoje kėlinio dalyje geriau žaidę „JEPU“ parodė savo charakterį, nenusileido varžovams ir po pirmųjų 20 minučių turėjo įtikinamą pranašumą prieš „United Sharks“ (40:32).

Po ilgosios pertraukos „United Sharks“ buvo sumažinę savo atsilikimą iki 3 taškų (42:39). Vis dėlto tai buvo vienintelis dalykas, kurį jiems pavyko padaryti trečiajame kėlinyje, nes „JEPU“, kurie buvo įkvėpti savo gero žaidimo antrajame kėlinyje – tęsė savo gero žaidimo sagą, kuri po trečiojo kėlinio turėti dviženklį atotrūkį nuo „Ryklių“ (63:47).

Paskutiniojo kėlinio metu „JEPU“ neatsipalaidavo bei toliau pirmavo viso kėlinio metu. „United Sharks“ krepšininkams buvo pavykę savo deficitą sumažinti iki 8 taškų 71:63, tačiau tik tiek jiems buvo pavykę ir padaryti. Po nesėkmingos pradžios „JEPU“ ekipa atsitiesė ir komandinio žaidimo dėka 78:65 keliauja į iššūkio taurės finalo ketvertą.

„United Sharks“ žaidėjo Šarūno Tumosos komentaras: „Šios rungtynės mums iš rankų išslydo tuomet, kai nesugebėjome apsiginti vienas prieš vieną. Taip pat nepataikėme savo metimų laisvi.

Varžovai nustebino labai aktyvia gynyba. Savo komandos pasirodymą vertinu gan silpnu, kadangi tikrai galėjome geriau sukovoti, bet žinoma, su mūsų traumomis ir negalėjimu dalyvauti visiems rungtynėse buvo sunku, ir tai pakišo koją. Varžovams palinkėsiu žinoma aukščiausių vietų, jeigu laimės, tai bent žinosim, kad pralaimėjome stipriausiems ir svarbiausia – be traumų.“

„JEPU“: Šarūnas Gedvilas (20 atk. kam., 31 naud. bal.) ir Jonas Kumža (7 išpr. pr.) po 16, Laurius Jablonskis 15 (7 atk. kam.), Remigijus Mačionis 14, Marius Banys 13.

„United Sharks“: K. Motiekaitis 16 (9 atk. kam., 6 blk. met., 28 naud. bal.), Š. Tumosa 14 (7 rez. perd., 6 atk. kam., 5 išpr. pr.), Andrius Katinas 10 (7 atk. kam.).

Agresyvi ir solidi gynyba

Kitose rungtynėse susitiko „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ ir „KGC“ komandos.

Pirmosios rungtynių minutės buvo ne itin rezultatyvios. Abejos ekipos pramesdavo savo metimus bei gerai gindavosi. Vis dėlto abejos ekipos po truputį įsibėgėjo bei kovojo dėl geresnių pozicijų aikštelėje. Paskutiniąsias 3 kėlinio minutes geriau sužaidė „LPK Liberna-Gervėčių krašto“ sportininkai, kurie po pirmojo kėlinio pirmavo minimalia persvara (17:14).

Antrajame kėlinyje solidesnį žaidimą toliau rodė „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“, kurie per pirmąsias kėlinio minutes ne tik toliau pirmavo, tačiau ir buvo susikrovę dviženklį pranašumą (25:15). Vis dėlto šis pranašumas gyvavo 3 minutes, o vėliau „KGC“ krepšininkams buvo pavykę sumažinti savo atsilikimą iki 4 taškų 31:27, tačiau „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ nepasimetė ir kėlinio pabaigoje turėjo kiek saugesnę persvarą (36:30).

Antrosios pusės metu „LPK Liberna-Gervėčių kraštui“ pavyko susigrąžinti savo dviženklį pranašumą. Vis dėlto „KGC“ neketino susitaikyti su tokiu deficitu bei likus 2 minutėms iki kėlinio pabaigos buvo sumažinę savo atsilikimą iki 6 taškelių 53:47, bet ir vėl „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ prieš ketvirčio pabaigą padidino savo atotrūkį (56:47).

Lemiamo kėlinio niekas nepasikeitė – „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ toliau saugojo savo persvarą ir neleido varžovams prie jų priartėti. Viskas, ką galėjo „KGC“ padaryti, tai kėlinio viduryje sumažinti savo atsilikimą iki 9 taškų (61:52). Likusią kėlinio dalį „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ padidino savo atotrūkį iki dviženklio ir galiausiai 70:58 laimėjo rungtynes ir pateko į finalinį ketvertą, kur jų laukia „JEPU“ ekipa.

„LPK Liberna-Gervėčių kraštas“: Artūras Lisinskas 16, Artūras Seržantas 13, Vilmantas Maslauskas 11 (13 atk. kam., 21 naud. bal.), Gediminas Balčius (8 atk. kam., 22 naud. bal.) ir Edmundas Viršilas (5 išpr. pr.) po 10.

„KGC“: Julius Zykus 21 (14 atk. kam., 30 naud. bal.), Karolis Žibutis 14 (7 atk. kam., 5 išpr. pr.), Ignas Eičas 12.

Netaiklūs baudų metimai kainavo bilietą į finalinį ketvertą

Prieš paskutinėse praėjusios savaitės rungtynėse į aikštelę žengė „Hanse Trailer“ ir Čiginskiniai“.

Pirmajame rungtynių kėlinyje vyko kiek keistoki dalykai. „Hanse Trailer“ krepšininkai demonstravo kur kas geresnį žaidimą, kuris surakino tiek „Čiginskinių“ puolimą, tiek gynybą. Praėjus kiek daugiau nei 7 kėlinio minutėms „Čiginskiniū“ deficitas siekė net 12 taškų 20:8, tačiau savąjį spurtą surengę „Čiginskiniai“ kiek apkarpė varžovų pranašumą (22:17).

Antrajame kėlinyje „Čiginskiniai“ toliau tęsė pirmajame kėlinyje surengtą spurtą. „Čiginskiniams“ pavyko ne tik persverti rungtynių rezultatą, tačiau ir perimti rungtynių iniciatyvą. Po pirmosios rungtynių dalies ne „Hanse Trailer“ turėjo įspūdingą pranašumą, o jau „Čiginskiniai“ pirmavo 7 taškų skirtumu (33:40).

Pirmojoje trečiojo kėlinio pusėje – niekas nesikeitė. „Čiginskiniai“ toliau buvo pirmaujančių vaidmenyje. Vis dėlto atėjo laikas, kuomet „Hanse Trailer“ turėjo surengti spurtą. Tai jiems ir pavyko padaryti. Kėlinio pabaigoje „Hanse Trailer“ krepšininkams pavyko susigrąžinti minimalų pranašumą į savo rankas bei kiek ramiau keliauti į ketvirtąjį kėlinį (56:54).

Lemiamame kėlinyje vyravo gynybinis krepšinis, kuriame kiek geriau įsipaišyti sekėsi „Hanse Trailer“ sportininkams. Viso ketvirto kėlinio metu pirmavę „Hanse Trailer“ neleido varžovams pernelyg arti priartėti, o galiausiai nuskambėjus rungtynių pabaigos sirenai 66:61 – „Hanse Trailer“ krepšininkai džiūgavo, kadangi pateko į D lygos iššūkio taurės finalinį ketvertuką.

„Hanse Trailer“: Almantas Bielevičius 13, Donatas Krasickas (12 atk. kam., 6 išpr. pr., 20 naud. bal.) ir Tadas Matiliūnas po 12, Rytis Moroza 11.

„Čiginskiniai“: Irmantas Čiginskas 18, ... Mindaugas Narbutis 8 (10 atk. kam., 21 naud. bal.), Paulius Karūnas 7 (11 rez. perd., 10 atk. kam., 17 naud. bal.).

Vienas kėlinys

Praėjusią savaitę mažojoje taurėje užbaigė rungtynės tarp „Be šansų“ ir „ACO.LT“ krepšininkų.

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo permainingas tiek iš „Be šansų“, tiek iš „ACO.LT“ perspektyvų. „ACO.LT“ krepšininkai pradėjo šias rungtynes spurtu 0:8, tačiau „Be šansų“ atrado kelis šansus bei surengė savąjį spurtą, kurio metu nerezultatyvus kėlinukas baigėsi minimaliu „Be šansų“ deficitu (13:14).

Antrajame kėlinyje komandos apsikeitė vaidmenimis. Nors ir pirmoji kėlinio dalis simbolizavo, jog kova bus lygi, įdomi ir nė vienai ekipai nepavyks išsiveržti pernelyg dideliu skirtumu į priekį, bet „Be šansų“ sportininkai paneigė visus mitus ir surengė spurtą 11:2, kuris prieš ilgąją pertrauką leido turėti pakankamai solidų pranašumą (30:23).

Trečiajame kėlinyje abejų ekipų rezultatyvumas šiek tiek kilstelėjo, tačiau „ACO.LT“ krepšininkams niekaip nepavykdavo sumažinti varžovų pranašumo. Galiausiai antroje trečiojo kėlinio pusėje – „Be šansų“ persvara pasiekė 13 taškų 47:34, bet iki kėlinio pabaigos „ACO.LT“ surengė spurtą 0:7, kuris leido sušvelninti savo atsilikimą iki 6 taškų (47:41).

Paskutiniajame rungtynių kėlinyje „Be šansų“ neleido „ACO.LT“ krepšininkams pernelyg priartėti ir saugojo savo persvarą it auksą. Vis dėlto „ACO.LT“ nebepavyko pasipriešinti varžovams, tad 67:58 „Be šansų“ keliauja į finalinį ketvertą, kuriame susitiks su „Hanse Trailer“.

„Be šansų“: Vaidas Butrimas 17 (12 atk. kam.), Mantas Stankus 13, Mindaugas Devyžis 12, Artūras Paškauskas 10, Rokas Ališauskas 7 (19 atk. kam., 24 naud. bal.).

„ACO.LT“: Ramūnas Bagdonas 17 (6 atk. kam.), Erikas Jarmalauskas 14, Tadas Kiallo 12 (12 atk. kam.), Julius Jankauskas 10 (14 atk. kam., 17 naud. bal.).

Pirmoji komanda finale

Paskutinėse praėjusios savaitės rungtynėse susitiko „JEPU“ ir „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“.

Rungtynių pradžia buvo ne ypač rezultatyvi, abejos ekipos keitėsi taikliais metimais. Vis dėlto kėlinio viduryje „JEPU“ krepšininkai persvėrė rungtynių rezultatą ir šiek tiek  atitolo nuo oponentų (17:9). Galiausiai „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ sportininkai surengė savąjį spurtą, kurio metu abejos ekipos vėl keitėsi pirmaujančių vaidmenimi. Du taiklūs Jono Kumžos baudos metimai išvedė „JEPU“ priekį  (24:22).

Antrojo kėlinio pradžioje taip pat vyko permainingas žaidimas, tačiau „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ trumpam šovė į priekį 26:31, bet šis pranašumas ilgai nesilaikė ir minutės bėgyje „JEPU“ krepšininkai sumažino savo atsilikimą iki minimalaus (30:31). Paskui sekė keli taiklūs „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ sportininkų metimai, o po jų – taškų sausra. Edvino Viršilos metimas paskutinės „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ atakos metu leido prieš ilgąją pertrauką minimaliai pirmauti (35:37).

Po ilgosios pertraukos „JEPU“ krepšininkai grįžo įniršę. Per pirmąsias 8 trečiojo kėlinio minutes „JEPU“ vyrai surengė spurtą 19:2, kuris tą kėlinį pasiuntė varžovus į nokdauną (54:39). Per likusias porą minučių beveik niekas nepasikeitė – „JEPU“ toliau pirmavo solidžiu, dviženkliu pranašumu (60:48).

Ketvirtojo kėlinio metu į žiūrovų akis grįžo rezultatyvios rungtynės, tačiau jose toliau geresnį žaidimą demonstravo „JEPU“, kurie vienu metu buvo įgiję 17 taškų pranašumą 72:55, po kurio „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ vyrai nebeturėjo daug vilčių grįžti į rungtynes ir kovoti dėl pergalės. Galop „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ nepavyko išplėšti pergalės, tačiau pavyko sukovoti dėl garbės bei sumažinti savo deficitą (81:71),

„JEPU“: Martynas Mažeika 33 (9 atk. kam., 30 naud. bal.), J. Kumža 23 (10 rez. perd., 7 atk. kam., 7 išpr. pr., 37 naud. bal.), Š. Gedvilas 14 (20 atk. kam., 36 naud. bal.).

„LPK Liberna-Gervėčių kraštas“: G. Balčius 19 (9 atk. kam.), A. Seržantas 13 (6 rez. perd.), Vytautas Venckus (7 atk. kam., 7 rez. perd., 5 per. kam.) ir Edvinas Viršila po 11.