Netikėtai lengvos pergalės ir komandos paieškų kelyje

Netikėtai lengvos pergalės ir komandos paieškų kelyje 6478

Pirmajam sniegui iškritus – GEALAN-Sostinės krepšinio D lygos (SKL) kovos leidžia pabėgti nuo permainingų orų ir pasidžiaugti įnirtingomis kovomis krepšinio aikštelėje. Šią savaitę  taip pat buvo įvairiausių kovų – nuo batalijų ligi paskutiniųjų minučių iki lengvų pasivaikščiojimų po aikštelę.

D1 LYGOS APŽVALGA

Jokios akcijos nėra taikomos

Pirmosiose šios savaitės D1 lygos rungtynėse susitiko „Akcija-KREPŠINIS“ (2/0) ir „Patikima praktika“ (1/2) ekipos. Pirmajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką (15:12), tačiau likusiose rungtynėse „Akcija-KREPŠINIS“ ekipa pradėjo aktyviau žaisti puolime, o ketvirtajame kėlinyje pademonstravę uraganinį puolimą 27:6 savo varžovus tiesiog pasiuntė į nokdauną (82:42).

„Akcija-KREPŠINIS“: Renatas Bliuvas 23 (12 atk.kam., 7 per.kam., 31 naud.bal.), po 15 taškų įmetė Aurimas Gudavičius  (6 rez.perd., 6 išpr.pr., 5 atk.kam., 22 naud.bal.) ir Ernestas Piuška (7 atk.kam.).

„Patikima praktika“: Albertas Jonas Bareišis 14 (8 atk.kam.).

Tik per plauką

Kitose rungtynėse susitinka D grupės ekipos „Society“ (2/1) ir „WEX“ (0/2). Abi šios ekipos jau yra susitikusios prieš tai, tačiau ne D, o C lygoje. Dar 2015 metų rudens pabaigoje pirmąkart šios ekipos surėmė ginklus krepšinio aikštelėje. Tąkart pergalę šventė „Society“ ekipa, kuri tą dvikovą laimėjo 9 taškų skirtumu (65:56).

Pirmajame šių rungtynių kėlinyje buvo panašu, jog „Society“ ekipa atrodė labiau pasiruošusi (17:9), tačiau „WEX“ krepšininkai nenorėjo taip lengvai pasiduoti ir jau po antrojo kėlinio rezultatas buvo lygus (28:28). Trečiajame kėlinyje pranašumą vėl įgijo „Society“, kurie pirmavo (50:44). Lemiamame kėlinyje vyko arši kova, kur „WEX“ bandė kovoti iš paskutiniųjų, tačiau „Society“ išlaikė šaltus nervus ir per plauką laimėjo šias rungtynes (64:62).

„Society“: Vytautas Petrauskas 17 (9 atk.kam., 8 išpr.pr., 22 naud.bal.), Edgaras Gotoveckas 13.

„WEX“: Mindaugas Verkys 17 (9 atk.kam.), Oscar Aceti 14 (11 atk.kam., 10 išpr.pr., 23 naud.bal.).

Netikėtai lengva pergalė

B grupės kovos šią savaitę prasidėjo dvikova tarp „Home report LT“ (2/0) ir „United Sharks“ (2/1) ekipų. Šios komandos tarpusavyje susitiko pirmą kartą šių komandų gyvavimo istorijoje.

Pirmasis šių rungtynių kėlinys buvo apylygis, kuriame „Home report LT“ ekipa išsiveržė į priekį tik 5 taškų skirtumu. Tačiau antrajame ir trečiajame keliniuose pastaroji ekipa įjungė aukštesnę pavarą ir varžovus tiesiog pasiuntė atgal po vandeniu (54:15). Ketvirtasis kėlinys buvo tarsi formalumas, kuriame „Home report LT“ ekipa mėgavosi žaidimu (97:48). Nors ir skirtumas atrodo didelis, bet keista yra tai, jog „United Sharks“ iki šių rungtynių abu kartus šventė pergalę, o šiose rungtynėse patyrė skaudų varžovų antausį.

„Home report LT“: Marijus Norkus 22 (9 atk.kam., 28 naud.bal.), Žydrūnas Prakapavičius 15, Andrius Giedraitis ir Mantas Simonavičius po 14, o pastarasis surinko galingą tribugą dublį (15 atk.kam., 11 rez.perd., 26 naud.bal.).

„United Sharks“: Vidmantas Dijokas 19 (6 atk.kam.), Kazimieras Motiekaitis 10 (9 atk.kam.).

Vienas kėlinys daug ką reiškia

Grįžtame į D grupę, kur susitiko „Vilniaus miesto savivaldybė-2“ (toliau VMS-2) (2/0) ir „Jepu“ (0/2) ekipos. Šios ekipos jau buvo susitikusios praėjusio sezono D lygos kovose, kur savo pranašumą įrodė „VMS-2“ ekipa (81:51).

Šiose rungtynėse viską lėmė pirmasis kėlinys, kurį „VMS-2“ ekipa laimėjo (26:12). Likusioje rungtynių dalyje „Jepu“ krepšininkai bandė grįžti į rungtynes, tačiau geležinė „VMS-2“ gynyba ir patvarus puolimas neleido „Jepu“ prisivyti varžovų. Ketvirtajame kėlinyje „VMS-2“ ekipa dar daugiau padidino savo pranašumą ir galų gale šventė pergalę (66:47).

„VMS-2“: Raimondas Jacunskas 17 (20 atk.kam., 25 naud.bal.), Evaldas Čiplys 16 (7 atk.kam.), Edgaras Linkus 14.

„Jepu“: Tadas Barzda 13 (9 atk.kam.), Paulius Dambrauskas ir Aleksas Neniškis po 12.

Šaltas dušas padėjo

A grupės kovas tęsia „Komfako“ (1/1) ir „Hanse Trailer“ (0/3) dvikova. Po šalto dušo pirmosiose sezono rungtynėse „Komfako“ ekipa norėjo įrodyti, jog jų komanda neketina nusileisti ir patirti daugiau skaudžių pralaimėjimų šiame sezone.

Pirmoji šių rungtynių pusė buvo apylygė. Nė viena komanda viena nuo kitos nebuvo pabėgusi, o sirena, kvietė į ilgąją pertrauką taip pat skelbė, jog „Komfako“ krepšininkai į ilgąją pertrauką eina turėdami poros taškelių pranašumą (34:32). Trečiajame kėlinyje „Komfako“ krepšininkai įgijo didesnį pranašumą, kuris kėlinio pabaigoje jau siekė 9 taškus (53:44). Ketvirtajame kėlinyje vyko apylygė kova, kurioje abi ekipos žaidė taškas į tašką, o tai reiškia, jog „Komfakas“ švenčia pirmąją šio D1 lygos sezono pergalę (71:64).

„Komfakas“: Vitalis Pancerevas 32 (5 atk.kam., 4 rez.perd., 32 naud.bal.), Gustas Muzikevičius 18.

„Hanse Trailer“: Almantas Bielevičius ir Tadas Matiliūnas po 14, Darius Semėnas ir Justinas Paužas po 11.

Persvara tik didėja

B grupės rungtynėse susitiko „Didėja“ (2/1) ir „LPK Liberna-Gervečių kraštas“ (2/0). Jau nuo pat pirmųjų minučių „Didėja“ ekipa išsiveržė į priekį ir jau po pirmojo kėlinio pirmavo 9 taškų skirtumu (17:8). Tačiau antrąjį kėlinį geriau sužaidė „LPK Liberna-Gervečių krašto“ krepšininkai, kurie truputį aptirpdė „Didėja“ pranašumą iki 5 taškų (31:26). Tačiau antrojoje pusėje fortūna buvo „Didėja“ krepšininkų pusėje, kurie antrojoje pusėje įrodė savo jėgą ir rungtynes laimėjo (79:44).

„Didėja“: Vytautas Gudynas 13, Vytautas Jucevičius ir Artūras Bagdanavičius po 11, Andrius Montvydas 10 (11 atk.kam., 4 rez.perd., 26 naud.bal.).

„LPK Liberna-Gervečių kraštas“: Gediminas Balčius 14 (6 atk.kam.), Jonas Baranauskas 10 (12 atk.kam.).

Suteikti šansai laimei

C grupės rungtynėse susitiko „Laimė-Laimė“ (2/1) ekipa ir „Be šansų“ (0/3) komanda. Pirmasis rungtynių kėlinys buvo sėkmingesnis „Laimė-Laimė“ ekipai, kuri jį ir laimėjo (26:12), tačiau antrajame kėlinyje „Be šansų“ vis dar nerodė baltos vėliavos. Kaip bebūtų  po dvejų kėlinių priekyje vis dar buvo „Laimė-Laimė“ ekipa (47:39). Antrojoje pusėje vyko apylygė kova, kurią truputį laiminėjo „Laimė-Laimė“, ir galų gale ši komanda išsivežė pergalę į savo namus (90:70).

„Laimė-Laimė“: Mantas Vanagas 22 (8 atk.kam., 22 naud.bal.), Andrej Kovalevskij 21 (16 atk.kam., 33 naud.bal.).

„Be šansų“: Justinas Bakšys 20, Vaidas Butrimas ir Mantas Stankus po 16.

Atsipūtę iki trečiojo kėlinio

D grupės kovas tęsia „Atsipūtusių“ (2/0) ir „BC Uptown Troubles“ (0/1) ekipų dvikova. Pirmoji pusė rodė, jog rungtynės turėtų būti įdomios iki pat paskutiniųjų akimirkų, tačiau trečiajame kėlinyje „Atsipūtę“ tapo ne tokie jau atsipūtę ir paspartinę savo žaidimą trečiajame kėlinyje galutinai palaužė „BC Uptown Troubles“ ekipą (70:54).

„Atsipūtę“: Rokas Kasparavičius 21 (5 rez.perd.), Nedas Petniūnas 20 (19 atk.kam., 6 rez.perd., 37 naud.bal.).

„BC Uptown Troubles“: Justas Jankauskas 12, Aleksandras Račinskis 11 (9 atk.kam.).

D2 LYGOS APŽVALGA

Po truputį augęs pranašumas

C grupės rungtynėse susitiko „LR Švietimo ir mokslo ministerija“ (toliau LR ŠMM) (2/1) ir „MKK“ (1/1) ekipos. Visos rungtynės vyko apylygiai, tačiau trečiojo kėlinio pabaigoje „LR ŠMM“ įgijo 11 taškų persvarą (66:55), kurios ketvirtajame kėlinyje daugiau nepaleido (80:72).

„LR ŠMM“: Rokas Eimutis 31, Edgaras Žilinskas 25 (12 atk.kam., 7 išpr.pr., 26 naud.bal.).

„MKK“: Nerijus Patlabys 21 (9 atk.kam.), Orentas Ridzvanavičius 20 ir Paulius Kalakauskas 13.

Jaunimas vėl gavo pamokų

A grupės dvikovoje susitiko „BC onetwoBall“ (2/1) ir „SKM 2002-III-Neste Pure Life“ (0/2) ekipos. Visų rungtynių metu vyresni „BC onetwoBall“ ekipos krepšininkai pirmavo ir neleido jaunimui laimėti nė kėlinio (79:50).

„BC onetwoBall“: Justas Ložinskas 20 (12 atk.kam., 21 naud.bal.), Tomaš Karnecki 14, Jonas Skučas 13 (8 atk.kam.).

„SKM 2002-III-Neste Pure Life“: Nerijus Užkurnis 10.

Gynyba laimi rungtynes

Grįžtame į B grupės rungtynes, kur susitiko „SRP“ (2/1) ir „Užgesę talentai“ (1/2). Pirmajame kėlinyje atrodė, jog „Užgesę talentai“ savo puolimu pervažiuos „SRP“ (9:21), tačiau antrajame kėlinyje „SRP“ pradėjo rodyti savo plieninę gynybą, kurios dėka „SRP“ krepšininkai ne tik grįžo į rungtynes, bet jas ir laimėjo (48:41).

„SRP“: Šarūnas Noreika 14, Ernestas Vaitkevičius 13 (15 atk.kam., 21 naud.bal.).

Užgesę talentai“: Arnas Aidukas 12, Deividas Razminas 9 (12 atk.kam., 18 naud.bal.).

Vėl jaunimas, vėl pamokos

Niekur neišeinant iš B grupės – čia susitiko „Barclays“ (2/1) ir „Vilniaus KM 2004“ (0/2). Šiose rungtynėse jaunimas laikėsi tik pirmajame kėlinyje, kurį pralaimėjo (16:10). Visus likusius kėlinius „Barclays“ neleido jaunimui įsižaisti ir diktavo savo tempą, kurio dėka buvo pasiekta įtikinama pergalė (69:30).

„Barclays“: Mindaugas Kancevičius 12, Mantautas Sabas 11 (11 atk.kam., 16 naud.bal.) ir Ernestas Kerevičius 10 (7 atk.kam., 16 naud.bal.).

„Vilniaus KM 2004“: Kristupas Riška 10.

Pergalė per vieną kėlinį

C grupės dvikovoje susitiko „Snackbox.lt“ (2/1) ir „VKSK-2“ (1/1) ekipos. Pirmojo kėlinio metu „Snackbox.lt“ ekipa savo varžovus pasiuntė i nokdauną (23:6). Po šio kėlinio oponentai nesugėbėjo grįžti į rungtynes ir „Snackbox.lt“ šventė pergalę (55:43).

„Snackbox.lt“: Arminas Beniušis 15, Edgaras Jančauskas ir Mantas Bacevičius po 11.

„VKSK-2“: Renatas Gaidžiūnas 13, Ignas Domža 12 (6 atk.kam.), Marius Graičiūnas 11.

Lengvas paukštyno skrydis

C grupėje susitiko „Vilniaus paukštynas“ (1/0) ir „SKM-Lazdynai“ (0/3). Pirmoji rungtinių pusė atrodė, jog Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtiniai bandys kabintis į rungtynes, tačiau trečiasis kėlinys parodė, jog priešininkų komanda yra stipresnė (26:9). Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas, kuris įrodė, jog „Vilniaus paukštynas“ švenčia pirmąją sezono pergalę (64:29).

„Vilniaus paukštynas“: Sandrius Podbereckas 24, Ignas Čekanauskas 10.

„SKM-Lazdynai“: Danielius Boreišo 9, Edgaras Kančiauskas 8 (11 atk.kam.).

Gilės įsibėgėja

D grupėje susitiko „Oaks Acorns“ (2/1) ir „Pabradės Atlantica“ (0/2) ekipos. „Giliukai“ galingai pradėjo pirmąjį kėlinį, kurį laimėjo (30:18), antrasis buvo apylygis, o trečiąjį kėlinį „Giliukai“ laimėjo identišku rezultatu kaip ir pirmąjį (30:18). Per dvejus kėlinius susikaupusios persvaros neiššvaistę „Giliukai“ šventė antrąją šio sezono pergalę (81:64).

„Oaks Acorns“: Gražvydas Balsevičius 27 (9 atk.kam., 7/14 trit., 33 naud.bal.), Matas Audickas 29 ir Tomas Juknys 12 (14 atk.kam., 19 naud.bal.).

„Pabradės Atlantica“: Gintaras Valiukonis 20, Tomas Jadzevičius 17 (6 atk.kam.).

Kedas sudaužė jaunimo viltis

D grupės rungtynėse susitiko „Kedo“ (2/1) ir „SKM-2001-II“ (0/2) komandos. Pirmoji rungtynių pusė atrodė įdomi, nes SKM krepšininkai atsilikinėjo tik 8 taškais (51:43). Tačiau „Kedo“ krepšininkai užmynė ant „gazo“ ir antrojoje pusėje įveikė SKM jaunimą (116:68).

„Kedas“: Marius Janušis 49 (10 atk.kam., 51 naud.bal.), Evaldas Prokofjevas 26 (7 per.kam., 6 rez.perd., 34 naud.bal.), Mantas Tursa 19 (14 atk.kam., 34 naud.bal.).

„SKM-2001-II“: Kęstutis Stankevičius 20 (6 rez.perd. 18 naud.bal.).

Eilinė „999“ pergalė

Paskutinėse šios savaitės D lygos batalijose susitiko „999“ (3/0) krepšininkai ir „SKM-2002-V” (0/2) ekipa. Nuo pat pirmųjų akimirkų „999“ krepšininkai išsiveržė į priekį ir negailėjo SKM krepšininkų, kurie bandė laikytis už rungtynių vadžių, tačiau to jauniesiems SKM auklėtiniams nepavyko padaryti (95:35).

„999“: Simonas Rimkus 19 (7 atk.kam.), Žilvinas Gurklys 17 (9 atk.kam. 22 naud.bal.), Lukas Pūras ir Povilas Vilkas po 14.

„SKM-2002-V“: Justas Kaušakys ir Arnoldas Kološevskis po 9.