Netikėti skaičiai švieslentėse ir aistringi ŠMM sirgaliai

Netikėti skaičiai švieslentėse ir aistringi ŠMM sirgaliai 5996

Žiema žiemužė tyliai ramiai barbena į duris ir mums visiems primena, jog iki gražiausių metų švenčių belieka vos 18 dienų.

Artėjančios pora savaičių GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) D čempionato dalyviams bus puiki proga pagerinti savo pozicijas turnyrinėje lentelėje prieš vėliau lauksiančią pertrauką pirmenybėse. O ir pasakoti giminaičiams apie pergales krepšinio aikštelėje skanaujant silkę „pataluose" bus žymiai smagiau. 

Vakar ir sekmadienį D lygoje sužaistos 4 rungtynės, kuriose grupių lyderiai buvo priversti nuryti karčias piliules, o Švietimo ir mokslo ministerijos (toliau – ŠMM) sirgaliai pasirūpino, kad jų mylima komanda pagaliau išbristų iš nesėkmių liūno.

Šeštasis žaidėjas

Vienintelėse vakar dienos rungtynėse LR Švietimo ir mokslo ministerijos (2/5) krepšininkai nutraukė 4 iš eilės pralaimėjimų seriją D lygoje ir namuose šventė pergalę prieš „Oaks Acorns" (2/4) – 81:67.

Vos šešiese į rungtynes atvykę aikštelės šeimininkai sulaukė didelio ministerijos kolegų palaikymo ir tai juos įkvėpė siekti pergalės nepaisant stipriai apribotų rotacijos galimybių. Pirmuosius 7 taškus pelnę aikštelės šeimininkai (7:0) mačą pradėjo galingai, tačiau atitrūkti jiems taip ir nepavyko – prasidėjus ilgajai pertraukai minimaliu skirtumu pirmavo svečiai (32:33).

Antroje susitikimo pusėje pradėjo ryškėti karštai savo sirgalių palaikomų ŠMM žaidėjų pranašumas. Trečiojo kėlinio pabaigoje jie pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą (53:42), kurią vėliau dar labiau padidino (74:56) ir mėgavosi saldžiu pergalės skoniu.

Po antrosios pergalės čempionate pakalbintas ŠMM krepšininkas Darius Eberson negailėjo pagyrų komandą palaikiusiems gerbėjams: „Susirinkome tik šešiese, nes dėl traumų ir ligų kol kas negali rungtyniauti dalis mūsų žaidėjų, todėl nesitikėjome kažko stebuklingo."

„Visgi ŠMM darbuotojai suorganizavo puikų palaikymą, surinkę salėje net 30 žmonių, tad mūsų šeštasis faktorius nuteikė labai maloniai, ir suteikė taip reikiamų papildomų jėgų spurtui trečiajame kėlinyje, po kurio varžovai dar bandė vytis, tačiau reikiamu metu išlaikėme šaltą protą ir nervus."

„Dėkui mūsų sirgaliams už palaikymą, kuris leido pasiekti seniai patirtą pergalės džiaugsmą, o komandos nariams už gerą žaidimą ir susikaupimą reikiamu momentu."

ŠMM: Edgaras Žilinskas (9/18 dvit., 12 atk.kam., 9 išpr.praž., 27 naud.bal.) – 23, Almantas Šerpatauskas (3/11 trit.) – 19, Tadas Juknevičius (4/12 trit., 20 atk.kam., 6 rez.perd., 32 naud.bal.) – 16.

„Oaks Acorns": Karolis Radzevičius (6/15 trit., 13 atk.kam.) – 18, Mantas Matikiūnas – 16, Eligijus Kučikas (8 atk.kam.) – 9.

Svečiai namuose

Keturias pergales B grupės varžybų starte iškovoję „Oaks-3-Tirola" (4/1) krepšininkai sekmadienį namuose gavo šlapiu skuduru per veidą nuo „Tėvelių" (4/1) – 43:81.

Vos šešiese į Taikos progimnaziją atvykę „Ąžuolai" atrodė lyg pirmą kartą turėtų pažintį su šios salės krepšiais – tikslą pasiekė tik 18 metimų iš 68 bandymų (26,47%). Sunku patikėti, tačiau dar prastesnius skaičius pateikė baudų metimų statistika – 5/20 (25%).

Pirmajame kėlinyje aikštelės šeimininkai vos kartą pataikė „iš žaidimo" ir prisivėrė sau košės iki soties (4:22). Po šio skaudaus smūgio „Oaks-3-Tirola" ekipa taip ir neatrado jėgų savyje viską atitaisyti. Priešingai – kraujo ištroškę „Tėveliai" kosminiais šuoliais didino savo persvarą ir be jokio gailesčio sutriuškino priešininkus. Tai buvo jau ketvirtoji iš eilės Lietuvos vaikų „augintojų" pergalė čempionate, po kurios jie pakilo į pirmąją pogrupio poziciją.

„Tėvelis" Edgaras Gumauskas didžiavosi savo komanda: „Gražios pergalės receptas – 3 dalykai: nusiteikimas rungtynėms, „superinė" kova po krepšiais ir geras kamuolio judėjimas puolime. Buvome komanda iš didžiosios raidės. Visiems ačiū už gerą kovą." 

„Kol kas šis sezonas mums labai banguotas, bet su maloniu prieskoniu. Dabar laukia daug rungtynių namų arenoje, bandysime ją apginti visomis išgalėmis."
 
„Oaks-3-Tirola": Audrius Gustys (1/6 trit., 1/6 baud.) – 12, Vytautas Kugelevičius (5/13 dvit., 8 atk.kam., 5 kl.) – 11, Arnoldas Norgėla (1/5 trit., 8 išpr.praž. 5 kl.) – 8.
 
„Tėveliai": Gvidas Aleksandravičius (6/8 dvit.) – 21, Donatas Kilikevičius (7/10 dvit.) – 15, Edgaras Gumauskas (4/11 dvit., 14 atk.kam.) – 11.

Pabradės šou

Tą patį sekmadienio vakarą „nokautą" patyrė ir C grupės lyderiai „Kedo" (4/2) krepšininkai. Gerokai plyšinėję sportbačiai savo namų tvirtovėje neprilygo (74:100) pajėgią sudėtį surinkusiai Pabradės „Intersurgical" (3/2) ekipai. 
 
Rungtynių pradžia aikštelės šeimininkams nežadėjo nieko blogo. Antrojo kėlinio pradžioje jų turėta persvara siekė 8 taškus (25:17), tačiau būtent tada prasidėjo Pabradės krepšininkų dominavimas Saulėtekio vidurinės mokyklos salėje. 
 
Gražų ir kokybišką krepšinį demonstravę svečiai pradėjo bėgti į priekį ir nenumaldomai tirpdė varžovų viltis pakovoti dėl pergalės. Svečiai prieš lemiamas 10 minučių pirmavo užtikrintai (54:73) ir ne tik nesumažino apsukų, bet dar ir spėjo pelnyti 100 taškų. Metimo autoriui Ilja Jakovlevui tai buvo vienintelis taiklus metimas šiose rungtynėse.
 
Po šio susitikimo padėtis C grupės turnyrinėje lentelėje primena automobilių spūstis Vilniuje darbo dienomis penktą valandą vakaro. Šiuo metu 7 pirmąsias vietas užimančios ekipos turi po 4 arba 3 pergales ir panašu, jog ateityje mūsų laukia beprotiškai daug įdomių kovų šiame pogrupyje. 
 
Puikias rungtynes sužaidęs Pabradės ekipos lyderis Paulius Kamarauskas: „Rungtynės prieš „Kedas" komandą nebuvo labai sunkios, gal išimtis tik pirmas kėlinukas. Pergalę lėmė mūsų komados padidintas intensyvumas, ypač pereinant į puolimą, ko pasekoje priešininkai pavargo, dažnai nespėdavo grįžti į gynybą,kas leido mums pelnyti daug lengvų taškų. Paskutinis kėlinukas jau buvo tik formalumas."
 
„D lygoje duodam nemažai galimybių į komandą įsilieti jaunesniems žaidėjams ir kuomet jie rungtyniauja rezultatas dažniausiai būna neįspūdingiausias.Kuomet žaidžiame pilna sudėtimi, nors šį sezoną to dar nebuvo, rezultatas yra visai kitoks." – apie pagerėjusio žaidimo priežastis kalbėjo Paulius.
 
„Kedas": Julius Rukšėnas (6/14 dvit., 1/7 trit., 6 kl.) ir Paulius Miškinis (5/11 dvit.) – po 16, Marius Janišius (7/10 dvit., 8 atk.kam.) – 14, Mantas Tursa (5/8 dvit., 8 atk.kam.) – 10.
 
Pabradės „Intersurgical": Paulius Kamarauskas (8/9 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud., 6 rez.perd., 41 naud.bal.) – 29, Marekas Komaiško (7/9 dvit., 14 atk.kam., 5 kl., 30 naud.bal.) – 19, Mindaugas Šliumpa (7/10 dvit.) ir Saulius Kaušinis (5/14 dvit., 8 atk.kam., 6 per.kam.) – po 17, Edgaras Turica (1/6 trit.) – 13. 

Pritrūko laiko

Pakankamai paini situacija pinasi ir D grupėje, kurioje padėtis turnyrinės lentelės viduryje primena mėsmalę. Sekmadienį tarsi ant sparnų rungtynes namuose pradėję „BFgroup" (3/2) krepšininkai po labai permainingos kovos palaužė (69:65) VKSK-2 (3/4) ekipos pasipriešinimą ir šventė jau trečią pergalę iš eilės.
 
Tarsi viską griaunantis uraganas rungtynes pradėję aikštelės šeimininkai trečiojo kėlinio pradžioje džiaugėsi dvigubu pranašumu (53:26), tačiau per anksti patikėjo pergale ir vos neliko prie suskilusios geldos.
 
Pagaliau atsigavę Kupiškėnų sporto klubo atstovai sužaidė įspūdingą atkarpą 10:36 ir likus žaisti 2 minutes sumažino atsilikimą iki minimumo (63:62). Tiesa, žengti lemiamo žingsnio svečiams šiame susitikime taip ir nepavyko.
 
Trijų pergalių seriją nutraukusios VKSK-2 komandos idėjinis vadas Giedrius Kubilius vardino tokio prasto rungtynių starto priežastis: „Manyčiau, jog pritrūko laiko, kad paliktumėme aikštę kaip nugalėtojai. Per toli paleidome varžovus pirmoje pusėje ir finiše nebespėjome jų aplenkti. Pirmą rungtynių pusę norisi kuo greičiau užmiršti, nes šiemet taip blogai dar nežaidėme. Gal dėl to, kad mačas vyko sekmadienį ar dėl šaltos salės vyrai nesugebėjo sušilti ir pirma rungtynių pusė buvo tragiška."
 
„Puolime skubėjome, kamuolys duok Dieve suvaikščiodavo du kartus, o varžovai pataikė beveik viską ir rezultatas augo lyg ant mielių. Jau po pirmojo kėlinuko turėjome minus septyniolika o dar antrojo kėlinuko pradžioje padovanojame varžovams aikštelės viduryje penkis kamuolius ir gauname dar aštuonis taškus iš eilutės. Susitikimo pradžioje labai trūko dviejų mažų žaidėjų, kurie negalėjo atvykti. Pagrindinis įžaidėjas niekaip nesusitvarkė su savo pareigomis, o jie gal su savo patirtimi būtų nuraminę komandą ir tiek dovanėlių varžovams nepridalinę."
 
„Po didžiosios pertraukos gal pagaliau sušilome ar užpykome ant savęs. Ženkliai sumažinome klaidų skaičių, pradėjome agresyviau žaisti tiek gynyboje tiek puolime ir pradėjome vytis nutolusius priešininkus. Dvikovos pabaigoje jau mynėme jiems ant kulnų, bet šaltakraujiškai baudų metimus sumetę varžovai šventė pergalę. Sveikinimai jiems ir ačiū už puikią kovą. Lauksim dvikovos su jais namuose ir bandysime siekti revanšo."
 
„BFgroup": Linas Karaliūnas (8/13 dvit., 4/14 trit., 6 rez.perd., 5 per.kam., 27 naud.bal.) – 29, Benas Lukoševičius (1/7 trit., 6 rez.perd., 4 per.kam.) – 13, Saulius Karaliūnas (1/8 trit., 9 atk.kam.) – 10.
 
VKSK-2: Marius Graičiūnas (10/19 dvit., 3/14 trit., 8 atk.kam.) – 31, Giedrius Kubilius (7/8 dvit., 9 atk.kam., 26 naud.bal.) – 15, Ignas Domža (3/9 trit., 6 kl.) – 9.

‹ atgal
SKL © 2018

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti