Pirmieji pralaimėjimai bei kovos iki paskutiniųjų akimirkų

Kol Europos taurės ir Eurolygos ekipos kovoja dėl patekimo į tolimesnius etapus – GEALAN-Sostinės krepšinio D1  bei D2 lygų (SKL) komandos neatsilieka nuo stipriausiųjų ir taip pat kovoja dėl patekimo į finalines kovas.

D1 LYGOS APŽVALGA

Antroji pergalė iš eilės

Pirmose D1 antrojo rato rungtynėse stojo G grupės komandos – „BC Uptown Troubles“ (1/0) ir „United Sharks“ (0/1).

Pirmąjį rungtynių kėlinį įspūdingai pradėjo jaunoji „BC Uptown Troubles“ ekipa. Pirmoje kėlinio pusėje abi ekipos kovėsi taškas į tašką, tačiau antroje kėlinio pusėje „BC Uptown Troubles“ krepšininkai surengė spurtą 18:6 bei prieš einant į antrąjį kėlinį turėjo įtikinamą pranašumą prieš varžovus (32:19).

Antrojo kėlinio metu „United Sharks“ sportininkai prieš ilgąją pertrauką bandė grįžti į rungtynes, tačiau jų pastangos nuėjo perniek, nes „BC Uptown Troubles“ jų neprisileido bei išsaugojo savo dviženklį pranašumą (48:38).

Po ilgosios pertraukos, trečiajame kėlinyje išvydome neregėtai rezultatyvų kėlinį. Abi ekipos kartu pelnė net 57 taškus, tačiau šiame kėlinyje Fortūna toliau šypsojosi jaunimui – po trečiojo kėlinio jie tebepirmavo įtikinama persvara (79:64).

Lemiamas ketvirtis atrodė lyg formalumas, kuriame „BC Uptown Troubles“ neprisileido varžovų, o patys išsaugojo savo pranašumą iki rungtynių pabaigos ir šventė antrąją pergalę 94:85 iš eilės.

Rezultatyviausio „BC Uptown Troubles“ žaidėjo Domanto Vilio komentaras: „Galingam startui pirmajame kėlinyje buvome įkvėpti pirmosios pergalės sezone. Po jos visa komanda buvo pakilime, nesinorėjo sezone apsiriboti tik viena pergale.

Psichologiškai buvome gerai nusiteikę, nebeslėgė rungtynių įtampa. Taip galingai surengus spurtą pradžioje, rungtynių eigoje „nepametėme galvos“ ir visas rungtynes tiek puolėjai, tiek ir gynėjai labai gerai dalinosi kamuoliu.

Na, o kas gali būti geriau, kai toks kamuolio judėjimas daugeliu atveju buvo vainikuotas taikliais metimais. Antroje pusėje reikėjo išlaikyti pranašumą iki pabaigos ir smagu, kad pavyko tai padaryti. Galingas startas suteikė pasitikėjimo, jog galime pasiekti antrąją pergalę.

Uraganinį puolimą lėmė geras pataikymas ir susikurtos progos puolime. Reikia pripažinti, kad 50 proc. pataikymas iš žaidimo yra labai geras rezultatas bet kuriai komandai, ne išimtis ir mes. Be to, nors ir buvome 6-iese, praktiškai kiekviename kėlinyje atrasdavome vis naują lyderį, kuris sunkiu momentu pasiimdavo iniciatyvą ant savo pečių. Visa tai galbūt sukeldavo varžovams problemų į kurį žaidėją labiau koncentruotis. Turėjome tokį netikėtumo faktorių šiose rungtynėse, kai bet kuris žaidėjas galėjo nustebinti.

Negalvoju, kad atšokę kamuoliai buvo esminė problema šiose rungtynėse, kadangi kovą po lenta pralaimėjome nežymiai, berods 5-6 kamuoliais. Taip apribojome varžovams galimybes rinkti taškus antraisiais šansais, kas ankstesnėse sezono rungtynėse būdavo didžiulė problema. Apskritai pergalę lėmė geras dalinimasis kamuoliu.

Be to, iki pirmosios pergalės galbūt komandą slėgė psichologinė našta, kad vis kažko pritrūkdavo, kad pasiektume pergalę. Iškovoję ją įgavome didesnį pasitikėjimą savo jėgomis. Pagelbėjo ir taiklūs metimai, kurie užvedė komandą ir kažkiek varė į neviltį varžovų gynybą.

Tikrai nelengva buvo pasiekti šią pergalę ir reikia atiduoti pagarbą varžovams, kurie stengėsi mus prisivyti ir vienu momentu gerokai sumažino mūsų persvarą, bet džiugu, kad pavyko išsaugoti pranašumą ir pasiekti antrąją pergalę.

Savo atstovaujamai ekipai linkiu į kiekvienas rungtynes ateiti su tokiu pačiu nusiteikimu, kokį turime dabar, kažkiek pagerinti gynybą ir tiesiog mėgautis žaidimu aikštelėje.“

Pavyko pakalbinti ir vieną „United Sharks“ lyderių – Giedrių Pikturną: „Priešininkai nuo rungtynių pradžios puikiai pataikė iš toli. Tai kažkiek išmušė mus iš vėžių. Suaktyvinus gynybą prie tritaškio priešininkai išnaudojo prasiveržimus. Na, o pergalei pasiekti pritrūko aktyvesnės bei protingesnės gynybos iš mūsų pusės. Laimėti praleidus daugiau kaip 90 taškų tikrai sudėtinga. Savo komandai palinkėčiau daugiau pasiaukojimo gynyboje.“

„BC Uptown Troubles“: D. Vilys 22 (7 atk. kam.), Arminas Bakšys 20 (8 atk. kam., 26 naud. bal.), Marius Matekonis 16 (7 rez. perd., 26 naud. bal.), Domantas Kuras 15, Nojus Nikitenka 12 ir Kasparas Dovydaitis 9 (10 atk. kam.).

„United Sharks“: G. Pikturna 31, Vaidotas Andriuška 16 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Kazimieras Motiekaitis 13 (7 atk. kam.), Šarūnas Tumosa 12.

Po ilgosios pertraukos

Pirmose G grupės rungtynėse akis į akį susitiko „Hanse Trailer“ (1/0) ir „Patikima praktika“ (0/1) ekipos.

Pirmąjį rungtynių kėlinį geriau pradėjo „Patikima praktika“, kurie likus porai kėlinio minučių pirmavo 9 taškais (15:6), tačiau „Hanse Trailer“ nenuleido rankų ir sumažino savo atsilikimą iki minimalaus (15:12).

Antrojo kėlinio metu vyko apylygė kova, kuomet pasibaigus kėliniui „Hanse Trailer“ krepšininkams pavyko išlyginti rungtynių rezultatą (27:27).

Per ilgąją pertrauką pailsėję „Hanse Trailer“ krepšininkai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas. Trečiajame kėlinyje jiems pavyko pademonstruoti solidžią gynybą bei fantastišką puolimą.

Prieš lemiamą kėlinį tai leido susikrauti dviženklį pranašumą (55:40). Lemiamame kėlinyje viskas vyko pagal „Hanse Trailer“ planą, kuris leido jiems džiaugtis pergale (79:64).

„Hanse Trailer“: Rytis Moroza 28 (6 išpr. pr.), Tadas Matiliūnas 19 (11 atk. kam., 6 išpr. pr., 35 naud. bal.), Donatas Krasickas 17 (11 atk. kam., 8 rez. perd.), Almantas Bielevičius 10 (16 atk. kam.).

„Patikima praktika“: Šarūnas Jonys 24, Albertas Jonas Bareišis 19 (15 atk. kam.), ... Helmutas Brakis 3 (16 atk. kam., 18 naud. bal.).

Trečias kartas pamelavo

Jau trečiąjį kartą šiame sezone susitinka „Tėveliai“ (1/0) ir „Nestandartiniai“ (0/1).

Šiose rungtynėse nuo pat pirmųjų minučių į priekį šovė „Tėvelių“ ekipa, kuri likus 3:36 iki kėlinio pabaigos jau turėjo įtikinamą 15:5 pranašumą, tačiau prieš pirmojo kėlinio „Nestandartiniai“ šį pranašumą apkirpo minimaliai (22:13).

Antrojo kėlinio metu „Tėveliai“ nepasigailėjo savo varžovų bei parodė galingą puolimą ir puikiai veikiančią gynybą (43:19).

Trečiajame kėlinyje „Nestandartiniams“ toliau sunkiai sekėsi užpulti, tuo tarpu „Tėveliai“ toliau smaginosi puolime bei bėgo į priekį (63:32).

Lemiamas kėlinys buvo it formalumas, kuriame „Tėveliai“ šventė trečiąją sezono pergalę 88:51 prieš „Nestandartinių“ ekipą.

Po rungtynių pavyko pakalbinti „Tėvelių“ komandos galvą Edgarą Gumauską: „Džiaugiamės, jog pagaliau prasidėjo antrasis etapas, nes manome, kad pirmajame etape į grupę gavome sunkias komandas, patyrėme daug pralaimėjimų keliais taškais.

Šiame etape tikimės, jog pavyks truputį geriau pasirodyti, tikrai norime kovoti dėl pirmų vietų. Varžovams galiu palinkėti, kad chebrytė nenuleistų rankų, nes jie tikrai gali žaisti, jie turi viską, tikiuosi, jog jie toliau kovos ir tikrai manau, kad jie gali nustebinti ne vieną.“

Taip pat mintimis apie rungtynes dalinosi „Nestandartinių“ įžaidėjas Erikas Petrikas: „Šiose rungtynėse mums pritrūko šalto proto. Pernelyg daug veržėmės į krūvą, dažnai nesusikalbėdavome gynyboje, o ir puolime taip pat viskas vyko padrikai. Buvo trumpų pykčių aikštelėje, bet, manau, jog viskas bus gerai. Be to, mūsų didžiam būriui fanų (2 žmonėms) linkiu likti kantriems bei laukti mūsų pirmosios pergalės.“

„Tėveliai“: Donatas Kilikevičius 24 (7 atk. kam., 6 išpr. pr., 27 naud. bal.), E. Gumauskas 18 (11 atk. kam., 22 naud. bal.), Gvidas Aleksandravičius 16 (7 rez. perd.).

„Nestandartiniai“: Dominykas Deltuva 12 (7 išpr. pr.), Herbertas Šekštelo 10 (6 išpr. pr.).

Lygi kova

H grupės rungtynėse susitiko „Teodorai“ (1/0) ir „Be šansų“ (0/1).

Didžioji šių rungtynių dalis vyko taškas į tašką. Pirmojo kėlinio pradžioje abi ekipos keitėsi taikliais metimais, tačiau pirmojo ketvirčio pabaigoje „Be šansų“ krepšininkams pavyko turėti trapų 5 taškų pranašumą (17:22).

Antrojo kėlinio metu „Be šansų“ sportininkams pavyko sukaupti 11 taškų pranašumą 20:31, tačiau „Teodorai“ nepasidavė bei kovojo iki pat kėlinio pabaigos išlygino šių įnirtingų rungtynių rezultatą (35:35).

Trečiojo kėlinio metu „Teodorai“ perėmė iniciatyvą. Jiems pavyko kėlinio viduryje turėti 7 taškų persvarą 51:44, bet „Be šansų“ krepšininkai sugrįžo į rungtynes ir sumažino savo atsilikimą iki minimalaus (56:54).

Lemiamame kėlinyje atrodė, jog „Teodorai“ švęs pergalę. Vienu metu jų pranašumas siekė 9 taškus 65:56, bet „Be šansų“ įrodė, kad jie neketina taip lengvai parodyti baltos vėliavos bei išplėšė pratęsimą (71:71).

Pratęsimas buvo ypač nerezultatyvus, o tai buvo palankiau „Teodorams“, kurie ir šventė pergalę (78:75).

„Teodorai“: Vytenis Kunčiūnas 21 (7 atk. kam.), Vaidas Beinoras 16, Vincas Adomaitis 14, Tadas Jucys 12 (11 atk. kam., 25 naud. bal.), Liutauras Adomaitis 11 (18 atk. kam.).

„Be šansų“: Mantas Stankus 34 (6 atk. kam.), Justinas Bakšys 13 (9 atk. kam.).

D2 LYGOS APŽVALGA

Jaunimas parodė ragus

G grupės rungtynėse susitiko „Užgesę talentai“ (3/2) ir „SKM-2002-III-Neste Pure Life“ (2/1) krepšininkai.

Šias rungtynes geriau pradėjo Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtiniai, kurie pirmojo kėlinio metu bandė susikrauti didesnį pranašumą (12:19).

Vis dėlto antrajame kėlinyje „Užgesę talentai“ parodė, jog jie nėra „Užgesę“. Antrojo kėlinio metu jiems ne tik pavyko ištirpdyti varžovų pranašumą, tačiau jiems pavyko ir išsiveržti į priekį (39:30).

Trečiojo kėlinio metu „Užgesę talentai“ toliau didino savo pranašumą, kuris kėlinio pabaigoje pasiekė dviženklį bei nelabai gražų pranašumą (56:39).

Vis dėlto Vytauto Zapalskio treniruojami krepšininkai neketino mojuoti balta vėliava. Ketvirtojo kėlinio metu jie iniciavo sugrįžimą, tačiau laimėti šių rungtynių jiems nepavyko (67:64).

„Užgesusių talentų“ komandos vedlio Deivido Razmino komentaras: „Gerą žaidimą 2,3 kėliniuose lėmė susikaupimas bei žaidimo atradimas po pirmo kėlinio. Nesureikšminu savo pasirodymo, tiesiog žaidžiu žaidimą ir stengiuosi padėti komandai pasiekti pergalę.

Paskutiniame kėlinyje pradėjo reikštis nuovargis, dėl jo pasipylė klaidos, tai leido priešininkams perimti nemažai kamuolių bei stipriai sumažinti persvarą. Na, o savo komandai norėčiau palinkėti noro kovoti bei švęsti kuo daugiau pergalių antrajame rate.“

„SKM-2002-III-Neste Pure Life“ ekipos trenerio V. Zapalskio komentaras: „Rungtynių pradžioje mes keitėmės gynyboje, o paskiau varžovai prisitaikė prie tokios gynybos ir pradėjo tvarkyti reikalus po krepšiu. Vėl pakeitus gynybos sistemą grįžome į rungtynes. Sukovojome tikrai neblogai. Manau, priešininkai pajuto kontaktą, kurį bandėme demonstruoti.

Šiuo metu mums nelengvas tvarkaraštis, turime žaisti ir D lygoje, ir plius atėjo labai svarbios moksleivių krepšinio lygos rungtynės. Savo treniruojamai chebrai neprarast sportinio pykčio, išvengti traumų ir kad užtektų jėgų likusioms sezono kovoms.“

„Užgesę talentai“: D. Razminas 30 (13 atk. kam., 6 išpr. pr., 38 naud. bal.), Haroldas Kundreckas 12 (8 atk. kam.).

„SKM-III-Neste Pure Life“: Martynas Stefanovičius 13 (7 atk. kam.), Marius Bieliauskas 10 (6 rez. perd.).

Be gailesčio

H grupės rungtynėse susitiko „Vilniaus paukštynas“ (2/1) ir „Vilniaus KM-2004“ (0/3).

Visų rungtynių metu „Vilniaus paukštyno“ krepšininkai nesuteikė nė menkiausių šansų Vilniaus krepšinio mokyklos ekipai. Nuo pat pirmojo kėlinio dominavę vyresni varžovai didino savo pranašumą, kuris galop konstatavo jų pergalę (119:44).

„Vilniaus paukštynas“: Ignas Čekanauskas 32 (10 per. kam., 9 atk. kam., 8 rez. perd., 43 naud. bal.), Povilas Grikštas 25 (7 atk. kam.), Simas Levulis 24 (13 atk. kam., 13 rez. perd., 53 naud. bal.).

„Vilniaus KM-2004“: Kristupas Riška 12 (6 atk. kam.).

Krito

Antrose iš eilės H grupės rungtynėse susitiko „KK Kulkos“ (2/1) ir „SKM-2002-V“ (0/2).

Šiose rungtynėse „KK Kulkos“ krepšininkai nuo pat pirmųjų akimirkų smaginosi aikštelėje bei negailėjo jaunųjų SKM krepšininkų. Pirmuosius tris kėlinius laimėję „KK Kulkos“ išsaugojo savo didžiulį pranašumą bei šventė pergalę (67:39).

„KK Kulkos“: Ričardas Šalcis (20 atk. kam., 6 rez. perd., 32 naud. bal.) ir Aleksandr Tiagun po 15, Darius Valinskas 11.

„SKM-2002-V“: Joris Marcinkevičius 12, Justas Kaušakys 10.

Pirmoji rungtynių pusė

F grupės rungtynėse susitiko „Lietuvos Švietimo ir mokslo ir mokslo ministerija“ (toliau LR-ŠMM) (2/2) ir „Barclays“ (1/3).

Pirmoje rungtynių pusėje geriau sekėsi „LR-ŠMM“ ekipai. Pirmasis kėlinukas buvo ganėtinai rezultatyvus, po kurio „LR-ŠMM“ krepšininkai turėjo 4 taškų pranašumą (19:14).

Antrajame kėlinyje sustygavę savo gynybą „LR-ŠMM“ sportininkai varžovams leido įmesti vos 6 taškus, kai tuo tarpu patys įmetė jų 15, o po dviejų kėlinių „LR-ŠMM“ pirmavo 13 taškų persvara (34:21).

Trečiasis rungtynių kėlinys buvo lygus, „Barclays“ nepavyko priartėti, o lemiamame, ketvirtajame kėlinyje „Barclays“ ekipa sumažino savo atsilikimą iki 6 taškų, tačiau jiems nepakako laiko ir teko pripažinti, jog varžovai tą vakarą buvo stipresni (55:49).

„LR-ŠMM“ žaidėjo Dariaus Ebersono komentaras apie šias rungtynes: „Sunkiai pradėjome rungtynes, bet po truputį įsibėgėjom. Antrame ketvirtyje kiek truktelėjom į priekį, nes pradėjom pataikyt iš trijų taškų zonos visi, net tie, kurie įprastai prie tritaškio linijos nestovi, tai leido susikrauti apčiuopiamą pranašumą.

Ypač svarbu buvo gynybiniai planai, kuriuos pavyko įgyvendinti, varžovai taškus sunkiai gimdė, grįždavo į gynybą kiek išvarginti, dėl ko mums paprasčiau buvo ir užpulti.

Išprovokavome net 21 pražangą, bet čia yra gana natūralu. Turime kelis žaidėjus, kurie puolime po krepšiu nuolatos aktyviai dirba, tad prieš juos varžovai nuolatos turi bėdų, o tai yra mūsų komandos stiprybė.

Tiesa, lemiamu metu kiek pavargome, nes turėjome tik du pilnaverčius keitimus, kai tuo tarpu varžovai susirinko 13 (nebloga prabanga). Tačiau smagu, kad susikrauta persvara buvo saugi, tad pabaigą sužaidėm be įtampos, nors varžovai ir priartėjo.

Liko vienintelės D2 grupės rungtynės, po kurių galime kilti į trečią, o palankiai susiklosčius aplinkybėms net į 2 vietą. Tikiu komandos potencialu, tad drąsiai galime kautis dėl medalių. Vienintelė mūsų problema - traumos, dėl kurių sunkiai renkamės į rungtynes, tad ir rezultatai atitinkami. Bet kokiu atveju, tikslo neturime, tačiau kodėl nepabandžius pakovoti?“

„LR-ŠMM“: Edgaras Žilinskas 15 (18 atk. kam., 12 išpr. per., 23 naud. bal.), Donatas Lesnik 13, D. Eberson 11.

„Barclays“: Justas Šalkauskas 12.

Kita jaunimo komanda

H grupės rungtynėse susitiko dvi ekipos, kurioms šios rungtynės buvo antrosios per dvi dienas „Vilniaus paukštynas“ (3/1) ir „SKM-2002-V“ (0/3).

Antrąją jaunimo ekipą sutikę „Vilniaus paukštyno“ vyrai jų taip pat nepasigailėjo. Pirmoje pusėje savo jėgą pademonstravę „Vilniaus paukštyno“ krepšininkai susikrovė dviženklį pranašumą bei nesisukiojo atgal, o „SKM-2002-V“ ekipai nepavyko sumažinti varžovų pranašumo ir jiems vėl teko pripažinti varžovų pranašumą (88:66).

„Vilniaus paukštynas“: S. Levulis (9 rez. perd., 8 atk. kam., 34 naud. bal.) ir Sandrius Podrobeckas (16 atk. kam., 36 naud. bal.) po 22, I. Čekanauskas 21 (7 rez. perd.).

„SKM-2002-V“: J. Kaušakys 24 (8 atk. kam.), Simonas Dainys 13, Arnoldas Kološevskis 12.

Pirmasis ir paskutinysis kėliniai

F grupės rungtynėse į kovą stojo „Vikingai“ (2/1) ir „BC onetwoBall“ (0/4) krepšininkai.

Pirmajame rungtynių kėlinyje geriau pasirodė „Vikingai“. Nuo antrosios kėlinio pusės jiems pavyko pabėgti į priekį bei susižerti dviženklį pranašumą (23:12). Didžiąją dalį antrojo kėlinio taip pat geriau sužaidė „Vikingai“, kurių pranašumas siekė dviženklį, tačiau kėlinio pabaigoje „BC onetwoBall“ ekipai pavyko sumažinti atsilikimą iki 6 taškų (34:28).

Po ilgosios pertraukos persigrupavę, pailsėję bei naujų jėgų pasisėmę į aikštelę grįžo „BC onetwoBall“ krepšininkai. Jie trečiojo kėlinio metu kovojo taškas į tašką, tačiau kėlinio pabaigoje jiems pavyko minimaliu rezultatu pirmauti (46:48). Vis dėlto „Vikingai“ buvo neįbauginti šio spurto bei jiems pavyko puikiai sužaisti ketvirtąjį kėlinį, kas padėjo švęsti sunkią, tačiau pelnytą pergalę (71:61).

„Vikingų“ žaidėjo – Irmanto Riškaus komentaras apie rungtynes: „Pirmajame ir ketvirtajame kėliniuose išlaikėme maksimalią koncentraciją bei susikaupimą, ko nepavyko padaryti antrajame ir trečiajame. Manau, jog pergalę nulėmė mažesnis klaidų bei didesnis perimtų kamuolių skaičius. Na, o mūsų komandos tikslas yra laimėti paskutiniąsias antrojo etapo rungtynes ir užimti kuo aukštesnę vietą grupėje.“

„Vikingai“: I. Riškus 20, Žilvinas Šadreika 15 (11 atk. kam., 6 išpr. pr., 26 naud. bal.), Tadas Zuzevičius 11 (20 atk. kam., 6 išpr. pr., 33 naud. bal.).

„BC onetwoBall“: Auris Germanavičius 15, Matas Anužis 14 (8 atk. kam.), Justas Ložinskas 13.

Lengvas šokas

G grupės rungtynėse susidūrė „VKSK-2“ (2/2) ir „SKM-2001-II“ (2/2) ekipos.

Pirmąjį rungtynių kėlinį geriau sužaidė SKM jaunimas, kurie truputį šokiravo varžovų ekipą. Likus 2:34 minutėms iki kėlinio pabaigos „SKM-2001-II“ krepšininkai turėjo dviženklį 6:20 pranašumą, tačiau „VKSK-2“ vyrams jį pavyko sumažinti iki 8 taškų (14:22).

Antrojo ketvirčio metu „VKSK-2“ krepšininkai bandė vytis jaunimą, tačiau pradžiai jiems to padaryti nepavyko. Šarūnės Valinskaitės treniruojami SKM sportininkai toliau pirmavo dviženkliu skirtumu (26:36), tačiau paskutinėmis antrojo kėlinio minutėmis „VKSK-2“ ekipai pavyko sumažinti savo atsilikimą iki minimalaus bei į ilgąją pertrauką keliauti geresnėmis nuotaikomis (34:36).

Per ilgąją pertrauką visas išvadas pasidarę „VKSK-2“ krepšininkai nebenuklydo iš doros kelio – šio kėlinio metu jie ne tik persvėrė rungtynių rezultatą savo naudai, tačiau jau ir patys susikrovė dviženklį pranašumą (54:44). Lemiame kėlinyje „VKSK-2“ ekipa nebeleido jaunuoliams grįžti į rungtynes bei patys šventė pergalę, kuri iš bendro rezultato gali atrodyti lengva, tačiau „VKSK-2“ sportininkams reikėjo truputį paprakaituoti (79:57).

„VKSK-2“: Marius Graičiiūnas 27, Andrius Baronas 20 (13 atk. kam., 32 naud. bal.), Ignas Domža 14.

„SKM-2001-II“: Gustas Kulbickas (9 atk. kam.) ir Eigantas Kudevičius po 15.

Pergalingi kėliniai

Toliau liekame G grupėje, kurioje šįkart susitinka Pabradės „Atlantica“ (3/1) ir „SKM-Lazdynai“ (0/4).

Šiose rungtynėse nuo pat pirmųjų minučių į priekį pabėgo Pabradės krepšininkai. Pirmojo kėlinio metu jiems pavyko įgyti dviženklį pranašumą, kuris juos lydėjo visas rungtynes (27:15). Antrojo ketvirčio metu rezultatyvumas smuko, tačiau tai buvo ne bėda, nes „Atlantica“ ekipa toliau didino savo persvarą (41:21).

Trečiasis kėlinys buvo daugmaž apylygis bei Pabradės sportininkams nepavyko padidinti savo pranašumo, tačiau paskutiniame kėlinyje jiems pavyko sutvarkyti visus reikalus bei švęsti trečiąją pergalę antrajame etape (90:53).

Pabradės „Atlantica“: Eimantas Bendorius (10 atk. kam., 8 rez. perd., 38 naud. bal.) ir Edgaras Turica (11 atk. kam., 31 naud. bal.) po 21, Tomas Jadzevičius 20 (10 rez. perd., 26 naud. bal.).

„SKM-Lazdynai“: Eimantas Bražinskas 24, Edgaras Kančiauskas 12.

Pirmasis pralaimėjimas

E grupės rungtynėse susitiko „Baldų Arsenalas“ (2/2) ir „999“ (2/1) krepšininkai.

Rungtynių pradžia geriau klostėsi „Baldų Arsenalo“ ekipai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje susirinko 5 taškų pranašumą (23:18). Antrojo kėlinio metu „Baldų Arsenalas“ dar labiau šovė į priekį, kuomet įpusėjus kėliniui jie turėjo 8 taškų pranašumą 32:24, tačiau iki kėlinio pabaigos „999“ ekipai pavyko minimaliai sumažinti savo atsilikimą (45:39).

Po ilgosios pertraukos „999“ pirmoje trečiojo kėlinio pusėje sumažino savo atsilikimą iki minimalaus, tačiau „Baldų Arsenalas“ atsigavo bei susigrąžino savo turėtą pranašumą (60:51). Lemiamo ketvirčio pradžioje „999“ vėl pavyko sumažinti savo deficitą iki 3 taškų (60:57), tačiau „Baldų Arsenalas“ nesupanikavo bei vėl susigrąžino savo persvarą ir įteikė varžovams pirmąjį pralaimėjimą D2 lygoje (73:64).

„Baldų Arsenalas“: Darius Kavaliauskas 22 (16 atk. kam., 6 išpr. pr., 40 naud. bal.), Paulius Radzevičius 21 (9 atk. kam.), Jurijus Ancukevič 12 (7 atk. kam.).

„999“: Arnas Krasnekovas 20, Simonas Rimkus 14 (11 atk. kam., 22 naud. bal.), Mantas Bagdonas 12, Tomas Kazakavičius 10 (9 atk. kam.).

Nedidelis rezultatyvumas

H grupės rungtynėse susidūrė „Ad Modum“ (4/0) ir „KK Kulkos“ (2/2) ekipos.

Pirmajame kėlinyje abi ekipos puolė gana gerai, rezultatyvumas buvo tikrai geras. Šį kėlinį geriau pradėjo bei užbaigė „Ad Modum“, kurie po pirmojo kėlinio turėjo 7 taškų pranašumą (25:18). Antrasis kėlinys buvo truputį geresnis „KK Kulkos“ ekipai, tačiau trečiajame kėlinyje „Ad Modum“ įtvirtino savo pozicijas, kurių daugiau niekas ir nebejudino (59:46).

„Ad Modum“: Deividas Bražėnas ir Dainius Valančius (9 atk. kam.) po 18.

„KK Kulkos“: R. Šalcis 14 (9 atk. kam.), D. Valinskas 11 (6 atk. kam.).

Ketvirtoji pergalė iš eilės

F grupės rungtynėse į aikštelę žengė „Kedas“ (4/0) ir „Akcija-KREPŠINIS-2“ (2/2) ekipos.

Pirmajame šių rungtynių kėlinyje geriau pasirodė „Kedas“, kurie viso kėlinio metu pirmavo bei didino savo pranašumą, kuris galop pasiekė dviženklį (22:11). Antrajame rungtynių kėlinyje niekas nesikeitė – „Akcija-KREPŠINIS-2“ toliau bandė vytis, tačiau pastangos buvo perniek (41:30).

Po ilgosios pertraukos „Kedas“ nusprendė nebežaisti su varžovais bei viso kėlinio metu didino savo pranašumą, kuris kėlinio pabaigoje pasiekė kulminaciją – 20 taškų (61:41). Paskutinis kėlinys buvo formalumas, kuriame „Akcija-KREPŠINIS-2“ krepšininkams pavyko sumažinti savo atsilikimą (82:68).

„Kedas“: Matas Jarišius 20 (13 atk. kam.), Domantas Švetkauskas ir Mantas Tursa (19 atk. kam., 38 naud. bal.) po 15, Tadas Tursa 13.

„Akcija-KREPŠINIS-2“: Donatas Gurauskis 15 (11 atk. kam.), Kęstutis Baublys ir Ernestas Pliuška po 13.