Pirmoji 2019-ųjų savaitė D lygoje: užtikrintos pergalės ir netikėtos pabaigos

Pirmoji 2019-ųjų savaitė D lygoje: užtikrintos pergalės ir netikėtos pabaigos 6591

Po didžiųjų švenčių GEALAN-Sostinės krepšinio D lygos (SKL) batalijos grįžo į visų žmonių gyvenimus. Pavalgę, pailsėję ir naujų jėgų atradę krepšininkai grįžo į krepšinio aikšteles. Pirmąją 2019-ųjų metų savaitę petys į petį susirėmė 16 ekipų, kurios kovojo dėl pirmųjų pergalių šiais kalendoriniais metais, siekė pakilti į pirmąją grupės vietą ir siekė nepasiduoti prieš oponentus, kurie geriau pradėjo rungtynes.

D1 LYGOS APŽVALGA

Lemiamas kėlinys

Pirmieji į aikštelę žengė SK „Ardas“ (7/4) ir „Nestandartiniai“ (0/10).

Pirmojoje šių komandų akistatoje pergalę šventė SK „Ardas“ (80:33).

Pirmojo kėlinio pradžioje abi ekipos kovojo taškas į tašką ir nė vieniems nepavyko pabėgti į priekį, tačiau kėlinio pabaigoje savo pranašumą pradėjo krautis SK „Ardo“ krepšininkai, kurie kėlinio pabaigoje išsiveržė į priekį 6-iais taškais (19:13).

Antrojo kėlinio pabaigoje SK „Ardas“ pradėjo tolti nuo „Nestandartinių“ ir didinti savo persvarą iki dviženklės, bet „Nestandartiniai“ pernelyg nenutolo ir ilgąją pertrauką skelbianti sirena taip pat skelbė, jog į ilgąją pertrauką SK „Ardas“ eina turėdami 11-kos taškų pranašumą (40:29).

Po ilgosios pertraukos baterijas perkrovę SK „Ardo“ krepšininkai toliau didino savo pranašumą, kuris kėlinio pabaigoje siekė jau vos ne 20 taškų (61:43). Vos penkiese susirinkę „Nestandartinių“ ekipos krepšininkai galiausiai pavargo, neatlaikė varžovų uraganinio puolimo ir galop lemiamame ketvirtyje visiškai sugriuvo ir teko pripažint SK „Ardo“ pranašumą (99:59).

„SK Ardas“: Modestas Gedvilas 24 (11 atk. kam., 32 naud. bal.), Vladimir Kiseliov 18 (10 atk. kam., 26 naud. bal.), Simonas Norkūnas 17 (19 atk. kam., 23 naud. bal.), Valdemar Smilgin ir Kęstutis Kadonas po 13.

„Nestandartiniai“: Vilius Kraučelis ir Dominykas Deltuva po 14, Giedrius Avsiukevičius (5 blk. met.) ir Kazimieras Baltrušaitis (10 atk. kam.)  po 12.

Solo šou

Toliau liekame C grupėje, kur susitinka „Oaks-3-Tirola“ (7/1) ir „Tėvelių“ (3/6) ekipos.

Rungtynių pradžia geriau klostėsi „Tėvelių“ komandai, turėjusiai trapų 5 taškų pranašumą (12:17), kurį „Oaks“ krepšininkams pavyko sumažinti ir kėlinio pabaigoje nuo varžovų atsilikti minimaliu skirtumu (20:21).

Antrajame kėlinyje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Oaks-3-Tirola“, kurie kėlinio viduryje persvėrė rezultatą savo naudai, o vėliau pavyko savo pranašumą padidinti beveik iki dviženklio (47:38).

Po ilgosios pertraukos „Tėveliai“ bandė grįžti į rungtynes, kuomet trečiojo kėlinio viduryje jų atsilikimas buvo vos 6 taškeliai (55:49), tačiau antrojoje kėlinio pusėje „Oaks-3-Tirola“ susigrąžino turėtą persvarą ir į ketvirtąjį kėlinį ėjo ramesni (65:56).

Visą ketvirtą kėlinį „Oaks“ ekipa neatleido gazo pedalo ir toliau didino savo pranašumą prieš varžovus, o galop „Oaks-3-Tirola“ vyrukams pavyko iš šių rungtynių išsinešti sveiką kailį (85:71).

„Oaks-3-Tirola“: Povilas Kaminskas 26 (17 atk. kam., 10 rez. perd., 10 išpr. pr., 52 naud. bal.), Mantvydas Kupstys 19 (10 atk. kam.), Tomas Burtilius 11.

„Tėveliai“: Gvidas Aleksandravičius 18, Donatas Kilikevičius (7 išpr. pr.) ir Modestas Grigaliūnas po 14, Gasparas Kazlauskas 10 (7 rez. perd.).

Grupės lyderių dvikova

A grupės rungtynėse susitiko grupės lyderiai „Ridikas“ (6/1) ir „Žali“ (6/2).

Pirmasis ekipų mūšis baigėsi „Ridiko“ pergale (56:51).

Šių rungtynių pradžią tiesiog pasakiškai pradėjo „Ridiko“ krepšininkai, kurie nuo pirmųjų akimirkų šovė į priekį ir susikrovė didžiulę persvarą (27:11).

Antrajame kėlinyje „Žali“ atsibudo ir pagerino savo rezultatyvumą. Vis dėlto „Žaliems“ nepavyko priartėti, o pavyko tik truputį sušvelninti rezultatą (47:35).

Po ilgosios pertraukos abi ekipos pradėjo aktyviau gintis ir ekipų rezultatyvumas ženkliai sumažėjo, tačiau tai nieko nekeitė ir „Ridikas“ toliau pirmavo (63:44).

Lemiamas kėlinys buvo tarsi formalumas, kuriame grįžo didesnis rezultatyvumas. Rungtynių pabaigoje „Žaliems“ pavyko sumažinti skirtumą iki 10 taškų (71:61), bet „Ridikas“ neleido dar labiau priartėti ir galų gale šventė pergalę (81:64).

Mintimis apie šias rungtynes pasidalino naudingiausias šių rungtynių žaidėjas Lukas Radžiūnas: „Šiose rungtynėse mūsų nusiteikimas joms siekė maksimumą. Žinojome, kad susitinkame su stipriu varžovu, stengėmės save nuteikti atitinkamai. Ir, rodos, tai neblogai pavyko, nes nuo pat pirmųjų minučių pradėjome žaisti tokiu tempu, lyg paskutines savaites nebūtume kimšę į skrandžius silkės ir šampano. Panašu, kad vis dažniau pavyksta išlaikyti kovinę dvasią.

Kadangi vakarykštę pergalę apkartino dvi traumos, nėra kito pasirinkimo, kaip tik palinkėti pasveikti ir visiems apsieiti be traumų. Ir to linkiu ne tik mūsų, bet ir visų komandų žaidėjams – pilnomis pajėgomis žaisti įdomiau. Antra, nematau reikalo kuklintis, todėl savo komandos bičiuliams linkiu laimėti šią lygą. Gražių metų!“

„Ridikas“: L. Radžiūnas 22 (5 rez. perd., 5 išpr. pr., 28 naud. bal.), Regimantas Šeštokas 19 (7 atk. kam., 26 naud. bal.), Julius Stanaitis 11.

„Žali“: Mindaugas Lapėnas 17 (10 atk. kam., 8 išpr. pr., 25 naud. bal.), Marius Narmontas 16, Laimis Gudaitis 13.

Pakako 3 kėlinių

B grupėje susitiko „Didėja“ (7/3) ir „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ (3/5).

Pirmosiose šių komandų rungtynėse pergalę šventė „Didėja“ (79:44).

Pirmojo kėlinio pradžioje „Didėja“ pradėjo kaupti savo pranašumą, bet „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ greitai prabudo ir trumpam laiko tarpui turėjo minimalų pranašumą, kurį „Didėja“ krepšininkai greitai panaikino ir susigrąžino turėtą pranašumą (17:11).

Viso antrojo kėlinio metu „Didėja“ krepšininkai didino savo pranašumą, kuris kėlinio pabaigoje pasiekė dviženklį (37:24).

Ilgosios pertraukos metu „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ ekipa nepadarė išvadų ir trečiajame kėlinyje nepavyko pasipriešinti. „Didėja“ krepšininkai toliau didino savo pranašumą (54:35).

Ketvirtąjį kėlinį „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ sužaidė tarsi iš natų, tačiau to nepakako ir vis dėlto „Dideja“ ekipa šventė pirmąją 2019-ųjų pergalę (72:62).

Po rungtynių mintimis pasidalino rezultatyviausias „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ komandos žaidėjas Vytautas Venckus: „Pradžioje viską vykdėme pagal planą, tiesiog nepavyko pataikyti gerų metimų, tai dėl to priešininkai pabėgo į priekį. Smagu, kad atsilikinėdami 20-čia taškų vyrai nenuleido rankų ir sumažinome persvarą, kuri yra bent padori.“

„Didėja“: Andrius Montvydas 26 (16 atk. kam., 30 naud. bal.), Vladas Jucevičius 15 (11 atk. kam., 7 išpr. pr.).

„LPK Liberna-Gervėčių kraštas“: V. Venckus 21, Artūras Lisinskas 17 (6 atk. kam.), Gediminas Balčius 14 (9 atk. kam.) ...., Edvardas Vinogradovas 3 (19 atk. kam., 20 naud. bal.).

Pakako geros pradžios

Paskutinėse savaitės rungtynėse į aikštelę vėl žengė „Oaks-3-Tirola“ (8/1) ir „Be šansų“ (1/9) ekipos.

Pirmojoje šių komandų dvikovoje pergalę 78:71 pasiekė „Oaks-3-Tirola“ krepšininkai.

Nuo pat pirmųjų akimirkų į priekį šovė „Oaks-3-Tirola“ sportininkai, kurie pirmojo kėlinio metu susikrovė didžiulį pranašumą. Kėlinio pabaigoje „Oaks-3-Tirola“ pranašumas pasiekė neregėtas aukštumas (26:10).

Iki antrojo kėlinio vidurio laikėsi toks pat „Oaks“ ekipos pranašumas, tačiau „Be šansų“ krepšininkai nepasidavė ir antrojoje kėlinio pusėje jiems pavyko sušvelninti savo atsilikimą (34:28).

Po antrojo kėlinio papildomų jėgų įgavę „Be šansų“ krepšininkai toliau kovojo ir trečiojo kėlinio viduryje jiems pavyko trumpam persverti rungtynių rezultatą (43:45), tačiau „Oaks-3-Tirola“ ekipai pavyko susigrąžinti trapų 5 taškų pranašumą (50:45).

Lemiamo kėlinio pradžioje atrodė, jog „Oaks“ pavyks pabėgti į priekį ir švęsti pergalę, tačiau „Be šansų“ komanda vėl grįžo į rungtynes ir buvo išlyginę rezultatą. Kaip bebūtų, šalti „Oaks-3-Tirola“ sportininkų nervai padėjo jiems švęsti pergalę (69:62).

Šių rungtynių naudingiausias žaidėjas Svajūnas Sinkevičius sutiko pasidalinti mintimis apie šias rungtynes: „Rungtynes pradėjome užsivedę, gerai gynėmes, nedavėme lengvų metimų, o kai gerai yra gera gynyba, tai ir užpulti yra lengviau. Pradžioje gerai pataikėme iš perimetro, tas pirmajame kėlinyje ir leido pabėgti į priekį.

Antrajame kėlinyje tiesiog neužpuolėme, darėme ilgas atakas ir galiausiai nepavykdavo susikurti logiško metimo. Patys numušėme savo gerą tempą, ritmą dėl to varžovams pavyko priartėti.

Kalbant apie mano asmeninį pasirodymą – jaučiausi gerai, kai įstrigom puolime stengiausi imti daugiau inciatyvos į savo rankas, manau tai pasiteisino. Stengiausi rodyti energiją tiek puolime, tiek gynyboje.“

„Oaks-3-Tirola“: S. Sinkevičius 19 (10 atk. kam., 5 išpr. pr., 4 rez. perd., 32 naud. bal.), Daroslav Bernat 12 (12 atk. kam.), M. Kupstys 11 (11 atk. kam.).

„Be šansų“: Mantas Stankus 16 (8 atk. kam.), Justinas Bakšys 15, Vaidas Butrimas 11.

D2 LYGOS APŽVALGA

Kova dėl atšokusių kamuolių

Pirmieji D2 lygoje kovas po naujųjų pradėjo „BC onetwoBall“ (4/3) ir „SKM-2002-V“ (0/8) ekipos.

Pirmojoje šių ekipų akistatoje, po įtemptos kovos, pergalę šventė „BC onetwoBall“ krepšininkai (65:56).

Šios rungtynės prasidėjo nelabai rezultatyviai. Nė vienai ekipai nepavyko sėkmingai užpulti priešininkų krepšio. Vis dėlto abi ekipos persilaužė antroje kėlinio pusėje, kuomet „BC onetwoBall“ ekipa pradėjo didinti savo pranašumą prieš jaunuosius Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) krepšininkus (21:13).

Antrojo kėlinio metu gerą tempą pagavę „BC onetwoBall“ krepšininkai neatsileido ir toliau didino savo persvarą, kuri kėlinio pabaigoje pasiekė dviženklį pranašumą (36:24).

Ilgosios pertraukos metu naujų jėgų rezervą atrado „BC onetwoBall“ sportininkai, kurie trečiojo kėlinio metu SKM krepšininkus įvėlė į klampų žaidimą ir per visą trečiąjį kėlinį leido pelnyti vos 5 taškus, o patiems pavyko įmesti 17 (53:29).

Paskutinysis kėlinys buvo formalumas, kuriame vyko nerezultatyvi kova ir tik „BC onetwoBall“ didino savo pranašumą (65:37).

„BC onetwoBall“: Paulius Jurgutis 30 (14 atk. kam., 8 išpr. pr., 43 naud. bal.), Adomas Aleksandravičus 18, Matas Anužis 11 (17 atk. kam.), ...... , Dominykas Gruodis 2 (25 atk. kam.).

„SKM-2002-V“: Joris Marcinkevičius 13.

Pirmoji rungtynių pusė

D grupės rungtynėse susitiko „Oaks Acorns“ (7/3) ir „SKM-2001-II“ (0/9) ekipos.

Pirmoje komandų akistatoje pergalę 79:42 pergalę šventė „Oaks Acorns“.

Šios rungtynės prasidėjo ganėtinai rezultatyviai, abi ekipos pasižymėjo solidžiu puolimu, tačiau „Oaks Acorns“ krepšininkai tai darė dar geriau ir po pirmojo kėlinio turėjo 8 taškų pranašumą (26:18).

Antrojo kėlinio metu abi ekipos apsiramino ir pradėjo koncentruotis į gynybą. „Giliukai“ demonstravo solidžią gynybą ir tuo metu ganėtinai gerą puolimą, kurio dėka pavyko susikrauti dviženklį pranašumą (43:29).

Antrojoje rungtynių pusėje „Oaks Acorns“ ekipa nemažino apsukų ir toliau didino savo pranašumą. 5-se susirinkę „Oaks Acorns“ krepšininkai neleido SKM jaunimui įsisiautėti ir toliau gynėsi ganėtinai gerai (63:43).

Lemiamas kėlinys buvo nelabai kuo išsiskiriantis ir labai pastovus, kuriame nei „Oaks“ padidino savo persvarą, nei SKM krepšininkai priartėjo (82:62).

„Oaks Acorns“: Kornelijus Rainys 25 (15 atk. kam., 40 naud. bal.), Karolis Radzevičius 17 (13 atk. kam., 32 naud. bal.), Matas Audickas 15.

„SKM-2001-II“: Gustas Kulbickas 17 (11 atk. kam.), Martynas Drėgva 12, Kęstutis Stankevičius 10.

Paskutinysis šturmas

Paskutinėse D2 lygos savaitės rungtynėse susitiko „Kedas“ (7/3) ir „Baldų Arsenalas“ (7/3) ekipos.

Pirmojoje šių ekipų dvikovoje pergalę šventė „Kedo“ krepšininkai (87:77).

Pirmojo kėlinio, pirmojoje pusėje vyko apylygė kova, tačiau antrojo kėlinio pusėje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Baldų Arsenalo“ sportininkai, kurie šovė į priekį ir baigiantis kėliniui susirinko 6 taškų pranašumą (19:25).

Sekančio kėlinio pradžioje „Baldų Arsenalas“ toliau bėgo į priekį ir susikrovė dviženklį pranašumą (28:38), bet „Kedo“ krepšininkams pavyko sumažinti savo atsilikimą ir palikti intrigą gyvą (38:43).

Trečiajame kėlinyje toliau gerą žaidimą rodžiusi „Baldų Arsenalo“ ekipa, susigrąžino savo dviženklį pranašumą, kurį pavyko išlaikyti iki pat kėlinio pabaigos (60:70).

Ketvirtajame kėlinyje atrodė, jog „Baldų Arsenalas“ švęs užtikrintą pergalę. Likus 7 minutėms iki kėlinio pabaigos „Baldų Arsenalas pirmavo 15 taškų (63:78). Vis dėlto, „Kedo“ krepšininkai atrado naujų jėgų ir surengė neįtikėtiną spurtą 17:0 bei išsiveržė į priekį (80:78).

Po šio surengto spurto pavyko ir puikiai sužaisti kėlinio pabaigą, kurią pavyko laimėti ir švęsti sunkią, daug jėgų pareikalavusią pergalę (88:82).

„Kedas“: Evaldas Prokofjevas 22 (6 rez. perd.), Edvinas Šimkus 19 (8 atk. kam.), Domantas Švetkauskas 14, Egidijus Paulauskas ir Mantas Tursa (7 atk. kam.) po 11.

„Baldų Arsenalas“: Jurijus Ancukevič 25 (11 atk. kam.), Mantas Grigaitis 20 (6 išpr. pr.), Romanas Blažko (15 rez. perd.) ir Gytis Šidlauskas (13 atk. kam.) po 14.