Pozicijų užtvirtinimas ir kovos dėl D2 lygos taurių

Pozicijų užtvirtinimas ir kovos dėl D2 lygos taurių 6719

Prasidėjo pavasaris, o GEALAN-Sostinės krepšinio D lygoje (SKL) toliau virė įvairiausios kovos. D1 lygoje komandos tęsė grumtynes dėl aukščiausių pozicijų turnyrinėje lentelėje, o D2 lygoje prasidėjusios atkrintamosios varžybos padidino visų fanų dėmesį į svarbiausias sezono kovas D2 lygoje.

D1 LYGOS APŽVALGA

Antroji rungtynių pusė

F grupėje į kovą stojo „Komfakas“ (2/2) ir „Atsipūtę“ (2/3).

Pirmoje šių rungtynių pusėje vyko įnirtinga kova. Pirmoje pirmojo kėlinio 8:11 pusėje pirmavo „Atsipūtę“, tačiau persiritus kėliniui į antrąją jo pusę „Komfakas“ pradėjo žaisti savo žaidimą, kuris vienu metu leido 21:16 pirmauti, bet kėlinio pabaigoje „Atsipūtę“ sumažino savo atsilikimą iki minimalaus (24:23).

Antrojo kėlinio pradžioje atrodė, jog „Atsipūtusių“ komanda pabėgs į priekį, nes vienu metu jiems pavyko susirinkti 9 taškų pranašumą 33:24, tačiau „Komfakas“ atsitiesė ir susigrąžino savo minimalią persvarą (38:37).

Antroji rungtynių pusė buvo visiškas kontrastas pirmajai. Jau trečiajame kėlinyje „Komfakas“ išleido visą savo sukauptą įtūžį ant varžovų.

Po ilgosios pertraukos it žvėrys į aikštelę išėję „Komfakiečiai“ surezgė spurtą 25:6, kuris leido jiems pirmauti 20-ties taškų skirtumu (63:43). Lemiamame kėlinyje studijų laikų draugai toliau tęsė gerą pasirodymą bei gerai užbaigė šias rungtynes (86:57).

„Komfako“ atstovo Viliaus Aleksandravičiaus komentaras: „Mums labai reikėjo šios pergalės. Džiugu, jog visa komanda į tai pasižiūrėjo rimtai ir ne tik susirinko praktiškai visi žaidėjai, bet ir atvyko su palaikymu. Turėdami tokią rotaciją galėjome aktyviai darbuotis gynyboje, todėl po trumpos žvalgybos susikoncentravome į varžovų lyderius ir juos gana greitai nuvarginome.

Patys žaidėme komandiškai ir be didesnių sunkumų rinkome taškus. Puikiai sužaidė mūsų lyderis, aktyvavęs visus. Tai buvo dar viena proga įsitikinti, kiek daug įtakos rezultatui turi kiekvienas žaidėjas ir kaip jis yra svarbus norint pasiekti aukštesnes vietas. Taip pat geram vidiniam klimatui kaip reikiant padėjo prieš tai kartu praleistas naktinis savaitgalis.“

„Komfakas“: Vitalis Pancerevas 33 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 41 naud. bal.), V. Aleksandravičius 11 (6 rez. perd.).

„Atsipūtę“: Nedas Petniūnas 24 (10 atk. kam., 9 išpr. pr.), Antanas Gliožeris 11, Viktoras Dobrovolskis 10 (8 atk. kam.).

Vos ne išbarstytas pranašumas

Keliaujame į E grupę, kurioje susitiko „Ridikas“ (2/1) ir „Akcija-KREPŠINIS“ (1/2) vyrai.

Didžiąją dalį pirmojo kėlinio vyko įdomi kova. Vis dėlto einant kėliniui į pabaigą „Ridiko“ krepšininkai spurtavo 7:2 ir prieš antrąjį kėlinį pirmavo 7 taškų skirtumu (23:16).

Antrojo ketvirčio pradžioje „Akcija-KREPŠINIS“ buvo ne tik išlyginę, bet ir persvėrę rezultatą (26:29), tačiau „Ridikas“ nepalūžo bei susigrąžino savo turėtą pranašumą (42:34).

Trečiajame kėlinyje kiek geriau sekėsi „Ridiko“ krepšininkams, kurie bandė toliau didinti savo pranašumą. Likus 3-ims minutėms iki rungtynių pabaigos „Ridiko“ persvara siekė 14 taškų 56:42, bet „Akcija-KREPŠINIS“ ekipai pavyko sušvelninti savo atsilikimą, kuris vis dar buvo likęs dviženkliu (59:49).

Vis dėlto ketvirtasis kėlinys buvo įdomus. Iki pat kėlinio vidurio „Ridikas“ turėjo dviženklį pranašumą 63:53, tačiau „Akcija-KREPŠINIS“ nenuolaidžiavo. Likus 3-ims minutėms „Akcija-KREPŠINIS“ sumažino savo atsilikimą iki 3 taškų 63:60, bet tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti (68:64).

„Ridiko“ žaidėjo Luko Radžiūno komentaras: „Rungtynėse fiziškai atrodėme geresni nei psichologiškai. Po varžovų spaudimo ketvirtame kėlinyje, atrodo, išsigandome, supanikavome. Tačiau šiose rungtynėse taip pat buvome karštesni, todėl pergalės nepaleidome.

Baudų metimai yra mūsų rakštis subinėje – nežinau, ar mes kreivarankiai, ar psichologiškai silpni, bet jeigu sutvarkytume šią bėda, gyventi būtų kur kas lengviau.“

„Ridikas“: Tomas Silvanavičius 15 (14 atk. kam.), Edmundas Katovičius 13, L. Radžiūnas 11 (7 atk. kam.), Edmundas Volskis 10 (11 rez. perd., 5 per. kam., 22 naud. bal.).

„Akcija-KREPŠINIS“:  Aurimas Gudavičius 22 (10 rez. perd., 6 atk. kam., 6 išpr. pr., 30 naud. bal.), Donatas Gurauskis 14.

Vieno kėlinio dėka

Toliau liekame E grupėje, kurioje susitiko „Vilniaus miesto savivaldybė-2“ (toliau VMS-2) (3/0) ir „Vilko Brolija“ (1/1) ekipos.

Pirmasis šių rungtynių kėlinys buvo rezultatyvus. Abejos ekipos pralaužė ledus puolime, tačiau „VMS-2“ krepšininkams pavyko dažniau realizuoti savo progas, kurios leido minimaliai pirmauti (23:21).

Iki antrojo kėlinio geriau sekėsi „Vilko Brolijos“ vyrams, kurių pranašumas vienu metu buvo netoli dviženklio ribos 29:38, bet „VMS-2“ komanda nepasimetė bei sugrįžo, persvėrė rezultatą savo naudai (44:40).

Trečiajame kėlinyje „VMS-2“ krepšininkai susikaupė ir neleido kartotis antrojo kėlinio scenarijui. Per šį kėlinį „VMS-2“ surengė spurtą, kuris pasiuntė „Vilko Broliją“ į nokdauną 24:11, o po trečiojo kėlinio „VMS-2“ pirmavo 17 taškų skirtumu (68:51).

Ketvirtajame kėlinyje abejos ekipos toliau ypač rezultatyviai žaidė, tačiau „VMS-2“ persvara buvo pernelyg didelė ir varžovai nebeprisivijo jų (92:78).

„VMS-2“: Evaldas Čiplys 37 (11/13 dvit. met., 40 naud. bal.), Mantvydas Šimkus 15, Aurimas Gadeikis 13 (8 rez. perd.).

„Vilko Brolija“: Mindaugas Sutkus 13 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Povilas Vilkas ir Vytautas Repečka (10 atk. kam.) po 12, Adas Papartis ir Paulius Jasukaitis po 11.

Įspūdingas antrasis kėlinys

Keliamės į G grupę, kurioje ginklus surėmė „JEPU“ (1/3) ir „Patikima praktika“ (0/3) ekipos.

Pirmojo kėlinio metu geresnį žaidimą rodė „Patikima praktika“, kurie vienu metu į priekį buvo pabėgę 10-čia taškų 8:18, bet „JEPU“ atsitiesė bei kėlinio pabaigoje sumažino savo atsilikimą (21:25).

Antrajame kėlinyje „JEPU“ rezultatyvumas išvydo neregėtas aukštumas. Per antrąjį kėlinį „JEPU“ supurtė net 33 taškus, o varžovams leido įmesti vos 17, kas lėmė, jog „JEPU“ persvėrė rungtynių rezultatą savo naudai (54:42).

Palyginus su kitais dvejais kėliniais – trečiasis buvo ypač nerezultatyvus. Rezultatas iš esmės nesikeitė „JEPU“ toliau pirmavo dviženkle persvara (65:55).

Lemiamas kėlinys buvo it formalumas. „JEPU“ ekipa išsaugojo savo pranašumą, kuris leido džiaugtis pirmąja pergale antrajame etape (88:75).

„JEPU“: Martynas Mažeika 28 (6 atk. kam.), Laurius Jablonskis 26 (6 išpr. pr.), Šarūnas Gedvilas 14 (11 atk. kam.).

„Patikima praktika“: Kazimieras Girdenis 15 (9 atk. kam.), Albertas Jonas Bareišis (12 atk. kam.) ir Šarūnas Jonys (7 rez. perd.) po 14, Martynas Alenksas 13 (6 atk. kam.).

22:4

Kitose rungtynėse į aikštę žengė „Čiginskiniai“ (2/1) ir „KGC“ (2/2) komandos.

Pirmajame rungtynių kėlinyje vyko apylygė kova. Pirmoje kėlinio pusėje kova vyko taškas į tašką, tačiau likus 3 minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos – „KGC“ krepšininkai pirmavo 7 taškų skirtumu 16:9, tačiau iki kėlinio pabaigos „Čiginskiniams“ pavyko išlyginti rezultatą (18:18).

Antrajame kėlinyje vyko itin nerezultatyvi kova, kurioje „KGC“ sportininkai menku pranašumu išsiveržė į priekį (25:29).

Antroje rungtynių pusėje „KGC“ krepšininkai patyrė šoką, ypač trečiajame kėlinyje. „Čiginksiniai“ surengė įspūdingą spurtą 22:4, kuris lėmė, jog „KGC“ krepšininkų viltys į pergalę po truputį žlugo (47:33).

Lemiamame ketvirtyje „KGC“ bandė grįžti į rungtynes, tačiau jiems pavyko tik sumažinti savo atsilikimą iki vienaženklio (59:52).

„Čiginskiniai“: Mantas Bielinskas 15 (10 atk. kam., 9 išpr. pr., 22 naud. bal.), Irmantas Čignskas 11.

„KGC“: Julius Zykus 14 (10 atk. kam.), Karolis Žibutis 13 (9 atk. kam.).

Dvi skirtingos rungtynių pusės

H grupės rungtynėse susitiko „Teodorai“ (4/0) ir „WEX“ (1/3) ekipos.

Pirmajame kėlinyje kur kas geriau sekėsi „WEX“ krepšininkams. Likus minutei iki pirmojo ketvirčio „WEX“ vyrai pirmavo vos ne dviženkle persvara 7:16, tačiau „Teodorams“ pavyko sušvelninti rezultatą (12:16).

Antrajame kėlinyje „WEX“ krepšininkai toliau rodė, jog atėjo čia kovoti dėl pergalės, o ne juokauti. Per antrąjį kėlinį „WEX“ susikrovė dviženklį pranašumą, kuris leido jiems jaustis saugiai (20:32).

Antroji rungtynių pusė buvo visiškai kitokia. Pirmoje pusėje geriau žaidę „WEX“ krepšininkai nedaro savo žaidimo, kuris buvo pirmoje rungtynių pusėje.

Trečiajame kėlinyje „Teodorai“ po truputį mažino savo atsilikimą ir pradėjo kvėpuoti „WEX“ į nugarą (38:45). Lemiamas 10 minučių geriau sužaidė „Teodorai“, kurie parodė savo įspūdingą puolimo arsenalą bei sutvirtino savo gynybą (63:60).

„WEX“ krepšininko Aurimo Nausučio komentaras: „Į šias rungtynes atvykome prastai nusiteikę ir po 2 kėliniu neprisitaikėme prie varžovu zoninės gynybos. Agresijos stoka ir klaidos puolime mus pražudė.“

„Teodorai“: Vytenis Kunčiūnas 25, Liutauras Adomaitis 16 (11 atk. kam., 27 naud. bal.), Ričardas Pilitauskas 15 (8 atk. kam.).

„WEX“: Paulius Paškevičius 16, Edgaras Mickevičius 15 (7 atk. kam.).

Įspūdinga pradžia

F grupės rungtynėse susigrūmė „Didėja“ (3/0) ir „SK Ardo“ (1/3) ekipos.

Pirmąjį kėlinį kur kas geriau pradėjo „Didėja“ krepšininkai. Šio kėlinio metu „Didėjo“ puolė ir gynėsi pavyzdingai (22:9).

Antrajame kėlinyje abiejų komandų žaidimas daugmaž susilygino, tačiau po pirmojo kėlinio susikrautos persvaros – „Didėja“ toliau pirmavo (36:24).

Trečiajame kėlinyje „Didėja“ krepšininkai sugrįžo į tą žaidimą, kuris buvo pasirodęs pirmajame rungtynių kėlinyje. Per trečiąjį kėlinį „Didėja“ padidino savo pranašumą iki nelabai padoraus (55:34).

Lemiamas kėlinukas buvo it formalumas, kuriame visi reikalai buvo sutvarkyti (71:57).

„Didėja“ vedlio Edgaro Matusevičiaus komentaras: „Nuo pat pradžių pavyko gerai apsiginti, kelis kartus lengvai užpulti greitose atakose ir pataikyti pora tolimų metimų, todėl atsiplėšėme nuo varžovų ir išlaikėme pranašumą visas likusias rungtynes.

Varžovai nėra aukšti, bet labai greiti, kibūs ir agresyvūs gynyboje, todėl dažnai pažeidžia taisykles. Tas lėmė tokį didelį mestų baudų skirtumą. Komanda baudos metimus metė gerai – iš 14 pataikė 10, bet aš pramečiau net 7 ir sugadinau komandinę statistiką. Palinkėčiau pasisemti patirties iš Javtoko ir pataikyti iš baudų bent karjeros pabaigoje

Antro etapo pradžia labai puiki, net 3 pergalės ir 0 pralaimėjimų, bet liko dar 3 rimti varžovai, o tarp jų taip pat yra nepralaimėjusių ekipų. Norint išlikti pirmoje vietoje tikrai reikės laimėti visas rungtynes, bet svarbiausia laimėti dar bent vienerias rungtynes ir  patekti tarp pirmų 4 komandų. Tikiu, jog galime laimėti bent vienerias rungtynes ir žaisti Didžiojoje taurėje tarp stipriausių D lygos ekipų. O ten žinoma jau šansai maži, bet juk einam žaisti ir kovoti.“

„Didėja“: Vladas Jucevičius 17 (6 atk. kam.), Andrius Montvydas 14 (15 atk. kam.), E. Matusevičius 12 (14 atk. kam., 9 rez. perd., 6 išpr. pr., 29 naud. bal.).

„SK Ardas“: Modestas Gedvilas 14 (6 atk. kam.), Edgaras Jonkus 11.

Visi laimėti kėliniai

Toliau liekame F grupėje, kurioje į kovą stojo „Laimė-Laimė“ (3/0) ir „Žali“ (0/5).

Pirmoji rungtynių pusė geriau sekėsi „Laimė-Laimė“ ekipai. Pirmajame kėlinyje jiems pasisekė turėti nedidelį pranašumą, kuris leido jiems eiti ramiau į antrąjį kėlinį (20:16). Antrajame kėlinyje „Laimė-Laimė“ vyrai padidino apsukas bei didino savo pranašumą, kuris kėlinio pabaigoje pasiekė dviženklį (39:28).

Antrojoje rungtynių dalyje niekas nesikeitė. „Laimė-Laimė“ toliau pirmavo ir didino savo pranašumą. Po trijų kėlinių „Žalių“ atsilikimas jau buvo 16 taškų  (54:38). Lemiamame ketvirtyje „Laimė-Laimė“ neatsipalaidavo bei padidino, laimėjo paskutinįjį kėlinį ir šventė pergalę (70:53).

„Laimė-Laimė“: Andrius Švolka 16 (8 atk. kam.), Žilvinas Grušas 10.

„Žali“: Donatas Danielius 20 (6 atk. kam.), Artūras Girdžius 14, Simonas Zairys 13 (11 atk. kam., 6 per. kam., 28 naud. bal.).

Didysis trejetas

Paskutinėse D1 lygos savaitės rungtynėse į mūšio lauką stojo „Be šansų“ (2/3) ir „BC Uptown Troubles“ (1/3) komandos.

Pirmoje rungtynių pusėje vyko apylygė kova, kurios laimėtojas neturėtų būti aiškus. Po pirmojo kėlinio nedidelį pranašumą turėjo „Be šansų“ krepšininkai, kurie pirmavo minimaliu 3 taškų skirtumu (18:15).

Antrajame ketvirtyje toliau virė įnirtinga kova, kurios atomazgoje „Be šansų“ sportininkams pavyko padidinti savo pranašumą ir atitolti nuo varžovų (35:29).

Antroje rungtynių pusėje didžiojo trejeto tempiami „Be šansų“ krepšininkai pradėjo žaisti geriau puolime, tačiau truputį blogiau ir gynyboje. Vis dėlto „Be šansų“ ekipa toliau didino savo atotrūkį, kuris tapo 9 taškai (59:50).

Lemiamame kėlinyje „BC Uptown Troubles“ krepšininkams tik kėlinio pradžioje pavyko pademonstruoti savo ragus, kuomet jie prisivijo varžovus iki 4 taškų 59:55, tačiau „Be šansų“ ekipa išsikapanojo ir šventė pergalę (74:64).

„Be šansų“: Mantas Stankus 34 (9 atk. kam., 36 naud. bal.), Justinas Bakšys 20 (7 atk. kam.), Vaidas Butrimas 10 (9 atk. kam., 8 rez. perd.).

„BC Uptown Troubles“: Benas Lastauskas 24, Domantas Kuras 14 (7 atk. kam.), Kasparas Dovydaitis 10 (10 atk. kam.).

D2 LYGOS APŽVALGA

D2 ATKRINTAMOSIOS

Mažesnis rezultatyvumas

Antrosios D2 lygos atkrintamųjų rungtynės tarp „999“ ir „Barclays“ (2:0).

Šiose rungtynėse pirmasis kėlinys buvo itin karštas. Abi ekipos kovojo dėl kiekvieno taško, tačiau po pirmųjų 10-ties minučių vyravo broliška lygybė (13:13).

Antrajame kėlinyje toliau vyko intensyvi kova, kurioje nė vienai ekipai nepavyko labiau atitolti. Vis dėlto į antrąją pusę pirmaudami keliavo „Barclays“ krepšininkai (28:24).

Trečiajame kėlinyje „999“ įjungė kitokį režimą. Nors šios rungtynės yra žymiai nerezultatyvesnės nei pirmoji dvikova, tačiau trečiajame kėlinyje „999“ rezultatyvumas pakilo į neregėtas aukštumas. Per šį kėlinį jie užsitikrino pergalę šiose rungtynėse, kadangi abejoms ekipoms buvo sunkoka užpulti (47:32).

Lemiamame kėlinyje grįžome prie šioms rungtynėms įprasto puolimo lygio, tačiau „999“ užteko per trečiąjį kėlinį susikrauto pranašumo, kuris leido keliauti į tolimesnį atkrintamųjų varžybų etapą, kur jų laukia „Oaks Acorns“ (60:42).

„999“: Simonas Rimkus 17 (9 atk. kam., 27 naud. bal.), Povilas Vilkas 16 (6 atk. kam.).

„Barclays“: Edvardas Doroškevič 15.

Įspūdingas jaunuolio pasirodymas

Kitose rungtynėse susitiko „Kedas“ ir „Snackbox.lt“ ekipos.

Šios rungtynės yra pirmoji akistata tarp šių ekipų atkrintamosiose. Pirmajame kėlinyje kiek geriau sekėsi „Snackbox.lt“ krepšininkams, kurie didžiąją kėlinio dalį pirmavo nedideliu skirtumu, tačiau kėlinio pabaigoje „Kedas“ ištirpdė varžovų persvarą iki minimumo (15:16).

Antrajame kėlinyje „Kedo“ vyrukai susigriebė ir pradėjo žaisti savąjį žaidimą. Antrojo ketvirčio metu „Kedas“ surengė spurtą 20:9, kuris leido jiems šauti į priekį (35:25).

Antroji rungtynių dalis buvo taip pat įdomi. Trečiojo kėlinio metu vyko kiek nerezultatyvesnis žaidimas, tačiau „Snackbox.lt“ krepšininkams truputį pavyko priartėti prie varžovų (46:39).

Lemiamas ketvirtis buvo ypač rezultatyvus. Jame abejos ekipos rodė visus savo ginklus puolime. Vis dėlto „Kedas“ neišsaugojo savo turėto pranašumo bei abejos ekipos buvo priverstos keliauti į pratęsimą (67:67). Didžiąją dalį pratęsimo vyravo lygybė, tačiau antroje pratęsimo pusėje „Kedas“ persvėrė rungtynių rezultatą ir šventė pergalę (81:76).

„Kedas“: Mantas Tursa (11 atk. kam.), Domantas Švetkauskas ir Evaldas Prokofjevas po 14, Edvinas Šimkus 13 (7 atk. kam.).

„Snackbox.lt“: Gediminas Alisas 29 (13 atk. kam., 39 naud. bal.), Rapolas Valutis 16 (7 atk. kam.), Arminas Beniušis 10 (9 rez. perd.).

Mažeikiškių kelionė

Šiose rungtynėse į aikštelę žengė „MKK“ ir „LR Švietimo ir mokslo ministerija“ (toliau „LR-ŠMM“).

Pirmajame rungtynių kėlinyje geriau sekėsi „MKK“ ekipai. Nors nė viena ekipa neturėjo didesnio pranašumo, tačiau „MKK“ pirmavo ir išlaikė savo pranašumą (23:20). Antrajame kėlinyje vyko įdomi kova.

Antrojo kėlinio pradžia „LR-ŠMM“ krepšininkai persvėrė rungtynių rezultatą savo naudai 23:27, bet „MKK“ vyrai atsikovojo savo žemes bei kėlinio pabaigoje išlygino kėlinio rezultatą (38:35).

Trečiajame kėlinyje Mažeikiškiai susikaupė ir parodė savo uraganinio puolimo sugebėjimus. Per trečiąjį kėlinį Mažeikiškiai susikrovė ne tik dviženklį pranašumą, bet ir padarė jį nelabai padorų (72:52).

Lemiamame kėlinyje niekas nesikeitė – „MKK“ toliau pirmavo, nors „LR-ŠMM“ bandė visaip kapstytis – jiems galop ir nepavyko (88:67).

„MKK“ žaidėjo Juliaus Gusčio komentaras: „Esame jaunesnė komanda, bet pirmus du kėlinius buvome užsnūdę, ir žaidėme priešininkų komandos diktuojamu tempu. Visada akcentavome, jog turime žaisti greitai, bet protingai. Tik antroje pusėje tai pavyko įgyvendinti, aišku, prie to prisidėjo ir varžovų negausus susirinkimas.

Puolime dalyvavo visa komanda, 5 žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių, laimėjome kovą po krepšiai, tai pagrindiniai faktoriai. Antrose rungtynėse mums reikia sužaisti taip, kaip mokame ir tai garantuos mums vietą FINAL4.“

„MKK“: Audrius Gustys 20 (8 atk. kam.), Nerijus Patlabys 17 (9 atk. kam.), Orentas Ridzvanavičius 15, Gedas Vitkauskas 13, J. Gustys 12 (8 atk. kam.).

„LR-ŠMM“: Rokas Eimutis 31 (9 atk. kam., 6 išpr. pr.), Tadas Juknevičius 13, Marius Zalieckas 12.

„Giliukai“ ketveriukėje

Kitose rungtynėse susitiko „Oaks Acorns“ ir „Vikingai“ (2:0).

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo ypač nerezultatyvus. Abejos ekipos vos peržengė dviženklį taškų kiekį (10:11). Antrajame rungtynių kėlinyje „Vikingų“ puolimas po truputį gerėjo, o gynybinių sienų taip pat jie nenuleido.

Antrojo kėlinio metu „Vikingai“ po truputį bandė perimti iniciatyvą į savo rankas. Po dviejų kėlinių „Vikingai“ pirmavo (21:27).

Trečiasis kėlinys buvo permainingas. Kėlinio pradžioje „Oaks Acorns“ krepšininkai buvo sumažinę savo atsilikimą iki minimalaus 32:33, bet „Vikingai“ trumpam buvo susigrąžinę savo turėtą pranašumą 35:40, o galop „giliukams“ pavyko sumažinti savo deficitą iki minimalaus (39:40).

Lemiamo kėlinio metu taip pat vyko permaininga kova. Abejos ekipos kvėpavo viena kitai į nugarą, tačiau Gražvydo Balsevičiaus vedami „Oaks Acorns“ šventė antrąją pergalę šioje serijoje bei keliauja į finalinį ketvertą (58:53).

„Oaks Acorns“ vadovo Irmanto Daleckio komentaras: „Į antrąsias rungtynes atėjome pribaigti varžovų pasitikėdami savimi, nes pirmąsias rungtynes užtikrintai laimėjome. Pradžia buvo sunki, sunkiai pavyko įsivažiuoti, daug mūsų metimų nepasiekė tikslo. Varžovai žaidė agresyviai , šį kartą jų buvo 6 tiek pat kiek ir mūsų, kas manau tik išėjo jiems į naudą, nes nereikėjo dalintis laiko su kitais. Jie žaidė neturėdami ko prarasti.  Mums pasisekė, kad lemiamu metu įkrito svarbūs metimai, varžovai jautėsi pavargę ir mes tai išnaudojome.

Kitame etape nebūsime favoritais, bet mums taip gal ir parankiau, nes mėgstame užtildyti skeptikus, kurie mus nurašė jau sezono pradžioje. Jei bus mūsų diena, sukris metimai, susiriks pagrindiniai žaidėjai, tikrai nebūsime lengvas grobis ir kovosime iš visų jėgų.“

„Oaks Acorns“: G. Balsevičius 29 (14 atk. kam., 8 išpr. pr., 6 rez. perd.), Matas Audickas 11.

„Vikingai“: Žilvinas Šadreika 23 (6 atk. kam.), Andrius Steponavičius 15 (11 atk. kam.).

Serija tęsis

Antrąkart per šią savaitę į aikštelę žengė „Snackbox.lt“ ir „Kedo“ krepšininkai. (1:1)

Šių rungtynių pradžioje truputį geriau sekėsi „Snackbox.lt“ vyrukams, kurie per pirmąjį kėlinį įgijo ganėtinai solidų pranašumą (19:11).

Antrajame kėlinyje jų puikus žaidimas toliau tęsėsi, o tuo metu „Kedas“ nesugebėjo atrasti priešnuodžių, kurie padėtų pristabdyti „Snackbox.lt“ puolimą ir atidaryti savąjį (40:24).

Pirmose rungtynėse vyko panaši situacija – pirmoje rungtynių dalyje „Snackbox.lt“ pirmavo, tačiau antrąją rungtynių pusę geriau sužaidė „Kedas“. Šįkart buvo panašiai.

Trečiajame kėlinyje „Kedo“ sportininkų rankos puolime kiek atsirišo bei leido sumažinti varžovų persvarą (53:44). Lemiamame kėlinyje abejos ekipos demonstravo fantastišką puolimą, tačiau „Snackbox.lt“ sportininkams pavyko išplėšti trečiąsias rungtynes šioje serijoje (79:67).

„Snackbox.lt“: R. Valutis 16 (15 atk. kam., 24 naud. bal.), G. Alisas 15 (10 atk. kam., 20 naud. bal.), A. Beniušis 14 (6 per. kam., 20 naud. bal.), Mantas Bacevičius 13 (10 atk. kam., 19 naud. bal.).

„Kedas“: E. Prokofjevas 23, M. Tursa 16 (12 atk. kam.), Paulius Miškinis 13 (13 atk. kam.).

D2 MAŽOJI TAURĖ

Jaunimas finale

Pirmose pusfinalio rungtynėse į mūšį stojo jaunimo komanda „SKM-III Nestle Pure Life“ ir „Ad Modum“ ekipos.

Šio sezono antroje pusėje Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandoje įvyko rokiruotė – trenerio pakitimas. Šias pareigas perėmė dabar B ir C lygose žaidžiantis Rokas Jankūnas.

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo daugmaž apylygis, tačiau nežymią persvarą turėjo SKM jaunimas (21:17).

Antrajame kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojomis – „Akcija-KREPŠINIS-2“ krepšininkai perėmė iniciatyvą. Kėlinio pabaigoje „Akcija-KREPŠINIS-2“ jau turėjo 5 taškų pranašumą prieš jaunąją SKM kariauną (32:37).

Antrosios pusės pradžioje SKM krepšininkams nepavykdavo priartėti prie varžovų ekipos. Jie vis dar pirmaudavo bei neketindavo prisileisti jų arčiau savęs. Vis dėlto kėlinio pabaigoje SKM vyrukai minimaliai sumažino savo atsilikimą (48:51).

Ketvirtasis kėlinys turėjo būti toks, jog vyresni varžovai parodys šaltus nervus bei keliaus į finalą, tačiau buvo atvirkščiai – SKM jaunimas nenorėjo nuvilti trenerio – išplėšė pergalę 68:64 ir pateko į finalą.

„SKM-III Nestle Pure Life“ trenerio R. Jankūno komentaras: „Pergalę šiose rungtynėse lėmė agresyvi gynyba ir puikus vaikinų užsivedimas rungtynėms.

Antrajame kėlinyje krepšiai „užsirišo“, o varžovai susispaudė baudos aikštelėje, tad tai lėmė nesėkmingą atkarpą. Po ilgosios pertraukos žaidėme agresyviai tiek puolime, tiek gynyboje, o tai lėmė mūsų pergalę – ačiū Vaikinams! Nors susipažinome tik prieš dvi savaites, tačiau jau spėjome rasti bendrą kalbą ir turime bendrus tikslus. Jaučiasi puikus vaikinų įdirbis.“

„SKM-III Nestle Pure Life“: Martynas Stefanovičius 23, Paulius Kurlavičius 18 (9 išpr. pr.).

„Akcija-KREPŠINIS-2“: D. Gurauskis 21 (8 atk. kam.), Ernestas Pliuška 16 (10 atk. kam.).