Čempionai neužleidžia pozicijų, o komandinis žaidimas veda į pergales

Čempionai neužleidžia pozicijų, o komandinis žaidimas veda į pergales 6485

Iš viso praėjusią GEALAN-Sostinės IT lygos (SKL) savaitę buvo sužaistos septynerios rungtynės, kuriose buvo tiek skaudžių pralaimėjimų, tiek kovų iki paskutinių akimirkų. IT lygos savaitė ėjo į pabaigą, o lyderiai nė neketino užleisti vietų oponentams.

IT LYGOS APŽVALGA

Antrojo kėlinio efektas

Pirmosiose šios savaitės rungtynėse susitko „Danske Bank“ (2/0) ir „ITT“ (0/2) ekipos.

Pirmajame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko pabėgti į priekį, tačiau viskas pasikeitė antrajame, kai „Danske Bank“ paspaudė vieną mygtuką, kurio dėka puolimas buvo kur kas agresyvesnis (22:5). Antrojoje pusėje „Danske Bank“ krepšininkai toliau didino savo pranašumą ir galiausiai šventė pergalę (68:42).

„Danske Bank“: Povilas Troščenka 14 (7 atk.kam., 18 naud.bal.), Benas Bogužis 12 (6 atk.kam.), Audrius Dailydė 11 (10 atk.kam., 17 naud.bal.).

„ITT“: Tomas Laurinavičius ir Mantas Marozas po 15.

Kol kas nenugalimi

Kitose rungtynėse ginklus surėmė praėjusio sezono vicečempionai „Teltonika IT“ (2/0) ir „1ClickFactory“ (0/2) komandos.

Kaip ir įprasta – „Teltonika IT“ ekipa rungtynes pradėjo galingai. Pirmoji pusė parodė, jog šį sezoną „Teltonika IT“ krepšininkai nesiruošia juokauti ir ketina susigrąžinti čempionų titulą (58:17). Antroji pusė buvo formalumas, kur „Teltonika IT“ leido pažaisti mažiau žaidžiantiems žaidėjams (107:42).

„Teltonika IT“: Gediminas Idzelis 32 (6 atk.kam., 13/18 dvit., 37 naud.bal.), Mantas Vanagas 23 (20 (!) atk.kam., 9 rez.perd., 44 naud.bal.), Lukas Černiauskas 15.

„1ClickFactory“: Vilius Balčikonis 13 (9 rez.perd., 7 atk.kam.), Andrius Čekavičius 10.

Kietos grumtynės po krepšiais

Trečiose šios savaitės rungtynėse į aikštelę žengė „Telia“ (2/0) ir „IBM-Fima“ (0/2) krepšininkai.

Pirmąjį šių rungtynių kėlinį truputį geriau pradėjo „Telia“ krepšininkai, kurie po pirmojo turėjo trapią trejų taškų persvarą (15:12). Antrajame kėlinyje „Telia“ puolimo mašina įgavo pagreitį, kuris padėjo padidinti persvarą iki dviženklės (38:25). Trečiajame kėlinyje „IBM-Fima“ ekipai pavyko truputį sumažinti atsilikimą iki varžovų (51:43).

Ketvirtajame kėlinyje „IBM-Fima“ krepšininkai taip pat bandė mažinti skirtumą iki varžovų, tačiau „Telia“ ekipa neprisileido varžovų arčiau ir laimėjo šią dvikovą (67:54). Verta paminėti tai, kad šiose rungtynėse vyko arši kova dėl atšokusių kamuolių, kurią neženkliai laimėjo „Telia“ krepšininkai (60:57).

„Telia“: Kęstutis Gvergždys 22 (21 (!) atk.kam., 36 naud.bal.), Vytenis Kunčiūnas 20 (9 atk.kam., 22 naud.bal.).

„IBM-Fima“: Simonas Šidlauskas 15 (7 atk.kam., 17 naud.bal.), Kazimieras Girdenis 13 (19 atk.kam., 17 naud.bal.).

Vieno žaidėjo armija

Sekančiose SKL IT lygos rungtynėse susitiko „Adform“ (1/1) ir „Telia“ (2/1) komandų krepšininkai.

Pirmąjį rungtynių kėlinį geriau pradėjo „Telia“ ekipa, kuri vienu metu turėjo septynių taškų persvarą (6:13), tačiau iki kėlinuko pabaigos „Adform“ ekipai pavyko sumažinti atsilikimą iki minimalaus (11:13).

Antrajame kėlinyje „Adform“ ekipa, kuri buvo vedama Simono Rambyno po truputį įgavo pagreitį. Kėlinuko pabaigoje „Adform“ persverė rungtynių rezultatą ir net įgijo keturių taškų persvarą (27:23), tačiau „Telia“ krepšininkai per paskutinį išpuolį smeigė tritaškį ir į rūbinę išėjo atsilikdami tik vienu vieninteliu taškeliu (27:26).

Iki ketvirtojo kėlinio vidurio kova vyko taškas į tašką, tačiau S.Rambyno solo šou neleido „Telia“ ekipai pernelyg priartėti ir įteikė „Telia“ ekipai pirmąjį šio sezono pralaimėjimą (66:61).

„Adform“: S.Rambynas 38 (13 atk.kam., 35 naud.bal.), Donatas Grinkas 11.

„Telia“: Vytenis Kunčiūnas 29 (7 atk.kam., 6 rez.perd., 32 naud.bal.), Ričardas Pilitauskas 15.

Komandinis žaidimas laimi

Penktosiose rungtynėse susitiko „Paysera-BTT“ ir „1ClickFactory“ (0/3) ekipos.

Pirmoji rungtynių pusė buvo ganėtinai apylygė. Abiejų komandų krepšininkai kovojo taškas į tašką, tačiau antrojo kėlinuko pabaigoje „Paysera-BTT“ pataikė tritaškį, kuris leido į rūbinę eiti turint trijų taškų persvarą.

Trečiąjį kėlinį geriau pradėjo „Paysera-BTT“ krepšininkai, kurie įpusėjus kėliniui turėjo susirinkę net vienuolikos taškų persvarą (42:31), bet „1ClickFactory“ nerodė baltos vėliavos ir iki kėlinuko pabaigos sumažino atsilikimą iki šešių taškų.

Ketvirtojo kėlinio pradžia nieko gero nežadėjo „1ClickFactory“ ekipai. Įpusėjus kėliniui jų atsilikimas nuo priešininkų padidėjo iki 15 taškų (61:46). Iki rungtynių pabaigos pavyko tik sumažinti varžovų pranašumą, o didesnės intrigos į rungtynes įnešti nepavyko (69:59).

Verta paminėti tai, jog „Paysera-BTT“ ekipa pavyzdingai dalinosi kamuoliu. Priešininkus pranoko net 14 rezultatyvių perdavimų skirtumu (17:3), o tai leidžia prieiti prie išvados, kad žaidžiant komandiškai yra didesnė tikimybė, jog pergalė bus pasiekta lengviau.

„Paysera-BTT“: Povilas Lenkšas 22, Šarūnas Broga 17 (7 atk.kam.).

„1ClickFactory“: Vilius Baličkonis 32 (15 atk.kam., 10 išpr.pr., 40 naud.bal.), Andrius Čekavičius 13.

Kas antras kėlinys sėkmingas

Prieš paskutinėse šios savaitės apžvalgos rungtynėse susitiko „DXC“ (1/0) ir „Cogrizant“ (1/1) komandų atstovai.

Pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Cogrizant“, kurie jį laimėjo (12:16), tačiau antrajame kėlinyje prabudę  „DXC“ ekipos krepšininkai antrąjį kėlinį laimėjo (20:10) ir į pertrauką ėjo turėdami minimalią, 6 taškų persvarą (32:26).

Trečiąjį kėlinį laimėjo „Cogrizant“ ekipa (15:20). Atrodė, jog ketvirtasis kėlinys bus įdomus, tačiau „DXC“ ekipa paskutinįjį kėlinį pradėjo geriau ir įvėlė varžovus į savo gynybinius spąstus, kurių iki rungtynių pabaigos nepavyko išnarplioti (60:52).

„DXC“: Vilmantas Andrukonis 20 (9 atk.kam., 23 naud.bal.), Rimantas Ivoška ir Julius Stanaitis po 13.

„Cogrizant“: Žilvinas Milaknis 14 (21 (!) atk.kam., 7 išpr.pr. 29 naud.bal.), Tomas Kazulėnas ir Gytautas Stonys po 12.

Vicečempionai vis dar neranda sau lygių

Paskutinėse apžvalgos rungtynėse susitiko vicečempionai „Teltonika IT“ (3/0) ir „ITT“ (0/3) ekipos.

Nuo pat pirmojo kėlinio visą rungtynių eigą kontroliavę „Teltonika IT“ krepšininkai pralaimėjo tik antrąjį ir ketvirtąjį kėlinius (19:23, 24:20), tačiau šie du pralaimėti kėliniai nesutrukdė vicečempionams pasiekti pergalės dviženkliu skirtumu, nes kitus du kėlinukus „Teltonika IT“ ekipa laimėjo (22:13, 33:16) ir to pilnai pakako pergalei pasiekti (94:76).

„Teltonika IT“: G.Idzelis 34 (11 išpr.pr., 8 atk.kam., 12/16 dvit., 10/13 baud.met., 49 naud.bal.), M.Vanagas ir Vytenis Petkus po 18. Be to, M.Vanagas taip pat atkovojo 18 atšokusių kamuolių ir surinko 39 naudingumo balus.

„ITT“: M.Marozas 27, Audrius Jankus 11, Aleksandras Pliadis 10 (6 atk.kam.).