Geras nusiteikimas, solo šou ir beveik pasiektas trigubas dublis

Šią savaitę vyko 6 GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) kovos IT lygoje. Buvo surengti solo šou, buvo kova iki paskutiniųjų minučių, tačiau nebuvo išvengta ir skaudžių pralaimėjimų.  Be to, lyderiai vis dar neketina taip lengvai užleisti aukščiausiųjų pozicijų kitoms ekipoms, tad visiems reikia pasitemti ir judėti į priekį.

Komandos draugų pagalba surengtas fantastinis pasirodymas

Pirmosiose savaitės rungtynėse susitiko „Barclays“ (3/0) ir „TIA Technology“ (0/2) ekipos.

Pirmajame kėlinyje vyko apylygė dvikova. Pradžioje, kai „Barclays“ ekipa išsiverždavo į priekį, tai „TIA Technology“ ekipa prisivydavo juos, tačiau einant kėliniui į pabaigą „Barclays“ surengė mažą spurtą, kuris lėmė, jog po pirmojo kėlinio jų pranašumas siekė jau 7 taškus (19:12). Antrajame kėlinyje dar labiau savo pozicijas įtvirtino „Barclays“ ekipa. Vienu metu „Barclays“ ekipa buvo susikrovusi net 22 taškų pranašumą (42:20), tačiau besibaigiant kėliniui priešininkai sušvelnino rezultatą ir į ilgąją pertrauką ėjo turėdami 16 taškų deficitą (44:28).

Trečiajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką, tačiau „Barclays“, kurie šiose rungtynėse į priekį buvo vedami Luko Šukučio neatsipalaidavo ir einant į trečiąjį kėlinį padidino savo persvarą, kuri pasiekė 18 taškų (67:49). Ketvirtajame kėlinyje liko tik sudėti paskutiniuosius rungtynių taškus ir „Barclays“ ekipai tai pavyko – pergalė pasiekta (78:66).

„Barclays“ komandos snaiperio L.Šukučio komentaras apie rungtynes: „Į šias rungtynes atėjome su geru nusiteikimu ir pirmoje pusėje atradome tam tikrą žaidybinį ritmą, kuris leido siek tiek atitrukti nuo varžovų.

Man komandos draugai sudarė puikias sąlygas išsimesti gerus metimus ir nenustojo dalintis kamuoliu, ko pasėkoje pavyko didžiąją dalį jų realizuoti. O sezono startas puikus, nes kolektyvas anksti pradėjo treniruotis ir imliai semiasi žinių, kaip žaisti geriau ir kokybiškiau. Be to, iš šio sezono tikimės labiau užtikrinto žaidimo atkrintamosiose ir užsikabinti medalius.“

„TIA Technology“ ekipos lyderio Gyčio Šukio komentaras: „Šiose rungtynėse puikiai žaidė ir pataikė varžovų lyderis Šukutis, neradome žmogaus, kuris galėtų tą vakarą jį pristabdyti.

Šias rungtynes pralaimėjome, nes dar neturėjome nė vienos treniruotes, tačiau kai tik bus proga pasidaryti porą treniruočių – įsivesim kelis derinius, šiek tiek tvarkos ir manau viskas bus gerai, nes kovingumo komandai netrūksta, o mūsų komandos šio sezono tikslas yra pakliūti į „Top 8“.

„Barclays“: L.Šukutis 49 (11/19 trit. (!), 6 atk.kam., 4 išpr.pr., 47 naud.bal.).

„TIA Technology“: G.Šukys 20, Andrius Samas 13 (7 atk.kam.), Egidijus Aidukas 10.

Įtempta kova iki paskutiniųjų akimirkų

Antrosiose šios savaitės rungtynėse susitiko „Paysera-BTT Cloud“ (2/0) ir „Ruptela“ (0/2) ekipos.

Nuo pat pirmųjų akimirkų vyko uraganinis krepšinis – abi ekipos užpuldavo greitai ir didindavo savo taškų kiekį. Vis dėlto žaibiško greičio ir didelio rezultatyvumo pirmąjį kėlinį laimėjo „Ruptela“ ekipa (22:31). Truputį apsiraminę, bet vis tiek daug ir dažnai pataikantys abiejų ekipų krepšininkai siautė antrajame kėlinyje, tačiau kėlinys baigėsi lygiu rezultatu ir į ilgąją pertrauką „Ruptela“ ekipa ėjo su ta pačia 9 taškų persvara (43:52).

Jau trečiajame kėlinyje „Paysera-BTT Cloud“ ekipa po truputį perėmė vadžias į savo rankas. Šis kėlinys buvo pats nerezultatyviausias šiose rungtynėse, tačiau iki ketvirtojo kėlinio pradžios „Paysera-BTT Cloud“ krepšininkams pavyko sumažinti savo atsilikimą per pusę (62:66).

Ketvirtajame kėlinyje toliau bandė grįžti į rungtynes „Paysera-BTT Cloud“ ekipa. Gyčio Sušinsko vedamai „Paysera-BTT Cloud“ ekipai einant kėliniui į pabaigą pavyko persverti savo naudai (81:80). „Ruptela“ turėjo net 3 galimybes pakeisti rezultato skaičius į jiems palankius, tačiau nepavyko pataikyti 3 tritaškių, o paskui G.Sušinsko išprovokuota pražanga ir atsarginio suolelio technine pražanga galutinai palaidojo „Ruptelos“ viltis į pergalę (86:80).

Rezultatyviausio rungtynių žaidėjo G.Sušinsko komentaras: „Rungtynės buvo gana sunkios, varžovai tikrai buvo gerai nusiteikę ir realizavo daugumą progų. Nors „ant popieriaus“ tikrai esame stipresni, bet susirinkome ne stipriausios sudėties ir dauguma narių „judėjo“ pirmą kartą po vasaros.

Didžiąją dalį laiko teko vytis ar bandyti nepaleisti varžovų į priekį. Faktiškai tik didesnės patirties bei susikaupimo dėka pavyko iškovoti pergalę paskutinėmis minutėmis. Šiose rungtynėse teko imtis iniciatyvos norint užvesti kolegas bei iškovoti pergalę. Ne viskas pavyko, bet ačiū Dievui pakako.

Komandos tikslai išlieka aukščiausi, tačiau šiam momentui reikia visų pirma gerinti sportinę formą bei komandinį žaidimą.

„Paysera-BTT Cloud“: G.Sušinskas 44 (4 atk.kam., 4 rez.perd.), Povilas Lenkšas 11, Giedrius Noreika 10 (11 atk.kam.).

„Ruptela“: Valius Rubinas 33 (7 išpr.pr., 6 rez.perd., 4 atk.kam., 33 naud.bal.), Evaldas Žigutis 16 (14 atk.kam.), Arnoldas Vagneris 12 (7 atk.kam.).

Košmariška pirmoji rungtynių pusė

Sekančiose rungtynėse susitiko „Danske Bank“ (3/0) ir „IBM-Fima“ (0/3) krepšininkai.

Pirmojoje rungtynių pusėje dominavo „Danske Bank“ krepšininkai. Puiki gynyba ir žaibiškas puolimas susidėjo į vieną ir po dviejų kėlinių į ilgąją pertrauką „Danske Bank“ ekipai leido eiti ramiems dėl rungtynių baigties (45:16). Antroji pusė buvo it formalumas, kuriame visi sportininkai gavo pasireikšti (81:55).

„Danske Bank“: Adomas Adomaitis 19 (9 atk.kam.), Eivydas Saulius 17 (11 atk.kam.), Audrius Dailydė 12, Daumantas Kraujalis 11 (9 atk.kam., 9 rez.perd.).

„IBM-Fima“: Kazimieras Girdenis 14 (9 atk.kam., 4 rez.perd., 3 per.kam.), Jonas Montvilas 10.

Antrosios rungtynės per dvejas dienas

Kitose rungtynėse antrąsias rungtynes per dvejas dienas žaidžianti „Danske Bank“ (4/0) ekipa ir „Adform“ (1/2).

Šias rungtynes geriau pradėjo „Danske Bank“ krepšininkai, kurie jau po pirmojo kėlinio turėjo 7 taškų persvarą (24:17). Antrasis kėlinys buvo apylygis, tačiau po truputį toliau savo persvarą didino „Danske Bank“ ekipa. Verta paminėti tai, jog „Danske Bank“ krepšininkai šiose rungtynėse „uždarė“ „Adform“ lyderį Simona Rambyną, kuris pirmoje pusėje įmetė tik 9 taškus.

Trečiajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką, kurią einant kėliniu vis dėlto laimėjo „Danske Bank“ ekipa. Ketvirtasis kėlinys buvo tarsi analogas trečiajam – abi komandos pernelyg toli nepabėgo viena nuo kitos ir žaidė panašiai, tačiau „Danke Bank“ krepšininkai įtvirtinę savo pozicijas dar truputį padidino savo persvarą ir šventė pergalę (73:58).

Šių rungtynių rezultatyviausio ir naudingiausio „Danske Bank“ žaidėjo D.Kraujalio komentaras: „Rungtynėse susirinkome netikėtai gausiai, todėl buvo nelengva paskirstyti tolygiai žaidimo laiką kiekvienam žaidėjui ir pasirinkome taktiką keistis penketais. Manau, kad pradedame įgauti pagreiti ir žaidžiame gerokai laisviau nei sezono pradžioje, kai buvo daug broko vien dėl gausybės naujų veidų komandoje ir susikaustymo.

Varžovų lyderio stabdymą aptarėme prieš rungtynes ir žinojome, kiek žalos jis gali mums padaryti, tad jį pasikeisdami gynė geriausi mūsų ekipos gynėjai ir taip pavyko išlikti šviežiems visų rungtynių metu. Manau, kad su šiuo dalyku puikiai padirbėjome.

Mūsų komandos šio sezono tikslai – tik aukščiausi, tikiu, kad pribrendome didelėms pergalėms ir parnešime savo bankui medalius. Svarbiausia, kad išliktų tokia puiki atmosfera komandoje viso sezono metu, tokiu atveju nustebinsime dar nė vieną varžovą!“

Taip pat pavyko pakalbinti „Adform“ lyderį S.Rambyną: „Rungtynės su „Danske Bank“ ekipa buvo pakankamai įtemptos, ačiū priešininkams – jie nusipelnė pergalės – sveikinimai. Manome, jog galėjome sužaisti geriau: pataikyti kiek daugiau metimų iš tolimesnės distancijos ir labiau apsunkinti priešininkų darbą puolime - praleidome nemažai per lengvų taškų tiek iš toliau, tiek iš arčiau.

Kaip ir kiekvieną sezoną, mūsų tikslas yra gerai praleisti laiką – pralaimėti nėra smagu, tad laimėjimas yra viena sudedamųjų "gero laiko praleidimo" dalių. Dažniausiai esame blaivūs, tad mūsų tikslas yra realistinis: sužaisti ne prasčiau nei galime ir iškovoti kuo daugiau pergalių, ypač, prieš mūsų lygio varžovus. Kalbant konkrečiau, nors ir dar nematėme visų varžovų, tikime ir manome, jog esame verti vietos atkrintamosiose.“

„Danske Bank“: D.Kraujalis 17 (8 atk.kam.), E.Saulius 12,  A.Dailydė 11.

„Adform“: S.Rambynas 21, Vilius Lengvinas 12 (11 atk.kam.), Marius Ramanauskas 11, Povilas Kačinskas 10.

Dar vienas solo pasirodymas

Prieš paskutinėse šios savaitės apžvalgos rungtynėse susitiko „Paysera-BTT Cloud“ (3/0) ir „ITT“ (0/4) ekipos.

Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo ir baigė „Paysera-BTT Cloud“ komanda, kuri šį ketvirtį laimėjo (23:11). Antrajame kėlinyje scenarijus buvo kiek kitoks – kova vyko apylygė, tačiau „ITT“ ekipai pavyko truputį aptirpdyti oponentų turimą persvarą ir į ilgąją pertrauką eiti atsiliekant 8 taškais (33:25). Antroji pusė buvo ganėtinai lygi, tad „Paysera-BTT Cloud“ krepšininkai, kurie pora taškų padidino savo turimą persvarą šventė pergalę (63:52).

„Paysera-BTT Cloud“: Dominykas Palšis 31 (8 atk.kam., 7/13 trit., 5 rez.perd., 5 per.kam., 41 naud.bal.), Povilas Duchovskis 11 (7 atk.kam.).

„ITT“: Tomas Laurinavičius 23 (8 atk.kam.), Mantas Marozas 9.

Taškų lenktynės

Šiose rungtynėse susitiko „Barclays“ (4/0) ir „Congrizant“ (1/2) ekipos.

Pirmojo kėlinio pradžioje geriau sekėsi „Congrizant“ ekipai, kuri vienu metu turėjo 5 taškų pranašumą, tačiau greitai atsibudę „Barclays“ krepšininkai parodę, jog neketina pasiduoti ir iki kėlinio pabaigos persvėrė rezultatą savo naudai (26:20). Iki antrojo kėlinio vidurio geriau sekėsi „Barclays“ ekipai, kuri turėjo jau dviženklę – 12 taškų persvarą (38:26). Įvyko atvirkštinis scenarijus nei pirmajame kėlinyje, ne „Barcays“ grįžo į rungtynes, o „Congrizant“, kurie į ilgąją pertrauką keliavo tik su 3 taškų deficitu (43:40).

Trečiajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką ir nė viena ekipa nesugebėjo pabėgti nuo kitos, tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje „Barclays“ pajuto rungtynių ritmą ir likus 3 minutėm jau pirmavo net 17 taškais (82:65). „Congrizant“ ekipai pavyko sumažinti atsilikimą, tačiau grįžti į kovą dėl pergalės nepavyko (85:76).

„Barclays“: L.Šukutis 28 (11 atk.kam., 8 išpr.pr., 34 naud.bal.), Paulius Peseckas 22, Edvardas Doroškevič 10 (16 atk.kam., 5 per.kam., 25 naud.bal.).

„Congrizant“: Marius Valantiejus 16, Tomas Kazulėnas 15, Žilvinas Milaknis 13 (7 atk.kam., 19 naud.bal.), Linas Lukoševičius 12 (11 atk.kam., 22 naud.bal.).