IT lygoje - aiškus antrojo etapo žemėlapis

Asseco-IT lygoje praėjusią savaitę buvo sužaisti lemiami susitikimai. Po jų paaiškėjo kurie dalyviai kovas tęs aukštesniajame divizione, o kurie dėl dviejų kelialapių į aštuntfinalį grumsis žemesniajame divizione. Nors iki kalendorinių Naujųjų metų pradžios dar bus sužaistos kelerios rungtynės, jų baigtis didelių korekcijų turnyrinei lentelei neturės.

Skaudus pralaimėjimas

"Dabar arba niekada". Taip būtų galima apibūdinti rungtynių svarbą, kurioje susitiko "Fimos" (5-4) ir "Oro navigacijos" (6-3) ekipos. Šiame mače aikštelės šeimininkus tenkino tik pergalė, tačiau "navigatoriai" nebuvo linkę dalinti Kalėdinių dovanų ir šventė pergalę 68:49. Po šio "Fimos" pralaimėjimo tapo aišku, kad komanda antrojo etapo kovas tęs žemesniajame divizione.

Svečių ekipos pranašumas aikštėje pradėjo ryškėti gana greitai. Jau po pirmojo ketvirčio komandas skyrė dviženklis pranašumas. Įsibėgėjusius priešininkus namuose žaidusiai "Fimai" pavyko pristabdyti antrajame kėlinyje, po kurio ekipas skyrė tik 7 taškai.

Vis tik be savo lyderio R.Kasparavičiaus rungtyniavusiems aikštelės šeimininkams antroje rungtynių dalyje pritrūko kūrybiškumo puolime. Trečiasis ketvirtis pralaimėtas 5:18 ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 19 taškų surinkęs J.Vėžauskas. 12 taškų pridėjo G.Giedra.

"Fimos" komandoje 17 pelnė G.Šniaukštas. N.Sadausko sąskaitoje 12 taškų.

Galingas finišas

Pirmojo etapo kovas dvejomis pergalėmis užbaigė "Barclays" (7-2) komanda. Savaitės pradžioje jie nepaliko jokių vilčių A grupės lentelės apačioje esantiems "1ClickFactory" (1-8). Pergalė iškovota daugiau nei užtikrintai 105:39

Šiose rungtynėse nesulaikomai rungtyniavo L.Šukutis, kuris pelnė net 41 tašką ir surinko 52 naudingumo balus. Jam geriausiai talkino E.Savickas, kurio sąskaitoje 20 taškų.

Pralaimėjusių gretose rezultatyviausiai žaidė I.Stočkus ir  T.Stankevičius, pelnę atitinkamai 15 ir 13 taškų.

Antrose savaitės rungtynėse "Barclays" krepšininkų laukė kur kas rimtesnis iššūkis - kova su "Visma Lietuva" (5-4) ekipa. Abi komandos jau prieš rungtynes žinojo, kad A grupėje finišuos tarp penkių stipriausių ekipų, tad tai buvo puikus jėgų išbandymas prieš antrąjį etapą. Stipresni šį kartą pasirodė "mėlynieji", laimėję susitikimą 60:52.

Aikštelės šeimininkų pranašumas ėmė ryškėti antroje rungtynių dalyje. Nors skirtumas tik kartą pasiekė dviženklę ribą, M.Šeduikio vedama "Visma Lietuva" nesugebėjo perlaužti rungtynių eigos. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, svečių deficitas siekė 6 taškus, kurio jiems panaikinti taip ir nepavyko.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė L.Šukutis, pelnęs 23 taškus.

"Visma Lietuva" komandoje M.Šeduikis pelnė 21 tašką. I.Lukošius pridėjo 13 taškų ir 16 atkovotų kamuolių.

Išsišokėliai

Sezono pradžioje ko gero niekas nebūtų pagalvoję, kad CSC (7-2) krepšininkai finišuos tarp stipriausių B grupės komandų. Tačiau pergalė paskutinėse rungtynėse prieš "Western Union" (7-2) rezultatu 62:61 leido svečiams finišuoti aukštoje - ketvirtoje vietoje. Toks komandos pasiekimas lygioje ir stiprioje B grupėje - įrodymas, kad ekipa pasiruošusi mus stebinti ir antroje sezono pusėje.

Komandos rungtynes pradėjo lygiai, nei vienai ekipai nepavyko įgyti solidesnio pranašumo. S.Rambyno vedami CSC krepšininkai truktelėjo antrojo kėlinio viduryje, laimėdami atkarpą 9-0 (26:17). Svečiai po šio spurto nesustojo ir trečiojo kėlinio viduryje galėjo džiaugtis rekordiniu 15 taškų pranašumu. Tačiau aikštelės šeimininkai sunkiu rungtynių momentu nepalūžo ir daugiausia M.Kraujalio ir A.Radišausko pastangomis likus žaisti 2 minutes sugebėjo persverti rezultatą "geltonųjų" naudai 58:57.

Atrodė, kad mačo nugalėtojas paaiškės tik paskutinėmis akimirkomis. Tačiau CSC krepšininkai rado savyje jėgų, laimėjo atkarpą 5:0 ir likus žaisti 6 sekundes pirmavo saugiu atstumu. "Western Union" dar bandė gelbėti rungtynes, bet desperatiški metimai tikslo nepasiekė.

"Western Union" komandos žaidėjo P.Mikolaičio mintys: "Per abi lygas, kuriose dalyvaujame su "Western Union" komanda, patyrėme jau trečiąjį pralaimėjimą iš eilės, tai tikriausiai ilgiausia mūsų nesėkmių serija per pastaruosius du sezonus. Akivaizdžiai jaučiasi Petro Linkevičiaus trūkumas po krepšiais, vėl pralošėme lentą ir paleidome varžybas. Nors trečiojo kėlinio gale ir pavyko susikaupti, paaštrinti komandos puolimą, bei atlošti jau tuo metu nepadorų varžovų pranašumą, lemiamais momentais vėl neatsikovojom kamuolių ir leidom varžovams užsitikrinti pergalę. Labai liūdna, kad atėjus rimtoms dvikovoms esame ne pilnos sudėties, neguodžia ir artėjančios šventės, mat prieš pat jas tenka palikti salę nukabintomis nosimis. Stengsimės pasirodyti geriau kitame etape".

Nugalėtojus į pergalę vedė 28 taškus surinkęs S.Rambynas.

"Western Union" komandoje A.Radišauskas pelnė 22 taškus, M.Kraujalis - 18 taškų.

Maža paguoda

Pergalingai metus baigė "BTT Group" (4-5) ekipa. Rungtynėse su IBM (0-8) komanda iškovota įtikinama pergalė 82:48 tapo tik maža paguoda kur kas didesnius tikslus turėjusiai komandai. Sezono pradžioje netekusi savo ekipos lyderio D.Palšio, komanda taip ir nesugebėjo deramai jo pakeisti ir sezoną bus priversta tęsti žemesniajame divizione.

Rungtynėse prieš absoliučius grupės autsaiderius IBM krepšininkus, "BTT Group" komandos fanai galėjo pasidžiaugti, kad į aikštelę pagaliau sugrįžo ekipos lyderis. Grįžimas buvo sėkmingas. D.Palšis pelnė 40 taškų ir atvedė komandą į lengvą pergalę. Įdomu, kaip viskas būtų susiklostę B grupėje, jei šis krepšininkas būtų rungtyniavęs visą reguliarųjį sezoną.

H.Brakio komentaras: "Vėl gi žaidėm iki keitimų. Pirmas kėlinys buvo apyligis, iš esmės pralaiminėjom tik dėl to, kad D.Palšiui pradžioj labai gerai krito (pataikė berods keturis tritaškius pirmame kėlinyje). Bet antras kėlinys vėl buvo prastas, kažkaip nesugebam po keitimų išlaikyti tokio pačio lygio, gal keitimai ne visai būna teisingi. Neturėjom šįkart aukštų žmonių, tad sunkoka buvo gintis bei kovoti dėl kamuolių. Na o pataikymas, kaip ir visa rudenį, tragiškas. Pabaigoje net iš po krepšio kokį 10 metimų prametėm. Vietoj to, kad nuvargint negausiai susirinkusius priešininkus, patys atrodėm lėti, pavargę, o gal jau galvojantys apie šventes. Tarpušventyje laukia dar vienos varžybos šiemet, matysime ar silke pataluose bus mums į naudą".

Nugalėtojų gretose D.Palšis surinko 40 taškų, D.Lesnik - 21 tašką.

IBM komandoje K.Girdenis pelnė 18 taškų. M.Šulskis pridėjo 14 taškų.

Pasidžiaugti ekipos pergalė ir optimistiškesnėmis nuotaikomis šventes pasitikti galės ir "Teo" (3-5) aistruoliai. Nors komanda jau ankščiau buvo praradusi bet kokias viltis užimti penktą vietą grupėje, pergalė 85:61 prieš "BTT Group" krepšininkus turėtų suteikti teigiamą postūmį ekipos žaidimui.

Pirmoje rungtynių pusėje komandos žengė koja kojon - nei vienai nepavyko įgyti solidesnio pranašumo. "Raudonųjų" pranašumas ėmė ryškėti antroje susitikimo dalyje. Trečiąjį ketvirtį lygos vicečempionai laimėjo 8 taškais ir atotrūkį padidino iki 9 taškų.

Lemiamas kėlinys priklausė "Teo" žaidėjams. Per paskutines 10 minučių aikštelės šeimininkams puolime sekėsi viskas. Ekipa pelnė net 30 taškų ir nepaliko jokių vilčių varžovams.

"Teo" komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo D.Balžekas ir V.Ancevskis, pelnę atitinkamai 25 ir 18 taškų.

"BTT Group" gretose D.Zaveckas surinko 17 taškų, D.Lesnik - 13 taškų.

Saldus finišas

A grupės nugalėtojų titulo likimas sprendėsi paskutinėse rungtynėse, kuriose susitiko "Asseco Lietuva" (7-2) ir titulą ginanti "Teltonika" (8-1). Užtikrintą pergalę šiame susitikime iškovojo M.Mankevičiaus auklėtiniai, svečiuose įveikę varžovus rezultatu 76:65. Ši pergalė  leido jiems finišuoti garbingoje pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Pirmoji rungtynių dalis priklausė "Teltonikos" ekipos žaidėjui V.Petkui. Šis krepšininkas per pirmuosius du kėlinius pelnė 20 iš 44 komandos taškų. Tokio rezultatyvaus jo žaidimo užteko, kad svečiai pirmautų 44:38.

Antroje susitikimo dalyje aikštelės šeimininkai toli priešininkų nepaleido, tačiau žaisdami tik šešiese, nesugebėjo perlaužti rungtynių eigos. Kelis kartus "Asseco Lietuva" sugebėjo sumažinti deficitą iki vieno metimo, bet tada sekdavo klaidos ar galingi V.Petkaus dėjimai ir viskas stodavo į savo vietas.

Nugalėtojų komandos treneris M.Mankevičius džiaugėsi komandos pergale: "Džiugu pergalė baigti metus. Rungtynės buvo gana ramios, nei vieni pernelyg nepersistengė. Buvo šiek tiek keista kad priešininkai rungtynių pradžioje leido aikštėje lengvai siautėti Vyteniui. Vienu metu leido varžovams patikėti, kad jie gali mus įveikti, bet gerai, kad sugebėjo vėl susiimti ir užtikrintai baigti rungtynes".

"Asseco Lietuva" komandos siela T.Savičius kaip visada buvo šmaikštus: "Ką čia jau pasakysi. Pirma: žaidėme namuose. Antra: artėja šventės. Tai taip ir išeina, kad negalėjome tiesiog laimėti. Būdami svetingi šeimininkai tiesiog privalėjome padovanoti kažkokią dovaną varžovams. Tai ir padovanojome. Ir tegu niekas nesako, kad Asseco Lietuva yra nesvetinga šeimininkė.  Kalbant apie varžybas, galima išskirti kelis momentus. Pirma: nesusirinkome. Bet čia jau mūsų amžius daro įtaką. Turime vaikų, kam pasisekė - jie net į darželius pakliūva, o vaikų darželio švenčių nepastumsi  ir, jei nori ramaus gyvenimo namie, privalai rinktis- krepšinis ar be galo įdomus "utrinikas". Antra: nepataikėme. Tiksliau, kol pataikėme, tol buvome koviniu atstumu. O ketvirtame kėlinyje  nustojome pataikyti, bet oponentai - nenustojo. Trečia: istorija rodo, kad kiekvieną sezoną šį varžovą įveikiame bent vieną kartą ( tiesa, ta pati istorija rodo, kad tada jie ir čempionais tampa), tad šis nieko nelemiantis pralaimėjimas gana viltingai nuteikia antro etapo kovoms - ten pergalė bus daug saldesnė. Baigiant - negaliu savęs nepagirti. Pavyko visiškai išjungti Ridą iš rungtynių - nuvarginau jį vos per 20 sekundžių. Panašu, kad tai - naujas rekordas".

"Na, ir visai baigiant - norisi visos "Asseco Lietuva" komandos vardu pasveikinti esamus ir būsimus varžovus su artėjančiomis šventėmis, palinkėti visiems jums šventiniu laikotarpiu daug dovanų, vaišėmis nuklotų stalų ir... na, kad priaugtumėte bent po kelis kilogramus ir aikštėje lėčiau judėti pradėtumėte. Linksmų švenčių".

Šiose rungtynėse nesulaikomas buvo V.Petkus, kuris pelnė 24 taškus. Jam neblogai talkino 18 taškų surinkęs A.Šegžda.

"Asseco Lietuva" komandoje E.Žigutis pelnė 18 taškų, L.Žilinsko sąskaitoje 16 taškų.

Įtikinama pergalė

Intriguojančiame B grupės lyderių susitikime, kuriame kovėsi "Danske Bank" (7-2) ir "Paysera" (7-2) ekipos, buvo galima tikėtis gražios ir intriguojančios kovos. Tačiau "oranžiniai" nepaliko jokių vilčių namuose žaidusiems bankininkams ir iškovojo įtikinamą pergalę 73:83.

Galutinis rungtynių rezultatas net neatspindi tikrojo I.Rylos kariaunos pranašumo. Jau po pirmųjų dviejų kėlinių komandas skyrė triuškinamas 20 taškų pranašumas.

Svečiai žaidimo vadeles atleido tik paskutiniajame ketvirtyje, kuris nieko nebelėmė ir leido aikštelės šeimininkams sumažinti skirtumą iki padoraus - 10 taškų.

"Oranžinių" gretose nesulaikomai rungtyniavo I.Ryla, kurio sąskaitoje 25 taškai ir 12 atkovotų kamuolių. M.Jankūnas pridėjo 16 taškų.

"Danske Bank" komandoje V.Pancerevas surinko 25 taškus. D.Čėsinas pelnė 12 taškų.

Triuškinamos pergalės

Pergalingai pirmojo etapo kovas baigė "Affecto Lietuva-Nevda" (3-6) ir "Adform" (3-6) ekipos. Pirmieji paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse nepaliko jokių vilčių "1ClickFactory" (1-8) žaidėjams ir sutriuškino juos 104:45. Tuo tarpu "Adform" ekipa paliko "Tia Technology" (0-9) komandą be pergalių reguliarajame sezone ir taip pat šventė įtikinamą pergalę 81:49.

Vos šešiese į rungtynes susirinkę "1ClickFactory" krepšininkai nesugebėjo mesti iššūkio J.Večkio treniruojamai "Affecto Lietuva-Nevda" ekipai. Aikštelės šeimininkai nuo pat rungtynių pradžios ėmė diktuoti sąlygas aikštėje ir nuolatos didino skirtumą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo A.Samas ir A.Stonis, pelnę atitinkamai 23 ir 18 taškų.

Pralaimėjusių gretose R.Paulavičius surinko 22 taškus. P.Mackonio sąskaitoje 13 taškų.

Panašiu scenarijumi rungtynės klostėsi ir kitoje salėje. "Adform" ekipos krepšininkai nuo pat rungtynių pradžios kontroliavo mačo eigą ir pirmąją 10 minučių atkarpą laimėjo net 24:6. Įgiję apčiuopiamą pranašumą svečiai nebesižvalgė atgal ir iškovojo lengvą pergalę.

Pralaimėjusių komandos žaidėjas V.Mereckis kalbėjo apie Kalėdines dovanas: "Smagu dalinti Kalėdines dovanas, vieną tokių padovanojome varžovams pirmajame kėlinyje. Vėliau jau ėmėme žaisti, taip palengva, kad dovanos čia pat nesugadintume. Daugumoje savo komentarų giriu teisėjus, tačiau šįkart to pasakyti negalėčiau. Nepaisant eilinių ginčytinų epizodų, kurių visada pasitaiko, neužfiksuoti grubios pražangos, kai varžovas kerta per veidą, praverčia ant grindų (ko pasekoje dar gaunama ir trauma, neleidžianti tęsti rungtynių) yra gana aplaidu. Na bet ką padarysi, iš tiesų grupės apačios varžovų dvikova neįkvepia net ir teisėjų. Tikiuosi, kad savo žaidimu pirmajame etape varžovams buvome nuobodūs, tuo tik geriau mums ateityje."

"Adform" gretose M.Tvarijonas ir D.Šabaras atitinkamai pelnė 22 ir 17 taškų.

"TIA Technology" komandoje V.Mereckis ir V.Vaičiulis surinko po 10 taškų.