IT lygos ringe toliau kaista atmosfera ir aiškėja divizionų lyderiai

IT lygos ringe toliau kaista atmosfera ir aiškėja divizionų lyderiai 6241

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) IT čempionato II etapo kovos pasiekė pusiaukelę. I divizione be pralaimėjimų toliau žygiuoja „Paysera-BTT Group" ir „Teltonika".

II divizione tokiais pasiekimais gali pasigirti tik „TIA Technology-CGI", „Cognizant" ir „Adform" komandos. Labai panašu, jog šis trejetas kovos ir dėl likusių dviejų paskutinių kelialapių į atkrintamąsias varžybas.

Panašu, jog nemaža dalis lygos žaidėjų nepraleido pro ausis „Narestos" komandos krepšininko Deivido Aukštuolio praėjusį kartą pasiųstos žinutės ir ši tema dar tikrai nėra baigta...

I DIVIZIONAS

Čempionų stovykloje - nerimas

Stebint paskutinių dviejų savaičių „Danske Bank" (1/2) ekipos pasirodymą IT lygos čempionate  gali užklupti dežavu jausmas. Praėjusiame sezone bankininkai taip pat klupo II etapo varžybose, tačiau vėliau išsprendė visas problemas ir džiaugėsi aukso medaliais. Ar taip nutiks ir šiemet gali atsakyti tik ateitis, bet kol kas ji tyli kampe.

Pirmadienį čempionai namuose sugriuvo paskutiniame kėlinyje ir patyrė skaudžią nesėkmę (56:74) prieš pirmą pergalę II etape iškovojusius DXC (1/3) krepšininkus.

Rungtynių pradžia bankininkams nežadėjo nieko blogo – jie pirmavo beveik visą pirmąją rungtynių dalį, o didžiausia turėta persvara siekė 7 taškus (19:12).

Po ilgosios pertraukos pradėjo ryškėti svečių pranašumas. Tiesa, DXC nuolatos pirmavo vos 1-5 taškų persvara, o ketvirto kėlinio pradžioje švieslentėje degė lygūs skaičiai (49:49).

Tačiau tada DXC kilo į lemiamą šturmą, o vos šešiese į šias rungtynes atvykę čempionai galiausiai pradėjo jausti ir jėgų stygių bei turėjo nuryti pralaimėjo kartėlį.

„Danske Bank" komandos senbuvis Liudvikas Aukštikalnis turėjo ką papsakoti ir nepagailėjo kritikos ekipą nuvylusiems žaidėjams:

„Turime per mažai žaidėjų šiuo metu, kad galėtume atlaikyti tokį tempą. Manau tai pamoka, kad kitais metais reikia labai atsakingai žiūrėti į žaidėjus, kuriuos norime matyti komandoje. Galiu drąsiai sakyti, kad komanda kitą sezoną atsinaujins ir kai kurių žaidėjų net neklausime kiek procentų varžybų jie galėtų dalyvauti, nes tai bus eilinis pažadas.

Puikiai suprantu, kad yra ir kitų reikalų, kurie svarbesni gyvenime, tačiau nesugebėjimas objektyviai įvertinti savo galimybių labai žlugdo komandą ir jos motyvaciją. Likę žaidėjai matosi yra praradę norą kovoti aikštėje, nes balansuojame ant 6-7 žaidėjų jau daugiau nei pusę sezono, o kai tiek varžybų, išlaikyti degančias akis ir norą kovoti yra tikrai sunku.

Labai gaila, kad šiam sezonui traumų neišsigydė Evaldas ir Aivaras, į Šveicariją išvyko Vladimiras, o Tadas kelis mėnesius negalėjo žaisti. Tai yra mūsų vieni pavyzdingiausių žaidėjų, kurie dalyvauja 90-100% varžybų. Labai jaučiasi jų trūkumas. Žinoma, patikimą startinį penketą surenkame, tačiau 6-ą ir 7-ą žaidėjus reikia „žvejoti“."

Tuo metu DXC komandos vadas Laimonas Mulys džiaugėsi pirmąja pergale II etape:

„Džiaugiamės, kad nutraukėme pralaimėjimų seriją antrame etape. Matėme, kad „Danske bank" nesurinko savo pajėgiausios sudėties bei turėjo trumpą suoliuką. Patys dar šiemet nežaidėme pilna sudėtim, taigi pilnai suprantame kaip sudėtinga būna, bet turi žaisti su tuo ka turi.

Du kėlinius žaidėme apylygiai kol visi apšilome. Antroje pusėje šiek tiek suintensyvinome gynybą bei puolimą, kas ir leido pabėgti nuo varžovų bei susikrauti persvarą ir pasiekti nesunkią pergalę.

Tikiuosi, jog atėjus atkrintamosios varžyboms mano komanda bus sveika, visi bus grižę iš atostogų ir komandiruočių ir pagaliau sužaisim pilna sudėtimi ir užbaigsime sezoną skambiu akordu."

„Dankse Bank": Andrius Ruskonis (3/7 trit., 6 kl., 5 rez.perd.) 14, Liudvikas Aukštikalnis (5/15 dvit., 13 atk.kam., 6 kl., 2 bl.) ir Audrius Dailydė po 10.

DXC: Miglius Dambrauskas (6/13 dvit.) 22, Kipras Malovas (9/15 dvit.) 18, Rimantas Ivoška (5/13 dvit., 11 atk.kam.) 14.

Jo vardas Artūras

Artūras Karapetianas pagerino šio sezono IT lygos rezultatyvumą, o jo vedamas „Barclays" (0/4) klubas namuose palyginti garbingai (70:84) pasipriešino „Teltonikai" (2/0).

Aikštelės šeimininkai buvo priekyje pirmąsias 18 rungtynių minučių, o vienu metu džiaugėsi ir dviženkliu pranašumu (30:19). Po ilgosios pertraukos „Teltonika" susigriebė ir perėmė  mačo lyderių rolę.

Tiesa, „Barclays" nesudėjo ginklų anksčiau laiko ir lemiamo ketvirčio viduryje po eilinio A.Karapetiano tritaškio turėjo tik 6-ių taškų deficitą (59:65). Vis tik aikštelės šeimininkai šiame susitikime turėjo tik vieną rimtesnį ginklą, kaip „Teltonikos" gretose jų buvo kur kas daugiau.

„Barclays" komandos kapitonas Evaldas Šerkšnas pasidžiaugė ekipos progresu:

„Rungtynes pradėjome tikrai gerai, ilgą laiką pirmojoje pusėje pirmavome, tačiau varžovų ilgos rankos vertė mus klysti kas kainavo lengvus taškus bei išvaistytą pranašumą. Antrojoje pusėje jau „Teltonika" diktavo savo salygas, tačiau tikrai jiems neleidome ilsinti lyderių ir kabinomės gana ilgą laiką.

Pabaigoje pritrūkome jėgų, minutės pertraukėles imdavome tik tam jog pailsėti, galiausiai dar iškrito Eiminas dėl pražangų limito… Faktas jogs mums trūksta fizinio pasirengimo. Paskutinį kartą žaisdami su „Teltonika" praleidome daugiau nei šimtą taškų, panašu jog pamoka buvo išmokta ir jokios laivės perimetre jų gynėjai negavo – Antanui teleidome įmesti 12 taškų – gerokai mažiau nei pirmojo etapo kovų metu.

Deja, aktyvi gynyba mums kainavo daug jėgų ir neatlaikėme tokio tempo viso mačo metu. Vaizdas turnyrinėje lentelėje liūdina, tačiau mes dar tik žaisime su kaimynas joje – tikimės, jog pavyks pagerinti pozicijas."

„Teltonikos" veidas Mykolas Mankevičius pasibaigus rungtynėms laidė bajerius apie priešininkų lyderį ir dėkojo sirgaliams:

„Rungtynių dieną nebuvome tikri keliese atvyksime į mačą. Pridėkime kamščius ir mažai apšilimo – pirmą kėlinuką tiesiog pramiegojome. „Barclays" puikiai atakavo iš toli ir buvo išsiveržę į priekį.

Vėliau kiek protingiau pradėjome gintis, daugiau dėmesio skyrėme A. Karapetianui. Bet vaikinas matyt ofise visų jėgų neišnaudoja, nes aikštelėje lakstė kaip prisuktas ir vos neišbaudavo visos „Teltonikos".

Rungtynės turėjo patikti sirgaliams - nemažai dėjimų, sudėtingų prasiveržimų ir tolimų metimų. Ačiū, kad ateina mus palaikyti."

„Barclays": Artūras Karapetian (9/24 dvit., 7/17 trit., 9/15 baud., 10 atk.kam., 10 išpr.praž., 6 per.kam.) 48, Vytautas Bolys ir Justas Šalkauskas po 6.

„Teltonika": Lukas Černiauskas (5/9 dvit., 6/10 trit., 5 kl., 2 bl.) 28, Gediminas Idzelis (7/10 dvit, 2 bl.) 15, Antanas Šegžda (12 atk.kam., 7 rez.perd., 6 per.kam., 6 kl.) 12, Karolis Dalinkevičius 10.

Tikslo link

Išimtinėmis teisėmis šiame čempionate dalyvaujantys „Narestos" (3/1) krepšininkai kosminiais žingsniais artėja link savo pagrindinio tikslo. Primename, jog statybininkams reikia užimti bent penktąją vietą I divizione ir jie gaus pakvietimą varžytis SKL „Įmonių taurės" finalo ketverto varžybose.

Šią savaitę „Naresta" išvykoje po permainingos kovos palaužė (78:80) „Telia" (1/1) ekipos pasipriešinimą.

Teisinga nata rungtynes pradėję aikštelės šeimininkai jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą (26:15). Svečiams prireikė 8-ių minučių, kad sugebėtų ištirpdyti visą varžovų turėtą persvarą (31:32).

Po šio epizodo „Telia" vėl perėmė rungtynių kontrolę ir prasidėjus trečiam kėliniui džiaugėsi pranašumu savo pusėje (50:43). Tačiau tada „Naresta" surengė lemiamą spurtą 6:22 ir pradėjo diktuoti savo sąlygas M.Biržiškos gimnazijos salėje (56:65).

Tiesa, telekomunikacijų rykliai nenuleido rankų ir prasidėjus paskutinei mačo minutei turėjo vos 2 taškų deficitą. Paskutinės atakos metu aikštelės šeimininkai turėjo net dvi progas išplėšti pratęsimą arba pergalę, tačiau Valerijs Ancevskij ir Vytenio Kunčiūno metimai skriejo pro šalį.

„Telia": Vytenis Kunčiūnas (5/10 dvit., 3/7 trit.) 20, Valerijs Ancevskij (5/12 dvit., 3/9 trit., 6 rez.perd., 4 per.kam.) 19, Kęstutis Lizdenis (5/6 dvit.) 12, Tadas Mačėnas (3/3 trit.) 11, Ričardas Pilitauskas 10.

„Naresta": Otas Majeras (6/14 dvit., 8/17 trit., 6 rez.perd., 34 naud.bal.) 39, Deividas Aukštuolis (3/8 trit., 6 rez.perd.) 15, Ričardas Janušauskas (6/8 dvit., 11 atk.kam.) 12.

II DIVIZIONAS

Svarbus taškas

Sekmadienio vakarą „Adform" (2/0) kolektyvas išvykoje nugalėjo (60:74) IBM ir išlieka nesuklupęs II etape. Ši pergalė mačo laimėtojams atveria puikius šansus grumtis dėl likusių dviejų kelialapių į atkrintamąsias varžybas.

Pirmajame kėlinyje priekyje dažniau buvo IBM komanda, tačiau įgyti apčiuopiamos persvaros jiems taip ir nepavyko. Antrojo ketvirčio pabaigoje Povilas Kačinskas taikliu dvitaškiu metimu išvedė „Adform" į priekį (31:33) ir po šio epizodo svečiai pirmavo visą likusį dvikovos laiką.

Susitikimo pabaigoje IBM dar bandė suspėti į nuvažiuojantį traukinį (60:66), tačiau paskutines tris minutes šaudė tuščiais šoviniais ir liko nieko nepešę.

IBM: Kazimieras Girdenis (5/10 dvit., 5/12 trit., 15 atk.kam., 4 per.kam., 34 naud.bal.), Modestas Bieliauskas (6/14 dvit.) 17, Algis Vadeiša (3/6 trit.) 9.

„Adform": Darius Petrauskis (4/11 trit., 18 atk.kam.) 16, Vytautas Jakštys (6/11 dvit.) 15, Povilas Kačinskas (5/15 dvit., 12 atk.kam., 5 kl.), Gediminas Eglinskas (6/12 dvit) ir Donatas Grinkas po 12.

Pasismagino

Pirmadienį „Fima" (1/1) iškovojo vos antrą pergalę šiame IT lygos sezone ir tą padarė prieš tą pačią komandą kaip ir I etape.

„Fima" savo namų tvirtovėje nepasigailėjo (81:37) „1ClickFactory" (0/3) komandos, kuriai šis sezonas ir toliau nepadovanoja pirmosios pergalės.

Nelabai yra ką papasakoti apie šias rungtynes. Viską geriausiai iliustruoja faktas, jog vienas Simonas Šidlauskas pelnė beveik tiek pat taškų (34), kiek visa priešininkų komanda. Kitas dėmesio vertas faktas - „Fima" žaidėjas Mantas Visminas šiame mače „gesino" 6 varžovų metimas ir tai yra naujas šio IT lygos sezono blokuotų metimų rekordas!

Puikias rungtynes sužaidęs „Fima" lyderis Simonas Šidlauskas prasitarė, kad komanda nesiruošia sustoti ties šia pergale:

„Šiais metais esame gerokai nukraujavę ir susilpnėję, todėl laimime ypač retai. Net kai rungtynes pradedame gerai ir atrodo tikrai turime galimybę kautis dėl pergalės, jėgų pakanka vos 2, max 3 kėliniams, po kurių sustojame ir belieka žiūrėti į toli pabėgančius varžovus.

Būtent dėl pralaimėjimų gausos ir buvome panašūs su varžovais „1ClickFactory", kurie po pirmo etapo buvo mūsų kaimynai turnyrinėje lentelėje. Nors pirmąsias rungtynes prieš juos buvome laimėję užtikrintai, nuo pat pradžių komandą nuteikinėjau, kad niekas nesitikėtų lengvo mačo ir žaistų nuo pirmos iki paskutinės minutės.

Buvome pasiilgę pergalės ir norėjome pagaliau ją iškovoti. Tad rungtynių planas pavyko. Tikiuosi, kad ši pergale užmotyvuos komandą stengtis ir dėl kitų pergalių, nes jų pasiekti manau dar tikrai galime."

„Fima": Simonas Šidlauskas (13/22 dvit., 16 atk.kam., 41 naud.bal.) 34, Mantas Visminas (5/10 dvit., 3/8 trit., 9 atk.kam., 6 bl. 6 per.kam., 5 rez.perd., 36 naud.bal.) 19, Andrius Mateika (15 atk.kam., 5 kl.) 10.

„1ClickFactory": Ignas Stočkus (6/20 dvit.) 12, Rokas Valickas 10, Žilvinas Bartkus 8.

Įgauna pagreitį

Vieni pagrindinių II diviziono favoritų „Cognizant" (2/0) krepšininkai ir toliau nedalina brangių taškų turnyrinės lentelės apačioje esantiems klubams. Šįkart jų jėgą (75:44) pajuto ITT (0/4) komanda.

Svečiams parako statinėse užteko tik pirmajai mačo daliai, po kurios „Cognizant" pirmavo 9 taškų pranašumu (38:29). Trečiajame kėlinyje aikštelės šeimininkai nutarė sutvarkyti visus likusius formalumus ir dešimties minučių žaidimo atkarpą laimėjo net 23:4.

ITT komanda tiesiog neturėjo jokių šansų atsigauti po tokio smūgio ir II etape lieka be pergalių. Iš paskutinių 7-ių IT lygos rungtynių „Cognizant" laimėjo 6-as.

Šios ekipos žaidėjas Remigijus Kuodys pasidžiaugė puikia atmosfera komandoje ir tolygiai gerėjančiais rezultatais:

„Rungtynės buvo smagios. Jautėsi, kad komandoje buvo gera atmosfera, kuri, tikiuosi, išsilaikys ir likusią sezono dalį. Į šias rungtynes rinkomės gausiai, kas labiausiai ir džiugina prieš artėjančias lemiamas kovas. Kalbant apie pačią rungtynių eigą, tai visa žaidimo kontrolė ir eiga nuo pat pirmo kėlinio priklausė mums ir kažkokių netikėtimų pavyko išvengti.

Teisėjai leido kietą kovą po krepšiais, bet tai mūsų nesutrikdė. Šiuo metu turime tris lygiaverčius aukštaūgius ir tai mums tik prideda pasitikėjimo. Didžiają šio sezono dalį žaidėme be potencialių komandos lyderių, bet tai suteikė galimybė patobulėti kitiems. Todėl išnaudojome savo ilgo suolelio privalumą ir visi žaidė bent 10 minučių.

Gal tik neramina prastas tritaškių pataikymas. Antroje rungtynių pusėje varžovai gynėsi zona, bet mes nesugebėjome išnaudoti progų nuo tritaškio zonos. Aišku, nebuvo šiose rungtynėse Mariaus Valantiejaus, kuris būtų tą procentą pagerinęs. Šiuo metu jaučiasi, kad komanda yra užsivedusi ir laukia naujų iššūkių."

„Cognizant": Jurgis Kargaudas (10/15 dvit.) 24, Vytautas Dzindulis (6/8 dvit., 8 atk.kam., 4 per.kam., 24 naud.bal.) 12, Justas Baranauskas (8 atk.kam.) 9.

ITT: Aurimas Garbatavičius (5/15 dvit., 9 atk.kam.) 14, Mantas Marozas ir Vytenis Kazlauskas (10 atk.kam.) po 9.

„Trashtalkas" kodu „Naresta" tęsiasi

IT lygos padangėje pastarąją savaitę netrūko aštrių pasisakymų apie „Narestos" krepšininko Deivido Aukštuolio komentarą „Danske bank" atžvilgiu.

Panašu, jog ši tema vis dar nėra išsemta net ir prabėgus savaitei, o šį kartą savo nuomonę nusprendė išsakyti ir vienas „Cognizant" komandos lyderių Marius Valantiejus:

„Norime išreikšti palaikymą mūsų lygos čempionams „Danske Bank", dabartiniam lygos formatui ir nuostatams, o „Narestos" komentarą vertiname taip – jei tai buvo tik "trashtalk" arba trollinimas ar kitoks bandymas įnešti intrigos, tai jis buvo labai nevykęs, o jei komentaras buvo rimtas...

„Naresta" patys žinojo, kokios yra jų dalyvavimo lygoje sąlygos, su jomis sutiko, o dabar (priminsiu, patys pralaimėję pirmame etape tam pačiam „Danske Bank", kuriuos išvadino bailiais ir cirkininkais, kur tada lieka jie patys..?) ieškoti kaltų.

Faktas yra toks, kad visos komandos, praktiškai vienbalsiai sutiko, kad „Naresta" negalės pretenduoti į medalius. „Danske Bank", galbūt, vieninteliai buvo, kurie apskritai norėjo neįsileisti „Narestos" į lygą, šito nežinau, bet esmės nekeičia – visi buvo prieš „Narestos" dalyvavimą atkrintamosiose varžybose.

IT lyga, mūsų nuomone, pasižymi tuo, kad komandos viena kitą gerbia, žaidžia garbingai, o daug kam tai yra kaip „teambuildingas". Yra nemažai ekipų, pralaiminčių dideliais skirtumais, bet dėl to neišgyvenančių, o besimėgaujančių krepšiniu, buvimu su komandos draugais ir susipažinimu su kolegomis iš kitų ekipų.

Jei „Narestai" tai neįdomu ir netinka, o rūpi tik pergalės ir titulai, tai visad galima žaisti D lygoje ir dominuoti, jei jiems tai yra pagrindinis faktorius ir jie tada nesijaus „kaip kokiame nors Ballų turnyre" triuškindami sporto mokyklų komandas."