Pirmosios finalo ketvertų komandos

Pirmosios finalo ketvertų komandos 6772

Po ilgos pertraukos į ekranus grįžta GEALAN-Sostinės krepšinio IT lygos (SKL) apžvalga! Įpusėjus pavasariui – prasidėjo ir svarbiausios kovos IT lygoje. Pirmosios komandos užsitikrino vietą didžiosios taurės finalo ketverte, o mažojoje taurėje – laukia įdomi ir įtempta kova dėl pirmosios vietos.

DIDŽIOJI TAURĖ

Per plauką

Pirmieji į atkrintamųjų traukinį įšoko „DXC“ ir „Barclays“ krepšininkai.

Rungtynių pradžia buvo ne ypač rezultatyvi, tačiau „DXC“ krepšininkai tuo pasinaudojo ir įpusėjus kėliniui 8 taškais atitolo nuo „Barclays“ krepšininkų 11:3, tačiau „Barclays“ sportininkams buvo pavykę sumažinti savo deficitą iki 3 taškų 15:12, bet „DXC“ krepšininkai nepasimetė ir kėlinio pabaigoje surengė kelias sėkmingas atakas, kurios leido susigrąžinti savo pranašumą (19:12).

Antrojo kėlinio pradžia buvo identiška pirmajam kėliniui – gynybinis krepšinis, abejos ekipos nepasinaudodavo progomis puolime, tačiau dar kartą „DXC“ įsibėgėjo, neleido „Barclays“ krepšininkams priartėti, o galiausiai – kėlinio pabaigoje „DXC“ atitolo dar daugiau. „DXC“ kėlinio pabaigoje susikrovė dviženklį pranašumą, iš kurio bus sunku „Barclays sugrįžti (33:19).

Po ilgosios pertraukos „Barclays“ atrodė pasimetę ir buvo įkritę į dar didesnę duobę, kuri buvo antrojo kėlinio pabaigoje. „DXC“ pranašumas buvo pasiekęs 16 taškų 37:21, tačiau galiausiai atėjo „Barclays“ eilė parodyti savo raumenis. Einant kėliniui į pabaigą „Barclays“ krepšininkams pavyko priartėti ir sugrąžinti intrigą į rungtynes (46:41).

Ketvirtasis kėlinys buvo permainingas kaip niekada prieš tai. Abejos ekipos keitėsi taikliais metimais. Įdomus faktas, jog šiame kėlinyje nė viena komanda nepirmavo didesniu nei 3 taškų skirtumu. Galiausiai likusias 2 su puse minutės – tiek vienos, tiek kitos ekipos krepšininkų rankos užsirišo. Buvo pramesta daug metimų, tačiau Rimantas Ivoška pataikė dvitaškį, kuris buvo paskutinis taiklus rungtynių metimas (55:52). Serijoje iki dviejų pergalių į priekį išsiveržė „DXC“ (1:0).

„DXC“: Miglius Dambrauskas 18 (10 atk. kam., 6 išpr. pr., 24 naud. bal.), Tadas Gaurilčikas 15 (8 atk. kam.), Vilmantas Andrukonis 12, R. Ivoška 10.

„Barclays“: Lukas Šukutis 30 (8 išpr. pr.).

Prasta pradžia

Antrose praėjusios savaitės rungtynėse į aikštę žengė „Paysera–BTT Cloud“ ir „Cognizant“ krepšininkai.

Rungtynių pradžia kur kas geriau klostėsi „Paysera–BTT Cloud“ komandai, kuri iškart šovė į priekį ir per pirmąsias 5 rungtynių minutes surengė spurtą (11:2). Vis dėlto po šio spurto „Cognizant“ krepšininkams nepavyko atsigauti. „Paysera–BTT Cloud“ vyrai toliau didino savo atotrūkį, kuris kėlinio pabaigoje pasiekė dviženklį (24:10).

Antrojo ketvirčio pradžioje „Cognizant“ ekipai buvo pavykę sumažinti savo deficitą iki 4 taškų 27:23, tačiau „Paysera–BTT Cloud“ neketino taip lengvai atiduoti savo turėto pranašumo, kurį pavyko pasiekti per pirmąjį kėlinį. Praėjus 3 minutėms nuo to, kai „Cognizant“ priartėjo – „Paysera–BTT Cloud“ sportininkai pabėgo 14 taškų į priekį (39:25). Galiausiai „Cognizant“ pavyko surengti nedidelį spurtą, kuris leido priartėti iki vienaženklės persvaros (43:35).

Po ilgosios pertraukos „Paysera-BTT Cloud“ puolime įjungė savąjį uraganą, kuris nupūtė į neviltį. Trečiasis kėlinys iš „Paysera–BTT Cloud“ buvo geriausias, kadangi jiems pavyko surengti įspūdingą pasirodymą puolime, o ir gynyboje „Paysera-BTT Cloud“ krepšininkams pavyko sėkmingai atstovėti. „Cognizant“ sportininkams trečiasis kėlinukas buvo pirmojo kėlinio šešėlis, kurio norėjosi išvengti, tačiau to padaryti jiems nepavyko ir po 30 žaidimo minučių „Cognizant“ atsilikinėjo didžiuliu skirtumu (70:54).

Lemiamame kėlinyje „Paysera–BTT Cloud“ toliau nepasidavė ir didino savo atotrūkį. Per paskutiniąsias 10 minučių „Cognizant“ nieko doro nepadarė, tad „Paysera–BTT Cloud“ krepšininkams buvo belikę sutvarkyti pirmųjų serijos rungtynių formalumus ir jau ruoštis antrajai akistatai (94:73).

„Paysera-BTT Cloud“: Dominykas Palšis (11 rez. perd., 7 atk. kam., 5 išpr. pr., 37 naud. bal.) ir Audrius Karvelis (8 atk. kam.) po 26, Ervin Rizgelis 14 (14 atk. kam., 23 naud. bal.), Linas Beliūnas 10 (7 atk. kam.).

„Cognizant“: Linas Lukoševičius 20 (15 atk. kam., 27 naud. bal.), Žilvinas Milaknis 17 (11 atk. kam., 22 naud. bal.), Lukas Grėbliauskas 14, Marius Valantiejus 10 (12 rez. perd.).

Didysis trejetas

Kitoje poroje susitiko „Teltonika IT“ ir „TIA Technology“ ekipos.

Šių rungtynių pirmasis kėlinys turėjo dvi skirtingas puses. Pirmojoje šio kėlinio pusėje geriau sekėsi „Teltonika IT“ krepšininkams, kurie pirmąsias 5 rungtynių minutes pirmavo nedideliu skirtumu. Vis dėlto „TIA Technology“ sportininkai parodė savo pyktį bei norą laimėti, tad antroji kėlinio pusė priklausė jiems. Vienu metu „TIA Technology“ vyrai pirmavo beveik dviženkle persvara 12:21, tačiau 4 iš eilės Luko Černiausko taškai leido „Teltonikai“ pernelyg neatitolti (16:21).

Antrojo kėlinio scenarijus buvo beveik identiškas pirmajam. Pirmoji kėlinio pusė buvo ypač įdomi, agresyvi. Abejos ekipos keitėsi pirmaujančių vaidmenimis, tačiau antroji kėlinio pusė šįkart priklausė „Teltonika IT“ komandai. Vienu metu jau jie buvo atitolę pavojingu skirtumu 39:32, bet einant kėliniui į paibaigą – „TIA Technology“ ekipa šiek tiek sušvelnino savo atsilikimą (45:40).

Po ilgosios pertraukos rungtynių tempas šiek tiek sulėtėjo. Abejos ekipos sunkiai atrasdavo kelius į rezultatyvias atakas, tačiau savo pranašumą „Teltonika“ krepšininkams pavykę buvo išlaikyti iki kėlinio vidurio, kuomet „TIA Technology“ išlygino rungtynių rezultatą 51:51, tačiau ši lygybė ilgai neužsitęsė – „Teltonika IT“ surengė spurtą 8:0 ir į lemiamą kėlinį ėjo pakiliomis nuotaikomis (59:51).

Lemiamo kėlinio pradžioje toliau į priekį bėgo „Teltonika IT“ krepšininkai. Pradžiai jie susikrovė dviženklį pranašumą, o vėliau toliau jį didino. Galiausiai „Teltonikos“ pranašumas pasiekė 17 taškų ribą 82:65, kurios taip ir nepavyko „TIA Technology“ ekipai sumažinti (85:69).

„Teltonika IT“: Antanas Šegžda 40 (6 atk. kam., 36 naud. bal.), Mantas Vanagas 21 (20 atk. kam., 6 išpr. pr., 23 naud. bal.), L. Černiauskas 13.

„TIA Technology“: Gytis Šukys 19 (6 išpr. pr.), Mantas Pocius (17 atk. kam., 9 blk. met., 34 naud. bal.) ir Rokas Ratkevičius po 15.

Kitą dieną – serijos nuosprendis

Antrą dieną iš eilės žaidė „Teltonika IT“ ir „TIA Technology“ ekipos.

Pirmajame kėlinyje sąlygas diktavo „TIA Technology“ krepšininkai, kurie nuo pat pirmųjų minučių buvo įspaudę „Teltonika IT“ vyrus į kampą. Likus 3 minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos – „TIA Technology“ buvo susikrovę įspūdingą pranašumą (6:25). Vis dėlto po šio nokdauno „Teltonika IT“ surengė savąjį spurtą, kurio dėka jų atsilikimas buvo sumažintas iki vienaženklio (17:25).

Pirmojo kėlinio pabaigoje iniciuotas „Teltonika IT“ spurtas tęsėsi. Antrojo kėlinio viduryje iš 19 taškų „TIA Technology“ pranašumo buvo likę vos 4 taškai (25:31). Praėjus porai minučių – „TIA Technology“ susigrąžino savo turėtą arti dviženklės persvarą (29:38). Galiausiai „Teltonika IT“ surengė dar vieną spurtą, po kurio iš „TIA Technology“ pranašumo buvo belikę vos 2 taškeliai (43:45).

Po ilgosios pertraukos „Teltonika IT“ grįžo it pasiutę. Trečiojo ketvirčio metu jie surengė spurtą 30:11, kuris pasiuntė „TIA Technology“ vyrus į nokdauną. Po pirmųjų 10 minučių gilioje duobėje buvę „Teltonika“ pakeitė viską ir į tą duobę nustūmė „TIA Technology“ ekipą, kuri visą pirmąją rungtynių dalį pirmavo (73:56).

Trečiojo kėlinio spurtas visiškai palaužė „TIA Technology“ krepšininkus. Ketvirtajame kėlinyje „Teltonika“ sutvarkė visus reikalus bei žengė į IT lygos finalinį ketvertą. „TIA Technology“ garbinai sukovojo, tačiau sulūžimas antrojoje pusėje jiems kainavo trečiąsias serijos rungtynes (95:72). (2:0)

„Teltonika IT“: M. Vanagas 29 (10 atk. kam., 34 naud. bal.), A. Šegžda 21, L. Černiauskas 13 (7 atk. kam.).

„TIA Technology“: Egidijus Aidukas 26 (6 rez. perd., 5 atk. kam., 25 naud. bal.), R. Ratkevičius 24 (7 atk. kam., 6 išpr. pr.), Dominykas Bunkus 12 (9 atk. kam., 19 naud. bal.).

Įspūdingas solo pasirodymas

Antrąsias serijos rungtynes sužaidė ir „Paysera–BTT Cloud“ ir „Cognizant“ komandos.

Pirmojo kėlinio pradžioje abejos ekipos keitėsi pirmaujančios vaidmenimi, tačiau įpusėjus kėliniui „Paysera–BTT Cloud“ vyrai išsiveržė į priekį, tačiau savo atotrūkio pernelyg nepadidino. Galiausiai kėlinio pabaigoje savo pranašumą išsaugoję „Paysera–BTT Cloud“ vyrai pirmavo (19:13).

Antrojo ketvirčio metu „Paysera–BTT Cloud“ toliau bandė užsitvirtinti pozicijas šiose rungtynėse. Nuo pat kėlinio pradžios jie tolo nuo „Cognizant“ vyrų. Pirmosiomis kėlinio minutėmis „Paysera–BTT Cloud“ pranašumas pasiekė dviženklį, o likus 3:50 „Paysera–BTT Cloud“ krepšininkų persvara jau siekė 16 taškų (41:25). Prieš aidint ilgosios pertraukos sirenai „Cognizant“ sumažino savo deficitą iki 10 taškų (46:36).

Po ilgosios pertraukos dar geresnį žaidimą demonstravo „Paysera–BTT Cloud“ sportininkai. D. Palšio vedami „Paysera–BTT Cloud“ vienu metu į priekį išsiveržė net 21 taško persvara (61:40). „Cognizant“ neatrado jokių priešnuodžių varžovų puolimui, o ir jiems patiems puolant krepšį nelaibai sekėsi (69:48).

Lemiamame kėlinyje „Paysera–BTT Cloud“ turėjo tik sutvarkyti likusius formalumus. Paskutinysis rungtynių kėlinys buvo ypač rezultatyvus, abejos ekipos kartu įmetė 48 taškus, tačiau „Cognizant“ vyrams nepavyko pratęsti šios serijos (94:71).

„Paysera–BTT Cloud“: D. Palšis 44 (10/17 trit. met., 44 naud. bal.), A. Karvelis 24 (7 rez. perd., 6 išpr. pr.), Gytis Sušinskas 19 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 24 naud. bal.).

„Cognizant“: L. Grėbliauskas 21, M. Valantiejus 15 (9 rez. perd.), Ž. Milaknis 14 (12 atk. kam.).

MAŽOJI TAURĖ

Įdomi rungtynių atomazga

Pirmosiose mažosios taurės rungtynėse į aikštelę žengė „Adform“ ir „Ruptela“ ekipos.

Pirmomis kėlinio minutėmis atrodė, jog rungtynės bus ne ypač rezultatyvios, abejos ekipos kovos dėl kiekvieno menkiausio taškelio, tačiau po truputį rungtynės įsibėgėjo ir komandos įgavo pagreitį. Abejų komandų krepšininkai keitėsi taikliais metimais, tad iki pat kėlinio vidurio nė viena komanda neturėjo didesnio pranašumo nei 3 taškai. Galiausiai kėlinio pabaigoje vėl abejos ekipos apsikeitė taikliais šūviais iš vidutinių nuotolių, o tas lėmė, jog po pirmųjų 10 minučių švieslentėje vyravo lygybė (18:18).

Antrojo ketvirčio pradžioje kiek geriau sekėsi „Ruptela“ sportininkams, kurie per pirmas porą kėlinio minučių surengė spurtą 0:8 ir trumpam atitolo nuo varžovų (18:26). Vis dėlto „Ruptelos“ persvara išsilaikė tik iki kėlinio vidurio. Vėliau kiek geriau žaidė „Adform“ sportininkai, kurių persvara svyravo tarp 2 ir 5 taškų, tačiau „Ruptela“ surengė kelias sėkmingas atakas bei grįžo į pirmaujančių vaidmenį (37:40).

Po ilgosios pertraukos kiek geriau žaidė „Adform“ vyrai, kurie bandė tolti nuo „Ruptelos“ ekipos. Tai „Adform“ padarė tik kėlinio viduryje, kuomet Donato Grinko dvitaškis „Adform“ leido pirmauti 7 taškais (54:47). Vis dėlto „Ruptela“ buvo kovingi kaip niekad, nes mažojoje taurėje žaidžiamos ne serijos rungtynės, o iki vienos pergalės. „Ruptela“ vyrams savo deficitą pavyko sumažinti iki minimalaus (56:55).

Lemiamame ketvirtyje „Adform“ parodė savo tikrąjį žaidimą. Nuo pat kėlinio pradžios geriau žaidę „Adform“ pamažu didino savo atotrūkį, kuris kėlinio viduryje pasiekė dviženklį (71:61). Kuomet „Adform“ susikrovę šį pranašumą, tai jie nė neketino jo paleisti. Šįkart jiems tai ir pavyko padaryti. Po sunkių rungtynių „Adform“ išplėšė pergalę (80:67).

„Adform“: Simonas Rambynas 28 (10 atk. kam., 35 naud. bal.), Darius Petrauskas 17 (7 atk. kam.), Donatas Grinkas 16 (8 atk. kam.).

„Ruptela“: Edvinas Vitkus 24 (9 atk. kam.), Arnoldas Vagneris 16 (6 rez. perd.), Kristupas Zakarevičius 13.

2 žaidėjai lauke – tikri kariai

Paskutinėse praėjusios savaitės rungtynėse mažojoje taurėje ginklus surėmė „1ClickFactory“ ir „ITT“ ekipos.

Pirmojo kėlinio pradžia kur kas geriau klostėsi „ITT“ krepšininkams, kurie pirmosiomis minutėmis surengė spurtą (2:10). Vis dėlto po truputį atsigavę „1ClickFactory“ krepšininkai pratrūko ir net persvėrė rungtynių rezultatą (14:10). „ITT“ krepšininkams buvo pavykę išlyginti rungtynių rezultatą, tačiau taiklūs „1ClickFactory“ žaidėjų baudų metimai leido jiems pirmauti (17:14).

Antroko ketvirčio pradžioje „1ClickFactory“ vyrai bandė tolti nuo „ITT“ (23:17). Vis dėlto „1ClickFactory“ toli nepabėgo, kadangi daugiau nei 3 minutes abejos ekipos nepelnė taškų. „ITT“ buvo priartėję 27:25, bet Edgaro Ivanovo inicijuotas spurtas 8:0 prieš ilgąją pertrauką leido „1ClickFactory“ turėti dviženklį pranašumą (35:25).

Trečiojo kėlinio pradžioje atrodė, jog „1ClickFactory“ krepšininkai perlauš rungtynes ir susikraus tokį pranašumą, iš kurio nepavyks „ITT“ sugrįžti (38:25). Vis dėlto „ITT“ nepasidavė ir kovojo iki pat galo. Kėlinio viduryje „ITT“ deficitas sumažėjo iki vos 6 taškų (40:34). Likusią kėlinio dalį „1ClickFactory“ pranašumas svyravo tarp 5 ir 9 taškų. Trečiojo kėlinio pabaigą skelbianti sirena skelbė, jog „ITT“ deficitas išliko 6 taškai (51:45).

Paskutiniojo kėlinio metu vyko labiau gynybinis krepšinios. Pirmąjį metimą pataikęs Mantas Marozas („ITT“) sumažino savo komandos deficitą iki 4 taškų, tačiau „1ClickFactory“ greitai atsipeikėjo bei per porą minučių susikrovė dviženklį pranašumą (57:47). Galiausiai geležinę gynybą parodę „1ClickFactory“ daugiau neleido varžovams taip pavojingai priartėti ir laimėjo rungtynes (67:54).

„1ClickFactory“: E. Ivanovas 35 (14 atk. kam., 7 išpr. pr., 39 naud. bal.), Vilius Balčikonis 15 (9 rez. perd., 7 išpr. pr., 6 atk. kam., 6 per. kam., 23 naud. bal.).

„ITT“: M. Marozas 23 (8 rez. perd., 21 naud. bal.), Valdas Ulkė 12.