„Spring C“ čempionate aiškėja finalo ketverto gairės

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) „Spring C“ pirmenybėse pirmasis grupių etapas artėja prie pabaigos.

Situacija tokia, kad po dvi komandas iš dviejų grupių žengs į „Spring B“ finalo ketvertą, o likusios aštuonios susikaus „Spring C“ ketvirtfinalyje.

„Spring B“ finalo ketverte vietą jau užsitikrino A grupėje visus mačus sužaidusi „Aardvark“ (4/1). Ji per pastarąją savaitę iškovojo dar dvi pergales, bet ir sykį klupo: nugalėta 90:59 buvo „2Gen-Kaefer“, 85:68 – „Visi kartu-2“, o pranašumą 86:81 įrodė „Geležinis vilkas“.

Prieš „2Gen-Kaefer“ ji smaginosi visą antrą mačo dalį ir visiškai išnaudojo tai, kad teko žaisti vos prieš šešis žaidėjus. Jurgis Kargaudas (21 tšk.), Justinas Polikša (19 tšk.) ir Edvinas Šaltenis (10 tšk.) negelbėjo, o tuo tarpu Rokas Mažeika buvo visiškai išsiderinusiu taikikliu – nepataikė nė vieno tritaškio iš 11.

„Aardvark“ komandai po 24 taškus pridėjo Egidijus Mažeika ir Laurynas Ralys, 16 – Vytautas Saulevičius (17 atk. kam.), 10 – Audrius Drabavičius.

Tuo tarpu „Geležinis vilkas“, atsilikęs iki pat didžiosios pertraukos, didžiausius smūgius varžovams smogė pabaigoje. Taip per paskutines minutes pavyko įtvirtinti sunkią pergalę.

„Geležiniam vilkui“ 23 taškus pridėjo Viktoras Azarkovas, 20 – Paulius Jasukaitis, 18 – Kęstutis Bagdanavičius (18 atk. kam.), 10 – Simonas Norkūnas.

„Aardvark“ vėl dvigubą dublį surinko V.Saulevičius (21 tšk., 13 atk. kam.), 16 taškų pridėjo Kristupas Surgėlas, po 12 – L.Ralys ir A.Drabavičius.

„Visi kartu-2“ turėjo atlaikyti pyktį už praėjusią „Aardvark“ nesėkmę ir buvo sutriuškinta. Ji pabandė pasinaudoti tritaškių ginklu, tačiau jis veikė prastokai – 8 iš 31.

Prie pergalės 20 taškų pridėjo M.Pukelevičius, 18 – K.Surgėlas, 17 – L.Ralys. „Visi kartu-2“ 19 taškų pelnė Titas Mikalopas, 12 – Pijus Navardauskas, 11 – Arnas Adomavičius.

„Geležinis vilkas“ nors sugebėjo palaužti grupės lyderius, tačiau krito prieš „2Gen-Kaefer“ – 85:94.

Puikiose rungtynėse viskas sprendėsi paskutiniame kėlinyje. Dar likus 4 minutėms rezultatas buvo lygus (82:82), tačiau sausos dvi paskutinės minutės įspraudė į kampą „Geležinį vilką“. „2Gen-Kaefer“ atitrūko ir iškovojo pergalę.

Prie pergalės 19 taškų pridėjo Jurgis Kargaudas, 18 – Justinas Polikša, 15 – Mantas Jankevičius (16 atk. kam.),13 – Edvinas Šaltenis.

„Geležiniam vilkui“ po 22 taškus pridėjo Paulius Jasukaitis ir Svajūnas Matulėnas, 10 – Simonas Norkūnas.

Šioje grupėje keturios komandos turi po dvi pergalės ir tarpusavyje kovos dėl patekimo į „Spring B“ finalo ketvertą. Tai – „Geležinis vilkas“, „Vilkai“, „Visi kartu-2“ ir „2Gen-Kaefer“. „Tirola“ jau turi sąskaitoje 4 nesėkmes ir žino, kad jos lauks vieta „Spring C“ ketvirtfinalyje.

Tuo tarpu iš B grupės vietą „Spring B“ finalo ketverte jau turi be pralaimėjimų žengianti VSC (4/0). Jai beliko vienas mačas, tačiau jis nieko nebelems, net jei tektų pralaimėti.

Naujausia VSC auka tapo „Festima“ – 104:62. „Festima“ čia neturėjo net minimalių prošvaisčių, nes įspūdingai atrodė Dovydas Petrauskas (31 tšk.), Valdemaras Lodziato (24 tšk., 21 atk. kam.), Tadas Gaižauskas (19 tšk., 8 rez. perd.).

„Festimos“ kukliam ir visą prakaitą išliejusiam penketukui 21 tašką pridėjo Donatas Kilikevičius, 15 – Tomas Balčiūnas, 12 – Andrejus Maisak, 11 – Raimundas Kalesnykas.

Be pralaimėjimų kol kas yra du mačus sužaidusi „Dussmann“ – ji prieš savaitę 80:74 palaužė „Akademiją“.

„Akademija“ nors ir buvo priekyje tris kėlinius, tačiau vėliau perleido iniciatyvą į varžovų rankas. Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui pasispardymų dar buvo galima tikėtis (65:70), bet jie buvo paskutiniai.

„Dussmann“ lyderiu buvo 22 taškus pelnęs Justas Šukelis, 15 pridėjo Edvinas Slapšys, 11 – Andrius Predkelis, 10 – Ignas Vaičys. „Akademijos“ neišgelbėjo 28 taškus įmetęs Rokas Rudžinskas.

Nuotaiką „Akademija“ pasigerino prieš „Festimą“, kurią sutriuškino 95:70. Čia vėl siautė R.Rudžinskas, pelnęs 33 taškus, o jam talkino dvigubą dublį surinkęs Tomas Butrimas (20 tšk., 18 atk. kam.).

„Festimai“ 17 taškų pridėjo Audrius Gėrkis, 16 – Tomas Malimenkovas, 11 – Artūras Karapetian (8 atk. kam.).